Şimdi Ara

Başbakan Yıldırım: Fakülteler açılırken düşünülmemiş, her mezuna iş bulamayız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
5
Favori
14.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
282 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Başbakan Yıldırım: Fakülteler açılırken düşünülmemiş, her mezuna iş bulamayız
  • Yazıklar olsun. Bu lafı söyleyebiliyorsa benden oy alamayacağını da bilmesi gerekiyor.
  • İngilizce uluslararası Tic ve finansman mezunuyum 11 aydır işsizim iş de seçmiyorum.Mavi yaka biyere başlamayı düşünüyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt

quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

doktor sayısı az.doktor ihtiyacı var. şu an sayısal 2 puanı ile ilk 50000'e girenler tıp fakültesi tercih hakkına sahip. bu sayı ilk 100000'e girenler olarak değiştirilmeli.
    her taraf mühendis kaynıyor. şu an sayısal 2 puanı ile ilk 240000e girenler mühendislik tercih edebiliyor. bu sayı ilk 175000e girenler olarak değiştirilmeli.
    bu şekilde şu anki durumda sene başına 240000 olan mühendis ve doktor sayısı 175000'e inmiş olur.
    ayrıca öğretmenlik, psikoloji, hemşirelik, fizyoterapi, anestezi vb bölümlere de puan türlerine göre sıra şartı getirilmeli.
    bu sıra şartlarının şu anki gibi düşük olması iyi değil ancak çok yüksek olması ve öğrencileri yarış atına çevirmek de iyi olmaz.
    o yüzden tıpta sayısal iki 100000 mühendislikte ise 175000 iyidir. mevcut durumdaki 240000 sırası çok geniş ve yanlış.
    ayrıca bazı saçma sapan bölümler kapatılmalı. yani hem matematik bölümü var hem matematik öğretmenliği bölümü var hem ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü var hem de matematik mühendisliği bölümü var. bu kadar çok matematik bölümü saçma. bi tane matematik bölümü açarsın mezunlar formasyon alıp öğretmen olabilir. hem matematik mühendisliği de ne demek. resmen saçmalık.
    ayrıca sağlık meslek liselerinin kapatılması lazım.

Doktor ihtiyacı yok.

hayır var. belli ki senin bir doktor başına düşen hasta sayısından haberin yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim cocugum, 200 binle yozgatta isletme okuyacaksa hic okumasin. Ben okutmam

Tercihler o kadar bilincsiz ki. Isletme, iktisat, ticaret, uluslararasi iliskiler vs. bu fakultelerden cikanlar birbirlerinin islerini yapabilir. Bu adamlarin yaptiklari isleri yapmak icin 4 sene orgun egitime de gerek yok. Aciktan bitirsen de ayni seyleri biliyor olacaksin. O nedenle isverenin gozunde bir kiymeti yok. Her yer isletme/iktisat mezunu. Aynisi muhendislik icin de gecerli.

Ben bilmiyor muydum 30 binle bir muhendislige girip 4 sene yatarak bitirmeyi? Niye bir sene daha hazirlandim?

30 binle girip mezun oldugum fakulteden sonra 1500 tl maasla is arayacaktim, onun bunun agzinin kokusunu cekecektim. Ya da kpss kasip torpil bulmaya calisacaktim.

1 sene tekrar hazirlandim o riski goze aldim bu nedenle.

Aile bilincsiz, genc bilincsiz. 4 sene bosa gecen zaman olarak kaliyor.

Gencler iyi dusunsun, ben hala okul okuyorum. Yasitlarimdan meslek ogrenenler ev taksitine girdi, arabasini aldi.

Mezun olunca isiniz garanti degilse veya siz kendinizi farkli kilmayi kafaya koymadiysaniz okumayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestige07 -- 20 Kasım 2017; 15:15:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bölüme (Öğretmenlik).4 kişi girer, 1 kişi atanır.
    Bu insanları atayamayacaksın o zaman neden alıyorsun ?
    İnsanlar en verimli zamanlarını (altın çağını) KPSS çalışarak harcıyor.
    Sonuç ? : Bir kuru maaş.
    -----
    O maaşla ne ev alırsın, ne araba, nede evlenirsin. Anca açlıktan kokan ağzına iki lokma sürersin.

--------

Her yere üniversite açtıhhh hülooğğğ.
    Açtıkları da okul olsa bari, ülkede nitelikli hoca yok be.
    -----

Okulunuz da oyunuz da bakanınız da yerin dibine batsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Benim bölüme (Öğretmenlik).4 kişi girer, 1 kişi atanır.
    -----
    O maaşla ne ev alırsın, ne araba, nede evlenirsin. Anca açlıktan kokan ağzına iki lokma sürersin.

--------

-----

Yahu öğretmenin en verimli zamanı nedir yahu kpss çalışıyormuş?

Öğreteceği şey 1/2+2'2=x+y veya e bileyim dağlar akdenizde kıyıya paralel vs.

filan bunu zaten ortalama mühendislik mezunu adama anlattırsan yine anlatır. Ben zaten öğretmen bu devirde ne hala anlamıyorum. Adam gibi anlatan biri anlatsın koysun youtube'a izlesin öğrenmek isteyen.

boşu boşuna milyonlarca adam çalışıyor meb'de

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Öğretmen öğretmez, rehberlik eder. Devamını çok merak ediyorsanız öğretmenlik okuyarak bu merakınızı giderebilirsiniz.
    Bir öğretmen bir sınıfı, bir sınıf bir ülkeyi değiştirebilir.
    Boşu boşuna ülke yönetmelerinin nedeni bu.
  • her yaptıkları ettikleri 5-8 yıl arasında ellerinde kalıyor, sıra son yılalrda yaptıklarının 5yıl sonra kimin elinde kalacağı.
  • asau kullanıcısına yanıt
    Bu sadece ülkemizin sorunu değil yalnız. Aralarında gelişmiş ülkelerin olduğu başka ülkeler de bu sorunu yaşıyor. Ama en işsizlik fazla olduğundan en fazla yaşayan ülkelerden biri biziz.

• asau kullanıcısına yanıt
    O çocuk okuyunca Türkiye gibi bir ülkede iş bekliyor işte. Sen ona o dandik yeni üniversitelerde iyi eğitim verememişsin, dandik hocalar ile muhattap etmişsin, çocuk çıkınca zaten diğer başarılı üni. mezunları ile mücadele edecek azmi kendinde bulamaz. Ama sen "gir kardeşim sen de oku, senin neyin eksik?" diye gazladın adamı? 4 yılını boşa harcadın? Ücra köşelerde bile olsa üni okuyan herkes iş bekler.

Adam da dönüp sana "oku dedin okuduk, hani iş?" diyecek. Hah şimdi gidin o çocuklara anlatın "size iş yook" diye. Bak bakalım ne cevap alıyorsun. Hükümettekilerin çocukları yurtdışında en kıyak okullarda okurken Anadolu gencine dalga geçer gibi dandik okullar açıp, hadi git oku diyorlar. Okul bitince "iş miş yok" diyorlar. Hadi Başbakan ya da Cumhurbaşkanı bir evladını, torununu o yeni açılan üniversitelerde okutsun, uyar mı? Uymaz tabii, adları gibi biliyorlar sadece bina var, içi bomboş o okulların.

Bu ne gibi biliyor musun? "3 çocuk yapın" diye meydanda bağırıyorsun, adam seni seviyor-lafını tutuyor, gidiyor 3-4 çocuk yapıyor, 1 asgari maaş ile. Utanmadan bir de siz yapın, çocuk bereketiyle gelir diye Allah ile ekonomi hesabı yapıyorsun. Sonra vatandaş soruyor "yap dedin yaptık, 1400TL maaş yetmiyor?", sen de klasik şekilde "bana mı sordunuz kardeşim" tavrı ile işin içinde sıyrılıyorsun. Maaşa zam yerine, limonataya zam yapıyorsun. Ama saraylarda yaşamayı biliyorsun.

Kendiniz çalıp, kendiniz oynuyorsunuz, işinize gelmeyince "bana ne girmeseydin, bana ne yapmasaydın, bana ne konuşmasaydın" diyorsunuz. Yıllardır her sorunda böyle işin içinde sıyrılmayı iyi başarıyor hükümet. Ee bunlar da bir noktada patlar değil mi? Çift haneli işsizlik rakamlarının sonucunu 2019'da AKP idrak eder nasıl olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

Devlet işinizide bulacak değil.

Mühendislik mezunuyum diye mühendis olarak çalışmak zorunda değilsin

Girişimci bir nesile ihtiyaç var

Selam ve dua ile

hükümet iş bulacak değil doğru ama her köşe başına üniversite açıp kontenjanları 5 katına çıkararak işimizi bozdu o da doğru değil. sen de belli ki eğitimsizsin senin de cahilliğine veriyorum. salam ve sucuk ile.

Kahkaha attım ya salam ve sucuk ile nedir ahahah
  • "Başbakan Yıldırım: Fakülteler açılırken düşünülmemiş, her mezuna iş bulamayız"

Evet, Kahrolsun Ecevit!! mantar gibi çoğalan üniversiteler onun döneminin eseri

Adam haklı beyler dağılabilirsiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 20 Kasım 2017; 17:5:57 >
  • Universiteler kapatilsin cami yapilsin!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Benim bölüme (Öğretmenlik).4 kişi girer, 1 kişi atanır.
    -----

--------

-----

Yahu öğretmenin en verimli zamanı nedir yahu kpss çalışıyormuş?

Öğreteceği şey 1/2+2'2=x+y veya e bileyim dağlar akdenizde kıyıya paralel vs.

filan bunu zaten ortalama mühendislik mezunu adama anlattırsan yine anlatır. Ben zaten öğretmen bu devirde ne hala anlamıyorum. Adam gibi anlatan biri anlatsın koysun youtube'a izlesin öğrenmek isteyen.

boşu boşuna milyonlarca adam çalışıyor meb'de

Ilk kez bir akpliye katiliyorum.

Ogretmenlik uzmanliktan sonra egitim uzerine yuksek lisans ile kazanilmali.

Mesela cografya ogretmeni mi olmak istiyorsun? Ilk once cografya bolumunu bitireceksin, daha sonra egitim bilimlerinde yuksek lisans yapip ogretmenlik unvanina sahip olacaksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam doğruyu söylemiş bakkal gibi üniversite açılırken sesini çıkarmayanlar şimdi çocuğum ünversite okudu neden işsiz die soruyorlar... Nüfusun büyük çoğunluğunda kafa sadece denge sağlıyor yolda yürürken...

• Keşke bunları biz Üniversiteye girmeden önce söyleseydin..
    Boşuna Üniversite okuduk,yıllarımız bir hiç uğruna gitti....
  • Arkadaşlar geçen hafta işyerinde başımızdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum, özel bir sağlık kurumunda çalışıyorum, kasiyer ihtiyacı dolayısıyla nette malum sitelere ilan verdik, öyle çok bir kriter değil aradığımız lise ve dengi mezunu bilgisayar kullanabilen 35 yaşını aşmamış personel ilanı verdik, inanın binlerce başvuru geldi ve %90 4 yıllık üniversite mezunu çocuklar geldi hep, gerçekten işimiz acıdı, neden derseniz vereceğimiz ücret 1650 TL herşey dahil, neyse uzun lafın kısası 4 yıllık mezunu bir arkadaş başladı ve çalışıyor.

• Düşünsene ailen yemiyor içmiyor seni 4 yıllık üniversite de okutuyor ve sen zar zor mezun oluyorsun iş yok ve çıkıyor bir vergi kaçakçılığı yapan bir adam diyorki her üniversite mezununa iş veremeyiz.

• Asrın gafını yapmış olabilir
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.