Şimdi Ara

basit elektrik devreleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elektrik - elektronik mühendisliği okuyorum ama bölümüm hakkında bişey bilmiyorum bu işi biraz daha sevmek, eğlenmek hemde bişeyler öğrenmek adına çeşitli devreler vs bişeyler yapmak istiyorum yardım alacağım devreleri bulacağım bi site falan bir şey var mı ya da bildiğiniz basit devreler ?

• internette ararsanız birçok site var bu konuda. Googleda elektronik devre yapimi derseniz cikar. ayrica instructables diye birsite var orada da gelismis projeler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam herkese kolay gelsin ben bir elektronik devre yapmak istiyorum 5 volt dc moturu güç verildikten sonra 10 sn calistirip 10 sn durması sürekli bir şekilde güç kesimine kadar yardımcı olursanız sevinirim elektronik bilgim temel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkan varol

Selam herkese kolay gelsin ben bir elektronik devre yapmak istiyorum 5 volt dc moturu güç verildikten sonra 10 sn calistirip 10 sn durması sürekli bir şekilde güç kesimine kadar yardımcı olursanız sevinirim elektronik bilgim temel

2 transistörle yapılan multivibratör/flipflop devreleri işini görür ancak bu tür devreler ilk enerjilendirildiğinde hangi transistörün başlangıç yapacağını bilemezsin. İlla enerji verildiğinde 5sn çalışsın sonra 5sn(veya nekadar durmasını istersen) dursun 555 devre tasarlayıp reset hattını bir kondansatör ile kontrol etmen gerekir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam iyi forumlar.bir an nasıl yapılacağını anlattınız sandım :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.