Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.681
Cevap
54
Favori
457.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karışımin ikinci gün uygulamasını yaptım. İlk surmede salisilik asit hafiften bir yakma hissi oluşturuyor. %95i yağ olduğu için karışım başımda iken kaşıntı olmuyor. Kaşıntının olmamasını fırsat bilip karışımı başımda 4 saat beklettim ama iyi yapmadigimi gece anladım. Ense ve boynumdaki lenf nodülleri şişti, buz koyarak acısını dindirmeye çalıştım.

3. Gün öğlen vakti başımın bir bölümün de çok sayıda irinli sivilce çıktı. İşin açıkçası karışımın ise yaramayacagindan endişe etmeye başladım. Bu arada karışım basinizdayken nemli ve çok güzel ama yikadiktan sonra cilt yine kuruyor.

Şampuanı bütün market ve eczanelere baktım malesef bulamadım. İnternetten sparis ettim 2-3 güne gelir galiba. Belki ikisi bir kullanınca daha etkili olacaktır.
    Başımın geçen haftaki halı böyleydi.
    Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel

Şimdiki hali böyle

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel

• ysaritemur44 Y kullanıcısına yanıt
    Bu seboreik dermatit değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 8 Haziran 2020; 17:10:10 >
  • Ben ayırt edemedim ama bende irinli Uçları Beyaz Sivilceler de mevcut. Yüzüm de aynı şekilde. Sıcaklığın vermiş olduğu durum ile aynı sizdeki gibi kafamı 1 numara kestirdim. Karışımı sipariş ettim şu an hazırlanıyor. Peki Karışımı kafamıza sürüp bekledikten sonra yıkayacak mıyız? O konuyu bulamadım. Yoksa tüm gün kalıp akşamları mı yıkıyoruz?
  • Dıştan sürülen krem merhem şampuan aklınıza gelebilecek her şey bu hastalığı geçirmez arkadaşlar.
    Sadece deri üstündeki çıkmış olanı geçirir önemli olan içten gelen sorunun çözümünü bulmak o yüzden paranızı harcamayın boş yere
  • Bir üstteki mesaja katılıyorum. Aynısını Sayın Prof. Dr. Cem Mat söylemişti. Bunların yüzeye çıktıktan sonraki Tedaviye odaklanabiliriz demişti. Tabi kesin sonuç olmadığından ve maliyetli olduğundan devam etmemiştim.
    Bu arada karışımı süreli 12 saat oldu. Eczane mümkün mertebe sorunlu bölgede kalsın dedi karışımın. Yıkadıktan sonra tekrar sürünüz diye de belirtti. Ağrılarım, acılarım azaldı. Elimi sorunlu bölgelere götürmeyi ne yazık ki engelleyemiyorum. Ama daha önce kurudukları için soyarken zor kopar ve kanardı. Şimdi ise yağlı olduğundan kolayca ele gelip dökülüyor. İsteyene daha sonraki gelişmeleri aktarabilirim.
  • Siz baya uzun süre tutmussunuz. Ben 2-3 saat şurup yikamistim. İzlenimlerinizi ara ara paylaşırsanız sevinirim. Ben dün akşam 3. Uygulamayı yaptım. Akşama sonuçları yine yazarım
  • Herkese merhabalar.Ben de bu hastalıktan müzdaribim.Dettol sabunun iyi geleceğine dair yorumlar okudum ancak bu sabunun bir çok çeşidi var.Hangisinin alınması gerekir,nasıl ve ne sıklıkta kullanmalıyız ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İyi günler dilerim.
  • arkadaslar senede 1 buraya girip yaziyorum..tekrar yazicam..belki deneyenler olur...1.mg sef isimli antibiyotigi yarim cay bardagi suda cozdurun..daha sonra azar azar avucunuzu islatarak ister yuzunuze ister kafaniza nerede sorun varsa surun..bu karisim 1 hafta 10 gun gider..2 3 4 gunden itibarek iyilesmeyi gorursunuz zaten...yani hergun icin ayri karsim hwzirlamicaksiniz..1 adet ant. ve yarim cay bardagi karisimi bir keredr kafaniza bocalamayacaksiniz
  • Watsap grubu halen var mı. 05376174879
  • ebiçi nin yazmış olduğunu uygulamayı yapmakta fayda var çünkü karışım bende işe yaramıyor gibi.
  • Malesef karışım bendede işe yaramadı. Kullanmayı bıraktım. Ancak şampuan iyi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysaritemur44

Malesef karışım bendede işe yaramadı. Kullanmayı bıraktım. Ancak şampuan iyi geldi
    Şampuan ilk ay tertemiz yapıyor saç diplerini. Sivilcelerden eser kalmıyor. İkinci ay eskiye dönmese de hastalık yeniden canlanma belirtileri gösteriyor ve tek tük csivilceler çıkmaya başlıyor. Buna da şükür diyerek kullanmaya devam ediyor insan. Üçüncü ay ise istersek günde üç sefer bu şampuanla yıkayalım yine çare olmuyor ve başa dönülüyor. Yine iltahaplı sivilceler cirit atıyor kafada. Bende böyle oldu en azından. He kullanmayı bıraktım mı hayır, illa bir şampuan kullanacağız sonuçta bari bir ümit düzenli kullanmaya devam edeyim deyip kullanmaya devam ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Şampuan ilk ay tertemiz yapıyor saç diplerini. Sivilcelerden eser kalmıyor. İkinci ay eskiye dönmese de hastalık yeniden canlanma belirtileri gösteriyor ve tek tük csivilceler çıkmaya başlıyor. Buna da şükür diyerek kullanmaya devam ediyor insan. Üçüncü ay ise istersek günde üç sefer bu şampuanla yıkayalım yine çare olmuyor ve başa dönülüyor. Yine iltahaplı sivilceler cirit atıyor kafada. Bende böyle oldu en azından. He kullanmayı bıraktım mı hayır, illa bir şampuan kullanacağız sonuçta bari bir ümit düzenli kullanmaya devam edeyim deyip kullanmaya devam ediyorum..

Alıntıları Göster
    Sürekli kullanımda direnç kazanıyor hocam

• Küçük sivilce çıkıyorsa yat kalk şükret haline. Abartmıyorum bende ceviz büyüklüğünde çıktığı zamanlar oldu. Çıkması 1 gece geçmesi aylar sürüyordu.
  • LoooooL L kullanıcısına yanıt
    Yok be arkadaşım ne küçüğü, bazıları çıban gibi oluyor yastığa koyamıyorum kafayı.
  • reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Maalesef.
  • Karaciğer detoks deneyin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Karaciğer detoks deneyin bence
    O karaciğer detoksunu uzun süre yaptım bende pek işe yaramadı maalesef. Ama fayda gördüğünü söyleyenlerde var. Deneyebilirsiniz. İki ay yapılması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

O karaciğer detoksunu uzun süre yaptım bende pek işe yaramadı maalesef. Ama fayda gördüğünü söyleyenlerde var. Deneyebilirsiniz. İki ay yapılması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Ben deneyip fayda gördüm hocam
    Tamamen geçmedi ama bayağı rahatladım şimdide hacamat yaptıracağım bakalım inşallah komple kurtulurum.

Siz detoks nasıl yaptınız ?
    Detoks yaparken yediğinizde içtiğinize dikkat etmeniz gerekiyor
  • reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    İki ay boyunca yaptım. her gün sabah aç karnına taze maydanoz+limon suyu+su karışımını içtim. Kahvaltı ile arasına 1 saat kadar koydum. Sabah akşam enginar suyu içtim (suyla karıştırıyordum, saf halde biraz sert çünkü). Günde bir bazen de imkanım olursa iki bardak deve dikeni çayı demleyip içtim. Bunların yanı sıra iki ay boyunca un+şeker+tuzdan uzak durdum mümkün olduğunca. Makarna, ekmek gibi şeyler çok çok az tükettim. Zararlı diyebileceğimiz aklınıza gelebilecek her şeyden uzak durdum. Her kahvaltıda mutlaka zerdeçal+kara biber+zeytinyağı karışımı tükettim (aktar enginar suyu ve deve dikeni çayının etkisini arttırabilmem için önermişti). Aklıma gelenler bunlar. Rahatlama bende de olmuştu ama tamamen geçirmemişti. İki ayın sonunda da bu sağlıklı beslenme programını ve enginar suyu gibi destekleri kestiğim anda bir kaç güne en başa döndüm.

Kişiden kişiye değişebilir, bu yukarıda yazdığım süreci uygulayıp hastalığı bitme noktasına kadar getirenlerde var nette gördüğüm kadarıyla. Aktar da çok emindi mutlaka iyileşirsin falan diyordu. Ama işte her bünyede farklı fayda gösterebiliyor demek ki. Mesela süt ürünlerini kesince iyileştiğini söyleyenler var bu konuda. Ben kestim en ufak bir artısı olmadı bana. Herkeste farklı seyrediyor bu illet.

İçeriden dışarıdan ne müdahaleler ile yenmeye çalıştım yıllardır bir bilseniz bu hastalığı. Her yöntem ya işe yaramadı ya da geçici çözüm oldu. Bu forumda tavsiye edilen bir çok şeyi ben zaten denedim geçmişte. Hala da bir şeyler deneyip fayda görmeye çalışıyorum. İnşallah bir gün kesin çözüm buluruz.

Hacamat olayını denemedim. Ama vücuttaki kanın temizlenmesine yardımcı olduğundan mantıklı da gelmiyor değil hani. Belki ileride bir gün onu da deneyimlerim. Sizde mutlaka yazın hocam buradan yaptırırsanız. Bu konuyu olabildiğince aktif tutalım.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.