Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
457.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

İki ay boyunca yaptım. her gün sabah aç karnına taze maydanoz+limon suyu+su karışımını içtim. Kahvaltı ile arasına 1 saat kadar koydum. Sabah akşam enginar suyu içtim (suyla karıştırıyordum, saf halde biraz sert çünkü). Günde bir bazen de imkanım olursa iki bardak deve dikeni çayı demleyip içtim. Bunların yanı sıra iki ay boyunca un+şeker+tuzdan uzak durdum mümkün olduğunca. Makarna, ekmek gibi şeyler çok çok az tükettim. Zararlı diyebileceğimiz aklınıza gelebilecek her şeyden uzak durdum. Her kahvaltıda mutlaka zerdeçal+kara biber+zeytinyağı karışımı tükettim (aktar enginar suyu ve deve dikeni çayının etkisini arttırabilmem için önermişti). Aklıma gelenler bunlar. Rahatlama bende de olmuştu ama tamamen geçirmemişti. İki ayın sonunda da bu sağlıklı beslenme programını ve enginar suyu gibi destekleri kestiğim anda bir kaç güne en başa döndüm.

Kişiden kişiye değişebilir, bu yukarıda yazdığım süreci uygulayıp hastalığı bitme noktasına kadar getirenlerde var nette gördüğüm kadarıyla. Aktar da çok emindi mutlaka iyileşirsin falan diyordu. Ama işte her bünyede farklı fayda gösterebiliyor demek ki. Mesela süt ürünlerini kesince iyileştiğini söyleyenler var bu konuda. Ben kestim en ufak bir artısı olmadı bana. Herkeste farklı seyrediyor bu illet.

İçeriden dışarıdan ne müdahaleler ile yenmeye çalıştım yıllardır bir bilseniz bu hastalığı. Her yöntem ya işe yaramadı ya da geçici çözüm oldu. Bu forumda tavsiye edilen bir çok şeyi ben zaten denedim geçmişte. Hala da bir şeyler deneyip fayda görmeye çalışıyorum. İnşallah bir gün kesin çözüm buluruz.

Hacamat olayını denemedim. Ama vücuttaki kanın temizlenmesine yardımcı olduğundan mantıklı da gelmiyor değil hani. Belki ileride bir gün onu da deneyimlerim. Sizde mutlaka yazın hocam buradan yaptırırsanız. Bu konuyu olabildiğince aktif tutalım.
    Valla hocam bu konuda daha önce hacamat yapılıp fayda gördüğünü söyleyenler olmuş.

Kızlarsoruyorda gördüm bide iltihaplı sivilceleri geçirdi falan diye denemekte fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    İnşallah işe yarar tabi.

• Merhaba beyler bu sorunla 10 yılı aşkın suredir ugrasiyorum ve artik onceden cok sık olan saclarim sivilcelere bagli seyrelmeye basladi oncelikle sunu diyim hastaneye de gittim karisim da uyguladim hacamat suluk de yaptirdim ise yaramadi anca hacamat sulukte kafanizi kazittiginizla kalir zaten sivilcelerden olan goruntu rahatsizliginiza bi de kazitma derdi eklenir o yuzden bosa vakit kaybetmeyin
    Ayrica gittiginiz bi doktorun size alerji testi kan testi uygulamadan verdigi ilaclar sadece kisa sureli etki gosterir yani cozum bunlar degil beyler hepimiz bunda hemfikiriz tip dunyasi ne kadar bizim tecrubelerimizi gormese de
    Bu sorun herkeste farkli nedenle nuksetmis olabilir ama
    bu sorunla en etkili asıl yontem sıkı bi diyet uygulamasi yani bu sizin vucudunuzu tanimaniza firsat vermeniz icin kesinlikle gerekli bi surec
    Zaten yukarda arkadaslar yeterince saymislar sut urunleri baharat artik bunlari yemeyin yemeklerinize katmayin
    Fakat bunlara eklicegimiz yumurta sarimsak meyve ve kahve hususu var malum bu saydigimiz hersey ciltte alerjiyi sivilceyi tetikleyen azdiran seyler
    Meyve konusunda portakal mandalin onde gidiyo ancak yaz meyveleri kiraz cilek musmula...bunlar gozden kaciyo bunlara da dikkat edin
    Turk kahvesi de etkiler olabildigince az icin az yiyin bunlari
    Aslinda bunlar ilk ciktigi donemde neyin etkili oldugu farkedilebiliyo ama sonradan disarda yemek yeme zorunda kalmissaniz bunlara uygun yemek yapma sansiniz kalmamissa bu hastaligin onunu alamiyosunuz cogaldikca cogaliyo
    Beyler bu 2 3 haftalik diyete bagli olun bu surecte dikkatli olursaniz sacinizda azalmayi gorceksiniz yastiginizda kan izleri olmicak hatta bunun etkili olup olmadigi denemek icin bunlardan birini yiyin diger gun ici sert cikmis sivilceleri kafanizda belircek size neyin etki ettigini bulursunuz
    Bunlari hic mi yemiycez diye insan dusunuyo benim kanaatim vucudumuzda asit dengesizligi olabilir yani yedigin bi meyvenin aninda etki gostermesi icindeki asit etkisi bunun onune gecebilmek icin ben hem cilde hem de bu asit dengesi icin karbonatli su tercih ediyorum isteyen arkadaslar arastirabilir
    Diger konu sac bakimi onu da arkadaslar yazmislar sampuanlari ben sebamed gunluk sampuan ve kukurtlu sabun kullaniyorum ama kukurtlu sabunu tavsiye ederim Ondan daha cok tavsiye edicegim sicak suyla asla sacinizi yikamayin ılık bile olmasin mumkumse
    Beyler bu derde derman biz oluruz tecrubeden ote de bize ilac yok herkese sifalar

• Martin Riggs, Şampuan ile ilgili mükemmel bilgi vermişsiniz. Bu konuya hevesle 3-4 yıl önce Vichy Dercos önermiştim çünkü kullanır kullanmaz etki etmişti. Kafamda sivilce kalmamıştı ve hızlıca bu konuya bilgileri vermiştim. Fakat tam 1 ay sonra yine çıkmaya başladı. Geçen yıl bu zamanlarda da bir süre kahvaltıyı sadece Domates ve Salatalık ile yapmıştım fakat aynı zamanda da Şampuan olarak ilk defa "Davines Calming Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı" kullanmıştım. Şampuanın bahsettiğimiz etkiyi veremeyeceğini düşünerek yine bu foruma kahvaltı ile ilgili müjdeli haberi verdim fakat ne yazık ki yine 1 ay sonra çıkmaya başladı. Kesin geçirmedikten sonra "şunu yapın geçiyor" yazmayacağım artık. Arkadaşlar da emin olmadan yazmasın lütfen. Öneri tabi ki olabilir ama biz de kobay değiliz sonuçta. Evim sabun ve karışımlarla doldu. Bu hastalık bağışıklık kazanıyor bu belli. İş Yeri Hekimine Tedradox yazdırdım çünkü dayanılacak durumda değilim. Yine arkadaşlardan ricam, süt içmeyin ekmek yemeyin gibi öneriler de yazmayın. Ben 1 hafta sabah akşam Sebze yedim yine geçmedi. Bizdeki sorun internette yazan basit traş sonrası Kıl Kökü iltihabı değil. Yukarıda bahsedildiği gibi kocaman Çıban gibi Sivilceler çıkıyor. Sayfa 17 de arkadaşımızın biri görsel eklemiş. Birebir aynısı, buna bir de yüz ve göğüsteki kıllı bölgeyi ekleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deViant -- 15 Haziran 2020; 10:36:14 >

• Diyet falan uğraşmayın ne bulursanız yiyin hastalığı kafaya takmayın pahalı ilaçlara şampuanlara para vermeyin sabun ya da normal şampuan kullanın. Kısaca kafanız rahat olsun her şeyi salın gitsin bakın hastalık nasıl geçiyor.

Bioblas botanic oils sarımsak şampuanı almıştım kaşıntıya falan iyi geldi onu da tavsiye ederim isteyen denesin. 15-17 tl arası değişiyor pahalı da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 15 Haziran 2020; 13:16:48 >
  • Benim kesin diyetle alakalı yani bundan adım gibi eminim.

Mesela kilo almak için cici bebe süt yedim bi ara hiç olmadığı kadar fazla çıktı.
    Sık antibiyotik alınca bıraktıktan sonra çok daha fazla çıktı

Şuan enginar suyunu bırakalı 1 ay oluyor rahatım ama ard ard çok paketli gıda yada alkol içeyim hemen şiddetleniyor bırakınca yine yavaşlıyor.
    Bunları kullanmadan önce her ihtimale karşı doktorunuza danışın sizin için uygun mu diye
    Hacamattan çok umutluyumda hayırlısı bakalım deri altındaki toksinler sebep oluyodur belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 11 Kasım 2020; 23:20:10 >
  • Bugün hacamat yaptırdım arkadaşlar gelişmeleri yazacağım.

• Kıl kökü iltihabı için şuraya bakabilirsiniz arkadaşlar. Doktor önerisidir.

https://hekimimyanimda.com/cildiye/kil-koku-iltihabi-folikulit/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumsalaltin

Kıl kökü iltihabı için şuraya bakabilirsiniz arkadaşlar. Doktor önerisidir.

https://hekimimyanimda.com/cildiye/kil-koku-iltihabi-folikulit/
    Hocam çözüm değil burda yazanlar

• 5 aydır kafamda kırmızı bir iz var ağrı kaşıntı batma hissi yapıyor kafamin bir kac yerinde aynı şeylerden var doktora gittik kıl koku iltihabı dedi ama internette olan fotoğraflara bakıyorum hiç benzemiyor ve farklı doktora gittiğimizde egzama dedi sizce nedir

• Janti5816 J kullanıcısına yanıt
    Tabi en iyisini doktor bilir ama 15 yıldır saç derisinde kıl kökü iltihanını yaşayan biri olarak egzamaya daha çok benziyor fotonuz.

• Merhaba,
    reodentreomantik - Hacamat ile ilgili gelişmelerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

kumsalaltin - Direkt konuya girip link vermeniz çok gereksiz. Üstteki Arkadaşımızın yazdığı gibi 15 yıldır çekiyoruz bunu. Orada yazdığı gibi basit değil bunlar. Oradaki bilgileri biz yiyip içip bitirdik bile.

Janti5816- Bana da pek Kıl Kökü iltihabı gibi gelmedi. Bizdekiler, bildiğiniz sivilcenin bir farklı şekli oluyor. Ucu beyaz irinli veya kıpkırmızı acı veren şekilde. Kuruduklarında kanar. Herhangi bir şey kullanmazsanız gece kafanızı koyduğunuz yastıkta kan olur. Gerçi Doktordan daha iyi bilecek halimiz yok.
  • Teşekkür ederim bu hastalığın kesin çözümü var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: deViant

Merhaba,
    reodentreomantik - Hacamat ile ilgili gelişmelerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

kumsalaltin - Direkt konuya girip link vermeniz çok gereksiz. Üstteki Arkadaşımızın yazdığı gibi 15 yıldır çekiyoruz bunu. Orada yazdığı gibi basit değil bunlar. Oradaki bilgileri biz yiyip içip bitirdik bile.

Janti5816- Bana da pek Kıl Kökü iltihabı gibi gelmedi. Bizdekiler, bildiğiniz sivilcenin bir farklı şekli oluyor. Ucu beyaz irinli veya kıpkırmızı acı veren şekilde. Kuruduklarında kanar. Herhangi bir şey kullanmazsanız gece kafanızı koyduğunuz yastıkta kan olur. Gerçi Doktordan daha iyi bilecek halimiz yok.
    3 gün oldu daha kesin birşey söylemek tam doğru olmaz ama şöyle söyleyebilirim.

Hacamat yaptırmadan önce sivilceler yine azmıştı bilirsiniz böyle arı sokuyor gibi acıyordu.

Hacamat yaptırdıktan sonra hiç bi acı kalmadı hatta kurumaya bile başladı ertesi gün yine biraz azdı bugün daha rahat

Zaten ayda 1 kere olmak üzere 4-5 kez yaptıeacağım vucuda kesinlikle çok faydalı bir tedavi yöntemi.

Hacamatı yapan Dr sülükte tavsiye etti onun hakkında kararsızım belki onuda yaptırabilirim.

Gelişmeleri yine yazacağım

• Kıl kökü iltihabının tedavisi belli. O kadar uzun süre tedavi görüp iyileşmediyseni sizin hastalığınız farklı olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kumsalaltin K kullanıcısına yanıt
    İstemsizce güldüm hocam bu yoruma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kumsalaltin - 60 sayfa yazı yazılmış. Sadece Türkiye değil, Yurtdışından bile yazanlar oluyor. Bir o kadar, hatta daha fazla sayıda Doktorlarla görüşüldü. Hepsi Kıl Kökü iltihabı diyor. Bunun içlerinde Profesörler var. Ama siz basit bir Gazete sayfasının bile verdiği bilgileri tedavi niyetine paylaşıyorsunuz. İtiraz gelince de hastalığınız farklı olabilir diyorsunuz. Lütfen böyle yorumları yapmadan önce komple konuyu bir okuyunuz. İnsanların neler çektiğini, neler denediklerini görünüz. Varsa bir teşhis buyurun belirtiniz. Yoksa da rica ediyoruz konuyu saçma sapan yerlere çekmeden insanların tartışmasına engel olmayınız. Teşekkür ederim.

Janti5816 - Henüz yok. Bende tek tuk çıktığında Doktor Antibiyotik tedavisi başlatmıştı. Ne olduysa o günlerden sonra oldu. 17-18 yıldır hastalığı çekiyorum.

Bu arada bir haftadır çok rahatım. Aynı anda bir çok ilaç ve yukarıdaki arkadaşların vermiş olduğu bilgilerle kendimce tedavi uyguluyorum. En az 1.5 ay bu şekilde iyi gidersem paylaşmak istiyorum ne yaptığımı. İnsanları yanlış yönlendirip ümitlendirmek istemiyorum. Bence üstte paylaşılan Sef Antibiyotik konusu en çok yardımcı olan tedavi şekli. 2-3 günde bir çok hafif çıkan yere sürdüğünüzde geçiyor. Henüz sadece 1 tablet erittim ve 1 haftadan fazla gidiyor.

• Benim gönderdiğim fotoğraftaki gibi mi çıkmıştı

• Janti5816 J kullanıcısına yanıt
    Daha önceki mesajımda da yazmıştım. Sendeki gibi değil, koyu kırmızı daha genişti bendekiler.
  • Sizce benim hastalığım egzama mi yoksa kıl koku iltihabı mi şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.