Şimdi Ara

Battle priest (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elindeki ile devam et. eger 60 olursan 300 ac acma 1920 heal ac bul birini gotur cz ye dark mare kesin. cıkan itemleri satın o zaman paranız olur (mirage dusme sansıda var orada ). totamic club large breaker dan daha eii bi silah ama o da pahalı.
  • Beyler yukarı bişi yazmıslar aposu tek wurusta alıom diill o tek basına kesebiliom sen apos u tek wurus ta ***** alırsın sen babayı alırsın ancak
  • priestler 60 olana kadar club sınıfı silah kullanırlar, diğer silahlar attack ı yarıya düşürür, 60 dan sora ise sword sınıfı silahlar extra attack verir.

60 a kadar large breaker dan şaşmayın, 60 dan sonra da paranız yettiğince durandal veya mirage..

quote:

Orjinalden alıntı: alphand

bende battle priest var :) 2. charım lvl 54 daha ezik olduğun halde elindeki +8 sword var ve 142 lik gercekten cok iyi cakıyor insana 1020 hele worm e 3000 vuruyor :) benim mage bile bu kadar sağlam değil battle priestler genelde resser oluyo ve mirace diye lvl 3 büyüleri defansınızı alt üst ediyor ondan sonra mana calma büyüsü bide priest kitabını kullandığında 60 mage , 60 warior , 60 rogue gelsin yenemez ash knight i 6 saniye gibi kısa sürede kesiyorum .. Normal priestler için tavsiyem str ye versinler ki.b.

yalan diyenler için ; Ares 3 nickim : Launcer_tr kapışmak isteyen beni bulabilir :))

elindeki 142 lik sword yerine 100 lük bi club al ve dene, daha çok vuracaksın, osilah için 6 lvl daha lazım :D

• BP için olan silahlar Sword ve Clup lerdir. Spear ve Axe lerde warior için olan silahlardir. Yani senin kullanacağın silah ya Clup yada sword olacak (tabiki bu lvlde clup ve large breaker) sonrada yukardaki arkadasın dedıhı gıbı cz de ıkı warıor iki de priest arkadasınla Dm kesmeye ordan zaten senın kullanman için hazırlanmıs pırıl pırıl daha ustunde hiç kan olmayan bir Mirage sword da dusme ıhtımalı cok yuksek yanlız mana ve cıkan diğer kotu ıtemlerı almayınkı kımsenın hakkı kalmasın. Ben derimki zaten senın lvl daha dusuk senin bu lvlde Bp olma sansin hıc yok cunku 62 sıkılı acılmadan Bp lerde hıc bır işe yaramaz sen şimdi yuklen İnt ye partylerde zorluk cekme 62 ye kadar kas herseyını tamamlayıncada masive sı acik bir BP ol gitsin. Yok ben CZ de tek takılcam dıyorsan ve cokda param yok dıyorsan Scroll alacak kadar 1500 Buff 200 Ac Malice 960 Heal yap adamını cunku attıhın malive senın karsında dogru durust kımsenın durmamasını sağlıyacak goreceksinki maliceyı yiğen duşman en akıllı yontemı kullanıp COMMAND TOWN seçeneğini kullanıcak.

• quote:

Orjinalden alıntı: fafatara

BP için olan silahlar Sword ve Clup lerdir. Spear ve Axe lerde warior için olan silahlardir. Yani senin kullanacağın silah ya Clup yada sword olacak (tabiki bu lvlde clup ve large breaker) sonrada yukardaki arkadasın dedıhı gıbı cz de ıkı warıor iki de priest arkadasınla Dm kesmeye ordan zaten senın kullanman için hazırlanmıs pırıl pırıl daha ustunde hiç kan olmayan bir Mirage sword da dusme ıhtımalı cok yuksek yanlız mana ve cıkan diğer kotu ıtemlerı almayınkı kımsenın hakkı kalmasın. Ben derimki zaten senın lvl daha dusuk senin bu lvlde Bp olma sansin hıc yok cunku 62 sıkılı acılmadan Bp lerde hıc bır işe yaramaz sen şimdi yuklen İnt ye partylerde zorluk cekme 62 ye kadar kas herseyını tamamlayıncada masive sı acik bir BP ol gitsin. Yok ben CZ de tek takılcam dıyorsan ve cokda param yok dıyorsan Scroll alacak kadar 1500 Buff 200 Ac Malice 960 Heal yap adamını cunku attıhın malive senın karsında dogru durust kımsenın durmamasını sağlıyacak goreceksinki maliceyı yiğen duşman en akıllı yontemı kullanıp COMMAND TOWN seçeneğini kullanıcak.

yanlıs bılgılendırmeyelım

lvl 60 oldum battle prieste dondum fazla ugrasmadan tek troll kesıyorum.

master acınca swordlar oyle atack verıyo sadece 62 skılı vurusu dahada kuvetlendırıyor
    kıtap str buyusu kullanınca 1732 atagın var bırde malıce caktımmı %20 defansı dusuyor bu bana yetıroy.

Ben lvl 60 ta
    76 ınt +8 gıyebılmek ıcın
    gerısını str verdım

skıller
    39 heal
    3 malıce ıcın talısman
    gerısı buff 60 a kadar lvl 60 da :)
    960 heal,20sn 1500 heal// 1500 buff 300ac// malıce acık
    np kasmak ıcın 1500b 300ac sart bence

kasmıcam dıyosan 300 ac yerıne 1920 heal acabılırsın.
    ama sword kullanırken kendıne heal basmak zor oluyo

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkb

quote:

Orjinalden alıntı: fafatara

BP için olan silahlar Sword ve Clup lerdir. Spear ve Axe lerde warior için olan silahlardir. Yani senin kullanacağın silah ya Clup yada sword olacak (tabiki bu lvlde clup ve large breaker) sonrada yukardaki arkadasın dedıhı gıbı cz de ıkı warıor iki de priest arkadasınla Dm kesmeye ordan zaten senın kullanman için hazırlanmıs pırıl pırıl daha ustunde hiç kan olmayan bir Mirage sword da dusme ıhtımalı cok yuksek yanlız mana ve cıkan diğer kotu ıtemlerı almayınkı kımsenın hakkı kalmasın. Ben derimki zaten senın lvl daha dusuk senin bu lvlde Bp olma sansin hıc yok cunku 62 sıkılı acılmadan Bp lerde hıc bır işe yaramaz sen şimdi yuklen İnt ye partylerde zorluk cekme 62 ye kadar kas herseyını tamamlayıncada masive sı acik bir BP ol gitsin. Yok ben CZ de tek takılcam dıyorsan ve cokda param yok dıyorsan Scroll alacak kadar 1500 Buff 200 Ac Malice 960 Heal yap adamını cunku attıhın malive senın karsında dogru durust kımsenın durmamasını sağlıyacak goreceksinki maliceyı yiğen duşman en akıllı yontemı kullanıp COMMAND TOWN seçeneğini kullanıcak.

yanlıs bılgılendırmeyelım

lvl 60 oldum battle prieste dondum fazla ugrasmadan tek troll kesıyorum.

master acınca swordlar oyle atack verıyo sadece 62 skılı vurusu dahada kuvetlendırıyor
    kıtap str buyusu kullanınca 1732 atagın var bırde malıce caktımmı %20 defansı dusuyor bu bana yetıroy.

Ben lvl 60 ta
    76 ınt +8 gıyebılmek ıcın
    gerısını str verdım

skıller
    39 heal
    3 malıce ıcın talısman
    gerısı buff 60 a kadar lvl 60 da :)
    960 heal,20sn 1500 heal// 1500 buff 300ac// malıce acık
    np kasmak ıcın 1500b 300ac sart bence

kasmıcam dıyosan 300 ac yerıne 1920 heal acabılırsın.
    ama sword kullanırken kendıne heal basmak zor oluyo

.

• battle priest süper daha lvl 55 ken tek dts dönüyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: madyb

yeni bir konu değilde diğer konularda bir yere yazsan daha iyi olurdu..
    bende hep mirage veya graham görüyorum...
    2k yaratığa pvp'De sanırım debuff ta atınca bi 300-400 kendi leveline vurursu nbence
  • battle priestler master olana kadar club kullanırlar masterı açtıktan sonra ise genelde mirage sword kullanıyorlar..masterdan önce swordlar atak düşürüyor priestlerde..
  • bizm arkadaşa elinde ıron ımpact(+3) arenada 55 üstü wariorları yatırıyodu
  • 62 lvl olmadan battle priest olmak bence sacmalik ve battle priest oldugunda iteminde iyi olursa baya cok iyi seyler yapabilirsin.
  • ben edanada buffer-healer açtım 62 olunca bp olacam ama fikir oluşması için şunu sorucam
    skilleri sıfırlatınca
    ana skill rezzin bulunduğu bölüm
    yardımcı skill aura seçmeliyim değil mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: findikkiran69

ben edanada buffer-healer açtım 62 olunca bp olacam ama fikir oluşması için şunu sorucam
    skilleri sıfırlatınca
    ana skill rezzin bulunduğu bölüm
    yardımcı skill aura seçmeliyim değil mi

bence rez heal.
  • peki neden heal?
  • Battle priest (str) olarakta adlandırılan,açılışta 70 int,erkeksek bu 60 kadar int,
    ile başlayan ve +8 str en dandik priest kıyafetlerin istediği 76 max inte verilip full strye verilen,
    atağı çok kuvvetli,bir swift pot ile kendine yetebilen güzel bir chardır fakat bence en pro chardır...

Öncelikle battle priest skilleri :
    Skillerin kullanımı :

Atak skilleri
    Gayet kolay kullanımlı hızlı dolan 51 skilli haricinde,genelde barda bir hızlı bir yavaş dolan skill olarak kullanılan %xxx ve damage veren skillerdir...

Heal skilleri
    Arkadaşının ve kendinin hpsini doldurabilen,45 de 1920 heal açılan,
    60 skillde verildiği taktirde grup olarak 10k hp doldurabilen,ve ileride kendine ucuz hp pot yapabilen bir skill...(Genelde 2. skill olmalıdır 45 verilmesi yeterli olmaktadır.)

Debuff skilleri
    En az tercih edilen 3 aşama olarak rezzer %40-30-20 (4-10-30 taş) skilli içeren 57 lvlda torment (aoe ac silici) 60 ta massive atak düşürücü 45 de parasite (czde kaçırtan skill) (additional hp silici) ve malice tormentin kardeşi gibi ilginç ve pro skiller içermektedir...

Kıyafet seçimi : Öncelikle npcden aldığımız en dadik priest kıyafetlerini giyeceğiz çünkü bunlar int istemiyor yada az istiyorlar...

Kıyafetler ne bonuslu olmalıdır ?: Bence burda büyük bir hata yapılıyor ve konuyu açmamın asıl sebebide budur...

Professional bir battle priest asla full str giyinmez,her ne kadar str priest desekte eğer full str giyersek hp si zaten 800lerde (masterken) olan bir chardan hiç bir şey bekleyemezsiniz,tek yapacağı şey dts slotunu kolayca kapatabilmek olacaktır...

Bu yüzden kıyafetlerin pauldron ve etek (üst,pantolon) goblin olmalı...
    Goblin pauldronda 15hp bonus ve etekte 10 a 5 str/hp bulunmakta buda hpnizi 1100lere çekiyor diğer kalan 3 parçayıda hp +8 15 bonuslu alıyoruz çünkü (takıları hp takmak biraz abartı ve pahalıya kaçabilir) ve bu sayede hpmiz 1500 lerde oluyor...
    Takı olarak eğer zengin deilseniz +8/+9 str takılar ve stat point olarakta full str yapmamız gereken fakat param var diyorsanız iron necklage gibi dagger,spear vb... defans veren takılar sizi bir ölüm makinesı yapar,küpe olarak warrior earring vb... ring ve beltler yine atak kesici olarak işinize yarayacaktır ama tabi fiyat olarak çok çok daha pahalılar...
    Ek kıyafetler : Ek olarak canavar keserken kullanmak için bir str +8 setiniz olsun bunun ile atağınız 2000 i geçecektir ve slot kapmada yarar sağlayacaktır...
    Czde kullanmak için spear+5/20 bonuslu ayakkabı eldiven şapka vs...ve dagger 25/15 bonuslu +3/+6 şapka (hat) sizi asasin ve warriorlara karşı koruyacaktır...

Kullanım olarak şapka +6/25 dagger eldiven 20 spear diğerleri hp bonus yada isteğe göre thalia pauldron 50 bonusu ile dagger veya spear olursa diğerlerine gerek bile kalmayabilir...

Silah seçimi : Master olana kadar yardımcımız large breaker +6 120 atak ek olarakta mp absortesi olursa mana kullanımında çok işimize yarar...
    Dikkat edilmesi gereken bir yer asla kılıç almayınız atak vermez !!
    İron impact/hb alırsanız atagınız 1400 lerde olur sadece masterdaki atak artımı olmaz bu silahlar kılıç olmadığı için paranız varsa alın kullanın derim...

Master oldukta sonra : İron impact +6/+7 160 ve 167 atak hell breaker +6/+7 iron impactle neredeyse aynı olmakla beraber mp bonusu ile bence daha kullanışlı,mirage +6/+7 154 atak 161 atak genelde +7 si tercih edlimelidir ve durandal +7 153 atak sanırım fiyat olarak diğerlerinden çok daha ucuz...

Size önerim +7 mirage sword'dur çünkü hem ucuz hem şekil,
    fakat ilereki lvllarda amacınız bir hellbreaker +7 olsun...

Hemen bir soru : Atağım nasıl giyersem nasıl olur bu bana yetermi ?

Lvl 62 de açılan judgment skilli en hızlı atak skillidir ve verdiği ataktan çok kısa sürede seri vuruşları ile düşmanı defeat eden özelliğe sahiptir,
    burada amaç rakip karşısında ölmeden durabilmektir,
    eğer full str giyerseniz +7ms ile atagınız 2100lerde olur lvl 62 iken hpniz buff ile 2300 ken master bir asasin karşısında hiç şansınız yoktur...
    Fakat atağınız 1800 olup (hp ve ek bonuslar) hpniz 3k veya daha fazla (spear ve dagger kıyafetlere bağlı oalrak) ise asasin sizden 1500 hp aldıgında pot içip atağa geçerseniz emin olun sizden kaçacaktır...

Bir asasine nasıl atak yapmalıyım ?
    Size doğru gelen bir asasine direk dalarsanız %90 ölürsünüz açıkca söyleyim,
    yapmanız gereken gelen asasine malice atın bu sırada size spike vurmuş olacaktır ve o sırada hemen pot için veya 1920 heal kullanın (ilerki lvllarda 1920 ve malice bir arada) spike çok geç dolan bir skilldir ve hala ayakta iseniz (pro bir combo yemediyseniz) dalışa geçin gerisi profesyonelliğinize kalmış birşey...

Skill dağılımı olarak ise 300 ac'i bence mutlaka açın zaten 220 defansı olan priestin defansa herkezden çok ihtiyacı var artanları heal'e verin ve 1920 yi açın 64 lvl'e kadar kasın ve malice'yide açın 65 den sonra pkya başlamak en mantıklı davranıştır bence...

Küçük bir bilgi :
    Swiftniz yokken skill animasyonarı çok daha yavaş olurlar,bunu beklemeyin
    bir skilli 3 tuşuna diğerini 4'e koyun ve 3r 4r veya 62 skilli ise sadece 3r 3r (çok hızlı yaparsanız olmaz) yaparak judgment'in animasyonunu ortadan kaldırır ve küçük bir combo yapmış olursunuz...

Karakter açarken ise eğer erkek açmışsanız fazladan 76 ya kadar inte vermek aşırı bir kayıp olur bunun yerine 68 int'e verin nede olsa üstler goblin olacak ve şapkanın istediği int 68 olacak kadın iseniz zaten 70 olan int'inize ellemeyin derim...

65 den sonraki levellerda atağınız 2kya ulaşmış ise artık str'yi bırakıp hp'ye stat vermek sizi bir ölüm makinasına çevirir...

Alıntıdır
    Battle priest (str) olarakta adlandırılan,açılışta 70 int,erkeksek bu 60 kadar int,
    ile başlayan ve +8 str en dandik priest kıyafetlerin istediği 76 max inte verilip full strye verilen,
    atağı çok kuvvetli,bir swift pot ile kendine yetebilen güzel bir chardır fakat bence en pro chardır...

Öncelikle battle priest skilleri :
    Skillerin kullanımı :

Atak skilleri
    Gayet kolay kullanımlı hızlı dolan 51 skilli haricinde,genelde barda bir hızlı bir yavaş dolan skill olarak kullanılan %xxx ve damage veren skillerdir...

Heal skilleri
    Arkadaşının ve kendinin hpsini doldurabilen,45 de 1920 heal açılan,
    60 skillde verildiği taktirde grup olarak 10k hp doldurabilen,ve ileride kendine ucuz hp pot yapabilen bir skill...(Genelde 2. skill olmalıdır 45 verilmesi yeterli olmaktadır.)

Debuff skilleri
    En az tercih edilen 3 aşama olarak rezzer %40-30-20 (4-10-30 taş) skilli içeren 57 lvlda torment (aoe ac silici) 60 ta massive atak düşürücü 45 de parasite (czde kaçırtan skill) (additional hp silici) ve malice tormentin kardeşi gibi ilginç ve pro skiller içermektedir...

Kıyafet seçimi : Öncelikle npcden aldığımız en dadik priest kıyafetlerini giyeceğiz çünkü bunlar int istemiyor yada az istiyorlar...

Kıyafetler ne bonuslu olmalıdır ?: Bence burda büyük bir hata yapılıyor ve konuyu açmamın asıl sebebide budur...

Professional bir battle priest asla full str giyinmez,her ne kadar str priest desekte eğer full str giyersek hp si zaten 800lerde (masterken) olan bir chardan hiç bir şey bekleyemezsiniz,tek yapacağı şey dts slotunu kolayca kapatabilmek olacaktır...

Bu yüzden kıyafetlerin pauldron ve etek (üst,pantolon) goblin olmalı...
    Goblin pauldronda 15hp bonus ve etekte 10 a 5 str/hp bulunmakta buda hpnizi 1100lere çekiyor diğer kalan 3 parçayıda hp +8 15 bonuslu alıyoruz çünkü (takıları hp takmak biraz abartı ve pahalıya kaçabilir) ve bu sayede hpmiz 1500 lerde oluyor...
    Takı olarak eğer zengin deilseniz +8/+9 str takılar ve stat point olarakta full str yapmamız gereken fakat param var diyorsanız iron necklage gibi dagger,spear vb... defans veren takılar sizi bir ölüm makinesı yapar,küpe olarak warrior earring vb... ring ve beltler yine atak kesici olarak işinize yarayacaktır ama tabi fiyat olarak çok çok daha pahalılar...
    Ek kıyafetler : Ek olarak canavar keserken kullanmak için bir str +8 setiniz olsun bunun ile atağınız 2000 i geçecektir ve slot kapmada yarar sağlayacaktır...
    Czde kullanmak için spear+5/20 bonuslu ayakkabı eldiven şapka vs...ve dagger 25/15 bonuslu +3/+6 şapka (hat) sizi asasin ve warriorlara karşı koruyacaktır...

Kullanım olarak şapka +6/25 dagger eldiven 20 spear diğerleri hp bonus yada isteğe göre thalia pauldron 50 bonusu ile dagger veya spear olursa diğerlerine gerek bile kalmayabilir...

Silah seçimi : Master olana kadar yardımcımız large breaker +6 120 atak ek olarakta mp absortesi olursa mana kullanımında çok işimize yarar...
    Dikkat edilmesi gereken bir yer asla kılıç almayınız atak vermez !!
    İron impact/hb alırsanız atagınız 1400 lerde olur sadece masterdaki atak artımı olmaz bu silahlar kılıç olmadığı için paranız varsa alın kullanın derim...

Master oldukta sonra : İron impact +6/+7 160 ve 167 atak hell breaker +6/+7 iron impactle neredeyse aynı olmakla beraber mp bonusu ile bence daha kullanışlı,mirage +6/+7 154 atak 161 atak genelde +7 si tercih edlimelidir ve durandal +7 153 atak sanırım fiyat olarak diğerlerinden çok daha ucuz...

Size önerim +7 mirage sword'dur çünkü hem ucuz hem şekil,
    fakat ilereki lvllarda amacınız bir hellbreaker +7 olsun...

Hemen bir soru : Atağım nasıl giyersem nasıl olur bu bana yetermi ?

Lvl 62 de açılan judgment skilli en hızlı atak skillidir ve verdiği ataktan çok kısa sürede seri vuruşları ile düşmanı defeat eden özelliğe sahiptir,
    burada amaç rakip karşısında ölmeden durabilmektir,
    eğer full str giyerseniz +7ms ile atagınız 2100lerde olur lvl 62 iken hpniz buff ile 2300 ken master bir asasin karşısında hiç şansınız yoktur...
    Fakat atağınız 1800 olup (hp ve ek bonuslar) hpniz 3k veya daha fazla (spear ve dagger kıyafetlere bağlı oalrak) ise asasin sizden 1500 hp aldıgında pot içip atağa geçerseniz emin olun sizden kaçacaktır...

Bir asasine nasıl atak yapmalıyım ?
    Size doğru gelen bir asasine direk dalarsanız %90 ölürsünüz açıkca söyleyim,
    yapmanız gereken gelen asasine malice atın bu sırada size spike vurmuş olacaktır ve o sırada hemen pot için veya 1920 heal kullanın (ilerki lvllarda 1920 ve malice bir arada) spike çok geç dolan bir skilldir ve hala ayakta iseniz (pro bir combo yemediyseniz) dalışa geçin gerisi profesyonelliğinize kalmış birşey...

Skill dağılımı olarak ise 300 ac'i bence mutlaka açın zaten 220 defansı olan priestin defansa herkezden çok ihtiyacı var artanları heal'e verin ve 1920 yi açın 64 lvl'e kadar kasın ve malice'yide açın 65 den sonra pkya başlamak en mantıklı davranıştır bence...

Küçük bir bilgi :
    Swiftniz yokken skill animasyonarı çok daha yavaş olurlar,bunu beklemeyin
    bir skilli 3 tuşuna diğerini 4'e koyun ve 3r 4r veya 62 skilli ise sadece 3r 3r (çok hızlı yaparsanız olmaz) yaparak judgment'in animasyonunu ortadan kaldırır ve küçük bir combo yapmış olursunuz...

Karakter açarken ise eğer erkek açmışsanız fazladan 76 ya kadar inte vermek aşırı bir kayıp olur bunun yerine 68 int'e verin nede olsa üstler goblin olacak ve şapkanın istediği int 68 olacak kadın iseniz zaten 70 olan int'inize ellemeyin derim...

65 den sonraki levellerda atağınız 2kya ulaşmış ise artık str'yi bırakıp hp'ye stat vermek sizi bir ölüm makinasına çevirir...

Alıntıdır

daha once bı arkadasım vermıstı ondan ozur dılıyorum ama eskısının lınkını bulamadım belkı bp lerın ap sı hakkında sorunu olan arkasa bıraz cvp olabılır.

• battle priest
    buff degıl
    debuff/heal olur
  • cok yakında 62 lvl olucam.elimde +7 durandal var.ama üzerim daha +7 atak 1826

bu arada %45
  • master açıksa mirage sword drundal destroyer flamberge vs vs silahlar atağına zarar vermez(yani azaltmaz)
    ama master açık değilse onlar senin işine yaramaz senin işine large breaker,totomic club,iron impact vs vs.
    silahlar yarar sen 50 lwl olduna göre large breaker,totomic club,iron impact
  • BENİMKİ LVL 39 520 ATAK YAPIYO
  • nui2din arkadaş çok ii söledi bende ona katılıyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.