Şimdi Ara

Başlangic motosikleti 600rr olurmu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    25 yasindayim tıp oğrencisiyim motosiklet tecrubem yok ama vites degistirmeyi falan biliyorum. Qashqaim var ama sabah ankara trafigi mahvediyor uniye gidip gelmek icin iste arada cikip gezmek icin alacagim.temiz bir 600rr buldum ama kararsizim alip almamaya.gerekli egitimler bayagi egitim alacagim onerileriniz nedir? Onla baslanilmaz derseniz, peki r25 baslangic icin olurmu ?

Tekrardan iyi surusler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altin Elbiseli Adam -- 29 Mayıs 2019; 18:42:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• 600 rr için en az 1 sene en fazla 250 cc ile tecrübe edinmelisiniz..
    Ben şahsen başlangıç için 200 lik Pulsar öneririm...
    Keyfe göre ns yada rs... (Benim tercihim ns olurdu)

İlla Yamaha derseniz MT 25...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • True_Sun kullanıcısına yanıt
    Yanitiniz icin teşekur ederim r25 olurmu bajajin kronik sorunlari varmis

• Altin Elbiseli Adam A kullanıcısına yanıt
    Sorduğunuz soruya herkes kendi tecrübesine göre cevap verecektir.

Benim şahsi fikrim ise şudur...

R 25 yerine yine aynı markanın MT 25 ini alın.
    Çünkü acemilik döneminde hem motor a hem trafiğe adapte olmaya çalışacaksınız aynı zamanda motor sürüşü ile ilgili kas hafızası gelişecek.
    Tüm bunlara aynı anda hükmetmeye çalıştığınız dönemde altınızdaki motor görece olarak çok seri olmamalı ve oturuş / kullanım pozisyonu olarak biraz daha çevreye hakım konumda olmalı.
    Bu sayede trafik/yaya/motor üçlüsüne kısmen daha kolay hakim olabilir daha rahat tecrübe edinebilirsiniz.
    Ayrıca ss motorlar şehir içinde manevra kabiliyeti olarak acemileri biraz zorlayabilir.

Şahsi fikrim Yamaha MT 25 i bir incelememiz.

Ve mesajın başında dediğim gibi sorunuza tecrübeler dahilinde farklı düşünceler ve cevaplar gelebilir.

Ve son olarak motor sevdasında hiç bir şeyi hiç bir tecrübeyi aceleye getirmeyin...

• Yanitiniz icin cok tesekur ederim mt25 inceledim guzel motor uzin yoldada iyimis mt 25 dusunuyorum suanlik

• quote:

Orijinalden alıntı: Altin Elbiseli Adam

Yanitiniz icin cok tesekur ederim mt25 inceledim guzel motor uzin yoldada iyimis mt 25 dusunuyorum suanlik
    600rr sana göre bir makine değil beni yanlış anlama
    bu motosiklet yarış motorudur yoğun trafikte ve ulaşım amaçlı kullanılıp sürülecek cinsten birşey değil
    yamaha mt25 önermişler onun ile başlayabilirsin
    motosiklet çok farklı bir şeydir araba ile asla kıyaslanamaz tamamen kendi kanunları ve fizikleri vardır anlatacak o kadar çok şey varki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excision -- 30 Mayıs 2019; 4:55:26 >
  • kullandığın nick in youtube videolarını izlersen biraz kendin yanıtını bulabilirsin eğer trol yapmak için açmadıysan konuyu.
    600 lük bir motor bir aceminin elinde mezarlığa giden cenaze aracı olabilir sadece. vites değiştirmeyi bilmek bir kıstas değildir.
    gaz kolunun vereceği tepkiyi bilemezsin, yanlış biyerde biraz fazla çevirsen o güçle seni nereye savurur bilinmez.
    nispeten daha düşük cc bi motorla başlyıp heee böyle oluyomuş demek daha iyidir.

neyse diğer mesajlara bakınca trol olduğunu farkettim. ama yukarda yazdıklarım kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzmarit -- 30 Mayıs 2019; 10:44:6 >
  • Hocam kesinlikle olmaz. Motorla şaka olmaz. 600 cc lik bir racing, hiç motor tecrübesi olmayan biri için ölümcüldür. Siz bakmayın sağda solda ben şöyle makine ile başladım vs diyenlere. Benim inerim 125 cc lik bir motorla mümkünse 5.000 km yapmanız. Sonrasında 250 cc ye geçip 5.000-7.000 km de o motorla yapmanız. Daha sonra büyütürsünüz motoru. Bu iş şakaya gelmez

• tgenc T kullanıcısına yanıt
    Vazgectim hocam zaten saolun kuba dragon 50 yada mondial z one s yada mondial frift dusunuyorum scooterda dusunebilirim. Rtavsiyeniz nedir

• tgenc T kullanıcısına yanıt
    4000 tl sınırım var ekipman hazir

• 600cc başlangıç motosikleti ile en fazla mezar olur. Ayrıca trafikte ekonomik değiller. 250cc bakın.

• merhaba altın kalpli yeni motorcu kardeşim öncelikle sana önerim 125cc bir motor al ve onunla vites değiştirmeyi motorun kompresör tepkisini frene bastığında vites tepkilerini iyice ögren yani kısacası 125cc bir motorla iyice düş kalk ve daha sonra 250cc bir motora geç artık hazır olduğunu hissettiğinde ben tamamım dediğinde 600 cc bir motora geç tabikide yinede sen bilirsin ama birden 600cc bir motora geçmen yanlış olur benim düşüncem kadarıyla. dip note aldığın eğitimler trafiğe kapalı alanda olacaktır o sertifikalar seni trafikte kurtarmaz tabikide eğitim al ama o sertifikalara güvenme.

Ayrıca iki motorun yakıt tüketimlerine ve teknik özelliklerine bakmanı öneriyorum

Yamaha YZF R25 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Yamaha MT 25 Naked Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsafir -- 18 Haziran 2019; 16:8:6 >

• Altin Elbiseli Adam A kullanıcısına yanıt
    Onlar da olmaz. 600'den 50 cc ye düştünüz. Siz ybr 125 ya da cbf 150 alın sonra da arkanıza bakmayın.

Neden rs değil de diğeri?

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    İlk motor almaktan bahsediyor du arkadaş.

rs ve ns arasına ki fark kullanım dinamikleri oturuş/sürüş pozisyonu ve sanırım dişli farkı var.

Eğer acami iseniz motor a daha yeni alışıyor ve yeni tecrübe ediniyorsanız naked (ns) motor kullanım ve tecrübe edinme acısından daha kolay olacaktır. (yola ve motor a hakim olabilmek açısından)
    rs (race) ise kullanım poisyonu ve adaptasyonu ilk motor olarak kısmen zordur.

Tecrübe edindikten sonra ise iş tamamen kişisel tercihlere ve beğenilere kalır.

Bu benim şahsi fikrimdir.

Kesin bildiğim ise işin içine 2 teker girdimi sabırlı dikkarli ve tün detaylara dikkat etmek gerekir.
    İlk başlayanın chooper ile başlamasıyla ilgili düşünceniz nedir?
  • Öncelikle imla / kelime yazım hatalarının kusuruna bakmayın telefondan yazıyorum.

Sorunuza gelince çevremde 150 chopper ile başlayan arkadaşlarım oldu.
    Kısmen oturaklı dengelidir. Ancak manevra kabiliyeti çok yoktur. Şehir içi kullanımda acemiyi biraz zorlayabilir.
    Eğer bu tarz motor ile başlamak konusunda ısrarcı iseniz en azından on tekerin ma?a açısı çok olmasın.
    Regal raptor ile başlayan ancak zorlanan sonra sym wolf ile tecrübe edinenler var.
    Bana sorarsanız ss (rs) den daha mantıklı. Hafif ve Max 150 lik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 22 Haziran 2019; 21:9:58 >
  • olmaz.
  • Kardeş boşver 600rr ı sen direk hayabusa al. Kardeşim uzun süre r25 kullandım. Bn bile mt07 ye geçicem ama düşünüyorum hala kaldıkı mt 07 600rr gibi yüksek tork ve beygiri yüksek motor seni ilk virajda öldürür elin henüz gaz açma kesme konusunda acemi sana tavsiyem süper sport istiyorsan r25 gibi yada naked diyorsan yine mt25 ninja 250 cbr250 gibi motorlarla başla hiç tecrüben yoksa 2-3 binliraya bir scooter al ve trafikte tecrübe edin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.