Şimdi Ara

baymak kombi arıza (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
337.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar. benim baymak luna 3 avant kombimde 3 ay içerisinde tam 3 kez kart değişimi gerçekleşti. ilk olarak ekranda e35 arızası meydana geldi servis kart arızasından dolayı oldugunu belirtti garanti kapsamında kartı değiştirdi gitti.aradan bir hafta geçti geçmedi bu seferde e03 arızası ekranda belirdi tekrar servisi aradım geldi ve yine kart arızası oldugunu söyledi tekrar değiştirdi biraz uzun bi süre çalıştıktan sonra 1 buçuk ay kadar sonra yine e03 dedi servis yine ekrana bahane bularak değiştirdi gitti ve bugün itibariyle yine e 03 arızası ekrandan kaş göz yapmaya başladı.bu arızadan kurtulmak için garantili bi çözüm yolu yokmu bişeyden anlamayan servisimi monte etmeliyim bu kartın yerine yoksa kombiyimi değiştirmeliyim bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • arkadaşlar acil yardım kombinin uzerindeki 3 ışıktan damla gibi olanın ışığı sarı yanıp sonuyor, damla gıbı olup uzerınde cızgı olanın ışığı kırmızı devamlı. Basıncına baktım 1.5ta onda bi sorun yok. Ne yapabilirim reset nasıl atılır?
  • arkadaşlar sözlükde ve burda yazılanlara bakılırsa baymak bayağı sorunlu bir firma başka tavsiye edebileceğiniz kullanmakda oldugunuz kombi warmı yeni daireye kombi arıyorumda 0 alıcam tabiki
  • Selam baymak luna3 avant kombimin arızası kombinin şalterini açıyorum kombi açılıyor sıcak suyu veya petekleri açtığım zaman kombi kendini resetliyor. Kendi kendine açılıp kapanıyor. Petekleri yada sıcak suyu açtığımda ateşlemeyi yapıyor alev alır almaz birdenbire cihaz kapanıp yeniden kendi kendine açılıyor. Bazen e98 elektirsel hata gösteriyor.Yardımcı olacak arkadaş var mı? Lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiLeSSouND

quote:

Orijinalden alıntı: MXKM

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

Baymak E03 Arızası tamiri
    Kendi çektiğim video

http://www.youtube.com/watch?v=AHlRkkwJW2Q&feature=youtu.be

Videodan yapılan işlem tam olarak anlaşılmıyor. Bende de aynı arıza kodu var : 03E Acaba yaptığınız işlemi yazabilirmisiniz?

Benim kombimde e03 arızası veriyor sadece boruya ufleyip yerine mı taktiniz? Geçici bir çözüm mü bir kaç günde bir tekrar edilmesi gerekiyor mu?

Evet arkadaşın dediği doğru bende de E03 arizası vardı boruya üfledim geçti. Ama her kombide değişik oluyor bu boru videodaki farklı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gund -- 31 Ağustos 2012; 15:54:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkBlue52

Arkadaşlar Baymak Kombi modellerinde aşagıdaki yedek parça ihtiyaçlarında fabrikadan orjinal önce ürün teslimi sonra ödeme şeklinde istanbul içi elden teslim ile ürün temin edebilirim.

0553 276 79 47

Ateşleme Kartı
    Diyafram
    Emniyet Ventili
    Kombi Fan
    Gaz Valfi
    Kombi Ntc
    Pompa
    Vana Motoru
    Su Akış Sensörü
    Ateşleme Çakmak Trafosu
    Pompa Kapağı
    Gösterge Kartı
    Su Basınç Sensörü

Ürün her yerden temin edilebilir de ücret politikanız nedir? Piyasa fiyatlarından uygun mu fiyatlarınız?
  • iyonizasyon (ateşleme )yaptıktan sonra bunu yapıyorsa alevi hisseden parça arızalanmış olabilir kart arızası olabilir fan yeterli havayı sağlayamıyor olabilir bacanız yerinden çıkmış dahi olabilir bakılması şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

Baymak E03 Arızası tamiri
    Kendi çektiğim video

http://www.youtube.com/watch?v=AHlRkkwJW2Q&feature=youtu.be

Arkadaşın gönderdiği video'daki taktiği uyguladım, çalıştı.
    Kombiyi açınca bacaya takılan olan + tarafındaki hortumu çıkartıp üflüyorsunuz çalışıyor.

Teşekkürler,
  • arıza çözüldüyse şansınız varmış. anladığım kadarıyla baca fanı prostatı hassasiyetini kaybetmiş. bu tekrar tekrar olursa, nasılsa kombi kapaklarını sökmeyi öğrendiniz orda üflediğiniz parçayı bulup değiştirmenizi öneririm.
  • aynı sorun bendede var:yaklaşık 1 yıl önce baymak bacalı kombi eco4 aldım alındıktan 1 ay sonra e25 hatası vermeye başladı,petekleri gayet iyi yakıyor ancak sıcak su devreye her geçtiğinde sönüp e25 hatası veriyor her seferinde elle müdahale istiyor devreye geçiyor ve yine sönüyor.birkaç kez usta çağırdık birşeyler yaptı,süzgeçleri temizledi fakat hala sorun çözülmüş değil,yapmam gereken yada hangi parçanın bozulduğuna dair fikri olan varsa şimdiden teşekkür ederim
  • Merhaba,
    Baymak eco 3 fi 240 kombim var. E10 hatası veriyor. Su kalmamış sanırım, basınç 0,5'in altında. Basıncı artırmak için vanayı açıyorum fakat hiç bir şey olmuyor. Bununla ilgi ne yapabilirim?
  • Merhaba arkadaşlar bizim Baymak Baxi eco 240 Fi kombide sağlık sıhhat ve mutlulukla çalışırken dün arıza yaptı kombi 80 °C kadar ısıtıyor (en düşük ayarda olsa dahi) sonra duruyor ve 10 saniyede bir durup çalışıyor ilk başta arızanın NTC sensöründen olabileceğini düşünerek söktüm ısıtınca direnç düşüyordu olması gereken değerede yakın direnç verdiği için (yabancı kaynaklardan logaritmik sıcaklık fonksiyonlarını bulup denedim) sorunun onda olmadığını anladık ama yinede içimiz rahat etsin 10 liralık bişey diye yenisini taktık tabi hiçbir düzelme olmadı. Önceki NTC yi kombi çalışırken sıcak suya sokuyorum tık duruyor o sıkcaklıkta bırakırsan çalışmıyor (su 80 ° C bile sıcak) çıkarıp soguk suya sokunca çalışıyor sonunda böyle kontrol edecegiz gibi duruyor. . Daha önceden böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaşımız var mı? varsa bu sorunu nasıl çözdüler acaba, sonunda teşhis kart arızasına gidecek gibi görünüyor, kart üzerinde de azıcık eleman var tespit edemedik tabi arızalı olan varsada bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu bizim kart degil bizim rölelerin markası değişik onun dışında aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Belki anlayan varsa Baymak Ocean Luna kombim su sızdırmaya başladı. Bu resimdeki parçanın arkasından su sızıyor. Zaten daha önceden ön taraftan da sızdırmış galiba. Servis çağırmadan önce ne kadar masraf açar bilen varsa söyleyebilir mi? Teşekkürler...

O tapadan bizim kombide aynı şekilde su sızıyordu bir kaçkere içine lastik falan yerleştiridin geçici olarak çözüm oldu sonrasında birkere daha böyle bir işlem yapacakken pirinç tapa elimde kırıldı sonra gittim kombi yedek parçası satan bir yerden o tapayı alıp taktım maliye sadece 2,5 TL o tapanın olduğu yerde diyafram var hazır gitmişken onuda yenilemiştim 10 numara olmuştu. Bunun için servise gerek yok rahatlıkla halledersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: türbinbakım
    quote:

Orijinalden alıntı: Tergener
    Belki anlayan varsa Baymak Ocean Luna kombim su sızdırmaya başladı. Bu resimdeki parçanın arkasından su sızıyor. Zaten daha önceden ön taraftan da sızdırmış galiba. Servis çağırmadan önce ne kadar masraf açar bilen varsa söyleyebilir mi? Teşekkürler...

O tapadan bizim kombide aynı şekilde su sızıyordu bir kaçkere içine lastik falan yerleştiridin geçici olarak çözüm oldu sonrasında birkere daha böyle bir işlem yapacakken pirinç tapa elimde kırıldı sonra gittim kombi yedek parçası satan bir yerden o tapayı alıp taktım maliye sadece 2,5 TL o tapanın olduğu yerde diyafram var hazır gitmişken onuda yenilemiştim 10 numara olmuştu. Bunun için servise gerek yok rahatlıkla halledersiniz
    İlginize çok teşekkürler, ancak kombi başka arızalar da çıkartınca artık önrünün dolduğunu düşünerek çok zaman önce değiştirdik.

• Merhabalar,

Baymak main modeli kombi kullanıyorum. Petekler bir süre çalıştıktan sonra 80 derece ışığı (yanında petek işareti var) yanıp sönmeye başlıyor ve ısıtmayı kesiyor. Reset ile birlikte sıcak suyu açtığımda normale dönüyor ve bir süre sonra sorun tekrar oluyor.

Arızanın nedeniyle ve tamirinin nasıl yapılabileceği konusunda bilgisi olan var mı? Parça ve tamir ücreti ne kadar tutar?

10 yıllık bir kombi eğer tamiri yüksek ise yeni kombi alacağım.

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: consult

Merhabalar,

Baymak main modeli kombi kullanıyorum. Petekler bir süre çalıştıktan sonra 80 derece ışığı (yanında petek işareti var) yanıp sönmeye başlıyor ve ısıtmayı kesiyor. Reset ile birlikte sıcak suyu açtığımda normale dönüyor ve bir süre sonra sorun tekrar oluyor.

Arızanın nedeniyle ve tamirinin nasıl yapılabileceği konusunda bilgisi olan var mı? Parça ve tamir ücreti ne kadar tutar?

10 yıllık bir kombi eğer tamiri yüksek ise yeni kombi alacağım.

Teşekkür ederim.

Merhaba Buna benzer sıkıntıyı bizim kombide yapıyor kart arızası olduğunu kanısına vardık kart tamirii 100 milyon civarında yenisi 200 milyon gibi birşey modele göre değişiyor tabiki biz şimdilik bir direnç ve bir potansiyometreyle kombiyi kandırıyoruz idare ediyor sizin kombi emniyet termostatı uyarısı veriyor bazılarının üzerinde reset oluyor o çekiliyor (termostatın üstünde) kombinizin kitapçıgından bu uyarın detaylarına bakın derim kolay gelsin

• mrb arkadaşlar benim kombim eco4 devamlı su basıncı sıfıra düşüyordu servis çağırdım tesisatta kaçak var dedi. tesisatçı daha gelmeden şimdi de e25 ve e26 hatalarını veriyor. bunların nedenleri ve kendim yapıp yapamayacağımı soracaktım. Ayrıca kombi 1 senelik olmasına rağmen servis bana 70 tl karşılığında yıllık bakımının yapılması gerektiğini söyledi ben de şimdilik kalsın dedim yaptırmalı mıyım? Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: azerr

merhaba arkadaşlar bana yardım edecek birisi varmı? bendede baymak 240 kombi var . ben iki ayönce kartı tamir ettirip izne ayrılmıştım. izin dönüşü kombim çalışmıyor kartı söküp göturdüm arıza karttan değilmiş. kombiyi açıyorum çalışmıyor.kapalı konumda kalıyor reset lenmiyor. devamlı alttaki düğme yanıyor. bir arkadaşım aç kapa düğmesinden olabilir dedi adı konum anahtarı imiş servisten başka yerde bulunmuyormuş serviste 45 lira istedi bana pahalı geldi almadım.ufacık bir plastik parçası o kadar edermi. kendiminkini söküp inceledim anormal bi durum yok acaba arıza nereden yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

enerji girişleri yeri değişmiştir
    kombinin altındaki sigorta kısmından bak girişleri değiştirim dene

• Merhaba,

Baymak fi 240 kombim çok gürültülü çalışıyor. Isıyı artırınca su damlatıyor. Sesten dolayı bir süre sonra yazlık konuma alıyorum. Daha sonra da E10 (düşük basınç sinyali) veriyor.Servis;
    1- Genel Bakım 90 tl
    2-Genleşme tankı basınç ayarı 120 tl
    3- Fan motoru değişimi 330 tl. Toplamda 540 liralık masraf çıkardı. Bu ücret sizce normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: safrangrad

Merhaba,

Baymak fi 240 kombim çok gürültülü çalışıyor. Isıyı artırınca su damlatıyor. Sesten dolayı bir süre sonra yazlık konuma alıyorum. Daha sonra da E10 (düşük basınç sinyali) veriyor.Servis;
    1- Genel Bakım 90 tl
    2-Genleşme tankı basınç ayarı 120 tl
    3- Fan motoru değişimi 330 tl. Toplamda 540 liralık masraf çıkardı. Bu ücret sizce normal mi?

Bence 540 tl hiç normal değiş çok şişirmiş servis neredeyse iyi bir kombi fiyatının 1/3 genel bakımı siz yapabilirsiniz eli anahtar tutan biraz da el becerisi olan herkes yapar. Isınınca kombi su damlatıyorsa suyun geldiği yere bakın eğer su emniyet valfinden (3 bara ayarlı olan) geliyorsa onu değişitmek lazım 15-20 tl bişey en muhtemelde orası onun dışında basınç düşme sebebi genleşme deposu ise diyafram patlak mı bir bakın derim üzerindeki sibopa basınca su geliyorsa patlak demektir onun ayarı da 90 tl olmaz manometreli bir bisiklet pompasıyla 2-3 bar arası hava basacaksınız fana motoru çok kireçleniyor ama sökseniz emin olun temizlersiniz kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.