Şimdi Ara

Başkası adına alınan bilet sorun çıkarır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ağustos ayında amsterdam - istanbul tek yönlü 2 bilet(ben ve arkadaşım) alacağız. Sorun şu ki biletleri babamın kredi kartı ile alacağız yoksa indirimi kaçıracağız. Bazı havayolları bunu sorun ediyormuş(kimlik ibrazı vs) sizin bu konu hakkında bilginiz var mı? herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

• Odemeyi babanin annenin amcanin herhangi birisinin kredi karti ile yapabilirsin. Ama bileti alirken senin ve arkadasinin ismi harfi harfine dogru olmasi lazim.

bileti baban adina alirsan o zaman sen kullanamazsin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuni. -- 13 Mayıs 2017; 8:30:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuni.

Odemeyi babanin annenin amcanin herhangi birisinin kredi karti ile yapabilirsin. Ama bileti alirken senin ve arkadasinin ismi harfi harfine dogru olmasi lazim.

bileti baban adina alirsan o zaman sen kullanamazsin!

Anladım hocam. Rezervasyon yaptırırken ingilizce karakter kullanırsak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ben de. Kılıç ---> Kilic gibi?
  • İsim konusu farketmez. Kılıç alsanız bile Kilich diye sisteme otomatik olarak düşebilir. Fakar PNR numaranızdan siz olduğunuz hemen anlaşılır.
    Babanızın kredi kartından alışveriş yapabilirsiniz. Aynı soyadına sahipsiniz sonuçta. 3D secure ile alırsanız daha iyi olur. 3D secure'de genelde kontuarda kredi kartı ibraz etmenizi istemezler.
    Not: Tamamen kendi düşüncelerimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

İsim konusu farketmez. Kılıç alsanız bile Kilich diye sisteme otomatik olarak düşebilir. Fakar PNR numaranızdan siz olduğunuz hemen anlaşılır.
    Babanızın kredi kartından alışveriş yapabilirsiniz. Aynı soyadına sahipsiniz sonuçta. 3D secure ile alırsanız daha iyi olur. 3D secure'de genelde kontuarda kredi kartı ibraz etmenizi istemezler.

Yurtici yurtdisi birçok kez ucus gerceklestirdim ve baskalarina arkadaslarima kendi kredi kartimla bilet aldim. Hic birinde kintuarda kredi karti sormadilar, sormazlar da. Dusunsene acenteden pesin aliyon hangi karti soracak.

Kilic yaz sikinti olmaz benim soy ismim sonu oğlu ben hep oglu olarak yaziyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuni.

quote:

Orijinalden alıntı: Razer

İsim konusu farketmez. Kılıç alsanız bile Kilich diye sisteme otomatik olarak düşebilir. Fakar PNR numaranızdan siz olduğunuz hemen anlaşılır.

Yurtici yurtdisi birçok kez ucus gerceklestirdim ve baskalarina arkadaslarima kendi kredi kartimla bilet aldim. Hic birinde kintuarda kredi karti sormadilar, sormazlar da. Dusunsene acenteden pesin aliyon hangi karti soracak.

Kilic yaz sikinti olmaz benim soy ismim sonu oğlu ben hep oglu olarak yaziyorum.

Ya sorarlarsa?

• Neye dayanarak soracaklar? Oyle bi haklari yok. Kimlik ve binis karti sorulur. Olmayan bi uygulama icin telas yapmaya gerek yok

• Bende birçok bilet aldım kredi kartı sormadılar hiçbir zaman. Sormazlarda. Kartım evde kaldı deseniz ne diyecekki.

Çalıntı kart ile bilet falan alınırsa bu durumlarda sorabilirler belki .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.