Şimdi Ara

Batum'dan (Gürcistan) iphone 6s almak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
10
Favori
89.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ekim ayı sonunda Batuma giderek iphone 6s 64 gb almayı düşünüyorum.. İnternet sitesinden baktığımda şu an ip 6s 64 gb ---> 2410 lari göstermekte 3000 liraya geliyor. ( Şu anki kur durumuna göre ; tax free hariç ve kayıt ücreti ödenmemiş hali ) Türkiyedeki fiyatlara göre 500-600 lira daha uyguna alabilmek mümkün. Sizce almalı mıyım? Not: Gürcistan telefon alma prosedürü nasıl bilmiyorum. Artvinde oturuyorum.

http://iphoneplus.ge/products-page/iphone6-s/

• cakal20 kullanıcısına yanıt
    Biz de arhaviliyiz ve gürcüyüz konuya öyle gireyim :) Gürcistan AB üyesi değil haliyle garanti durumu burada Nasıl oluyor bilmiyorum geçmeyebilir de. Batum a gidip gelmek sorun olmazsa senin için servis sıkıntısı da olmaz. Onun dışında dediğin gibi 500-600 lira bir fark oluyorsa alınabilir bana göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Ayda 1 kez gidiyorum zaten ama uluslarası garanti 1 yıl diye okudum forumlarda .
    Amerikan cihazlarının garantisi burada geçmiyor mesela. AB ülkelerinin cihazları 1 senelik uluslararası garantiye tabi burada da.

Gürcistan için durum nedir bilmiyorum,sormak lazım gidip,veya bir bilenin yanıtlaması. Ancak her şekilde daha ucuza geleceği aşikar.
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam cevap içim ,umarım daha önce telefon almış birisi bilgilendirir bizi .Pasaport falan gerekiyor mu falan diye :)
  • 600 lira bizim memlekete göre iyi para ,batuma yakınsanız elbette gidip alınır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    elbette,pasaport kaydı şart :) yabancı IMEI olduğu için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pasaport kaydı gerekiyor. Aynı kıta ürünleri farklı ülkelerde geçebiliyor ancak Gürcistan AB üyesi değil. Belki geçmiyor olabilir.
  • Forumlarda okuduğum kadarı ile Batuma girerken verilen kağıda telefonu işletebiliyormuşuz pasaporta gerek kalmadan
  • Apple storeden pesin alirsaniz %4 pesin indirimiyle 3360 Tl denk geliyor.360 Tl fark icin ve burada 2yil garanti durumu gibi faktorleri dusununce arada cok fark yok bence Tr apple storeden alin

• boltman34 B kullanıcısına yanıt
    haklısnız galiba oradan alacağım ürünün burada apple garantisi olacağından bile şüpheliyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boltman34

Apple storeden pesin alirsaniz %4 pesin indirimiyle 3360 Tl denk geliyor.360 Tl fark icin ve burada 2yil garanti durumu gibi faktorleri dusununce arada cok fark yok bence Tr apple storeden alin

boltman34 arkadaşımıza katiliyorum.
    3 sene once gurcistan batum'dan iPhone 5 almistim, hatirladigim kadariyla pasaportla giris yapmamistik ama ben Izmir'e dondugumde edevlet uzerinden kayit yaptirmistim. BTK nin sitesi ile alakali da birseyler yapmistim. Zaten sadece ulkeden cikis ve giris tarihini yazman yetiyor sitede. Imei'yi de yaziyorsun, onlar bu bilgilerin dogrulugunu kontrol ediyor ve 48 saat icinde telefon halledilmis oluyor. Kagitla kayit isiyle falan ugrasmayin,her sey internetten yapilabiliyor.

Ekstra olarak da, garantisi burada gecmiyor. 1 sene bile olsa abd cihazi oldugu icin sorun cikiyor. Bence iki sene Türkiye garantili cihaz alin Apple store'dan. Batum macerasina girmeye değmez. Pisman olmustum.

• Onumuzdeki hafta Batum'a gecip 6s 64 gb alacagim alamayi dusunen varsa beraber gecip de alabiliriz 6s 64 gb 2700 liraya geliyor.( tax free ve kayit dahil.)

• quote:

Orijinalden alıntı: cakal20

Onumuzdeki hafta Batum'a gecip 6s 64 gb alacagim alamayi dusunen varsa beraber gecip de alabiliriz 6s 64 gb 2700 liraya geliyor.( tax free ve kayit dahil.)

Ne yaptınız, aldınız mı telefonu, kayıt konusu nasıl ?

Ben de haftaya Samsun'dan gitmeyi düşünüyorum, vereceğiniz bilgilere göre hareket etmek isterim.
  • kenya64 K kullanıcısına yanıt
    Malesef Batuma gecemedim bu hafta is dolayisi ile Antalyadayim ama 1-2 hafta icinde gidip alacagim A1688 model numarali urunden...

• 6s 16 gb 2300 e falan geliyor 6s 64 gb ise 2700 e geliyor suan ki kur durumuna gore..

• quote:

Orijinalden alıntı: cakal20

6s 16 gb 2300 e falan geliyor 6s 64 gb ise 2700 e geliyor suan ki kur durumuna gore..

Tax free iadesi dahil fiyatlar mı bunlar ?

Fiyatları görebileceğimiz bir site var mı acaba .
  • kenya64 K kullanıcısına yanıt
    Tax free iade ve kayıt dahil yaklasık fiyatlardır.. İphoneplus.ge

• Geçen salı günü kuzenim 6s 64gb aldı 2250 lari'ye ve freetax'tan 295 tl geri almış. Benim merak ettiğim 6s plus 16 gb fiyatı ne kadar bilen varmı ?
  • emre0825 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, acaba pasaportsuz mu aldi? Pasaportsuzsa kimlik ceviri yaptirmasi gerekti mi ? Hangi model numarali cihazi aldi? İphoneplus.ge sitesinde fiyatlar yazmaktadir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.