Şimdi Ara

Basınçlı Yıkama Makinesı Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
18.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar her yaz hortumla yıkarım ama teknolojiye ayak uydurmak lazım. Bana makul fiyatlarda bahçe de araba yıkamak için makine önerirmisiniz.

Sizin kullandıklarınız vardır belki.

Ben bir iki model yazayım.

http://www.hizlial.com/hirdavat-bahce/elektrikli-aletler/kl-1300w-oto-ve-hali-yikama-makinesi-kly1300_15.013.1685.0002.htm

http://www.hepsiburada.com/Liste/galilee-ghpw-1300-100-bar-basincli-yikama-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=hrgalileghpw1300&categoryId=34001222

Hangisinden almam uygun olur. Verimlilik açısından. Teşekkürler...

• Bu daha ucuzmuş. Nereden aldın acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Bu daha ucuzmuş. Nereden aldın acaba ?

Linkteki siteden aldım. Hem ucuz hem daha güçlü bir makine. Fiyat/performans ürünü bu alanda.
  • Bunun ucunda su videodaki aparattan var mı ?

http://www.dailymotion.com/video/xchq4m_lavor-wash-power-19-test_auto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 18 Mayıs 2011; 21:42:26 >
  • quote:

Bunun ucunda su videodaki aparattan var mı ?

http://www.dailymotion.com/video/xch...r-19-test_auto

Linkte sorun var. Eğer videodaki köpük atan foam lance ise ona benzer birşey var ama hiçbir işe yaramıyor
  • Düzelttim linki
  • quote:

Düzelttim linki

Linkteki ürün benim önerdiğimin muadili.
    Lavor 19 yani sizin linteki ürünün içinde tek uç var. O uç suyu ayarlı olarak kullanılabiliyor videodeki gibi.
    Lavor express plus taki uç sabit. Belli açıda perde su atıyor ama ekstra bir uç daha var turbo nozül diye geçiyor ve makinenin basıncını %50 artırarak atıyor suyu.Böyle suyu hortum gibi döndürerek atıyor.
    Lavor 19 da yakın fiyatta bir fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.ozer -- 18 Mayıs 2011; 22:26:08 >
  • Yani bir tanesinde bir özellik varken diğerinde yok. O zaman hangisini almak lazım. Ayrıca Köpük püskürtme perfonmasnı nasıl ?
  • quote:

Yani bir tanesinde bir özellik varken diğerinde yok. O zaman hangisini almak lazım. Ayrıca Köpük püskürtme perfonmasnı nasıl ?

Aynen öyle. Tercih sizin ben express olanından aldım ayarlı uca gereksinim duymadım kirleri tam sökemediği yerlerde turbo ucu takıyorum yeterli oluyor.Köpük ucu çok kötü öyle bir foam lance performansı kesinlikle yok. Sulu köpük atıyor. Ama köpüğün performansını artırmak için denemeler yapıyorum bir yol bulursam paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.ozer -- 19 Mayıs 2011; 11:03:49 >
  • Sanırım express olan modeli daha yeni? Ve ayrıca döner başlıklı olan şeyin pek bir avantajı yok. Express de turbo nozulu taktığımız zaman basınç daha da mı artıyor ? Yani daha yararlı sanırım değil mi ?
  • Bu arada turbo ucu gösteren detaylı resim eklemeniz mümkün mü ?
  • quote:

Sanırım express olan modeli daha yeni? Ve ayrıca döner başlıklı olan şeyin pek bir avantajı yok. Express de turbo nozulu taktığımız zaman basınç daha da mı artıyor ? Yani daha yararlı sanırım değil mi ?

Suyu dönerek atan şey turbo nozul zaten. Evet turbo uçta %50 daha fazla basınca eşdeğer yıkama gücü elde ediliyor. Express plus daha yeni bir ürün. Hatta şanslı iseniz bazı express pluslar direk italyan üretimi oluyor. Lavor 19 lar çin üretimi sanırım.
  • Anladım o zmn bu ütünü almakta fayda var. Sonuçta bahçe sulaması yapmayacağız. Ondan döner başlıklı ayarlanabilen tabanca ucuna ihtiyaç olmaz sanırım.

Anladığım kadarı ile, normal ucu çıkardıktan sonra turbo nozul suyu içinde döndürerek daha da hızlandırıyor.

Bu arada foam lance yi nasıl kullandığınızı yazarsanız fikrimizde olur. Çünkü gerçek foam lance ler baya pahalı 100 lira civarı sanırım. Ama çok güzel köpük yapıyorlar.

Bu elimizdeki foam lanceyle nasıl köpük yapabileceğimizi siz test etmişsiniz. Belki maksimum düzeyde verimli kullanabiliriz sizin yardımızla. Lavor Express Plus ı en kısa zamanda alacağım.
  • quote:

Anladım o zmn bu ütünü almakta fayda var. Sonuçta bahçe sulaması yapmayacağız. Ondan döner başlıklı ayarlanabilen tabanca ucuna ihtiyaç olmaz sanırım.

Anladığım kadarı ile, normal ucu çıkardıktan sonra turbo nozul suyu içinde döndürerek daha da hızlandırıyor.

Bu arada foam lance yi nasıl kullandığınızı yazarsanız fikrimizde olur. Çünkü gerçek foam lance ler baya pahalı 100 lira civarı sanırım. Ama çok güzel köpük yapıyorlar.

Bu elimizdeki foam lanceyle nasıl köpük yapabileceğimizi siz test etmişsiniz. Belki maksimum düzeyde verimli kullanabiliriz sizin yardımızla. Lavor Express Plus ı en kısa zamanda alacağım.

Foam lance gibi bir performans hiç yok bunda direk sampuanlı su atıyor. Bikere köpük için hava+sıvı+basınç karışması lazım bunda hava ve basınç yok. Direk sıvı atıyor. Benim yakında deneyeceğim şey foam şişesinin girişini daraltacak birşey eklemek ve böylece birazda olsun basınçtan yararlanıp köpük atabilmek. Yurtdışı forumlardan birinde gördüm ondada lavor vardı ama normal ucun ucuna takılıyordu şişe o baya foam lance gibi atıyordu köpüğü. En iyisi biraz para biriktirip bir foam lance almak. Aslında foam lance çok farklı birşey değil ve fırçasız yıkama eğer araçta yoğun trafik filmi çamur falan varsa çok etkili değil. Tabi şampuan olarak kalitesiz bol kostik li bir ürün kullanılırsa kiri söker ama boyaya da zarar verir. Foam lance sadece ön yıkama ürünüdür arkasından yine kovayla yıkama yada en azından köpüğün üzerinden bir yıkama eldiveni ile geçilmeli ki kirler tam olarak çıksın.

Buarada lavor expresslerin son partisi hala gümrükte bekliyormuş.İthalatçısı gümrükten çekememiş malı şuan piyasada bikaç yerde var onlarda önceden elinde stok olanlar.Haziran başından sonra dağıtıma başlanacak sanırım. İnternetten alacak olursanız firmayı arayıp sorun ellerinde stok varmı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.ozer -- 19 Mayıs 2011; 13:56:46 >
  • Evet stok varmış haber aldım. Ben de haziran başında alacağım zaten heveslendim baya. Foam lance basit bir şey olarak gözükse de fiyatı baya yüksek. Tr den bazı kişiler şu mağazadan almış yurtdışında;

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/foam-lance-various-fittings/prod_371.html

Aslında dediğiniz gibi çok çok gerekli birşey değil. Ama günümüzde yıkmacılar hep bunlardan kullanıyor.

Resimde de görüldüğü gibi lavor ile de uyumlu. Fakat piyasa da başka benzeri yok sanırsam. Bu kadar pahalı olduğu için alternatifleri çıkana kadar es geçmek lazım sanırım.

Bu arada o daraltma çalışmasını hangi yurtdışı forumunda gördünüz söyleyebilir misiniz ? Belki bende incelerim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 19 Mayıs 2011; 15:33:10 >
  • bir seferlik arabayı yıkadımığımızda kaç litre su harcıyor arkadaşlar?
  • quote:

Evet stok varmış haber aldım. Ben de haziran başında alacağım zaten heveslendim baya. Foam lance basit bir şey olarak gözükse de fiyatı baya yüksek. Tr den bazı kişiler şu mağazadan almış yurtdışında;

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/foam-lance-various-fittings/prod_371.html

Aslında dediğiniz gibi çok çok gerekli birşey değil. Ama günümüzde yıkmacılar hep bunlardan kullanıyor.

Resimde de görüldüğü gibi lavor ile de uyumlu. Fakat piyasa da başka benzeri yok sanırsam. Bu kadar pahalı olduğu için alternatifleri çıkana kadar es geçmek lazım sanırım.

Bu arada o daraltma çalışmasını hangi yurtdışı forumunda gördünüz söyleyebilir misiniz ? Belki bende incelerim....

Foam lancelerin hepsi tek bir fabrikada yapılıyor alternatifte pek yok piyasada ucuzlamaz bu ürün. Ben 2 seneden fazladır takip ediyorum hep aynı fiyat. Daraltma çalışmasını ben görmedim kendim düşünüyorum. Detailingworld diye bir yer var oradan baktım. Yalnız bu işe biraz girmeye başlarsanız kendinizi kaptırabilirsiniz ben sadece pasta cila sormaya bir foruma girdim şuan 300-400 liradan fazla ürünüm var ve kendim arabanın hertürlü boya koruma detay bakımı far temizlemesini yapabiliyorum hatta ufaktan zımpara ile çalışmalara bile başladım. Sonra uyarmadı demeyinYıkamacılar bundan kullanmıyor onlar köpük tankı kullanıyor aslında en güzel ve yoğun köpüğüde o tanklar yapıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: 422_322

bir seferlik arabayı yıkadımığımızda kaç litre su harcıyor arkadaşlar?

Bu ürünler genelde saatte 360-420 litre arası su atar.360lt/saat desek dakikada 6 litre demek ben arabayı en fazla 10 dakikada oda her yerini detaylı olarak ve bikaç kez yıkayarak durulayabiliyorum buda 60 litre demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.ozer -- 19 Mayıs 2011; 21:20:48 >
  • Ben de 1 senedir takip ediyorum bu tür işleri. Benim 200 liralık malzemem var ama amtör seviyede. Arbamı değiştireceğim yakında. Asıl o zaman ilerletmek bakımı kendim yapmak istiyorum. Ama bu yıkama makinası köpük dışında çok kolaylık sağlar. Ondan almak istedşm. Çünkü hortumla yıkamak ile bunun arasında dağlar kadar fark vardır :) Birde yazın bahçede durmadan araba yıkadığımızı düşünürsek böyle bir makinanın olması lazım bence :D

Bu ürünü önerdiğiniz için teşekkür ederim. Fİyatı da uygun ve baya kullanıcısı var. Express olanından alacağım ay sonunda. Belki ilerde birlikte bir foam lance alırız :) Bizde atılırız bu çılgınlığa.
  • quote:

Ben de 1 senedir takip ediyorum bu tür işleri. Benim 200 liralık malzemem var ama amtör seviyede. Arbamı değiştireceğim yakında. Asıl o zaman ilerletmek bakımı kendim yapmak istiyorum. Ama bu yıkama makinası köpük dışında çok kolaylık sağlar. Ondan almak istedşm. Çünkü hortumla yıkamak ile bunun arasında dağlar kadar fark vardır :) Birde yazın bahçede durmadan araba yıkadığımızı düşünürsek böyle bir makinanın olması lazım bence :D

Bu ürünü önerdiğiniz için teşekkür ederim. Fİyatı da uygun ve baya kullanıcısı var. Express olanından alacağım ay sonunda. Belki ilerde birlikte bir foam lance alırız :) Bizde atılırız bu çılgınlığa.

İyi oluyor makine direk hortumdan iyidir. Öğrencilik bitsin ilk maaşımla alıcam bir foam lance.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.