Şimdi Ara

Batarya yapmak için yardım gerekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, kendime bir boombox yapıyorum batarya hariç her parça tamamlandı. Şuan sistemi Xioami 2c 20000mah powerbank'in 5v çıkışı 12v a çeviren usb kabloyla çalıştırıyorum. Çok bass'lı parçalarda son ses açtığımda kesmeler yapıyor buda amper yetmezliği diye düşünüyorum daha iyi bilenler açıklarsa süper olur. Gelelim yapmak istediğim batarya olayına. Elimde 2 adet powerbank var. Birisi Xioami 2c 20000mah diğeri ise Megbil 13000mah. İçindeki pillerin fotoğraflarını aşşağıya koyacağım. Tüm piller ile bir batarya yapabilirmiyim 12v 'a çeviren usb kablo vs den kurtulmak ve daha sağlıklı olması için. Uygun olan piller ve bağlantı şeması oluşturabilirseniz bana yardımcı olur. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar özelden ulaşabilirsiniz. Bilgileriniz ve fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim.

Sistem :

Xioami :

Megbil :

• Eğer 12 volt yükseltme için resimdeki kabloyu kullanıyorsanız hata yapıyorsunuz. O kablolar 1 amper bile veremezler. Aslında ben en başta qc3'ü tetikleyen bir kart kullanarak direk powerbank'ın 12v çıkışını kullanıyorsunuz zannettim ama değilmiş. Resmi açınca anladım doğal olarak. 5v ile dc-dc boost converter kullanmanız en mantıklısı. Hem powerbank 'da çöp olmamış olur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.