Şimdi Ara

Battlefield 1 ve 4 Almanya sunucu ping değerleri ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
1
Favori
5.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ne yazık ki gerçekten Ping için diretmeme rağmen alabildiğim tek cevap arkadaki programları kapatın, kablolu bağlanın, hızınızda sıkıntı yoktan öteye gitmedi buradaki arkadaş da yardımcı olmadı. Misal Statik IP menüsü haftalardır çalışmıyor aldım tekrar bir faydasını göremedim iptal etmek istiyorum 24 saati çoktan geçti o işlemi bile yapmadılar tanımlarken de öyle destek kaydı oluşturuyoruz başkası geliyor onu kapatıp başka destek kaydı açıyor fakat ne işten anlayan var ne de sonuca ulaştıran.

Twitterdan gelen cevap da bu "Merhaba Samet Bey, 3 iş günü içerisinde Statik IP'nizi hattınıza tanımlayarak size bilgi vereceğiz."

Tek tıkla tanımlıyorduk iptal ediyorduk 3 iş günü diyorlar şimdi dakika sürmeyecek bir işlem oysa ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 27 Ocak 2020; 20:54:50 >
  • ahmet1040 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, PM üzerinden yanıt verdim.
    Malesef çözülemiyor. Bende de inanılmaz paket kayıpları başladı.

Pingplotter ile uzun testler ilettim. Cevap bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, öncelikle ben durumunuzu arkadaşlarıma ilettim. Ancak sizinde bu konuyla ilgili ve bundan sonra yaşayacağınız sorunlar ile ilgili bize bir destek kaydı açmanız gerekiyor. Eğer siz destek kaydı oluşturmazsanız biz sizin hizmetinizde bir sorun olup olmadığını anlayamayız. Bu yüzden müdahale süremiz uzayabilir.

Bu durumunuz ile ilgili bize siz yinede bir kayıt oluşturun. Kaydınızın kategorisi performans sorunu olsun bana ilettiğiniz bu ekran görüntülerini de o kaydın içerisine detay olarak ekleyin. Daha detaylı bakıp size net bir dönüş yapalım.
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    bfv almanya sunucusunun ip adresi ne yada speedtesten hangi almanya şehrini seçip test yapmalıyım merak ettim
    pingim kaç?
  • tracert 52.94.205.108
    speedtestten de frankfurt deac serverını seçip yazabilirsiniz sonuçları
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Kayda cevap geldi, daha yüksek hız için yatırımlar devam ediyormuş. Kaydı kapattılar.
    Ben çeşitli testler ilettim. Verilen cevap inanılır gibi değil.

Ben daha yüksek hız falan istemiyorum ki. Ping spike oluyor ve paket kaybı var diyorum, neden başınızdan savar gibi cevap verip kaydo kapatıyorsunuz?

• nutz kullanıcısına yanıt
    Cogencto sorumlu olabilir mi tüm bunlardan ? Türknet hız testi sayfasında frankfurt serverını seçip test yapıyorum 49 ms çıkıyor ki ,benim hattın aldığı en iyi ping değeri bu Almanya'ya,ama yine frankfurtta bulunan dice battlefield sunucularında düne kadar 60 ms civarıydı,dün gece 90ın altına düşmedi.Gece 2 ye kadar bekledim hala aynıydı.+10 mse razıyken 90 ms lerle yaşayacaksak sıkıntı büyük olur.Umarım geçicidir bu süreç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 30 Ocak 2020; 14:47:54 >
    Benim yaptığım testlerde de şişme cogento'da zaten.

Adamlar altyapı yatırımı yapıcaz haber veririz diye kaydı kapatıyor. Çok enteresan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    speedtestde ilk testte 150 çıktı sonra tekrar yaptım 80 88 gibi değerler gösterdi
    bu da tracert sonuçları değerler iyi mi sizce? acaba bir sıkıntı mı var portumda
    Battlefield 1 ve 4 Almanya sunucu ping değerleri ?
  • Speedtest'teki o sunucuyu dikkate almayınız. TT'da bir sorun yok zaten. TT taşıyıcı olarak NTT kullanıyor. Hattınız da gayet iyi görünüyor.

Bu sonuçta benim TT hattımdan;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 30 Ocak 2020; 19:35:29 >
  • Battlefield 1 ve 4 Almanya sunucu ping değerleri ?
    bu da benim hattın geldiği son durum 46 msden 93 ms e uzanan yolculuk.1-2 hafta önce bu şekilde olan hattımın geldiği üzücü durum.Ne olduda hattım bu hale geldi.Geçenlerde 53 ms alıyordum pingde yükseliş var diye msg attım size.Düzelene kadar idare ederim +10 ms önemli değil dedim ama bu son pingin hiçbir açıklaması olamaz.Lütfen buna bir çözüm bulun.Çok değil 2 hafta önce aldığım değerler tarih oldu .Bugün acayip sinirlendim.Buna çözüm sunulamayacaksa arayışlara başlarım ,kimse kusura bakmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 30 Ocak 2020; 20:10:41 >

herşey normal ilerlerken 47ms den 94ms e fırlayan bir lokasyon var.

amazon-ic-331704-ffm-b4.c.telia.net [62.115.57.137]

bunu da araştırabilir misiniz ? Sorun burada çünkü belli.Teşekkürler.
  • Ben sol fiber kullanıyorum, xbox one s üzerinde bfv almanya sunucusuna 44 ping alıyorum. Sizin sorununuz bağlantınızın gereksiz yere dolaştırılması. Benimki sol sunucularından çıktıktan sonra direkt frankfurt sunucularına ulaşıyor, sizinkiler ekstra dolaştığı için pingler şişiyor. Mesela ping değerleriniz 50 diyelim, benimki de 44. Arada rakamsal olarak fark yok, fakat aynı anda ikimiz aynı sunucuda oyun oynasak ben size karşı avantaj sağlıyorum çünkü, sizin değerleriniz sunucuya çok daha geç ulaşıyor, ekstra dolaştığı için. Bunun en basit çözümü sol tabanlı ip denk getirmek. Türknet nasıl bilmiyorum da daha önceleri uydunet kullandığımda sorunu böyle çözüyordum. Solun en dandik 176, 195 ip bloğunu demiyorum, 213, 91 bloklarından denk getirirseniz sorunsuz düzgün çıkış yaparsınız. Ben bazen 91'li ip bloğu denk getirince modemi hiç kapatmıyorum harika çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3A908952 -- 31 Ocak 2020; 2:11:55 >

sabah kontrol ettim ,akşam ki durum düzelmiş.Neye göre düzeliyor bozuluyor.Akşam tekrarlayacak mı ? Takip etmekten başka çöözüm yok maalesef.Ben de 2 hafta öncesine kadar 46 -48 ms pingle bağlanabiliyordum.Dönem dönem yaşıyorum bu sıkıntıyı türknette.Arada konu açıyorum buraya işte.Kalıcı olarak çözülmesini bekliyorum.

Merhaba, sorunun tekrar etmesi durumunda tekrarwww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
    Merhaba, teknik uzmanlarımızın yaşadığınız sorunu detaylı olarak kontrol edebilmesi için test sonuçlarınızı www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak iletebilir misiniz?

Daha iyisi var derken boşa konuşmuyordum.İşte son durum.Tekrar 45 ms ping görmek inanın çocuk gibi mutlu etti beni.Hat düzelmiş ama bu sefer neden düzeldiğini,ne yaptığınızı yazın.Kendiliğinden

düzeldiyse bile bunu da belirtin ama bir sebebi var ki dün 94 ms alırken bugün sağklıklı değerlere tekrar kavuştum.Hep söylüyordum bu değerleri aldığımı.Uzun vadede bunun kalıcı olmasını

sağlamanızı rica ediyorum.Hastalığın sebebi belliyse tedavisi de hızlıca uygulanabilir.İleride benzer problemde hızlı aksiyon alabilmek adına ,lütfen ne oldu da düzeldi bu durum yazın

bileyim.İnanın zaman tasarrufu olacaktır.3 gündür derdimi anlatmaya çalıştım ama sonunda yine mutlu son oldu.Teşekkür ediyorum yine de ,zaman ayırıp derdimizi dinleyip çözüm odaklı

yaklaştınız.Umarım görüşmeyiz bir daha :))) İyi günler.

Son durum daha da iyi olmuş.Geçen yaptığım tracert testlerinde birkaç lokasyonda telia.net yazıyordu.Onlar gitmiş.Hop

sayısı azalmış.Böyle devam.Teşekkürler.
    Merhaba, telekom tarafında yaşanan darboğazdan kaynaklı cuma günü müşterilerimizde performans problemleri yaşandı. Daha çok twitch üzerinde hissedildi. Telekom tarafına bildirim sonrası yaptıkları düzenlemeler ile ping süreleri düzeldi. Yapılan testlerde twitch dahil performans problemleri gözlemlenmedi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.