Şimdi Ara

Batum'dan (Gürcistan) iphone 6s almak! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
10
Favori
89.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6s alan arkadaş bir gelişme Bir sıkıntı varmı?.
    Trabzondayım. Duruma göre bende alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 6s 64 gb 2129 lari yaklasik 2700 e geliyor tax free ve kayit dahil ama sadece rose gold seceneginin model numarasi A1688 garanti acisindan Turkiye de 1 sene gecerli olabilir...

• Allah Aşkın'a arada binlerce lira fark varda bizim mi haberimiz yok? Gideceksin oradan alacaksın burada pasaport kaydı için uğraşacaksın. Vergisini yatıracaksın. Tüm bu Uğraşların sonucunda cihazın garantisiz olacak. Düşün ki aldığın cihazda kronik sorun çıktı. Hadi anlat derdini. Sonra buraya tekrar konu açacaksın bizde sana demiştik diyeceğiz. Böyle aksiyonlara gerek yok. Yurtdışından cihaz almayın.

• cakal20 kullanıcısına yanıt
    hort gibi olmasın ama nedir durum ? Yılbaşında bende gideceğim de , uygun yollu telefon alacam garantisi flan gerke yok yani. Tax Free her mağazada geçiyor mu birde belirli yerler falan diye okudum .

Ayrıca passaport ile girmediğim ülkeye nasıl passaport kaydı yaptırabilirim sonuçta.
  • Az önce döndüm Batum'dan.
    Batumi Plaza biraz hayal kırıklığı oldu. iphone hariç diğer markalar bizden pahalı sanki, ya da çok cüzi farklar var.
    Fotoğraf makinesi bakayım dedim, hem çeşit az hem de olanlar ucuz değil.

Gelelim iphone 6s konusuna,
    oradaki Türkçe bilen kızdan öğrendiklerimi aktarayım.
    6S 64 GB sordum, tax free ve pasaporta işletmek dahil 2500 TL civarına geliyordu. Kızın demesine göre, giriş çıkış belgesi ile Türkiyede imei kaydı yapabiliyormuşuz. Bir de tax free iadesi için sadece kimliğinizi verin ben halledeyim dedi. Noter tasdiki olacak mı dedim, artık gerek yok dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Allah Aşkın'a arada binlerce lira fark varda bizim mi haberimiz yok? Gideceksin oradan alacaksın burada pasaport kaydı için uğraşacaksın. Vergisini yatıracaksın. Tüm bu Uğraşların sonucunda cihazın garantisiz olacak. Düşün ki aldığın cihazda kronik sorun çıktı. Hadi anlat derdini. Sonra buraya tekrar konu açacaksın bizde sana demiştik diyeceğiz. Böyle aksiyonlara gerek yok. Yurtdışından cihaz almayın.

hocam siz niye dert ettiniz ki bu kadar
    bazı insanlar için 500 tl dahi büyük paralar sizin için olmaya bilir.
    ayrıca pasaport kaydı falan internet üzerinden yapılıyor artık oturduğun yerde vergini de yatırıp ve e devlet'ten imei kaydını da yapabilirsin ne uğraşması.
    500 TL kazanmak için insanlar 15 gün çalışıyorlar bu ülkede ne ile nasıl uğraşmamak bu.
    garanti olayı da EU yani avrupa çıkışlı ürünlerden alırsanız bunu anlamak için kutu arkasına bakmanız yeterli kodlarını araştırın neyse türkiye'de de 1 yıl garantisi oluyor cihazların zaten.
    yani çok çok karlı bir alışveriş. özellikle oraya yakınlarda yaşayan insanlarımız için.
    sizin bir çıkarınız var herhalde ki bu karlı mantıklı alışverişe karşı kesin bir şekilde "Yurtdışından cihaz almayın" diyorsunuz.

• bu yüntemi deneyen baya var son zamanlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: 312 .

quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Allah Aşkın'a arada binlerce lira fark varda bizim mi haberimiz yok? Gideceksin oradan alacaksın burada pasaport kaydı için uğraşacaksın. Vergisini yatıracaksın. Tüm bu Uğraşların sonucunda cihazın garantisiz olacak. Düşün ki aldığın cihazda kronik sorun çıktı. Hadi anlat derdini. Sonra buraya tekrar konu açacaksın bizde sana demiştik diyeceğiz. Böyle aksiyonlara gerek yok. Yurtdışından cihaz almayın.

hocam siz niye dert ettiniz ki bu kadar
    bazı insanlar için 500 tl dahi büyük paralar sizin için olmaya bilir.
    ayrıca pasaport kaydı falan internet üzerinden yapılıyor artık oturduğun yerde vergini de yatırıp ve e devlet'ten imei kaydını da yapabilirsin ne uğraşması.
    500 TL kazanmak için insanlar 15 gün çalışıyorlar bu ülkede ne ile nasıl uğraşmamak bu.
    garanti olayı da EU yani avrupa çıkışlı ürünlerden alırsanız bunu anlamak için kutu arkasına bakmanız yeterli kodlarını araştırın neyse türkiye'de de 1 yıl garantisi oluyor cihazların zaten.
    yani çok çok karlı bir alışveriş. özellikle oraya yakınlarda yaşayan insanlarımız için.
    sizin bir çıkarınız var herhalde ki bu karlı mantıklı alışverişe karşı kesin bir şekilde "Yurtdışından cihaz almayın" diyorsunuz.

Bu nasıl bir düşünce? Aynı şekilde yurt dışından cihaz aldım ve garanti burada geçmediği için madur oldum. Aradaki fark Yüzünden binlerce liranın çöpe gitme ihtimali var. Bu Yüzden tavsiye etmiyorum. Ne gibi çıkarım olabilir. Böyle Saçma sapan düşüncelere nasıl ulaşıyorsun. Biraz mantıklı düşün.
    Ayrıca garanti 2 yıl. Neden 1 yıla düşsün? Koskoca 1 yıl neden boşuna garantisiz geçsin.? Ayrıca her yurtdışı cihazının garantisi burada Geçmiyor ki bu da yeni geldi.

Hocam madem çok Karlı bir iş gidin yurt dışı cihazı ALIN. Hatta ticaretini yapın. Bol bol tavsiye edin.

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Hocam yukarıda açıkladım bu işin sizin anlattığınız gibi çok çok uğraşılıcak, çok zor birşey olmadığını.
    pasaport vs. bahsetmişsiniz zor değil bunlar artık hele ki bakarsanız arkadaşın aldığı bilgiye göre arada 1000 TL gibi bir fark varmış.
    bu fark için bu uğraş dediğim gibi insanların 1 ay çalışarak aldığı maaş seviyesinde.
    parayı çalışarak kazanmayan insanlar var tabiki onlar uğraşmasın versin parayı alsın tr'den bize ne ama uygun bir yöntemi varsa eğer parayı zor kazanan insanlar bu yöntemi kullanabilir.
    insanları korkutmaya gerek yok birşey bilmeden.
    Bu fark yüzünden de bu işin ticaretini yapanlar zaten çok merak etmeyin.
    sahibinden vs. satış sitelerine bakın pasaport kaydını size bırakarak satış yapıyorlar getirdikleri cihazları yüzlerce ilan var.
    garanti olayını da ilanlardan bakarsanız açıklıyorlar zaten

sonuç olarak 1000 TL fark için 1 sene garanti eksikliğini insanların kendilerine bırakmak lazım durumu açıkladıktan sonra.
    bazıları sağlam kullanır telefonu ne gereksiz uygulamalar ile cihazı zorlamaz atmaz tutmaz 4-5 sene sıfır sorun ile kullanır
    bazı insan da telefonu elinden düşürmez sürekli kullanır tahrip eder o insan'da garanti durumunu kendine göre değerlendirmeli tabi ki ekstra garanti seçenekleri de mevcut bu tip insanlar için onları da kullanabilir.

sizin durumunuzda cihazınızın hiç garantisi yokmuş. bunu siz önceden bu şekilde araştırıp ona göre hareket etseydiniz sıkıntı yaşamazdınız.
    bunun sonucunda da yaşadığınız sıkıntıdan dolayı insanlara "yurtdışından cihaz alınmaz" demişsiniz. bu yanlış diyorum.
    benim bahsettiğim avrupa kayıtlı cihazların garantisi türkiye'de 1 yıl olarak appstore'larda geçiyor.
    bu durumda zamanla değişebilir. cihaz alırken bunun araştırması yapılmalı.
    böyle yerlerde de insanlara doğru güncel bilgiler verilmeli sonrası insanların kararı. benim dediğim bu.

• Bu arada not:
    Ben cihazın fiyatını ve tax free durumunu sırf foruma yazmak için sordum. İphone kullanıcısı olmadığım için cihazı almadım.
  • batumda A1688 kodlulari satiliyor mu?

• evet satılıyor.
  • Ben Batum'dan 26 Kasım tarihinde 6S 64 GB 2250.60 GEL almıştım. http://iphoneplus.ge/ de de aynıydı.
    Ben aldıktan sonra 30 Kasım tarihinde 2129.30 GEL olmuştu. Ancak Batum'da bu rakamdan satış oldumu bilmiyorum.
    Şu an ise 2,175.58 GEL muhtemelen yılbaşında bu rakamda olur. Oralara kadar gidip 16 GB almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Satın alma işlemlerinin ardından ürünü paketleyip Tax free etiketi yapıştıryorlar.
    Dönüşte Tax free bankosundan Tax free işlemleri yaptırıyorsunuz. Tax free bankosu ile Liberty Bank bankosu yanyana.
    Çnce Tax free bankosunda Tax free işlemleri yapılıyor. İşlem Bitince Liberty Bank bankosunda iade işlemleri yapılıyor, iadeyi alıyorsunuz.
    İadeyi lari olarak almanızı öneririm. Dolar olarak alırsanız düşük iade alırsınız.
    Lari olarak ne kadar iade alacaksınız? (Ürünü aldığınız rakam x 0.114) = Lari olarak alacağınız iade
    Daha sonra İnternet Bankacılığı ile 131,5 Tl vergi ödemesi yapıp, e devlet sitesinde kayıt yapıyorsunuz. Bu şekilde isteğiniz kişi üzerine kayıt yapabilirsiniz.
    Hepsi bu kadar. İşlemler çok basit.
    Apple sitesine aldığınız ürünü ekleyerek bilgileri, garanti süresi vs. falan görünteleyebilirsiniz.

• Ts_Cihan kullanıcısına yanıt
    Ben de hafta sonu Batumdaydım 6s 64 gb space grey almak için fakat kalmadığını öğrenince geri döndüm. İnternet sitesi üzerinde fiyat 2129.60 Gel di. Fakat mağazaya gittiğimde fiyatın 2219.60 Gel olduğunu söylediler.90 larilik yeni bir zam geldiğini söylediler ne kadar doğru bilmiyorum.. Space grey olmadığı için alamadım ama bu hafta veya önümüzdeki hafta gidip space grey veya silver olanı alacağım A1688 olması koşuluyla... Hocam bir de ekran koruyucu hediyesi mi verdiler size tempered olandan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakal20

Ben de hafta sonu Batumdaydım 6s 64 gb space grey almak için fakat kalmadığını öğrenince geri döndüm. İnternet sitesi üzerinde fiyat 2129.60 Gel di. Fakat mağazaya gittiğimde fiyatın 2219.60 Gel olduğunu söylediler.90 larilik yeni bir zam geldiğini söylediler ne kadar doğru bilmiyorum.. Space grey olmadığı için alamadım ama bu hafta veya önümüzdeki hafta gidip space grey veya silver olanı alacağım A1688 olması koşuluyla... Hocam bir de ekran koruyucu hediyesi mi verdiler size tempered olandan?

Ekran koruyucu almadım. 60 Lari tutarında ekran koruyucu teklif etti eleman kabul etmedim.
  • Ts_Cihan kullanıcısına yanıt
    Bana 2219.60 Gel dediler ve yanında ekran koruyucusu hediyesi var demişlerdi...
  • Şu an batumdayim, guncel fiyatlar

6s 16gb 1975 lari
    6s 64gb 2354 lari
    Plus 16gb 2447 lari
    Plus 64gb 2788 lari

• Fiyatlara baya zam gelmiş

• Sitede 2.153 lari, iPhone 6s 64 gb olanı.

• Son olarak fiyati nedir? Bu apple stor fiyatlari mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.