Şimdi Ara

Başkasının pasaportuna IMEI kaydettirme devri kapandı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
13
Favori
74.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni yasa geldi bile: telefonu getirende aynı kişi olacak. halam getirdi teyzem getirdi kuzen getirdi olayı bitti. telefon kimin çantasından çıktıysa o kayıt edebilecek.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Hocam 31 mayıs önceki cihazları etkilemiyor BTK yı arayıp teyit ettim ayrıca milyonlarca cihaz var öyle bi şey olacagını sanmıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

yeni yasa geldi bile: telefonu getirende aynı kişi olacak. halam getirdi teyzem getirdi kuzen getirdi olayı bitti. telefon kimin çantasından çıktıysa o kayıt edebilecek.
    o nasıl kayıt altında tutacaklar?
  • Telefon hattı istenirse başka kimlik numarasına devredilemez mı ? Ne saçma yasaymış, şirket hattı kullanan veya baskasının adına kayırlı hat kullanan binlerce ınsan var. Ben bıle baskasının adına kayıtlı hattı kullanıyorum.
  • Yetmez ama evet diyen vatandaşlar bakalım ne zaman yetti artık diyecek çok merak ediyorum.

Hoş onlarda sınır yok. Sürekli devam diyorlar. Sonra ters bir şey söyledin mi de hemen bizi aşağılıyorsunuz diye tribe girip mağdur edebiyatı yapıyorlar.

Bu ülkede sıkıntıyı çeken hep bilinçli insanlar oluyor.
  • Hukumet kaliteyi dusurdu. Daha seytanca fikirler bekliyordum. Son zamanlarda yaptiklari ise cok cocukca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞİMDİ BENEİM KAYITSIZ TELEFONUM VAR HEMEN KAYDETTİRİRSEM SIKINTI ÇIKMAZ DEMİ.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokkurt1071

Hayır Kardeşin 31 mayıs sonra ki cihazlarda geçerli Devlet kanunları Geriye dönük işlemez
    Mart mı? Mayıs değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hali hazırda klon IMEI olaylarında faturayı ibraz ederseniz, telefonu sadece belirttiğiniz hat için aktif hale getiriyorlar. Telefon o hat dışında başka hatla çalışmıyor. Babamın başına geldi oradan biliyorum. TR Faturalı ve garantili cihazı bu sebeple satmayı geçtim, hat bile değiştiremeden kullanmak zorunda bırakıldık.

Burada da muhtemelen bir nevi hat sahibinin TC kimlik nosu ile IMEI eşleştirmesi yapacaklardır. Farklı hatlarla bile olsa sadece işlemi yaptıran kişi adına olan hatlarla kullanacak. Yada hattı senin adına telefonu başkası kullanacak. Yasal bir durum olursa sorumlu sen olacaksın. Bu durumu kabul edersen satabilirsin gibi saçma bir durum olacak. Bunu da yakın tanıdık olmadan kimse yapmayacağına göre satış matış hikaye olacak. 2. El yok. Direk çöp. Aile içi telefon paylaşımı kanunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 17 Mayıs 2019; 16:50:14 >

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Bilemem ama 31 mayıs öncesini kapsamadıgı için sorun yok yeni yeni Alacaklar düşünsün BTK yı aradım Konuştum Sizi kapsamaz dedi

• an itibari ile iphone x 256 çikolayt imeisini başarılı bir şekilde kaydettirdim.

işim bitince satabilirim artık.
  • Pasaporta işletebilmek için kalma süresi mi var?

• sıradan yolları zaten kullandıkları için artık çok yaratıcı fikirlerle gelmeye başladılar xd

• Emeklilik hakkında çıkan yasa geriye dönük işlememiş miydi yoksa ben mi karıştırıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

o nasıl kayıt altında tutacaklar?

Alıntıları Göster
    parmak izinden...
  • Karar alindigina gore demek ki halledebiliyorlar

• Belki ak troller yuzunden linc yicem ama allah bu iktidarin belasini versin yerin dibine soksun insallah

• Şu günlerde bir kayıt işlemim olacak son 10 gün falan kaldı herhalde ne zaman yayımlandı bu karar ?
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Peki anladim.

Bir baska sorum daha var:

eSIM denen ilistirilmis SIM ile yeni mobil numarami alirsam telefonlar icin ornek Google FI ve telefon hattim uluslarasi kullanimlarda cazipligi vardir Turkiye'de roaming olarak kullanilmayacaktir o tur cihazlar icin de IMEI kaydi sarti olacak mi ? Sonucta GSM Operatoru Turkiye'den degil .

Bunda bir acik varsa embedded SIM ( eSIM ) li telefonlara hatta 4G li Ipad ler yurtdisi satin alinmislarda ciddi talep patlamasi olabilir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 17 Mayıs 2019; 17:22:0 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.