Şimdi Ara

Basınçlı Suyla Boyada Oluşan Oyuklar - İlk Yıkamada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni arabamı 3-4 gün önce aldım. Renk Siyah inci diye geçiyor. Köy yolunda batınca tozunu alayım diye benzinliğe gittim (İlk yıkamam). Önce 1 TL tazikli su sonra 1 TL kimyasal Sonra Tekrar tazikli suyu (biraz yakından) tutunca kalem ucu kadar siyahın içinde gümüş rengi boyasız kısımlar oluştu 3-5 tane, emin olamayınca 1 daha tuttum 2-3 tane daha anlık oluşunca bıraktım.

Araba 1 aydır galeride güneşte yatıyordu. Sanırım parlak gözüksün diye (epey güzel görünüyor) bazı işlemler yaptılar. Sizce sorun ne olabilir ne yapmam lazım arabada 7-8 tane kalem ucu kadar boyasız metalik alan var (Bundan sonrasını önlesem çok rahatsız etmeyebilir). Her yıkamamda olmaması için ne yapmam lazım yada nereye götürmem lazım lütfen yardım edin. Eski 2005 gri arabama sıradan davranırdım ama buna olmaz, Arabama tam aşık olmuşken çok canım sıkıldı . Her bakım koruma önerisine açığım daha önce hiç tecrübe etmedim.

Cevaplar için çok teşekkürler şimdiden.
    Saygılar, İyi forumlar.

• Not: Araba sıfır değil tabiki...
  • Taş izleridir onlar. Rötuş yaptırabilirsiniz o bölgelere.
  • Rütuş nerelerde yaptırılabilir. Bizim buralarda gördüğüm 1 tane 3M bayisi var sanırım iyidir.

Ve sonrasında parlak bir araç o parlaklığı korumak ve boyasını korumak için ne yapsam.
  • Boya koruma yaptır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendende tavsiye. Aracinizi bicibici denen yikamaya sokmayim. 5 yillik aracimin on caminda hic bir problem yoktu. Geçenlerde 3 defa girdim on cam ciziklerle doldu. Akşam suruslerinde cok rahatsız ediyor. Kaskodan ön cami değiştirmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.