Şimdi Ara

Basit Futbol (Simple Soccer) Yerli Yapım Mobil Oyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
1.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. yeni Oyunum Simple Soccer(Basit Futbol) Yayında. Şuanlık Sadece Android için Yayında.

Basit Futbol (Simple Soccer) Yerli Yapım Mobil Oyun

Ücretsiz bir Oyun ve En Yüksek Skoru Yapmaya Çalışıyorsunuz.

Oyun Tanıtım videosu

Oyundaki Amacınız ve Oynanış

-Oyundaki Amacınız Ardarda Gol Atarak En Yüksek Skoru Yapmak ve Google Play Sıralamasında 1.liğe Yükselmek.

-Ekrana Ne Kadar Dokunursanız Topun Şiddetini O Kadar Arttırmış Oluyorsunuz.

-Elbette Barajları Düşünerek Bunu Ayarlamak Zorundasınız.

Destek Olmak İçin

-Reklamları Oyun İçinden Kaldırarak Hem Daha Rahat Bir Oyun Oynayabilir Hemde Az da Olsa Bana Destek Olursunuz.(Türkiye'de Reklam gelirleri Biliyorsunuz Çok Düşük)

-Oyunu Arkadaşlarınıza da Yükleterek İndirme Sayımı Arttırabilirsiniz.

-Oyunun Google Play Sayfasından Yıldız Verip Yorum Bırakabilirsiniz.

-Yerli ve Yabancı Sitelerde Paylaşırsanız Sevinirim.

İndirme Linki

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AktasEntertainment.SimpleSoccer

• Oyunun grafikleri gerçekten çok güzel olmuş. Sanırım Unity ile yapıldı oyun, video konusunda gerçekten tebrik ederim. Ben de böyle video 'lar hazırlayıp koymak istiyorum fakat nasıl yapabilirim en ufak fikrim yok :(

İlk fırsatta oyunu da indirip yıldız vereceğim.
  • __Utqu _ kullanıcısına yanıt
    Cok sagolun hocam. Dediginiz gibi Unity Oyun Motorunu Kullandım. Ama maalesef Bu 3. Oyunum Indirilme sayıları hiç istediğim gibi değil. Bu oyunum da tutmazsa daha fazla vakit ayırmayacağım oyun yapımına.

Bu arada oyunun tanıtım videosuda tamamen unity içinden alındı hiçbir edit yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktasEntertainment -- 31 Ağustos 2016; 21:11:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Öncelikle hemen pes etme download linkleri az olduğu için. Güzel bir ürün çıkarmışsın ortaya. Daha da geliştirmeye çalışmanı öneririm.

En basit bir öneri olarak ; Bunu direkt frikik çekmek değil de, topu kendi kalenden itibaren rakip kaleye taşımak gibi. Ne kadar kısa sürede veya daha az adımlar ile karşı kaleye top taşınıp gol olduğunda ona göre puanlar yüklenir kullanıcıya.
    Score hero gibi düşünebilirsin. Esinlenebilirsin. Sonuçta birebir aynısını yapmak yerine kendi tarzın/grafiklerin ile ilerlersin.

Tebrik ederim tekrardan. Umarım pes etmez, devamını getirirsin sürekli güncellemeler ile.
  • ConquerorIron C kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde zaten ben grafikerim. Son 1-2 senedir kodlamaya ve oyun yapımına merak sardım.

Bu yayinladığım 3. Oyunum ve 3ünün toplam indirilme sayisi 1000 bile değil.

Boş vakitlerimde freelance iş alsam inanın zaten fazlasıyla paramı kazanmıştım. En basitinden ilk oyunumu yapıp yayınladım. Kaç siteye mesaj attım tanıtmaları için. Sdn hariç hiçbirisi oyunu tanıtmadı. Lafa geldimi yerli yapıma destek ama 1 tanıtım yazısı yapmaktan bile acizler. Donanimhaber de dahil Buna!!!

Neyse içim baya bi dolu daha fazla yazmak istemiyorum.

Maddiyatınız yoksa kesinlikle oyun yapımına bulaşmayın benden bir tavsiye. Vaktinize yazık.

• Irili ufakli oyun kayniyor store. Eglence kismini buyuk firmalar doldurmus vaziyette zaten. Boyle oyunlar max 10bini gorur gormez. Insanlari hayatini kolaylastirabilecegi uygulamalar ile cekmeye calisilmali artik. Bi zamanlar ne koysan patlar giderdi ancak simdi oyle degil insanlar mobil oyuna da doydu. Gerci grafikerim diyorsun otomasyon cikarabilir misin bilmiyorum.

• Sorun markette değil sende.

Oyununda mı sorun ? Evet ve Hayır. Oyun profesyonellik açısından tatmin edici ama nedense oyunun yapısı günümüzde kimsenin artık ilgisini çekmiyor. Çoğu ülkede futbol bizim ülkemizdeki kadar popüler değil ayrıca bir sürü futbol oyunu var. Senin oyununu indirmem için tek sebep bile yok

Ayrıca sitelerde reklam yaptım dedin. Yaptığın siteler tüm yabancı forumlar değilse reklam yapmış sayılmazsın. Yabancı forumlarda reklam yapman gerek yabancılara odaklanman gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Irili ufakli oyun kayniyor store. Eglence kismini buyuk firmalar doldurmus vaziyette zaten. Boyle oyunlar max 10bini gorur gormez. Insanlari hayatini kolaylastirabilecegi uygulamalar ile cekmeye calisilmali artik. Bi zamanlar ne koysan patlar giderdi ancak simdi oyle degil insanlar mobil oyuna da doydu. Gerci grafikerim diyorsun otomasyon cikarabilir misin bilmiyorum.

Hocam türk oyununa destek lazım da denildiği gibi markette binlerce bu kalitede oyun var ve yüzlerce türk belli seviyede olmayınca yapmıyor bu tip siteler haber artık

edit: şimdi farkettim bi üstteki mesajı alıntılayacaktım yanlış olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreazz -- 1 Eylül 2016; 18:25:43 >
  • Ben Pazarlamacı Değilim Hocam. Kendi Çapımda Grafikerim ve 2 Senedir Oyun Motorlarıyla İlgileniyorum. Ben Bulabildiğim Yabancı ve Yerli Kaynaklarda Zaten Paylaştım. Gerekirse Size Özelden de Atabilirim Bu Sayfaları fakat Mesele Bu Değil. Mobil Pazar Acayip Daraldı. Küçük Geliştiricilerin Özellikle Tek Kişilik Ekiplerin Başarı İhtimali %0.001 Civarıdır. Ekibin Olmak Zorunda. Forum Ortamlarında ve Sosyal Medyada Ekip İşide O Kadar Saçma Bir Durumdaki Türkiye'de. Adam Örnek Olarak Sadece Kutuyu Hareket Ettiren Bir Kod Yazmış(Oda Örnek Videoları İzleyerek) ve Ekip Topluyorum Diyor. Sadece Şu Forumda Açılan Konulara Bakabilirsin.

Pazarlama Yöntemleri Elbette Var. Bütçen Varsa Ayırırsın 5-10.000 Dolar En Az. Bunu Reklam İçin Harcarsın. Parayla Kullanıcı Satın Alırsın. İndirme Sayını Kısa Sürede Arttırırsın ve Oyunun Sesi Duyulur. Peki Bana Bu Reklam Parasını Bulamayan Bir Kişinin Oyununu Nasıl Tanıtacağını Anlatabilir misin?

Markette Dediğiniz Gibi Sürüsüyle Oyun Var. Fakat Saçma Sapan Yeni Çıkan Oyunlar Bir Anda 100.000 Barajını Nasıl Aşıyor Elbette Parayla. Peki Harcadıkları Parayı Çıkartıyorlar mı Tam Bir Muamma. O Kadar Yalan Yanlış Bilgiler Var ki.

Türkiye'de Bildiğim Tek Başarılı Olan Mobil Oyun Projesi(Büyük Çapta) Traffic Racer. O Oyunda Yeni Bir Tarz Oluşturdu ve Hakkettiği Değeri Aldı. Fakat Aynı Oyunu Şimdi Çıkartsa Yapımcısı Başarı İhtimali Diye Birşey Yok.

Benim Anlatmaya Çalıştığım Ufak Bir Kodlama Bilgisiyle Ben Şu Kadar Para Kazanacağım Yok Mobilden Parayı Götürüyor Adamlar Lafına İnanıp Bu İşe Kalkışmamanız. Geçti O Devir Artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: AktasEntertainment

Ben Pazarlamacı Değilim Hocam. Kendi Çapımda Grafikerim ve 2 Senedir Oyun Motorlarıyla İlgileniyorum. Ben Bulabildiğim Yabancı ve Yerli Kaynaklarda Zaten Paylaştım. Gerekirse Size Özelden de Atabilirim Bu Sayfaları fakat Mesele Bu Değil. Mobil Pazar Acayip Daraldı. Küçük Geliştiricilerin Özellikle Tek Kişilik Ekiplerin Başarı İhtimali %0.001 Civarıdır. Ekibin Olmak Zorunda. Forum Ortamlarında ve Sosyal Medyada Ekip İşide O Kadar Saçma Bir Durumdaki Türkiye'de. Adam Örnek Olarak Sadece Kutuyu Hareket Ettiren Bir Kod Yazmış(Oda Örnek Videoları İzleyerek) ve Ekip Topluyorum Diyor. Sadece Şu Forumda Açılan Konulara Bakabilirsin.

Pazarlama Yöntemleri Elbette Var. Bütçen Varsa Ayırırsın 5-10.000 Dolar En Az. Bunu Reklam İçin Harcarsın. Parayla Kullanıcı Satın Alırsın. İndirme Sayını Kısa Sürede Arttırırsın ve Oyunun Sesi Duyulur. Peki Bana Bu Reklam Parasını Bulamayan Bir Kişinin Oyununu Nasıl Tanıtacağını Anlatabilir misin?

Markette Dediğiniz Gibi Sürüsüyle Oyun Var. Fakat Saçma Sapan Yeni Çıkan Oyunlar Bir Anda 100.000 Barajını Nasıl Aşıyor Elbette Parayla. Peki Harcadıkları Parayı Çıkartıyorlar mı Tam Bir Muamma. O Kadar Yalan Yanlış Bilgiler Var ki.

Türkiye'de Bildiğim Tek Başarılı Olan Mobil Oyun Projesi(Büyük Çapta) Traffic Racer. O Oyunda Yeni Bir Tarz Oluşturdu ve Hakkettiği Değeri Aldı. Fakat Aynı Oyunu Şimdi Çıkartsa Yapımcısı Başarı İhtimali Diye Birşey Yok.

Benim Anlatmaya Çalıştığım Ufak Bir Kodlama Bilgisiyle Ben Şu Kadar Para Kazanacağım Yok Mobilden Parayı Götürüyor Adamlar Lafına İnanıp Bu İşe Kalkışmamanız. Geçti O Devir Artık.

Dostum özgün oyun yapmıyorsun ki senin şu anda yaptığın oyunların milyonlarca kopyası var markette. Eğer ilgimi çeken hiç yapılmamış bir oyun olsaydı direk indirirdim ama şut çekme oyunu klasik yani.

Oyun fikri bulup geliştirmekte oyun geliştirmek kadar zor bir iş. Şu anda üstünde çalıştığım mobil oyun top yuvarlama oyunundan isometric endless runner döndü sen düşün nasıl evrim geçirdi fikirler.

Traffic Racer markette yeni bi yer açan ilk oyun oldu sıradakinide sen aç :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 2 Eylül 2016; 11:07:35 >

• Sizin oyununuzuz fikri baya özgünmüş hocam. Benim anlatmaya çalıştığım o değildi ama neyse. Reklam için yüklü para harcamadan başarılı olma şansınız yok. Istediğiniz kadar özgün olun. Bitti o devir. Umarım tutar oyununuz da ben yanılırım.

• quote:

Sizin oyununuzuz fikri baya özgünmüş hocam. Benim anlatmaya çalıştığım o değildi ama neyse. Reklam için yüklü para harcamadan başarılı olma şansınız yok. Istediğiniz kadar özgün olun. Bitti o devir. Umarım tutar oyununuz da ben yanılırım.

Sarcasmsa cevap veriyim isometric endless runner sadece zig zag var ve oda benim oyunuma hiç benzemiyor.
  • Özgünlük dediğiniz böyle olmaz ama. O mantıkla benim oyunum gibi sonsuz sut cekip rekor kırmaya çalıştığın oyun da yok. Fakat özgün bir oyun değil. Ana Konsepti Yapan (Veya Tutturan) Oyun Flapy Bird.

Neyse kalp kırmaya gerek yok. Dediğim gibi umarım başarılı olursunuz.

• quote:

Özgünlük dediğiniz böyle olmaz ama. O mantıkla benim oyunum gibi sonsuz sut cekip rekor kırmaya çalıştığın oyun da yok. Fakat özgün bir oyun değil. Ana Konsepti Yapan (Veya Tutturan) Oyun Flapy Bird.

Neyse kalp kırmaya gerek yok. Dediğim gibi umarım başarılı olursunuz.

Kalp kırııklığı ne alaka anlamadım. Yaptığınız şut çekme oyunundan 1000 tane mevcut markette. Benim yaptığımın aynı camera oynanış vs benzerligi olan tek bir oyun bile yok. Özgün değilsin diyorsunda eşi benzeri olmuyan bir oyun nasıl özgün olmaz anlamadım. Endless Runner diye mi özgün olmuyor. O zaman insanlar FPS oyun yapmasın sonuçta FPS oyun var demek gibi bir şey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 2 Eylül 2016; 20:49:35 >
  • Hayırlı olsun hocam, daha nice güzel projelere İNŞALLAH :)
  • Isometric şu kare kare olan grafik tarzına mı deniyordu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wellenbrecher

Isometric şu kare kare olan grafik tarzına mı deniyordu?

Yukardan çapraz bakış diyebiliriz. Diablo örnek verebilirim veya mobil oyun olarak zigzag.

Daha önce hiç yüksek grafikli bir isometric endless runner yapıldı mı bilmiyorum ama markette ilk 100de göremedim o yüzden bu fikri ben yapıyorum umarım tutar.

EDIT: Internette biraz daha baktım sanırım yok yüksek grafikli bir isometric mobil oyun. Yüksek grafikten kastım tek renkten kasıt textureların ve 3d modellerin bulunması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 3 Eylül 2016; 2:11:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Yukardan çapraz bakış diyebiliriz. Diablo örnek verebilirim veya mobil oyun olarak zigzag.

Daha önce hiç yüksek grafikli bir isometric endless runner yapıldı mı bilmiyorum ama markette ilk 100de göremedim o yüzden bu fikri ben yapıyorum umarım tutar.

EDIT: Internette biraz daha baktım sanırım yok yüksek grafikli bir isometric mobil oyun. Yüksek grafikten kastım tek renkten kasıt textureların ve 3d modellerin bulunması.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yodo1.rodeo.safari

Bu oyun söylediklerinle örtüşüyor bir bak istersen. Senin oyunla aynı kulvardaysa bunu geçmen imkansız bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yodo1.rodeo.safari

Bu oyun söylediklerinle örtüşüyor bir bak istersen. Senin oyunla aynı kulvardaysa bunu geçmen imkansız bence.

Baktım ama kamera açısı benimkine çok farklı yerde ve benim oyunda biraz realistik grafikler var ve ugraşılmış 3d modeller var. Oynanış olarakta yakından alakası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 3 Eylül 2016; 12:12:39 >

• hocam oyun değil de android uygulama yapmak istiyorum c# biliyorum xamarin beklediğim kadar iyi çıkmadı sizce javadan mı başlayayım yoksa android studioyla başlarsam ilerleyebilirmiyim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.