Şimdi Ara

Battlefield 4 (2013) [ANA KONU] (1954. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.466
Cevap
149
Favori
1.193.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zuhasiberepe

quote:

Orijinalden alıntı: Malitronik

Bf1 ile 4 ü kıyaslamayın. Çok farklı oyunlar. Eğer 1 almadıysanız acele etmeyin. Oyun bir süre daha oturmayacak. Ben ön spariş verdiğime pek sevinemedim.

peki hocam premiumu ucuza almanın yolu yokmudur

EA Origin Access al aylık 13 lira bf4 premium ve bir sürü ücretsiz oyun veryior gayet avantajlı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bf3 aldım kötü MÜ yaptım acaba 3 ten aldığım zevki 4 ten alamıyorum yaw.

• herkes bf1, bf3, bf4'ü kıyaslıyor. bende kendi görüşlerimi aktarıyım o zaman :) bf1'in beta'sını biraz oynadım. eski silahları pek sevmediğimden, çok hoşuma gitmedi. betası bedava olmasına rağmen, çok oynamadım açıkçası. süre bitince de bir daha kurmamak üzere bilgisayardan kaldırdım. Tabi bu oyunun kötü olduğu göstermez, sadece bana hitap etmiyor o kadar.

birbirine benzeyen; bf3 vs bf4 konusunda ise, Ben önceden bf3 daha iyi diye düşünüyordum. Ama bf4'ü biraz oynayıp alıştıktan sonra bence bf4 daha iyi. Bf3, bf4'e göre, güç olarak biraz dengesiz bir oyun. Öncelikle conquest modunda bf3'te kimin jet pilotları daha iyiyse oyunu o kazanıyor. jetler aşırı güçlü. hele bir takımda iyi pilot varken, diğerinde yoksa oyunun galibi baştan belli. yani jetler tek başına oyun kazandırabiliyor. Sırf bu yüzden youtube'ta iyi pilotların videolarını izleyip jet'i öğrendim. hyliancriss, haimelik, goldendarknezz gibi adamların yarısı kadar bile iyi olmamama rağmen, karşıda iyi bir pilot yoksa her oyunda 50'ye yakın adam vuruyordum. ttc servırında jet almamı yasakladılar mesela TDM maçlarında ise herkesin elinde ya m16a3 ya da aek var. Silah seçenekleri de bf4'e göre biraz kısıtlı. ayrıca yapımcılar artık oyunu umarsamadığı için hileci sayısı da bf4'e göre daha fazla.

bf4'te ise bf3'ten geçtiğim için olsa gerek jetler çok etkisiz geldi. bf3'te bir q'ya bastın mı bütün adamlar, araçlar hepsi spotlanıyordu. seç beğen vur. çok rahat. bf4'te ise yere çakılmana çok az kalana kadar kimseyi spotlayamıyorsun. stealth jet zaten çok etkisiz. genelde helileri durdurmak için, veya lazer guide ile yerdeki tanklara hasar vermek için kullanılıyor ama güçsüz olduğu için kill almak çok zor. bf3'teki gibi tek dalışta kill alamıyorsun. daha çok kill asist almana ve takıma yardım etmene yarıyor.

atack jet ler ise jdam bomb'u kullanmayı öğrendikten sonra özellikle araçlara karşı çok etkili oluyor. tek dalışta kill alabiliyorsun. ama onların da sorunu öncelikle yine spotlama. takım ardakaşların aracı spotlamamışsa yine yere çakılana kadar sen spotlayamıyorsun. ikincisi bu uçakların olduğu serverlarda aktive radar'lı antiair tankalarda var. ve bu jetler yavaş olduğu için antiair'i biraz kullanmayı bilen biri jeti çok kolay indirilebiliyor.

Bunun dışında jet'in gücünü bu kadar düşürmelerine rağmane heliler sanki çok güçsüzmüş gibi birine 25 mm top, diğerine tow misile verip daha da güçlendirmişler. ama yine de ne stealth jet, ne antiair bulunan siege of shangai haritası hariç, helilerin sorun çıkarttığı bir harita görmedim. Diğer haritalarda en kötü stealth jet olduğu için, helinin biraz sorun çıkardığını gördüğüm an, active radar ve 20mm top ile helinin icabına bakabiliyorum.tanklardaki sabot shell'de yine helilere karşı oldukça etkili. bunun dışında igla'da uzaktaki helilere bile kolayca kitlenebiliyor.

Yani conquest modunda, kendi halinizde bir noktadan diğerine koşarken gökten kafanıza roketleri yiyip, sinir olmak istemiyorsanız Bf4 daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 20 Kasım 2016; 15:16:29 >

• Tama bf4 te alirim ikisinide oynarim ama hala anlamadim bf3 ozellik olarak geride olmasina ragmen savasta olmdugunu daha cok hissettiriyor (piyade olarak dusunuyorum ) piyade oldugumda ve tank kullandigimda hele o gulf of oman haritasinda sanki suriye savasindasin gibi. Bf4 teki haritalar zaten bunun icin bf3 ten geldi. Ben sirketin yerinde olsaydim oyunu bf3 te sabitler, aylik yada yillik uyelik sistemi cikarir dlc leride yildan yila cikarirdim. Bf3 un neyi eksikti ki? Grafik anlaminda tatminkar, dinamikler yerinde falan. Bf4 bisey katsa bile seriye sadece bf3 u baltaladi bu 4 un 3 ten iyi oldugu falan degil sadece para kazanma mevzusu. Bana kalsa bad company 2 hepsinden guzel ama illa kazanacak daha cok para istiyor adamlar oysa ayni oyunla da daha cok para kazanirsiniz. Simdi 2-3 sene sonra yeni bir oyun cikacak bf4 eskidi diyecekler bf1 ve yeni oyun olacak. Hepsi guzel babacim. Bf3 daha guzel bu yuzden ama.

• Bana kalırsa bf4 ten sonrası alınmaz. Bf5 modern gelene kadar bf4 e devam edeceğim.
    Üzülerekte olsa söylemeden geçemiyeceğim bir oyun oldu.Harita ismi metro sunucu ismi Super sic, oyuna girdim herkese selam verdikten sonra oyuna başladım.
    Bir kaç seri adam vurduktan sonra, bana hileyi kapamamı adam gibi oynamamı söyleyen bir arkadaş oldu, insan gibi cevapladım dedim ne hilesi arkadaşım.
    Arkadaşı inandıramayınca ozaman git youtube kanalıma gözat kardeşim dedim olay koptu, ne anam ne babam ne kanım, adam hayatımda duymadığım küfürler etti
    yaşım 33 ama böyle küfür eden biri görmedim.Nezamandır bf4 oynuyorum bu kadar seviyesiz ve içi boş bir insan görmedim. Neden yazdın derseniz bu pis şey malesef sadece türk oyunculardan oluyor hazmedemiyorum.
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    Merhaba, şuan aktif olan türk serverler var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifalordu

Merhaba, şuan aktif olan türk serverler var mı ?

Kuva-Yi Milliye Klanı Olarak World List'te İlk 10 a giren sunucmuza sizleride bekliyoruz. Ayrıca Klanımıza Alımlar Halen Devam Etmektedir Saygılarımla server linkimizhttp://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/c122f828-7965-4d3d-95e7-e04fd13eca42/Suicide-Squad-All-Maps-Conquest-Ranked-Kuva-yi-Milliye/ favorilere eklemeyi unutma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Chagotta

Bana kalırsa bf4 ten sonrası alınmaz. Bf5 modern gelene kadar bf4 e devam edeceğim.
    Üzülerekte olsa söylemeden geçemiyeceğim bir oyun oldu.Harita ismi metro sunucu ismi Super sic, oyuna girdim herkese selam verdikten sonra oyuna başladım.
    Bir kaç seri adam vurduktan sonra, bana hileyi kapamamı adam gibi oynamamı söyleyen bir arkadaş oldu, insan gibi cevapladım dedim ne hilesi arkadaşım.
    Arkadaşı inandıramayınca ozaman git youtube kanalıma gözat kardeşim dedim olay koptu, ne anam ne babam ne kanım, adam hayatımda duymadığım küfürler etti
    yaşım 33 ama böyle küfür eden biri görmedim.Nezamandır bf4 oynuyorum bu kadar seviyesiz ve içi boş bir insan görmedim. Neden yazdın derseniz bu pis şey malesef sadece türk oyunculardan oluyor hazmedemiyorum.

online admin olan sunucularda takılmanı tavsiye ediyorum. sıkıntılı, ağzında namus kavramı sakız olan, namussuz insan çok sıkma canını..

• Chagotta kullanıcısına yanıt
    Bizim türk gençliğini bozmak için müthiş bir çalışma var işte bunlarda sonucu 24 saati küfür etmeden geçiremeyen bir gençlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagotta

Bana kalırsa bf4 ten sonrası alınmaz. Bf5 modern gelene kadar bf4 e devam edeceğim.

Katılıyorum türk serverlarında havada uçuşuyor küfürler

• Hocam ücretsiz olarak paket dağıtıldı demişsiniz. Biraz açıklayabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

herkes bf1, bf3, bf4'ü kıyaslıyor. bende kendi görüşlerimi aktarıyım o zaman :) bf1'in beta'sını biraz oynadım. eski silahları pek sevmediğimden, çok hoşuma gitmedi. betası bedava olmasına rağmen, çok oynamadım açıkçası. süre bitince de bir daha kurmamak üzere bilgisayardan kaldırdım. Tabi bu oyunun kötü olduğu göstermez, sadece bana hitap etmiyor o kadar.

birbirine benzeyen; bf3 vs bf4 konusunda ise, Ben önceden bf3 daha iyi diye düşünüyordum. Ama bf4'ü biraz oynayıp alıştıktan sonra bence bf4 daha iyi. Bf3, bf4'e göre, güç olarak biraz dengesiz bir oyun. Öncelikle conquest modunda bf3'te kimin jet pilotları daha iyiyse oyunu o kazanıyor. jetler aşırı güçlü. hele bir takımda iyi pilot varken, diğerinde yoksa oyunun galibi baştan belli. yani jetler tek başına oyun kazandırabiliyor. Sırf bu yüzden youtube'ta iyi pilotların videolarını izleyip jet'i öğrendim. hyliancriss, haimelik, goldendarknezz gibi adamların yarısı kadar bile iyi olmamama rağmen, karşıda iyi bir pilot yoksa her oyunda 50'ye yakın adam vuruyordum. ttc servırında jet almamı yasakladılar mesela TDM maçlarında ise herkesin elinde ya m16a3 ya da aek var. Silah seçenekleri de bf4'e göre biraz kısıtlı. ayrıca yapımcılar artık oyunu umarsamadığı için hileci sayısı da bf4'e göre daha fazla.

bf4'te ise bf3'ten geçtiğim için olsa gerek jetler çok etkisiz geldi. bf3'te bir q'ya bastın mı bütün adamlar, araçlar hepsi spotlanıyordu. seç beğen vur. çok rahat. bf4'te ise yere çakılmana çok az kalana kadar kimseyi spotlayamıyorsun. stealth jet zaten çok etkisiz. genelde helileri durdurmak için, veya lazer guide ile yerdeki tanklara hasar vermek için kullanılıyor ama güçsüz olduğu için kill almak çok zor. bf3'teki gibi tek dalışta kill alamıyorsun. daha çok kill asist almana ve takıma yardım etmene yarıyor.

atack jet ler ise jdam bomb'u kullanmayı öğrendikten sonra özellikle araçlara karşı çok etkili oluyor. tek dalışta kill alabiliyorsun. ama onların da sorunu öncelikle yine spotlama. takım ardakaşların aracı spotlamamışsa yine yere çakılana kadar sen spotlayamıyorsun. ikincisi bu uçakların olduğu serverlarda aktive radar'lı antiair tankalarda var. ve bu jetler yavaş olduğu için antiair'i biraz kullanmayı bilen biri jeti çok kolay indirilebiliyor.

Bunun dışında jet'in gücünü bu kadar düşürmelerine rağmane heliler sanki çok güçsüzmüş gibi birine 25 mm top, diğerine tow misile verip daha da güçlendirmişler. ama yine de ne stealth jet, ne antiair bulunan siege of shangai haritası hariç, helilerin sorun çıkarttığı bir harita görmedim. Diğer haritalarda en kötü stealth jet olduğu için, helinin biraz sorun çıkardığını gördüğüm an, active radar ve 20mm top ile helinin icabına bakabiliyorum.tanklardaki sabot shell'de yine helilere karşı oldukça etkili. bunun dışında igla'da uzaktaki helilere bile kolayca kitlenebiliyor.

Yani conquest modunda, kendi halinizde bir noktadan diğerine koşarken gökten kafanıza roketleri yiyip, sinir olmak istemiyorsanız Bf4 daha iyi.

mesh quality ayarın low ayarındaysa jetle zor spotlarsın.en az high olması gerek ultra olursa daha da iyi olur.performansa pek etkisi yok.

• Chat ekranını kapatarak oynayamam.
    Küfür zaten yabancı sunucuda oldu, ama oyuncularının yarısı türk idi, aslında sevindim ama daha sonra hüsran oldu canımı sıkmıyorum aslında. Benim düşündüğüm gerçekten seviyeli ve iyi kalitede olan yada saygısında kusur etmeyen insanların tamamı
    bu gibi tipler yüzünden aynı kefeye konuluyor.Bir kere etiket olmaya görsün.Aman neyse alt tarafı oyun.

Metro locker sürekli değişen bir türk sunucusu varmı arkadaşlar, ben infantry takılıyorum.
  • şimdi kontrol ettim de antialiasing deferred ve ambient occlusion hariç, bütün ayarlar ultradeyken, mesh quality medium daymış Hiç dikkatte etmemişim. ultra'ya çevirip denedim. Kesinlikle farketti. Yine bf3 kadar kolay olmasa da, eskisine göre çok daha iyi oldu. en azından artık yerdeki askerlere ateş edebilecek zamanım oluyor. şimdi silk road'da denedim, koşan adamları vurmak hala zor olsa da, tepelerde yatmış sniperlar tek dalışta avlanabiliyor artık.
    Bilgi için çok teşekkürler hocam.
  • Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    önemli değil.jetle ilgili bilmediğin bir şey olursa sorabilirsin.

• Hemen soruyum o zaman, stealth jet için hangi kalibre mermiyi önerirsiniz. Bana heli ve jetler için 20 mm en iyisi gibi gelse de, yerdeki askerlere karşı 25 mm daha etkili geldiği için 25 mm kullanıyorum. 30'a ise hiç alışamadım. Siz hangi kalibreyi kullanıyorsunuz.

ikincisi ir flare'mi, ecm jammer'mı. Bf3'te ecm kullanıyordum. Ama bf4'te hem stealth coating olduğu hem de doğru düzgün dog fight yapılmadığı (bırak adamları vurmayı, arkalarına geçtiğim an jetten atlıyorlar ) için ir flare daha iyi gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

Hemen soruyum o zaman, stealth jet için hangi kalibre mermiyi önerirsiniz. Bana heli ve jetler için 20 mm en iyisi gibi gelse de, yerdeki askerlere karşı 25 mm daha etkili geldiği için 25 mm kullanıyorum. 30'a ise hiç alışamadım. Siz hangi kalibreyi kullanıyorsunuz.

ikincisi ir flare'mi, ecm jammer'mı. Bf3'te ecm kullanıyordum. Ama bf4'te hem stealth coating olduğu hem de doğru düzgün dog fight yapılmadığı (bırak adamları vurmayı, arkalarına geçtiğim an jetten atlıyorlar ) için ir flare daha iyi gibi geliyor.

20mm-laser guided-ecm kullanırım. 20mm jet vurmak için çok iyi,infantry için de fena değil.sağlığı full adama 3 sn. civarı isabet ettirebilirsen alırsın,sağlığı azsa zaten 25mm ile vurur gibi alırsın.ecm de dogfight için iyi, ayrıca füze gelirken bassan bile flare gibi engelleyebiliyor.atak jette de jdam veya hydra iyi olur.madem bf3te oynadın o zaman hydrayı daha iyi kullanırsın heralde.atak jette fazla dogfight olmadığından flare veya ecm alabilirsin pek farkı yok ama yine de ecm almak daha mantıklı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım hocam, cevapların için teşekkürler.
  • BLACK FRIDAY OZEL Bf4 premium edition 19,99 € yaklaşık 65 tl alin bence. G2a da ise bankkartla islem yapildigi icin ordan aldim satici guvenilir.

• Playstore da 16 TL şuan alacak olan varsa kaçırmasın

• 
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.