Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
7
Favori
62.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhabalar evet gece den sabaha 7 saat 40 dk lık ölçümdür.

il neresi?Çok mantıklı olmuş ancak Edirne gibi karasal iklimi iliklerinize kadar hissettiğiniz yerler için klima ile ısınmak mantıklı olmuyor.Özellikle kışın kar yağarken yaklaşık 1 saatte 10 dk lık defrost yapıyor.İmkansız değil ama doğalgaz varken mantıklı olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 yaz ayında almış olduğum Baymak Elegant Plus 9000 BTu kliması izlenimlerim.

Sadece yaz aylarında serinlemek amacıyla kullanıyorum. 24 saat çalıştırdığım olmadı genelde evdeyken 4-5 saat max çalışıyor.

Genel olarak klimadan memnunum bana göre sessiz ve fiyat açısından hesaplı geliyor. Fiyat tüketimini hiç hesaplamadım. Kabaca @meeb arkadaşın hesaplamalarını baz aldım (soğutma için). Üzüldüğüm konu 2019 da 2.300 TL'ye almış olduğum, banka bonus hediyesi ve hepsiburada kuponuyla yaklaşık 2050 TL'ye gelmişti. Bu ürünün şuan 3.500,4000 Tl arasında satılması. Bu gerçekten üzücü bir durum A'dan Z'ye alınan teknolojik ürün ülkemizde altın gibi döviz gibi yatırım aracıymış gibi değerleniyor.

@meeb arkadaşım sizlere bir sorum olacaktı. Ben yazın genelde 20 Derece Soğutma, Slient Mod ve Eco Mod açık şekilde kullanıyorum. Slient Mod ve Eco Mod'un aynı anda kullanılması tüketimi arttırır mı ? Bir Tavsiyeniz var mıdır? Beraber mi kullanmam gerekir yoksa sadece bir modu mu açmalıyım.Teşekkürler

2019 fiyatı

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

2021 Fiyatı

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

• OturanKuş kullanıcısına yanıt

Merhabalar klimanızı çok daha uzun yıllar , sağlıkla kullanmanızı dilerim.

Malasef ülkemizin böyle bir hal alması beni de çok üzüyor.Daha akşam eşime iyiki almışık bu sıcaklarda kullanıyoruz dedim.Yanlış hatırlamıyorsam 1400 küsür gibi bir rakama denklemiştim.

silent mod fanının devrini en düşüğe alıyor.Haliyle dış ünite kompresörü devride alçalıyor.

Eco mod değişik bir bende anlamamadım , dış ünite de yan çatıda olduğuna tam gözlemlemiyorum ancak sesinden de anladığım devri bir yükselip alçalıyor ki yan komşuda aldı geçen heralde oda eco mod a almış aynı sesi çıkardığını duydum.

açıkcası benim klima benim salona zar zor yettiği için değil eco mod vs. full fan 16 derecede çalıştırmak zorunda kalıyorum ama akşama sizin için kısa bir test , ölçüm yaparım.

zararı olurmu bilmem de kompresör devri stabil olmadığı için pek tavsiye etmem bu şekilde kullanmanızı.

• Hazır konu canlanmışken wifi modülü ile sorun yaşayan varmı, wifi bağlantısı kendiliğinden gitmiş bir türlü kurulum yapamıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba beyler, Plus ile Prime arasında kararsız kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? 15 metrekarelik odayı soğutmak amaçlı 12000 btu bir klima arıyorum, önereceğiniz başka marka/model varsa söylerseniz sevinirim.

• Recaizade-i Nabizade kullanıcısına yanıt
    merhabalar plus ın malzemesi daha tok ve kaliteli.

• meeb kullanıcısına yanıt

Daha güncel olduğu söyledikleri için Prime modelini almayı düşünüyordum hocam ama Plus daha kaliteliyse Plus almam daha doğru olacak. Yorumunuz için teşekkür ederim.

• Recaizade-i Nabizade kullanıcısına yanıt
    prime da bazı özellikler yoktu diye hatırlıyorum.birde canlısını gördüm plastiği mat ,pürüzlü gibi duruyor. plus olan parlak canlı bir görüntüsü var.

• Merhabalar, kendi iş yerimizi açtık ofisimiz için klima bakıyoruz.

Toplam alan 35 m2

25m2 sonrası alçıpan ile yarım kapalı. Kapı vs. yok.

Ofisin önü aliminyum pvc cam karışımı ve güneşlik tente mevcut direk güneş girmesini engelleyebiliyoruz.

12 BTU ofisi kurtarır mı merak ediyorum.

Teşekkürler.

• oguztatli O kullanıcısına yanıt
    merhaba ,evet teoride 12.000 btu 25 m2 kadar en fazla.

Benim de çatı üstü açık teras ,güney cepheye bakan 4 m2 Fransız balkon var.Açıkcası tam sınır kalıyor bazen keşke bunun 15.000 btu su olsaydı diyorum.

Yine de söz konusu ticari iş yeriyse kapı sürekli aç kapa, içerideki insan sayısı vs. yine de 18.000 btu alın derim.

Bütçe yeterli değil ve sigorta acentesi yeni bir girişim olacak. 12 kullansam ne gibi sorun yaşarım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    hayırlısı olsun inşallah.

Yani inverter bu cihazlar mantığı dur kalk yapmak yerine gerektiğinde devrini düşürmektir.

Şimdi ortama göre cihaz küçük kalırsa ,sürekli yüksek devirde çalışması gerekecektir buda yüksek fatura demektir.Bunun yanında ne olursa olsun ortamı yetersiz soğutma ve sürekli yüksek devirde çalışma gereceği için cihaz ömrüne olumsuz etki yapabilir.

açıkçası malzeme kalitesi yerli cihazların hatt lg Samsung ve bilindik birçok markanın üzerinde.

Özellikle çok sessiz.

Ancak şuda var ,vestel Arçelik ,airfell gibi markalarda epey geliştirdiler kendilerini.İnvertee teknoloji de zaten standart hale geldi .

Cihazın yetersiz gelmesindense

Vestel üretimi

https://www.vsoutlet.com.tr/klimalar-c-410

ısıtma anlamında kullanılmayacaksa ,ki ısıtma da fena değildir.Ama soğutma olarak çok memnun kalırsınız.

İlave garanti de yaptırırsanız inanın kafanız çok rahat olur.

+4 yıl 600 tl olarak gözüküyor.

Windsor vestel in yanılmıyorsam ingiltere pazarı için ürettiği bir marka.

• Allah razı olsun @meeb hocam. Dediğiniz gibi winstor fiyat olarak cazip buna yöneleceğiz.

Teşekkür ederim.

rica ederim ne demek.

Yani bu tarz ürünleri kullanım süresi artık 10 yıl olarak düşünülebilir.Eskisi gibi alayım 25 30 sene kullanayım kalmadı.Kaldı ki yabancı markaların yedek parçaları temini ve ücretleri fazla oluyor.

İş yeri için fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum.

Özellikle 500 lira verip +4 yıl garanti alırsanız 7 sene boyunca kafanız rahat olur.

Son olarak alabilirsiniz 24 .000 btu alıp her yeri iklimlendirebilirsiniz.Özelikle kapı üstünde hava perdesi yoksa 24 lük almanız fayda sağlar.Birde iş yerini ev gibi düşünmeyin günde onlarca kez kapı açılıp kapanacak.

Aralarında fazla fark yok zaten.Yine de forumlarda alışveriş sitelerinde yorumları bolca okuyun derim.

• Hocam bütçeden dolayı 10 bin bile zorluyor paramız olsa baymak tercih ederdik. Bu arada Altus var aynı paraya yalnız anlamadığım nokta boruların aliminyum olması bir sorun teşkil ediyor mu ?

Kalitesine bağlı hocam , vestel grubunda uçlardan 15 cm bakır kalanı kaynaklı alimünyumdur.

Şu da var çarşaf gibi bakır olmasındansa kaliteli alüminyum olması daha iyidir.

Önemli olan kondanser de bakır kullanılması , bir aralar arçelik lg grubu alümünyum kullandı sürekli gaz kaçağı çürüme olunca vazgeçip bakıra döndüler diye biliyorum.

• Beko Ekolojik 31825 - 11.000 TL

Altus ALK 1840 - 9780 TL

Baymak 13.500 TL

Kendimi zorluyorum altus soğutmuyor diye şikayetler var. Bütçeyi çıksam baymak alacağım şüphesiz ama kampanya yapmıyor.

Beko tavsiye eder misiniz ?

31825 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguztatli -- 31 Mayıs 2022; 10:29:34 >

• Bir de baymak kullananlar günlük kullanım da ne gibi fatura ödüyor bugün servis ile görüştüm ama ofislerinde 18000lik baymak klima aylık 200 fatura geliyor dedi. Ne derece doğru bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.