Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dammak

Bugün bir iş için İstanbul'dan Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve oradan da Pelitli ve Balçık taraflarına gitmem gerekti... Gittiğim yerleri çok iyi bilmediğim için navigasyonla gitme gafletinde bulundum... Şöyle ki bölgedeki bütün yollar bakım, onarım, tadilat, tamirat gibi nedenlerle ya kapatılmış ya da güzergah değiştirilmiş... Bu nedenle harita bilgileri tamamen değişmiş durumda... Mevcut harita bu bölgede hiç bir işe yaramıyor...

Burada sözü Alim Beye getirmek istiyorum...

Biliyorum şu anki karışıklıkta sizin hiç bir suçunuz yok... Fakat lütfen bundan sonraki ilk güncellemede sözünü ettiğim bölgeyi mutlaka gözden geçirin... Marmara bölgesinin en büyük sanayi bölgelerinden birinde her şey alt üst olmuş durumda... Bölge tam bir karmaşa içinde...

dammak gebze ile ilgili alim bey e bende yazmıştım bana ilk güncelleme sonrasında proğrama alınacağını ve bana pm atarak bildireceğini yazmıştı burada gerçekten gebze türkiye sanayi sinin kalbi durumunda ve harita burada faul durumda!

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

yazım genelleme yaparaktı ama sizinde madur olduğunuzu düşünmüştüm olacağınızı değil
    sonunda ölüm yok ya bir sürü yolu var güncel harita yüklemenin değil mi ama
    tabi benim işim değil burada 2011 ile 2010 arasında fark yok inanın 2010 ile 2012 arasında fark olcağını düşünüyorum

Mesela bir örnek alabilirmiyiz ölüm olmayan güncelleme yolundan ? Diyelimki benim elimdeki cihazın süresi bitmiş veya alamıyorum nasıl bir yolla güncellemem lazım.

Mesajları fazla olan bir üyesiniz,herhalde HIRSIZLIK,SAHTEKARLIK veya KORSAN lık şeklinde bu işi yapanlar gibi bir yoldan bahsetmiyorsunuzdur değilmi ?

Yani şunamı bakalım 2011 i alamıyor insanlar o zaman ses etmeyelim kazansın bunu yapanlar ? 2012'yi alamazlarsa ve yandaş firmamız değilse ses ederizmi diyorsunuz ?

bu konuda firmalar da pek masum değil. geçenlerde ünlü bir firmanın navigasyon aletini satın aldık, bir dünya da para verdik. ömür boyu güncelleme ile birlikte diye. eve geldik, cihazı açtık, cihazın üzerinde etiket, refurbished firmayı aradık, verdikleri cevap " ne olur ki refurbished ise" türü, gayriciddi bir cevap. abd de avrupada bu ürünler ayrı raflarda, neredeyse yarı fiyatına satılır. işte o olur. tamir görmüş malı dehdehlediler anlayacağınız ve değiştirmeye de yanaşmadılar
    neyse dedik, cihazı çalıştırdık, açtık, içinde avrupa haritası var, türkiye haritası yok. yav ne oluyor dedik, derken sitesinden zor bela indirdik, indirirken de avrupa haritasını silmişiz
    demek istediğim şudur ki, satıcılar da pek profesyonel davranmıyorlar her zaman. içinde harita olmayan, tamir görmüş malı, tekno marketin rafına koyup satmak mıdır profesyonellik? haklarımızı arayacağız tabi, o ayrı. dünya para verdik.

• quote:

quote:

quote:

yazım genelleme yaparaktı ama sizinde madur olduğunuzu düşünmüştüm olacağınızı değil
    tabi benim işim değil burada 2011 ile 2010 arasında fark yok inanın 2010 ile 2012 arasında fark olcağını düşünüyorum

Mesela bir örnek alabilirmiyiz ölüm olmayan güncelleme yolundan ? Diyelimki benim elimdeki cihazın süresi bitmiş veya alamıyorum nasıl bir yolla güncellemem lazım.

Mesajları fazla olan bir üyesiniz,herhalde HIRSIZLIK,SAHTEKARLIK veya KORSAN lık şeklinde bu işi yapanlar gibi bir yoldan bahsetmiyorsunuzdur değilmi ?

Yani şunamı bakalım 2011 i alamıyor insanlar o zaman ses etmeyelim kazansın bunu yapanlar ? 2012'yi alamazlarsa ve yandaş firmamız değilse ses ederizmi diyorsunuz ?

beyefendi yandaş firma falan yok benim içerisinde bulunduğum sektörde elbette tanıdıklarımın olması doğal hemde tahmin edemeyeceğiniz kadar ama bu benim haksızlık olduğunda duyarsız ve sessiz kalacağım anlamına gelmez dikkat ederseniz hiç bir firma adı vermiyorum bir firmanın satış sonrası hizmetlerinin güçlü olduğunu biliyorsam ve söylüyorsam doğru olduğundan yanlış olsa niye yalancı çıkacağım birşeyi söyleyeyim uslubunuzu da beğenmedim ne yani benim burada yazdıklarımdan bir menfeatimin olduğunu mu düşünüyorsunuz emre beyi tanıyorum müdürünü tanıyorum firma sahibini tanıyorum sinbo deima deser ama arzum firması sahibinide tanıyorum coolermaster türkiye distribütörünü tanıyorum ne diyeyim bu tanımalarım bu firmaların müşterilerine haksızlık yaptığında susmamı mı gerektirir. diğer yola geldiğimizde siz bir navigasyon cihazı aldınız ömür boyu güncelleme vadi sunan ve 1 yıl sonunda güncelleme başarsoft tarafından kesildi taahhüt edildiği halde hakkınızı aradığınızda hiç bir şey elde edemediniz ne yaparsınız.şahsen ben bir tane daha alırım veya 2. güncelleme daha gelmeden almış olurum. ama sizz ne yaparsınız ha ya başkaları ne yapar
    neyse uslubunuzu normal karşılıyorum tanımadığınızdan doğaldır.yandaş firma yoktur bizim sektörde rakip firma vardır o.k.

Sorduğum soruya yanıt verirken konuyu dağıtmayın bence.Güncellemeyi ne yoldan yaptığınız fikrini kendinize saklayın ayrıca,bir sürü yolu özendirir gibi yazarsanız konuya başarsoft'ta dahil olur.Neticede onların haritasını başka yolla bulunmasını özendiriyorsunuz.Sözün kısası yazılarınızı yazarken ucunun nereye gideceğini tartın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 6 Haziran 2011; 9:29:09 >

• quote:

benim yazdıklarımı hiç okumadan cevap vermişsiniz gibi bir izlenime vardım, mağdur olduğunuzu düşünmüştüm diyorsunuz ama ben güncelleme yapabildiğimi o mesajımda zaten yazmıştım, ikincisi daha vahim ! yani ileride olacağınızı değil ne demek ? mağdur olunca konuşmu demek istiyorsunuz ? yine 2011 ile 2010 arasında fark yok derseniz bu duruma başarsoft mutlaka itiraz edecektir daha öncelerden forumu takip ediyorsanız harita güncellemelerinde yapılan uğraşılarını paylaşıyordu yani bu işlerde büyük emekler var, tamam bizde biliyoruz ki tüm Türkiye'nin bütün şehirlerinin,kasaba ve köylerinin güncellemesi yapılmadı ama yine de bazı güncellemeler yapıldı ve zaten konumuzda bu değil biz onların bir uğraşı içinde olduğunu ve en iyisini yapmaya çalıştıklarını biliyoruz şuan ki sıkıntı güncelleme yapamayan arkadaşların durumu, eğer siz diyorsanız ki bundan sana ne , o zaman bende siz hangi yetkiyle bunu söylüyorsunuz diye sorarım forum yöneticiyseniz ve kural dışı yazıyorsam o zaman tamam bir daha yazmam

• güncellemeyi naviextras üzerinden yapıyorum ömür boyu güncelleme vadeden cihazımla tlf 350 yazılarımı geriye doğru okursanız firma ayırmadan güncelleme olayının iç yüzü hakkında çaba sarfettiğim görülecektir
    yönetici değilim ve aday da değilim ben insanların sözüne inanırım ve bundan da birşey kaybetmedim hiç firma bana düzelecek diyorsa inanırım neden inanmayayım
    kimseyi korsan yazılıma özendirdiğim falan da yok o sizin su-i zannınız iyi forumlar dilerim sayın gps ve alptuğ
  • Arkadaşlar konuyu kisişel tartışma haline getirmeyelim.Konu başlığa uygun devam etsin lütfen.Cihaz ile olan soru ve sorunları uygun konu başlıklarından devam ettirelim.
  • Yeni teslim edilecek olan veya edilen haritada büyükşehirlerde ne gibi değişiklikler bizleri bekliyor? Alim bey açıklama yapabilirse çok memnun oluruz. 2011.Q1'de sanırım epeyce bir sokağa numara kaydı yapılmış.
  • Biraz önce naviextrastan navitech 215F i güncelledim 1 yıl sınırı kalkmış güncellemeyi yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoguz -- 7 Haziran 2011; 23:22:38 >
  • Alim bey yukarıdaki mesajlarınızda güncellemenin ucuzlayacağını yazmıştınız ama bu konuda hala bir gelişme yok. Şu an yıılık güncülleme 30 $ ve bu bence TC için çok pahallı bir ücret. Güncelleme ücretlerinde ne zaman indirim olacak?
  • ömur boyu guncelleme iceren cihazlar 200 tl. bir yil guncellemeye 50 tl vereceginize. 200 tl cihazin yenisini almak, ömür boyu güncellemeye sahip olmak daha mantikli gibi gorunuyor. aaaah kapitalizm aaaah.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

size bir delil daha buldum

DELCO 'nun kendi internet sitesinde " bizden haberler " kısmında aynen

Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme

Tüm portatif navigasyon cihazlarımız "Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme" statüsündedir. 29.10.2010 16:34:00

yazıyor ve site lingi altta

http://www.delcoshop.com/haberler.asp?nws=4

efendim bunu hepssi söylüyor bu statünün açılımını merak ediyoruz ömür boyundan kasıt garanti süresi olan max 3 yıl mı sanayi bakanlığının belirlemiş olduğu cihaz ömrü olan 7-10 yıl mı yoksa insan ömrü olan ort 60 yıl mı yoksa cihazın gidebildiği yere kadar mı yani torunlara miras kalsa güncelleme devam mı ?
    latife bir yana bunun manası ne diye merak ediyorum adıma bir çok kişinin merakına tercüman olduğumu düşünüyorum alim bey yazsa şurayada öğrensek yazılarını okuduğum kadarı ile bende güven tesis etti alim bey hem ne olacak öyle yada böyle kim itiraz edecek yasal prosüdüre diye düşünüyorum

Selamlar Arkadaslar,

simdi detaylarini burada yazamayacagim derecede teknik bir sebepten dolayi Delco'nun Navitech marka cihazlarinda toolbox bir yanlis islem yapiyor(du) bunun icin gerekli duzenlemeler yapiliyor ve yapilmakta.

merak etmeyin, verilen sozu biz de takip ediyoruz.

Yani Navitech'ler de guncellenecek.. ne kadar sure dendiyse o kadar olacak...

Saygilar,

alim k.

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

quote:

bu konuda firmalar da pek masum değil. geçenlerde ünlü bir firmanın navigasyon aletini satın aldık, bir dünya da para verdik. ömür boyu güncelleme ile birlikte diye. eve geldik, cihazı açtık, cihazın üzerinde etiket, refurbished firmayı aradık, verdikleri cevap " ne olur ki refurbished ise" türü, gayriciddi bir cevap. abd de avrupada bu ürünler ayrı raflarda, neredeyse yarı fiyatına satılır. işte o olur. tamir görmüş malı dehdehlediler anlayacağınız ve değiştirmeye de yanaşmadılar
    neyse dedik, cihazı çalıştırdık, açtık, içinde avrupa haritası var, türkiye haritası yok. yav ne oluyor dedik, derken sitesinden zor bela indirdik, indirirken de avrupa haritasını silmişiz
    demek istediğim şudur ki, satıcılar da pek profesyonel davranmıyorlar her zaman. içinde harita olmayan, tamir görmüş malı, tekno marketin rafına koyup satmak mıdır profesyonellik? haklarımızı arayacağız tabi, o ayrı. dünya para verdik.

Sevgili Agtr,

bahsettiginiz urun Garmin.
    Refurbished ise, tahmin ettiginiz gibi tamir edilmis urunler degil.
    Burada yaptiklari (bana soyledikleri ve benim de yurtdisinda da ayni sekilde gordugum) ornegin amerika ve veya avrupada yeni bir model cikaracakken, satilmamis bazi modelleri piyasdan cekmek durumunda kaliyorlar. Bunlari alip icindeki firmware harita vb. yi uygun hale getirip, ozel Refurbished kutusuna koyup oyle satiyorlar.
    Yani kullanilmis ve arizali tamir gormus urun degil verilen. Zaten oyle olsaydi, magazalarda satmazdi.

Icindeki haritalarin yenilenmemis olmasi sanirim yerel distributorun dikkatsizligidir. Ama telafi ederler, fakat olan zamaniniza olmus...

Fiyat konusunda bir sey demem mumkun degil, ticarette fiyati ben hala cozebilmis degilim :-))

Saygilarimla,

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: master90

Yeni teslim edilecek olan veya edilen haritada büyükşehirlerde ne gibi değişiklikler bizleri bekliyor? Alim bey açıklama yapabilirse çok memnun oluruz. 2011.Q1'de sanırım epeyce bir sokağa numara kaydı yapılmış.

Selamlar Master90

iki alanda yeni eklemeler yapildi. Evet, sokak kapi numaralari olaibldigince arttirilmakta, ankara istanbulda detayli guncelleme yapildi, ama yine maalesef tum kenti kapsamiyor..
    ayrica sanirim 100 den fazla yeni ilce eklendi. Sanirim 2012 de cikan haritada artik tum Turkiye'yi gorebileceksiniz ( il ve ilce sokaklari seviyesinde)

POI'lerimiz 600 bini gecti, cok hizli bir sekilde POI lerde telefon numarasi da girmeye basladik.

Saygilarimla,

Alim K
  • Bilgilendirme için teşekkürler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bilgilendirme için teşekkürler Alim Bey, başarılarınızın devamını dilerim.

Gerçekten de her güncellemede bir öncekine oranla gelişmeyi görüyor ve takdir ediyoruz. Kolaylıklar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Sevgili Agtr,

bahsettiginiz urun Garmin.
    Refurbished ise, tahmin ettiginiz gibi tamir edilmis urunler degil.
    Burada yaptiklari (bana soyledikleri ve benim de yurtdisinda da ayni sekilde gordugum) ornegin amerika ve veya avrupada yeni bir model cikaracakken, satilmamis bazi modelleri piyasdan cekmek durumunda kaliyorlar. Bunlari alip icindeki firmware harita vb. yi uygun hale getirip, ozel Refurbished kutusuna koyup oyle satiyorlar.
    Yani kullanilmis ve arizali tamir gormus urun degil verilen. Zaten oyle olsaydi, magazalarda satmazdi.

Icindeki haritalarin yenilenmemis olmasi sanirim yerel distributorun dikkatsizligidir. Ama telafi ederler, fakat olan zamaniniza olmus...

Fiyat konusunda bir sey demem mumkun degil, ticarette fiyati ben hala cozebilmis degilim :-))

Saygilarimla,

Alim K.

Alim Bey,
    Her ne kadar görüşünüze katılmasam da, cevabınız için teşekkürler. Öncelikle şunu belirteyim, amacım kesinlikle polemik değil. Markayı da özellikle yazmadım, yanlış anlaşılmasın diye, çünkü bu markanın ürünlerinden de bir şekilde memnunum. Benzer teknik özelliklerdeki rakiplerinden pahalı ama aldığımız üçüncü cihaz, demekki parasını hakkediyor diye düşünmüşüz.

Cevabınıza gelince, bence sizin tanımınız daha çok outlet ürünler için kullanılıyor. Yani, Fransa'da FNAC'te, Auchan'da, l'eclerc te, Almanya'da Saturn'de bu refurbished(outlet ürünler, genelde girişte hemen sağda, ayrı bir bölümde satılır, bilirsiniz. Ve onların da ayrı müşterileri olur. Ben de çok aldım bu ürünlerden, hatta 1/3 fiyatına ve genelde memnun da kaldım.. bu tür cihazların, Türkiye'de de outlet mağazalarda satılması lazım (Ankara Armada altındaki outlet city mağazasında bu tür kutusu ezilmiş, iade edilmiş , yarı fiyatına satılan ürünler çok, gibi)

Aslında cihazda bir sorun yok, tamir görmüş gibi bir hali de yok. fiyatı da makul. Bizi üzen, bu cihazın satışı esnasında, refurbished olduğu konusunda bilgi verilmemesi. Biz teknomarkete tekrar geri gittik, raftaki tüm ürünleri inceledik. sıfır ürünler ile refurbished ürünler, yanyana, içiçe. Yani sizin ne aldığınız, tamamen şansa kalmış. Zaten ingilizce de bilmiyorsanız, belki de iyi bir şey sanırsınız bu refurbished kelimesini, fiyakalı bir kelime çünkü. Ben, sıfır almak varken, neden refurbished olanını tercih edeyim ki?

Acaba bugüne kadar bu kelimeyi ben mi yanlış yorumladım diye ebay, wiki, gittigidiyor, bestbuy gibi sitelerdeki tanımına da baktım, öncelikli olarak söylenen, tamir görmüş ya da kullanıcının br şekilde kullanıp ya da kullanmayıp iade ettiği, sıfır olarak satılması teknik ve ticari olarak mümkün olmayan ürünler diye tanımlanıyor. bazı siteler, sizin tanımızdan da bahsetmiş tabi. ama bence bu seri sonu demek

Cihaz fiyat/performans olarak iyi, bluetooth vs bir sürü işe yarar ve çalışan özelliği var. En önemlisi, S/N sisteme tanıtılmış, dolayısıyla güncelleme sorunu yok. Ama dediğiniz gibi olayı incelemek bizi oldukça yordu. Bundan sonra en azından, bir cihaz alırken mağazada iyice inceliyoruz, nedir, ne değildir, bir anlamda bize de ders oldu
    iyi günler diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 9 Haziran 2011; 15:33:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

size bir delil daha buldum

DELCO 'nun kendi internet sitesinde " bizden haberler " kısmında aynen

Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme

Tüm portatif navigasyon cihazlarımız "Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme" statüsündedir. 29.10.2010 16:34:00

yazıyor ve site lingi altta

http://www.delcoshop.com/haberler.asp?nws=4

efendim bunu hepssi söylüyor bu statünün açılımını merak ediyoruz ömür boyundan kasıt garanti süresi olan max 3 yıl mı sanayi bakanlığının belirlemiş olduğu cihaz ömrü olan 7-10 yıl mı yoksa insan ömrü olan ort 60 yıl mı yoksa cihazın gidebildiği yere kadar mı yani torunlara miras kalsa güncelleme devam mı ?
    latife bir yana bunun manası ne diye merak ediyorum adıma bir çok kişinin merakına tercüman olduğumu düşünüyorum alim bey yazsa şurayada öğrensek yazılarını okuduğum kadarı ile bende güven tesis etti alim bey hem ne olacak öyle yada böyle kim itiraz edecek yasal prosüdüre diye düşünüyorum

Selamlar Arkadaslar,

simdi detaylarini burada yazamayacagim derecede teknik bir sebepten dolayi Delco'nun Navitech marka cihazlarinda toolbox bir yanlis islem yapiyor(du) bunun icin gerekli duzenlemeler yapiliyor ve yapilmakta.

merak etmeyin, verilen sozu biz de takip ediyoruz.

Yani Navitech'ler de guncellenecek.. ne kadar sure dendiyse o kadar olacak...

Saygilar,

alim k.

yetkili biri tarafından bilgi alabilmek güzel bir duygu, ama bu tür bilgileri firmaların kendileride vermiş olsalar insanların kafalarında ki acaba türü vesveseler kalmazdı , bilgilendirme için sayın Alim beye teşekkürler

• yunanistan ve avrupa için en iyi harita teleatlas mı dır yoksa navteq midir. bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi?
  • Alim Bey Merhabalar,
    Next 828 kullanıyorum ve cihazımdan çok memnunum. Şu ana kadar beni hiç üzmedi. Next in kullandığı başarsoft haritası da tüm eksikliklerine rağmen bence Türkiye için en iyi harita. Bu haritanın daha da gelişmesi için biz kullanıcılar da gördüğümüz eksiklikleri bu forumda dile getiriyoruz
    Biliyorum aslında bu konunun next ile ya da başarsoft ile hiçbir alakası yok. Tamamen NNG’yi ilgilendiriyor ama yine de düşünmeden edemiyorum. Acaba Tomtom’da kullanılan “map share” benzeri bir teknoloji Igo yazılımı için de uygulansa ne güzel olurdu diye düşünüyorum. Böylece herkes haritanın daha da geliştirilmesine aktif olarak katılmış olur. Harita da çok daha hızlı bir şekilde gelişirdi.
  • Alim Bey,

Garmin cihazıma 2011/03 haritayı indirdim ama şunu farkettim Kıbrıs yok. Kıbrıs haritası ne zaman eklenecek bilgi verebilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.