Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.472
Cevap
28
Favori
181.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makinanin ünitesi petekleri vs aliminyum mu bakirmi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alüminyum galiba

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Gene en iyisi bu en azından garantisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: OguzDURSUN

Gene en iyisi bu en azından garantisi var

Aynen öylen

• Merhaba dostlar, bu konuda çok soru sormuştum ama sanırım çok kimse taktırmadığı için cevap gelmemişti.

Baymak Elegant Plus 18.000 BTU aldım ve taktırdım. İzlenimlerim aşağıdaki gibidir.

* Ürün geldi, servis ertesi gün evdeydi. (Gelen ustadan pek hazzetmedim ama kurulumu iyi yaptı.)

* Çok sessiz bi klima, özellikle dış ünitede neredeyse hiç ses yok.

*Tasarım gayet şık ve malzeme kalitesi hoş. Hele LED göstergeyi görmelisiniz şık ötesi.

* Ortalama Saatte 0,900 KW yakıyor. Kilowatt ücreti sanırım ortalama 0,40 Kuruş bu da ; 0,900 X 0,40 Krş = Saate 0,36 Krş eder. ( Bu veri hiç dinlenmeye girmeden 1 saat sürekli soğutmada çalıştırılarak ölçüldü. (dinlenmeye girmeden) Kapı ve pencereler kapalı olduğunda dinlenmeye girer ve enerji tüketimi azalır.) Öyle tahmin ediyorum ki 24 saat çalıştırıldığında 8 saatte dinlenmeye girdiğini sayarsak 5 lira civarı tüketim yapar.

* Çok çabuk soğutuyor ve kesinlikle diğer klimalar gibi adamı çarpmıyor.

* Bence kesinlikle alınması gereken bir cihaz. Bu fiyata bu kalite ve bu tasarruflu tüketim gerçekten mükemmel.

**NOT: Bu yazdıklarım tamamen soğutma kullanımı içindir. Evde doğalgaz olduğu için ben tamamen soğutma için aldım. Adamlar Soğutma için A++ enerji sınıfı demiş. Isıtma için A+.

Umarım almayı düşünen arkadaşlara faydalı bir açıklama olmuştur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypnosemir -- 23 Temmuz 2016; 11:48:48 >

• hypnosemir kullanıcısına yanıt
    Bende baymak klimasını aldım yaklaşık bir ay oldu.. Dediğiniz gibi baya sesiz çalışıyor, soğutma hızı da baya iyi! Bu fiyata göre bende memnun kaldım tavsiye ederim
  • Merhabalar;
    Bu geri dönüşler bizler için çok çok önemli.
    iyisi ile kötüsü ile nelerle karşılaşılmış ise sizler buraya yazdıkça, almayı düşünen arkadaşlar daha rahat karar vereceklerdir.
    Ürünlerinizi iyi günlerde kullanınız. Yıllarca servis yüzü görmeyesiniz inşallah
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,
    Yönetici tarafından teşekkür almak bende garip bir mutluluğa sebep oldu :D

• hypnosemir kullanıcısına yanıt
    Günaydın. Aman hocam bizi sizden farkli kilan bir sey yok.

• 2 gündür bir şey fark ettim benim dış ünite duruyor, sürekli çalışması gerekmiyor mu?

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    ''Durmaz'' diye bir kaide yok aslında, ancak genellikle tasarrufu durmayarak sağlar. Mantık ise şu dur. ''Edinilmiş dereceyi kaybetme'' der sistem kompresöre. Ancak sistemde tüm bu kararları alan ana işlemci kafasına göre de karar vermiyor elbette.
    Her şey, firmanın programcısının sistemi nasıl kodladığına göre değişir. Ana işlemci, sensörlerden gelen veriler doğrultusunda hareket eder. Örnek olarak, derecelendirilen iç ortam ısısı ile dış ortam ısısı birbirinden çok açık ara farklı değilse sistem fikir yürütür ve absorbe oranını hesaplayarak kompresörün durup durmamasına karar verir.

Gelin o'nun yerine biz düşünelim.

Kodlama sistemi, verilen derecelendirme komutu kaç?
    28 derece abi

Dış ortam sensörü hava sıcaklığı kaç?
    32 derece abi

İç ortam sensörü ortam sıcaklığı kaç?
    28 derece abi

Hımmm şimdi 28 derece zor bir çalışma değil, kompresörü hiç durdurmazsam en alt frekans olan 48Hertz de havayı korumak için 0.5kw harcarım, ama motoru durdurup yeniden hareket ettirdiğimde kalkış anında 0.1kw demereaj akımı çeker, konfor koşulları dış ortam sıcaklığına göre yakalanamayacak değer değil, kullanıcı da 28 derece setlediğine göre demek çok soğuk istemiyor, bu durumda kompresörün ömründen de, enerjiden de avantaj sağlamak için en iyisi kompresörü durdurayım.

Tabi ki aslında veri aldığı tam 27 nokta var o ayrı konu da, ben sadece konunun anlaşılabilmesi için böyle yazdım. normalde durmaya karar verip vermemesine çok fazla etken var. Yukarıdakinin tam tersini de düşünebilirsiniz. ortam koşullarını değiştirerek, hatta sadece 1 derece yükselterek veya düşürerek bile ana işlemcinin vereceği kararı değiştirebilirsiniz.

Burada önemli olan, sistem kompresörü kapattığında siz konfor koşulundan değer kaybediyor musunuz?

• Bende de lg sirius smart klima var onda da öyle çalıştırmadan önce oda sicakligi 32 görünüyordu 28 derece ayarladım 15 dkka gibi bi sürede 2.kademede getirdi hatta 27 derece yaptı içeriyi sonra tükettiğim elektriğe baktım 0.4 harcıyordu. 27 dereceye aldım klimayı zaten oda sicakligi 27 ydi 0.1 e düştü tükettiği elektrik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

''Durmaz'' diye bir kaide yok aslında, ancak genellikle tasarrufu durmayarak sağlar. Mantık ise şu dur. ''Edinilmiş dereceyi kaybetme'' der sistem kompresöre. Ancak sistemde tüm bu kararları alan ana işlemci kafasına göre de karar vermiyor elbette.
    Her şey, firmanın programcısının sistemi nasıl kodladığına göre değişir. Ana işlemci, sensörlerden gelen veriler doğrultusunda hareket eder. Örnek olarak, derecelendirilen iç ortam ısısı ile dış ortam ısısı birbirinden çok açık ara farklı değilse sistem fikir yürütür ve absorbe oranını hesaplayarak kompresörün durup durmamasına karar verir.

Gelin o'nun yerine biz düşünelim.

Kodlama sistemi, verilen derecelendirme komutu kaç?
    28 derece abi

Dış ortam sensörü hava sıcaklığı kaç?
    32 derece abi

İç ortam sensörü ortam sıcaklığı kaç?
    28 derece abi

Hımmm şimdi 28 derece zor bir çalışma değil, kompresörü hiç durdurmazsam en alt frekans olan 48Hertz de havayı korumak için 0.5kw harcarım, ama motoru durdurup yeniden hareket ettirdiğimde kalkış anında 0.1kw demereaj akımı çeker, konfor koşulları dış ortam sıcaklığına göre yakalanamayacak değer değil, kullanıcı da 28 derece setlediğine göre demek çok soğuk istemiyor, bu durumda kompresörün ömründen de, enerjiden de avantaj sağlamak için en iyisi kompresörü durdurayım.

Tabi ki aslında veri aldığı tam 27 nokta var o ayrı konu da, ben sadece konunun anlaşılabilmesi için böyle yazdım. normalde durmaya karar verip vermemesine çok fazla etken var. Yukarıdakinin tam tersini de düşünebilirsiniz. ortam koşullarını değiştirerek, hatta sadece 1 derece yükselterek veya düşürerek bile ana işlemcinin vereceği kararı değiştirebilirsiniz.

Burada önemli olan, sistem kompresörü kapattığında siz konfor koşulundan değer kaybediyor musunuz?

teşekkür ederim cevabınız için ben de oyle tahmin etmiştim,oda çok büyük değil,evde çocuklarda olmadığı için kapısını kapatıp 26 dereceye ayarlıyorum,bu yüzden dur kalk yapıyor diye düşündüm.

• goril35 G kullanıcısına yanıt
    Hocam peki sigma sgm12invdm diye bir model var. Bu cihaz normalde 12 btü ancak ısıtması 17500 e kadar çıkıyor diye yazıyor. Fiyatına ise 2200 diyorlar. Bu cihazı almak mantıklı olur mu. Evim giriş kat ve odam ise 16 metrekare. Yalıtım yok pencereler eski ve pvc değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: iron_burak

Hocam peki sigma sgm12invdm diye bir model var. Bu cihaz normalde 12 btü ancak ısıtması 17500 e kadar çıkıyor diye yazıyor. Fiyatına ise 2200 diyorlar. Bu cihazı almak mantıklı olur mu. Evim giriş kat ve odam ise 16 metrekare. Yalıtım yok pencereler eski ve pvc değil.

Isıtma için kullanacaksanız olabilir
  • arkadaşlar iki klima arasında tercih yapacak olsam sizce hangisini tercih etmeliyim? baymak eleganst plus 12lik mi yoksa airfel ltxn35u 12lik mi? acil cevaplarınızı bekliyorum
  • Bende bu klimayı aldım ve dün itibarıyla kullanmaya başladım. İlk izlenimlerim olumlu. Dış ünite oldukça sessiz. iç ünitede de en üst devirde sesli ama sessiz mod ile orta modlar fena değil. Yani makine özellikleri, görüntüsü ve malzeme kalitesi olarak bence güzel.

Ancak aynı şeyi servis hizmeti için söyleyemeyeceğim. Ankara da Keçiören Baymak servisi görüp görebileceğim en kötü hizmeti vermiştir. Ersa Elektrik/Keçiören servisi önce salı günü almış olduğum klima montajı için geldi. Yeri tespit ettik ve buraya içeriden dilme atmamız lazım balkona o malzeme yok yarın malzemeyi getirelim diye gittiler. Gitmeden önce de "Vakumlama yapıp yapmayacaklarını" sordum. "gerek yok" dedi ve tipik her zaman olduğu gibi "yeni makine de gerek olmaz ben kendi makineme bile yapmadım" sözlerini söyledi. Ben üsteleyince tamam dediler ve gittiler. Ertesi gün ekip geldi ve montaja başladılar. Montajın başlarında ben yine vakum yapılmasını istedim ve yine her zamanki sözlerle gerek yok olayına döndü. Üsteleyince "sizi patronla görüştürelim" dediler. Patronu ikna etme maratonundan sonra tamam gönderelim dediler ve montajın sonuna geldik ama hala alet gelmedi. Bende "kesinlikle tesisatı açmayın vakumsuz paranızı ödemem ve kağıda imza vermem" dedim. Bunun üzerine ekip vakum makinesi getirmeye gitti ve yarım saat sonra "abi alet başka yere gönderilmiş yarın sabah gelip vakumlayalım dediler. Sinirlensem de kabul ettim ve gittiler. 3. gün öğleye doğru esas patronlardan birisi geldi ve vakum işlemini yaptı ama ben işteydim ve eve gelene kadar 15-20 dakikada işlemi halletmişler. Eve girdiğimde aleti sökmüşlerdi. Bende bana üç gündür yaşattıkları için baya bir söylendim. Tepem attı çünkü. Sonunda kavga ederek adamları gönderdim. Hayatımda hiçbir işi yaptırmak için bu kadar uğraşmadım. Böyle birşey ne gördüm ne de duydum. Hatta vakumun gerekli olduğunu hem buradan hem de diğer bazı sitelerden internet'te gösterdim. Hatta Makine mühendisleri odasının yayınladığı yayınlardan da gösterdim ama adam hala kapalı devre bir boruda içerideki havanın dış ünitedeki gazı serbest bırakınca direk çıkabileceğini düşünüyor. Sonunda servis fişini imzaladım ama servis fişindeki müşteri görüşü bölümüne kötü servis hizmeti, işlemleri eksik yapıyorlar diye de yazdım. İnşallah değerlendirilir Baymak tarafından. Yoksa bu servislerle işleri çok zor. Rezil servis hizmetinin yanında klimanın iç ünite malzemesi, boruları (bakır), kumandası ve dış ünitesi gerçekten çok kaliteli (esas içinde göremediğim malzemesi nasıldır bilemem ama ben zaten yazın 2 ay için aldım klimayı çokta takmıyorum). Almayı düşünenlere tavsiye edebilirim ilk andaki görüşlerim olarak ama servisler mi Allah korusun. İyi günler.

Bu arada montajı Allah'tan güzel yaptılar. Ona birşey demiyorum. Ama bu vakum olayında yaşattıkları kabus gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 5 Ağustos 2016; 14:10:03 >

• ekorender E kullanıcısına yanıt
    Vakumu yapmamak için harcadıkları süre, vakuma harcayacakları süreyi 2 ye katlamış
    Zeka meselesi hocam bu işler. Size hemgeçmiş olsun hem de ürününüzü güle güle kullanın. ürün ile ilgili zaman içerisinde olumsuz görüşleriniz olursa onu da buraya yazarmısınız rica etsem. almayı düşünene arkadaşlara referans olur.
  • Arkadaşlar bu 12.000 btu değerindeki klimayı bende almak istiyorum. Salonda kullanacağım, 20 metrekare salonum var.

Klimayı almadan önce bilmem gereken birşey var mı? Mesela servis elektrik işine karışmadığını bu konudan öğrendim. Bu durumda benim 3*2,5'luk kablo 16 amper sigorta alıp, salona kadar kabloyu çekmem gerekiyor. Peki bu kablonun balkona kadar mı uzanması gerekiyor? Balkona ikinci bir kablo mu çekmem lazım. Sigorta panosunda bir tane sigorta zaten olacak, ikinci sigortaya gerek var mı? İkinci sigorta nerede olmalı? Salonda mı? Elektrik tesisatını detaylı anlatır mısınız? Birde dış ünite balkonda mı dursun, yoksa evin dışında pencere duvarında mı?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.