Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.472
Cevap
28
Favori
181.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

klima montajında vakum şarttır ,bunu bütün klimacılar adı gibi bilir ama çoğu servis bu işten kaytarmak için genelde aynı yalanı söyler
    "abi bu cihaz sıfır ,sıfır cihazlara vakum gerekmez ,zaten fabrikada vakumlanıyor"
    aslında çok basit bir düşünceyle dahi şart olduğunu herkes anlayabilir
    bu sistemde gaz dolaşıyor ,sistemde hava kalırsa bir tür amortisör durumu oluşacağını düz mantıkla dahi anlayabilirsiniz
    ayrıca sistemde bulunan tüm pislikte gaz dolaştıkça her yere gideceğini de söylemeye dahi gerek yok

eğer ilk başta vakum yapılmadıysa sonradan da bir şey yapılamıyor
    sırf bu yüzden kaç tane klimanın geri sökülüp yenisiyle değiştirildiğini biliyorum (müşteri itirazı nedeniyle)
    ama artık sizinki geçmiş ,şimdi vakum yaptınız mı diye sorsanız yaptık derler (inşallah yapılmıştır)

ha vakum yapılmadığı için sökülen klimalar ne oluyor diye düşünen olursa ,
    büyük ihtimal başka bir müşteriye sallanıyor

pislik kompresöre ulaştığı için yapacak bir şey kalmıyor

hocam olanları hiç sormayın ya nefret ettim bu işlerden yemin ediyorum Allah belalarını versin bu servislerin hakkım zehir zıkkım olsun bu ramazan günü beni delirttiler...

dün vakumlama deyince yasananları biliyorsunuz.bugun sabah aradım öglen gelicez dediler. ögle aradım saat 5te gelicez dediler. 7 de aradım vakum cihazımız tamirde yarın sabah cıkacak dediler... yasananları düsünebiliyormusunuz? adanadaki tüm montajlara vakumlama yapılmıyor... yarın birgün buralar bu klimanın sorunları ile dolacak....

bu aradan dün yasanan bir işlemi yeni ögrendim servis vakumlama yapıyorum ayagına borudaki vanayı acıp sıvı gelene kadar mı ne beklemiş yani forumlarda süpürme işlemi denen seyi yapmıs galiba daha sonra kardesim bana bunu haber vermek için aradıgısırada cihazı acmıs.ben telefonda yok vakumlama olmazsa kabul etmem imzalamam deyince geri kapamıslar ama bi süre calısmıs cihaz tabi 1-2 dakika civarı diye tahmin ediyorum.simdi noldu benim cihazdamı çöp oldu???

yarın vakumlamaya gelecek ama bu saatten sonra bir etkisi olurmu bilmiyorum. sonucta vakumlamanın yine faydası olur tabiki sistemdeki havayı ve nemi alır heralde ama içindeki tozlar kompresor e dolmus mudur bilmiyorum.

simdi ne yapmam gerekiyor sizin gibi uzman kişilerin yorumlarına ihtiyacım var.lanet ettim artık günlerdir kurdurmaya calısıyorum.5 yıl garantisi var nasıl olsa bir sorun olsa bile kafalarına vura vura yaptırıcam artık bıktım ugrasmaktan...

bir de kısa bir dip not yapayım. cihaz daha kullanılmadı kalitesi hakkında bir fikrim yok lakin baymak firması ve calıstıkları servis yüzünden aldıgım güne lanet ediyorum.almayın aldırmayın....

Klima çalışmadan önce vakum yapılmadı ise sonradan vakum yapılmaz.Yapılacaksa, R410a yani klima gazını komple değiştirmeleri gerekiyor. Dün ki yazdığım yazıda da belirttim, kılavuzu inceleyin kurulumda gerekli olduğunda vakumlama yapılır diyor. Birde yine söyledim içleri gaz dolu. En son dış ünitenin oradaki sarı vanadan, peteklerin gazını alır gibi alıp bırakıyorlar. Onlar vakum falan yapmayacak sizi oyalıyolar bence. Bu tamamen servisin sıkıntısı, eğer servis size pislik yapmak isterse, yarım saat vakumlar 1 saniyede tüm vakumu alt üst edebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Mch_

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

quote:

klima montajında vakum şarttır ,bunu bütün klimacılar adı gibi bilir ama çoğu servis bu işten kaytarmak için genelde aynı yalanı söyler
    "abi bu cihaz sıfır ,sıfır cihazlara vakum gerekmez ,zaten fabrikada vakumlanıyor"
    aslında çok basit bir düşünceyle dahi şart olduğunu herkes anlayabilir
    bu sistemde gaz dolaşıyor ,sistemde hava kalırsa bir tür amortisör durumu oluşacağını düz mantıkla dahi anlayabilirsiniz
    ayrıca sistemde bulunan tüm pislikte gaz dolaştıkça her yere gideceğini de söylemeye dahi gerek yok

eğer ilk başta vakum yapılmadıysa sonradan da bir şey yapılamıyor
    sırf bu yüzden kaç tane klimanın geri sökülüp yenisiyle değiştirildiğini biliyorum (müşteri itirazı nedeniyle)
    ama artık sizinki geçmiş ,şimdi vakum yaptınız mı diye sorsanız yaptık derler (inşallah yapılmıştır)

ha vakum yapılmadığı için sökülen klimalar ne oluyor diye düşünen olursa ,
    büyük ihtimal başka bir müşteriye sallanıyor

pislik kompresöre ulaştığı için yapacak bir şey kalmıyor

hocam olanları hiç sormayın ya nefret ettim bu işlerden yemin ediyorum Allah belalarını versin bu servislerin hakkım zehir zıkkım olsun bu ramazan günü beni delirttiler...

dün vakumlama deyince yasananları biliyorsunuz.bugun sabah aradım öglen gelicez dediler. ögle aradım saat 5te gelicez dediler. 7 de aradım vakum cihazımız tamirde yarın sabah cıkacak dediler... yasananları düsünebiliyormusunuz? adanadaki tüm montajlara vakumlama yapılmıyor... yarın birgün buralar bu klimanın sorunları ile dolacak....

bu aradan dün yasanan bir işlemi yeni ögrendim servis vakumlama yapıyorum ayagına borudaki vanayı acıp sıvı gelene kadar mı ne beklemiş yani forumlarda süpürme işlemi denen seyi yapmıs galiba daha sonra kardesim bana bunu haber vermek için aradıgısırada cihazı acmıs.ben telefonda yok vakumlama olmazsa kabul etmem imzalamam deyince geri kapamıslar ama bi süre calısmıs cihaz tabi 1-2 dakika civarı diye tahmin ediyorum.simdi noldu benim cihazdamı çöp oldu???

yarın vakumlamaya gelecek ama bu saatten sonra bir etkisi olurmu bilmiyorum. sonucta vakumlamanın yine faydası olur tabiki sistemdeki havayı ve nemi alır heralde ama içindeki tozlar kompresor e dolmus mudur bilmiyorum.

simdi ne yapmam gerekiyor sizin gibi uzman kişilerin yorumlarına ihtiyacım var.lanet ettim artık günlerdir kurdurmaya calısıyorum.5 yıl garantisi var nasıl olsa bir sorun olsa bile kafalarına vura vura yaptırıcam artık bıktım ugrasmaktan...

bir de kısa bir dip not yapayım. cihaz daha kullanılmadı kalitesi hakkında bir fikrim yok lakin baymak firması ve calıstıkları servis yüzünden aldıgım güne lanet ediyorum.almayın aldırmayın....

Klima çalışmadan önce vakum yapılmadı ise sonradan vakum yapılmaz.Yapılacaksa, R410a yani klima gazını komple değiştirmeleri gerekiyor. Dün ki yazdığım yazıda da belirttim, kılavuzu inceleyin kurulumda gerekli olduğunda vakumlama yapılır diyor. Birde yine söyledim içleri gaz dolu. En son dış ünitenin oradaki sarı vanadan, peteklerin gazını alır gibi alıp bırakıyorlar. Onlar vakum falan yapmayacak sizi oyalıyolar bence. Bu tamamen servisin sıkıntısı, eğer servis size pislik yapmak isterse, yarım saat vakumlar 1 saniyede tüm vakumu alt üst edebilir.

Valla bilmiyorum hocam.. Bakalim yarin napicak? Inaninki sıkıldım artik bu muhabbetten lanet te ettim.yarin gelip naparlarsa yapsinlar...

Sadece sizin gibi degerli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum biz yandik baskalari yanmasin...

• cihaz çalıştığı an iş biter
    bu aşamadan sonra ya değişim isteyeceksiniz yada bıktım bu şekilde kullanacağım derseniz iş şansınıza kalmış (birkaç yıl dahi idare edebilir)
    artık cihaza sakın el sürdürmeyin ,daha kötü olur
  • quote:

cihaz çalıştığı an iş biter
    bu aşamadan sonra ya değişim isteyeceksiniz yada bıktım bu şekilde kullanacağım derseniz iş şansınıza kalmış (birkaç yıl dahi idare edebilir)
    artık cihaza sakın el sürdürmeyin ,daha kötü olur

Hocam peki yarin gelecek adam ne is yapacak ben onu anlamadim.cihazi actiysa neyi vakumlayacak? Icindeki gazi komple cekip yeniden mi dolduracak?

• Yarin sabah servis gelecek vakum yapmaya ne yapmami onerirsiniz? Yapacagi islemi detayli olarak sorayim mi? Yani icindeki gazi komple vakumlayip yeniden gaz basacaksa hic girmeyeyim o ise cunku iyi ayarlayabilecekleeini sanmiyorum.

• büyük ihtimal gazı boşaltıp yeniden gaz dolduracak ve vakum yapacak ama kompresöre pislik gittiği için kesin çözüm olmaz
    ben olsam bu aşamadan sonra hiç elletmem ,direk değişim isterim
  • quote:

büyük ihtimal gazı boşaltıp yeniden gaz dolduracak ve vakum yapacak ama kompresöre pislik gittiği için kesin çözüm olmaz
    ben olsam bu aşamadan sonra hiç elletmem ,direk değişim isterim

Hocam az once kardesimle bir kez daha konustum.eleman fisi takmis on paneldeki isik yanmis.o sekilde beklemis bi ufurum yada esinti baslamamis.o sirada kumandanin yerini monte etmis.bu sirada ben illa vakumlama isterim deyince fisi geri cekmis.yarin geliriz demis gitmisler. Simdi yarin sabah adamla bi kez daha konusucam eger adam gazi komple cekip yeniden basacaksa o ise bende pek girmem...

• hiç çalışmamış ise o zaman gazı boşaltıp ,yeni gaz basılıp vakumlama yaparlarsa sorun olmaz
  • Baymak Elegant Plus 9.000 Btu modelini almak istiyorum. Yalnız konum gereği dış ünite yükseklik olarak iç üniteden 1,5-2 metre kadar yukarıda olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenk

Baymak Elegant Plus 9.000 Btu modelini almak istiyorum. Yalnız konum gereği dış ünite yükseklik olarak iç üniteden 1,5-2 metre kadar yukarıda olabilir mi?

Merhaba, dış ünite iç üniteden yukarıda olabilir. Normalde 4 metre bakır boru ile kurulum yapılıyor markadan markaya değişiyor, Max dikeyde 10 yatayda 10 metre geçilmez min. Uzunluk 3 metre olmalı gibi. Ama genel olarak yatay ve dikeyde toplam 10 metreyi geçmezseniz kurulum da sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: goril35

Arkadaşım zaten ısıtma performası yüksek klimalar pahalıdır.Bu fiyata klima alıp da ısıtmada verim beklemek mantıksızdır.Isıtma performansı yüksek klimalar en az verdiğin fiyatın iki mislisinden başlar

Kardeşim peki ne almalıyız. Mitsubishi de bi model beğendim 2750 tl diyor 12 btu. Birde iklimsa da sigmanın bir cihazını gösterdiler o da aslında hoşuma gitti ve ısıtmada a+ yazıyor fiyatta 2200

• Merhaba klima alacagim dublex cati kat evim guney cephe ne yazikki bidaha asla guney cephe almam heralde evin onu acik sabahtan aksama gunes aliyo fransiz cam dedikleri boydan cam var evde 18m2 odam acaba 9000btu yetermi arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: deleserna

Merhaba klima alacagim dublex cati kat evim guney cephe ne yazikki bidaha asla guney cephe almam heralde evin onu acik sabahtan aksama gunes aliyo fransiz cam dedikleri boydan cam var evde 18m2 odam acaba 9000btu yetermi arkadaslar

9000 btu yeterli olacaktır.Tam performanslı çalışır.

• _Mch_ _ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgileriniz için hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 27 Haziran 2016; 3:53:18 >
  • Pazar günü gelip Elegant Plus 9000 btu montajını yaptılar...Ben söylemeden vakumlama olayını kendileri yaptılar...Tabi elektrik tesisatı bana bakar şimdi...Acaba 9000 btu için direk tak çalıştır kullanabilirmiyim klimayı yoksa sigorta takmalımıyım ? Takmalıysam kaç amperlik sigorta almalıyım teşekkürler

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilok -- 27 Haziran 2016; 9:14:40 >

• kizilok K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Elektrik hattı ile ilgili neler olucağını yaptırdıktan sonra teknik olarak belirtirseniz sevinirim.
  • Bu klimanın ısıtması nasıl acaba? Kışı Adana'da geçirebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilok

Pazar günü gelip Elegant Plus 9000 btu montajını yaptılar...Ben söylemeden vakumlama olayını kendileri yaptılar...Tabi elektrik tesisatı bana bakar şimdi...Acaba 9000 btu için direk tak çalıştır kullanabilirmiyim klimayı yoksa sigorta takmalımıyım ? Takmalıysam kaç amperlik sigorta almalıyım teşekkürler

-

16 amperlik sigorta ile elektrik kablosu çekmenizde fayda var.

• quote:

quote:

Pazar günü gelip Elegant Plus 9000 btu montajını yaptılar...Ben söylemeden vakumlama olayını kendileri yaptılar...Tabi elektrik tesisatı bana bakar şimdi...Acaba 9000 btu için direk tak çalıştır kullanabilirmiyim klimayı yoksa sigorta takmalımıyım ? Takmalıysam kaç amperlik sigorta almalıyım teşekkürler

-

Bu arada iç ünite ile dış ünite arasındaki boru kısa gibi duruyor. Boruyu kesmediler değilm. 3 metreden kısa olmaması gerekir performans kaybı yaşamamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Mch_ -- 27 Haziran 2016; 16:48:20 >

• quote:

quote:

quote:

-

Bu arada iç ünite ile dış ünite arasındaki boru kısa gibi duruyor. Boruyu kesmediler değilm. 3 metreden kısa olmaması gerekir performans kaybı yaşamamak için.

hayır hocam kendi 4 metrelik borusunu direkt kullandılar...Dış ünite arkasında biraz dairesel döngü yaptılar bakır boruyu yalnız sonlara doğru bantlamamışlar bakır boruyu ben bantlayayımmı onu kalan kısmı

--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilok -- 27 Haziran 2016; 18:55:51 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.