Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Battlefield 4 Türkçe Yama (Dil Dosyaları Açılırsa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
30
Cevap
0
Favori
12.939
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yapımı Devam Eden Yamalar >> Battlefield 4 Türkçe Yama (Dil Dosyaları Açılırsa)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    269 Mesaj
    Battlefield 4'e türkçe yama yapmak istiyorum. Ama dil dosyalarını açamadım. Dosyalar bf3 ile aynı yani ona türkçe yama yapıldığına göre bu oyuna da yapılabilir.

Kısaca dil dosyalarını açabilecek varsa oyunu çevirmeye hazırım.

İlgilenenler için dil dosyaları:

http://s2.dosya.tc/server2/bwaccu/Loc.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lennon54 -- 3 Temmuz 2016; 15:25:08 >

|
    |
  • Onbaşı
    23 Mesaj
    Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B9A050DE9

Up
    Forumda yardımcı olabilecek bir kaç kişi var ama tam emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeviL's -- 4 Temmuz 2016; 17:08:54 >
    |
    |
    Bahsedilenler: KarapathiaN , outsidersblood

Orijinalden alıntı: R-10

Forumda yardımcı olabilecek bir kaç kişi var ama tam emin değilim.

Alıntıları Göster
    Ya aslında zor bişey değil dil dosyaları bf3 ile aynı yani açılması mümkün. Altı üstü yapabilen birisi açacak bende çevirecem. Programlamadan anlayan biri çıkıp insanlık namına yapsa bi gününü bile almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lennon54 -- 4 Temmuz 2016; 17:27:01 >
  • Yarbay
    3648 Mesaj

Ömer Öz, Ahmet Çelik... bu adamlar ilgilenmişti mevcut paketle, Phyton vs kullanılıyor diye biliyorum. o arkadaşlara ulaşabilirsen bir fikir danış. Byflash birinin nicki bu forumda...
    |
    |
    lennon54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Ömer Öz, Ahmet Çelik... bu adamlar ilgilenmişti mevcut paketle, Phyton vs kullanılıyor diye biliyorum. o arkadaşlara ulaşabilirsen bir fikir danış. Byflash birinin nicki bu forumda...

Alıntıları Göster
    Dosyaların nasıl açılacağı hakkında bilgim yok. Programcı bir arkadaştan yardım istemen daha doğru olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outsidersblood -- 10 Temmuz 2016; 20:32:41 >
    |
    |

Neyi kastediyosun anlamadım ama battlefield 4 e upadate gelmeyi bitireli nerdeyse yıllar oldu.
    |
    |
    FifaNetworkTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3648 Mesaj

Hala custom mapler geliyor ve arşiv yeniden paketleniyor. Arkadaşın dediğinde bir eksiklik yok.
    |
    |
    lennon54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her versiyona yama yapacak değil arkadaşta stabil bi sürüme yapar ayrıca tek kişilik oyun moduna yapılacağı için daha güncellenmiyor arkadaşın dediği gibi
    |
    |
    KarapathiaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu işler senin bildiğin gibi olmuyor işte. Yapılıyorsa güncel ve orjinal oyun için yapılıyor, korsan oyuna destekçi aranıyorsa yeri bu platform değil. Zira senaryo multi diye ayrı ayrı paketlenmiyor stringler...
    |
    |
    oguz71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Korsan oyundan bahsedenmi oldu kardeş orjinal oyundada singleplayer kısmına artık patch çıkmıyor neden anlamak istemiyosun bende bunu anlamıyorum.
    |
    |

Single player modun dil dosyaları ayrı değil hepsi tek pakette, dosya güncellendiği takdirde her şey güncelleniyor ve satırların yerleri değişiyor, bende sana bunu anlatmaya çalışıyorum, daha eski sürümün yamalanması demek korsan oyunun yamalanması demek. Bilgi sahibi ol fikir beyan et. madem bilgin yok neyin ısrarı...
    |
    |
    oguz71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Single player modun dil dosyaları ayrı değil hepsi tek pakette, dosya güncellendiği takdirde her şey güncelleniyor ve satırların yerleri değişiyor, bende sana bunu anlatmaya çalışıyorum, daha eski sürümün yamalanması demek korsan oyunun yamalanması demek. Bilgi sahibi ol fikir beyan et. madem bilgin yok neyin ısrarı...

Alıntıları Göster
    Şimdi beyler oyunda bir ana klasörde dil dosyalar var bide güncellemelerin geldiği klasörde var. Eğer tek kişilik oyunun dil dosyaları sadece ana klasördeki dosyalarsa zaten çok oyunculu moda hiç dokunmayacağım. Yok güncelleme klasöründede varsa yamayı hiçbir güncellemenin olmadığı sürüme yaparım isteyen tek kişilik oyunu türkçe oynar sonra güncellemelerini yapar.

Zaten daha dil dosyalarını açamadık bu neyin tartışması. Eğer konuya bir yardımınız olmayacaksa lütfen tartışma yapmayınız.
    |
    |

• Çavuş
    45 Mesaj

Kardeş madem bu kadar çok biliyosun arkadaşında son mesajda dediği gibi dosyaları açarsın bi yardımın dokunur ama yüzlerce yama var hiçmi görmedin oyun orjinalde olsa belli sürüme yama yapılır sen neyin kafasındasın korsan morsan diyorsun kendi kendine.
    |
    |

Orijinalden alıntı: oguz71

Kardeş madem bu kadar çok biliyosun arkadaşında son mesajda dediği gibi dosyaları açarsın bi yardımın dokunur ama yüzlerce yama var hiçmi görmedin oyun orjinalde olsa belli sürüme yama yapılır sen neyin kafasındasın korsan morsan diyorsun kendi kendine.

Bf3 Türkçe yama belli bir aşamadan sonra nasıl askıya alınıp durdurulduysa Bf4'ün de akıbeti bu olur diyoruz ama söyledikleriniz anlaşılamıyor. Bf3'ün Türkçe yamasının devam ettirilmesi için bana zamanında teklif götürüldü Oyunçeviri'deyken. Fakat devamlı güncellenen dosyaların ardından bırakmak zorunda kaldık.

Eğer ömrünüzde hiç programlamayla veya çeviri işleriyle ilgilenmediyseniz anlayamamanız normaldir. Fakat EA Games oyunları Origin programı sebebiyle sürekli güncelleme almakta ve Origin olmadan oyun açılamamaktadır. Stabil sürüm dediğiniz şey, internet bağlantısına ihtiyaç duymayan oyunlar için geçerli bir durum.

• Çavuş
    45 Mesaj

Kardeş siz haklısınız
    |
    |
    FifaNetworkTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: AsRuleS

quote:

Orijinalden alıntı: oguz71

Bf3 Türkçe yama belli bir aşamadan sonra nasıl askıya alınıp durdurulduysa Bf4'ün de akıbeti bu olur diyoruz ama söyledikleriniz anlaşılamıyor. Bf3'ün Türkçe yamasının devam ettirilmesi için bana zamanında teklif götürüldü Oyunçeviri'deyken. Fakat devamlı güncellenen dosyaların ardından bırakmak zorunda kaldık.

Eğer ömrünüzde hiç programlamayla veya çeviri işleriyle ilgilenmediyseniz anlayamamanız normaldir. Fakat EA Games oyunları Origin programı sebebiyle sürekli güncelleme almakta ve Origin olmadan oyun açılamamaktadır. Stabil sürüm dediğiniz şey, internet bağlantısına ihtiyaç duymayan oyunlar için geçerli bir durum.

Alıntıları Göster
    Ya kardeşim bi oyuna türkçe yama yapayım, ben de millet de türkçe oynasın dedik demediğinizi bırakmadınız. Burda bir MMORPG oyununa resmi yama yapmıycam oyunun sadece tek kişilik modunun hikayesinin anlaşılabilmesi için çevircem oyunu. Ben bir versiyonunu çeviririm oynamak isteyen ne yapar eder o versiyonu bulup oynar yoksa oynamaz bu kadar uzatmayın bu işe.
    |
    |

• Yarbay
    3648 Mesaj

Belli bir sürüme dediğin ne oluyor arkadaş benim yasal oyunumun açmadığı bir sürüm? Belli bir sürüme yama mı yapılır? yama yapanların çoğu öncelikle orjinal oyun sahiplerinin faydalanması için en güncel sürüme yapmaya çalışır ve elindeki çalışmayı mümkün olduğu sürece günceller, hayatında kaç tane yama yaptın acaba? hala ısrarcısın bu işleri benden iyi biliyorsan buyur sen de çorbaya tuz at. Ayrıca benim bu işi bilmem dosyayı açacağım anlamına mı geliyor ki biliyorsam ben yapayım, eleştirme hakkımız yok mu? İlla korsan kelimesini kullanman gerekmiyor orjinal olmasa da olur diyorsun stabil bir sürümde çalışıyor nasılsa, belli sürümden başka bir çıkarım bulamadım. ben de parasını verdiğim oyun için emek verilmeyecekse bu desteğin başka yerde aranması isabet olur dedim, bu forumun yaklaşımı böyle...

Yüzlerce oyun bir şekilde yamalanmış olabilir ve Battlefield 4 bir MMORPG değil eyvallah, zira Battlefield 3'te öyle değildi hem senaryosu hem de online kısmı çevrildi hatta 4 kere de yamalanarak güncellendi bir seferlik emekle bırakılmadı. Bugün güncel sürümde onu sadece senaryo modu bile olsa Türkçe oynayanı veya oynamanın bir yolunu gösterin bir şekilde çalıştırın tamam siz yerden göğe kadar haklısınız. BF3 belki artık yamalanmayabilir, garantisi olmasa da onun için bir şans var aslında yeniden Türkçe oynamak için ilgili yama elden geçirildiği takdirde, fakat BF4 için adamlar oyunu oyunculardan gelen desteğe göre online odaklı geliştireceklerini en azından yılda 1-2 defa ücretsiz haritalar getireceklerini açıkladılar, yani güncellemeye açık bir oyun.

Size bu işle ilgilenenleri üstünkörü yazdım, eğer bilgi ve destek alırsanız bunu yapmanız mümkün. Ama senaryo odaklı da olsa gereksiz bir güncelleme yüzünden yaptığınız işi çeviri haricinde sil baştan yapacaksanız buyrun yapın, bizde nemalanalım işimize gelir yani. yok çıkarırız oynayabilen oynar diyorsanız BF3'ün durumu ortada; ben Premium hesap sahibiyim ve Türkçe oynayamıyorum, özetle anlatmak istediğim budur. İşin sonuna kadar arkasında olmayacaksanız illegal bir oyuna hizmet için aracı arıyor olacaksınız. Herkes de sürekliliği olmayan bir iş için size yardım etmez.

Edit: Türkçe oynamak için güncellenmemiş sürümü nereden bulacağız peki; legal olmayan kanallardan, oyunu yasal yoldan eski sürümünü edinemiyoruz, DVD'ler eksik yüklüyor eksik kısmı tamamlamak için yine internete ihtiyaç duyuluyor ki o da güncellemeleriyle birlikte indiriyor, öyleyse uyumlu sürümü torrentten zorrentten bulup kullanabiliyoruz. Yani yine aynı kapıya çıkıyor olay...

Edit 2: Senaryo paketi bahsettiğiniz ana dil paketinde var, ancak update paketi güncellenmediği takdirde oyun açılmıyor, onunda revize edilme zorunluluğu var; yamayı yasal oyunla oynayabilmek için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 5 Temmuz 2016; 12:31:54 >
    |
    |
    Bahsedilenler: oguz71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör lennon54

• Yüzbaşı
    269 Mesaj
    quote:

Belli bir sürüme dediğin ne oluyor arkadaş benim yasal oyunumun açmadığı bir sürüm? Belli bir sürüme yama mı yapılır? yama yapanların çoğu öncelikle orjinal oyun sahiplerinin faydalanması için en güncel sürüme yapmaya çalışır ve elindeki çalışmayı mümkün olduğu sürece günceller, hayatında kaç tane yama yaptın acaba? hala ısrarcısın bu işleri benden iyi biliyorsan buyur sen de çorbaya tuz at. Ayrıca benim bu işi bilmem dosyayı açacağım anlamına mı geliyor ki biliyorsam ben yapayım, eleştirme hakkımız yok mu? İlla korsan kelimesini kullanman gerekmiyor orjinal olmasa da olur diyorsun stabil bir sürümde çalışıyor nasılsa, belli sürümden başka bir çıkarım bulamadım. ben de parasını verdiğim oyun için emek verilmeyecekse bu desteğin başka yerde aranması isabet olur dedim, bu forumun yaklaşımı böyle...

Yüzlerce oyun bir şekilde yamalanmış olabilir ve Battlefield 4 bir MMORPG değil eyvallah, zira Battlefield 3'te öyle değildi hem senaryosu hem de online kısmı çevrildi hatta 4 kere de yamalanarak güncellendi bir seferlik emekle bırakılmadı. Bugün güncel sürümde onu sadece senaryo modu bile olsa Türkçe oynayanı veya oynamanın bir yolunu gösterin bir şekilde çalıştırın tamam siz yerden göğe kadar haklısınız. BF3 belki artık yamalanmayabilir, garantisi olmasa da onun için bir şans var aslında yeniden Türkçe oynamak için ilgili yama elden geçirildiği takdirde, fakat BF4 için adamlar oyunu oyunculardan gelen desteğe göre online odaklı geliştireceklerini en azından yılda 1-2 defa ücretsiz haritalar getireceklerini açıkladılar, yani güncellemeye açık bir oyun.

Size bu işle ilgilenenleri üstünkörü yazdım, eğer bilgi ve destek alırsanız bunu yapmanız mümkün. Ama senaryo odaklı da olsa gereksiz bir güncelleme yüzünden yaptığınız işi çeviri haricinde sil baştan yapacaksanız buyrun yapın, bizde nemalanalım işimize gelir yani. yok çıkarırız oynayabilen oynar diyorsanız BF3'ün durumu ortada; ben Premium hesap sahibiyim ve Türkçe oynayamıyorum, özetle anlatmak istediğim budur. İşin sonuna kadar arkasında olmayacaksanız illegal bir oyuna hizmet için aracı arıyor olacaksınız. Herkes de sürekliliği olmayan bir iş için size yardım etmez.

Edit: Türkçe oynamak için güncellenmemiş sürümü nereden bulacağız peki; legal olmayan kanallardan, oyunu yasal yoldan eski sürümünü edinemiyoruz, DVD'ler eksik yüklüyor eksik kısmı tamamlamak için yine internete ihtiyaç duyuluyor ki o da güncellemeleriyle birlikte indiriyor, öyleyse uyumlu sürümü torrentten zorrentten bulup kullanabiliyoruz. Yani yine aynı kapıya çıkıyor olay...

Edit 2: Senaryo paketi bahsettiğiniz ana dil paketinde var, ancak update paketi güncellenmediği takdirde oyun açılmıyor, onunda revize edilme zorunluluğu var; yamayı yasal oyunla oynayabilmek için...

Alıntıları Göster
    Ya kardeşim yani yamayı yaptırmamak için elinden geleni yapıyosun desem yeridir. Adamlar oyuna türkçe dil seçeneği koymadıysa benim suçummu. Napalım onlar koymadığı için insanlarda oyunu türkçe oynayabilmek için bir kere indirip oynarlar. Hiç olmadı oyunu sadece kendim için çeviririm zevkine.

Ve altı üstü senaryo modunu çevircektim multiplayere dokunmıyacaktım bile ama insanda onun isteğini bile bırakmadınız. Güncelleme alan multiplayer kısmıi bırakında senaryoyu çevireyim.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.