Şimdi Ara

Başkasının pasaportuna IMEI kaydettirme devri kapandı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
13
Favori
74.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gürcistan a passport olmadan giriş çıkış yapılabilmesi yüzünden tüm sınır kapılarından araç ile çıkış üzerinden 72 saat geçmeden Türk tarafından yer alan duty freelerden alışveriş yapılamıyor pasaport ile yakında telefon için de aynı şekilde uygulama yapılır bu gidişle emniyet sisteminden kontrolü basit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • medyxnet kullanıcısına yanıt
    Satarken napacaksin?

• İşte bu yüzden oyum AKP'ye.
  • maxi909 M kullanıcısına yanıt
    Pasaport olmadan giris cikis yapsan nolacak

• SeKSandDoRT

yuhhhh..

yanibu işin ticaretini yapanları engellmek istiyorsan vergiyi kaldırırsın.insanlar istediği yerden alır. bunun ticaretini yapanda kar edemiyeceği için bu işi bırakır.

burada cezalandırılanın bunun ticaretini yapan mı sanıyorsun.

Şimdi diyelim yurtdışına gittin. Eşin telefon istedi ne olacak? ya da yaşın kaç bilmiyorum baban gitti yurtdışına sende telefon istedin ne olacak?

at gozluklerını cıkartın. ıyı nıyetlı bır durum olsa. şu eklenırdı. "aile bireyleri için geçerli değildir." yani birinci derecede akraban telefon getirdiğinde bu yasa için birşeyler yapılırdı.

Ayrıca diyelim ben hazıranda yurtdısına cıkacağım. oradan telefon aldım kayıt ettırdım kullanıyorum. 3 sene sonra bir daha cıktım. gene kendıme telefn aldım. eskı telefon ne olacak? at çöpe gitsin öyle mi?

turkıyeden dolar cıktımı telefon ıcın. evet. 2. telefon ıcın gene dolar cıktımı evet. yanı zarar TR vatandasına. telefonu ureten yabancı gene parasını aldı..

neyse. fazla kafayı yormayın sız..

• Annemim ve benim hattım babamın üstüne. Şimdi hatları zorla kendi üstümüze mi taşıtacaklar yurt dışından telefon alırsak? Cidden iyice içine ettiler bu sistemin.

• besttrr kullanıcısına yanıt
    31 mayistan once kayit yaparsan etkilemiyor sanirim. Yine de bir arastir.

• satamayacaksın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

31 mayistan once kayit yaparsan etkilemiyor sanirim. Yine de bir arastir.
    Valla araştıralacak pek bir tarafı yok. Esasen olması gereken 31 mayıs sonrasını etkilemesi ama bunlar öncesi sonrası diye iş yapabilirler mi şüpheli.
  • Daha Önce netten iphone alıp satardım... bana telefon satan iki tip ilginç kişilik tanıdım... Bunlardan birisi AVUKATTI... Evet evet yemin ederim... Bana Elinde daha binlerce cihaz olduğunu eğer daha fazla cihaz alırsam bana sattığı ayıplı telefonu geri alacağını yazan Lanet Olası Aç gözlü bir avukat... ve beni isterse kendisini mahkemeye verebileceğimi umrunda olmadığını söyleyen bir or.ço...
    diğeri ise PİLOTTU... Evet Uçak PİLOTU... O arkadaşdan hiç mal almadım... ama aynı şekilde o dangalakta bana elinde binlerce cihaz olduğunu ve toplu alımlarda büyük indirim yapağını söylemişti...
    HAAA BU BİR İHBARDIR... Gümrük Kapılarında bu iki grup insan çeşiti kendilerine duyulan güveni kötüye kullanıyor...

• 30 mayıs a kadar sonmuş o tarih dolmadan kayıt yapmak istiyorum yanlız hali hazırda benim telefonum ve mevcut kayıtlı telefonlarda nasıl olacak pasaport sahibi dışında başkaları hattı kullanabilecek mi hattı başkası kullanabilecekmi ? bilgisi olan var mı btk aradım güncelleme yapıyoruz bilgi yok.. ama 31 mayıs yürürlüge girecek onu ögrendim...?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    güzel soru

• Ben bir aydır başkasının üzerine psaport kayıtlı telefon kullanıyorum 31 mayıstan sonra telefon kapanacak mı yani şimdi

• Bu tam olarak "onlar konuşur, çak parti yapar" olmuş

• besttrr kullanıcısına yanıt
    İste onu nasil gorecekler bende anlamadim. Sistemden kayit oldugu tarihe mi bakacak. En iyisi macera aramamak

• quote:

Orijinalden alıntı: potansiyel suçlu

hattı o kişiye devreder kullanıcısı sen olursun yine de kullanabilirsin. ama işte vatandaşa niye böyle dolambaçlı üçkağıtçılık yollarını aratıyorsun?
    Faturalı hatlar ne olacak?

Hadi diyelim arkadaşıma kıyamadım. Cihazı pasaportuma işledim. Ben ona gidip de faturalı hat almam ki? İleride ödemezse, icralık olursa vs. ne diye dertsiz başıma dert alayım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note serisindeki duos modelleri nerden bulucaz artık😣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozakin70

Eski kaydettirilen cihazlara ne olacak?
    Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum ben yurtdışı başkasının üzerine kayıtlı telefon kullanıyorum bunların durumu hakkında bilgisi olan var mı

• Ben carsamba sabahi kibrisa gidip aksam donecem, umarim o zamana kadar yine bir pislik cikarmazlar.. Oyle sansizim ki 618 tl harc parasini oderim kaydetme kismina girerken "malesef 12 saat kalmissiniz kaydiniz yapilamiyor" uyarisi verir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.