Şimdi Ara

Başlangıç Motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A1 ehliyet alacağım virüs bittikten hemen sonra başlangıç motoru arıyorum önceki konulara baktım o zamanlar 3.000tl-4.000tl arası olan motorlar şimdi 7.000-8.000tl olmuş
    Benim bütçem şuan max 3.500-4.000tl bu fiyatlara göre önerebileceğiniz motor varmı
    Vitesli veya otomatik olmasına karar veremedim ama bütçeme uygun güzel temiz bir vitesli motor bulamadım
    Yapacağım yol evden okula okuldan eve max.6.7 km mesafede şehir merkezi,çok hızlı bişey aramıyorum 2 kişi yokuşta bayılmasın yeter
    Zaten bu cc lerde fazla yakmaz diye tahmin ediyorum öğrenciyim ve otobüs saatleri sıkıntı kask hariç diğer ekipmanları 2.el almayı düşünüyorum
    Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert71s -- 15 Mayıs 2020; 16:25:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yardımcı olabilecek varmı

• Max 4000Tl bütçen varsa bi tık üstüne ekleyip sıfır almanı öneririm eğer bütçen yetmiyorsa da tavsiye ettiğim motosikletin ikinci elini çok rahat paran yeter.Son olarak vitesli motesikletle başlamanı öneririm.

Lifan DRAGON 125cc Sıfır 4.990Tl
    Başlangıç Motoru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ailem motora biraz soğuk bakıyor o yüzden daha küçük bişey bakıyorum ama yardımınız için teşekkür ederim saolun ben bi gösteriyim belki olumlu bi cevap alırım

• selamlar,

günlük ne kadar aylık ne kadar kullanmayı planlıyorsun?

motor kullanmak için ana amacın ne ? mesela ben scoter kullanıcısıyım çünkü vites değiştirmekle uğraşmak istemiyorum, motorumun ön tarafına market poşetimi asıp eve geliyorum, kaskımı arka çantama koyuyorum, motoru bağırtma gibi bir amacım yok, scoter görünce benim hoşuma gidiyor, senin ?

motoru aldın, sonrasında kask, dizlik alman lazım, bunlara da orta bir kalite için minimum kask ve eldiven olarak 350 tl ayır mutlaka, kask ve eldivensiz motora binme.

motoru aldın, sonrasında ocak ve temmuz MTV'si (200 tl ) yıllık zorunlu sigortası (ortalama 600 TL) yani yıllık 800 TL de motorunu kullanabilmen için ayırman lazım.

sonra deposuna benzin koyacaksın :)

yukarıdakilere cevap yazabilirsen biraz daha net önerilerde bulunabilirim sana
  • volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Öncelikle saolun
    Günlük hafta içi 2-3 saat hafta sonu 5-6 saat kullanacağım
    Amacım ulaşım kolaylığı vede okuluma toplu taşıma ulaşımı sıkıntılı hava atma gibi şekil yapma gibi bi amacım yok ekipman ı da
    kaskı ı mt reveng gerisini 2.el araştırıyorum ekipman parası farklı bi yerden gelicek ekipman konusunda sıkıntım yok
    Benzin konusunu da ailemden haftalık 35 tl alıyorum yeterli olacağını düşünüyorum

• Piyasası güzel olan bişey olursa daha iyi olur

• Mert71s kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne kadar derken mesafe km olarak sormuştum.

5,6 saat durmadan motor kullanacaksan bu çok uzun bir yol demek :) o fiyatlara alacağın hiçbir motor seni bu kadar uzun süre sağlıklı ve uzun yıllar götürmez.

Km hafta içi 5-6 km
    Uzun bi yol yapımacağım okuldan eve evden okula belki gezme amaçlı şehir içinde sürerim o kadar

• Kardeşim inan fiyatlar o kadar artmış ki (sağolsun son %20 si devletin koyduğu corona vergisi) dolar artışı bahanesi, malum yaz başlangıcı zamları... yani fena oldu ...

Bu nedenle 4.000 TL bütçe ile ben sana scoter öneremiyorum , yani aldığın da elinde kalır masraf edersin her hafta ... vitesli motor bak yada yarı otomatik cup motorlar var onlara bak... :(

• 50 cc motor alırsan yıllık sigorta ve vergi odemezsin. O cebine kalir...

60 70 yapsın yeter bide muhtemelen çoğunlukla 2 kişi binicem bayılmasın yeter bütçem çok düşük

• Evet kardeşim, bütçen çok düşük, ben öneride bulunamiyorum ama forumda belki fikir veren çıkar...

Nasip , hayırlısı olsun inşallah...

Saol inşallah

• Yıkarsa belirtmemişim boyum 184 kilom 72 ama iki kişi ortalama 140 kilo olacağız her türlü motor farketmez scooter olur cg olur farketmez çok ta kötü olmasın işimi görsün zehir olmasın yeter

• Mondial drift. Elbet bir tane düzgün bulursun. Torklu makine üzmez. Parçası falanda ucuz. Çok rahat edersin.
  • 50cc motor bakıyorum 2.elleri sıfırdan daha pahalı bende bulamadım

• özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    evet benimde dikkatimi çekti neredeyse 4.000 tl aşşağasına piyasada motorsiklet kalmamış herkez kakalama derdinde driftlerin 2015 deki bayi çıkış fiyatına şuan daha düşük modellerini bulamıyosun binince daha düşmesi lazımken bizimkiler üstüne koyuyor bundan 3-4 sene öncesinde temiz bulabiliyoduk bu fiyatlara şimdi nerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

Mondial drift. Elbet bir tane düzgün bulursun. Torklu makine üzmez. Parçası falanda ucuz. Çok rahat edersin.
    inşallah araştırıyorum model felan da artık önemli deil ufak bişey olsun iş görsün satarken burnumdan getirmesin yeter
  • Arkadaşlar scooter cg vitesli vitessiz farketmez önerisi olan varmı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.