Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.542
Cevap
163
Favori
2.745.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağır saçma Suriye politikamızdan dolayı bunları yaşıyoruz. Durum bu ne yazık ki. 3.5 milyon Suriyelinin ülkeyi istila etmesine ve Ypg gibi avrat kılıklı teröristlerin sınırımızda cirit atmasına sebep oldu. Abd güdümlü bu politika canımızı okudu bir nevi.

Lakin zamanında çok büyük yanlışlar yapıldı diye öyle devam etmenin bir manası da yok. Öyle ya da böyle bu pisliğin temizlenmesi gerekiyor. Gerekiyor gerekmesine de bu sefer de büyük başlar önümüze taş koydu. Menbiç'e girip dümdüz etmemiz şart oğlu şart ama Abd'yi direkt olarak karşımıza almamız gerekecek. Sadece onlar da yok. Bir sürü aktör var şu an orada. Her an taraflar ve politikalar değişiyor. Satranç tahtasından farksız. Çok sıkıntılı bir durum yahu.

Valla neler olacak bilmiyorum ama inşallah bu işin sonunda gülen taraf bizler oluruz. Allah askerlerimizin yardımcısı olsun.

Not: Yukarıda bir arkadaş askerimiz ile Türkmen bir çocuğun fotosunu paylaşmış. Gurur duydum onunla. O çocuktaki yüreğin çeyreği bile yok bizim sahillerde gezip nargile içen malum tayfada. Anca yiyip içip üresin onlar, sırf zararlar anasını satayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EdvaldBoassonHagen

quote:

Orijinalden alıntı: JacobHughes

Yahu akıl var mantık var dünya tarihinde böyle vurdumduymazlık yok.Sen operasyon yapacaksın gidip kamuoyuna niye söylüyorsunki anlam veremiyorum akıl sır erdiremiyorum. Menbiç e gireceğini niye açıklıyorsun bu nasıl büyük hatadır! Niye bu kadar tepki verdiğimi merak ediyorsanız en basitinden anlatayım; mesela yaşadığınız yeri sel basacak bunu önceden bilirseniz canınızı ve eşyalarınızı en az zararla kurtarmış olursunuz ama haberiniz olmazsa canınızda malınızda selde gider tabi yaşarsanız büyük zarar görürsünüz. Bunu niye anlattım bizim ülkemiz herkese menbiçe gireceğini söylerse o it sürüsü lpg midir pyd midir her ne şeyimse onlar önlemini alır ve olaylar bizim aleyhimize işler. Bakın gördünüz hemen o it sürüleri ordan çekilip toprakları esada verdiler. Biz terörle mücadele felan etmiyoruz bildiğiniz bize zarar vermeleri için destek oluyoruz. Madem mücadele edeceksiniz niye kamuoyuna sunuyorsunuz! Biz nasıl kıbrısı aldık sanıyorsunuz (ayşe tatile çıksın olayına bakınız) Mustafa Kemal yunanlıları nasıl bozguna uğratıp denize döktü ? Osman Pamukoğlu nasıl o dağlardaki itleri temizledi (kan uykusu belgeselini izleyin ayrıca çoğu operasyonu hükumetten izinsiz yapmıştır)? Düşmanla savaşacaksan baskın yapacaksan bunu gizli yap elaleme biz buraya giriyoz bak haberiniz olsun demeyeceksin. Gerçi sırf evet oylarını arttırmak için yapılıyor. Onca askerimizin hayatı hiçe sayılıyor. Hedef yok vizyon yok strateji yok resmen ateş hattındayız. Tanrı ülkemizi askerimizi korusun eğer girilecekse umarım şehit olmaz alınlarının akıyla temizleyip geri dönerler.

Zaten o kadar adam hiçbir şey bilmiyor dimi. Gireceğin yeri gayet de soyleyebilirsin bunların hepsi hesaplanmıştır kaç kere analiz edilmiştir. Ülkeyi yönetenleri bu kadar saf sanmayın tek akıllı siz değilsiniz biz değiliz.

Bilmiyor. Keşke o dolarları hesaplama başarısını burda gösterseki bende mor olsam. Böyle stratejiyle bir similasyon oyununda oyna direk zaiyat verirsin. Ben burda yanlışı belirtiyorum. Maşallah zaten onlar dünyanın en masumu hiç toz kondurmuyorsunuz. Zaten dağ taş onlara düşman. Size laf yetiştirmiyorum artik düşünceleriniz beton olmuş haklıyla haksızı ayırmıyorsunuz kendiniz gibi olmayanı eziyosunuz bir karşıt görüş oldumu hain ilan ediyorsunuz . Onları savunacağınıza gidin sun tzu nun savaş kitabını okuyun Mustafa Kemal nasıl başarılı oldu onları araştırın bakın bunları anlatsam baya uzun yazı olur. Bunları okuyan adam benim dediklerime hak verecektir. Ben burda tepkimi dile getiriyorum birine laf atma derdinde değilim. Sonuçta orda ben sen savaşmıyoruz orda gencecik çocuklar 20 yaşında şehit oluyor ve bu benim zoruma gidiyor onlar bazı haber kanallarının gösterdiği gibi sayı değil ŞEHİT. Onlar böyle yanlış stratejiyle devam ederse tanrı korusun başımıza gelmeyen kalmaz. Tanrı askerimize güç kuvvet versin diyecek başka birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: KırımTürkü

quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Ağır saçma Suriye politikamızdan dolayı bunları yaşıyoruz. Durum bu ne yazık ki. 3.5 milyon Suriyelinin ülkeyi istila etmesine ve Ypg gibi avrat kılıklı teröristlerin sınırımızda cirit atmasına sebep oldu. Abd güdümlü bu politika canımızı okudu bir nevi.

Lakin zamanında çok büyük yanlışlar yapıldı diye öyle devam etmenin bir manası da yok. Öyle ya da böyle bu pisliğin temizlenmesi gerekiyor. Gerekiyor gerekmesine de bu sefer de büyük başlar önümüze taş koydu. Menbiç'e girip dümdüz etmemiz şart oğlu şart ama Abd'yi direkt olarak karşımıza almamız gerekecek. Sadece onlar da yok. Bir sürü aktör var şu an orada. Her an taraflar ve politikalar değişiyor. Satranç tahtasından farksız. Çok sıkıntılı bir durum yahu.

Valla neler olacak bilmiyorum ama inşallah bu işin sonunda gülen taraf bizler oluruz. Allah askerlerimizin yardımcısı olsun.

Not: Yukarıda bir arkadaş askerimiz ile Türkmen bir çocuğun fotosunu paylaşmış. Gurur duydum onunla. O çocuktaki yüreğin çeyreği bile yok bizim sahillerde gezip nargile içen malum tayfada. Anca yiyip içip üresin onlar, sırf zararlar anasını satayım.

Suriyelileri eleştirenler yarın savaş çıksa ülkeden kuyruklarını kıstırıp gitmezse en adiyim :)
    Onlar gelmek zorundaydılar anlıyor musun? Emin ol sanayide çalışan veya normal yaşıtım sayısız suriyeliyle konuştum orda durumlar anlayamayacağın kadar farklı. Yaşamadan bilemezsin onların da ne yaşadıklarını o yüzden kes sesini

Sen kes sesini. Benim kitabımda ne olursa olsun vatanı terk etmek yoktur. Olana da saygım yoktur.

Ayrıca masal anlatma bana. Suriyelilerle konuşan bir sen değilsin merak etme. Her yerde oldukları için konuşmamak imkansız. Mersin'deyim ben. Suriyeliden geçilmiyor buralar. Özellikle de Mezitli tarafları. Marifetmiş gibi anlatma yani.

Neyse işte ben kendi inançlarım doğrultusunda yazdım bir şeyler. İleride Allah korusun Suriye'de yaşananlar bizim de başımıza gelir ve kaçıp gidersen anlatırsın artık gitmek zorundaydık diye.

• Söz konusu vatansa gerisi teferruattır !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ağır saçma Suriye politikamızdan dolayı bunları yaşıyoruz. Durum bu ne yazık ki. 3.5 milyon Suriyelinin ülkeyi istila etmesine ve Ypg gibi avrat kılıklı teröristlerin sınırımızda cirit atmasına sebep oldu. Abd güdümlü bu politika canımızı okudu bir nevi.

Suriyelileri eleştirenler yarın savaş çıksa ülkeden kuyruklarını kıstırıp gitmezse en adiyim :)
    Onlar gelmek zorundaydılar anlıyor musun? Emin ol sanayide çalışan veya normal yaşıtım sayısız suriyeliyle konuştum orda durumlar anlayamayacağın kadar farklı. Yaşamadan bilemezsin onların da ne yaşadıklarını o yüzden kes sesini

Sen kes sesini. Benim kitabımda ne olursa olsun vatanı terk etmek yoktur. Olana da saygım yoktur.

Ayrıca masal anlatma bana. Suriyelilerle konuşan bir sen değilsin merak etme. Her yerde oldukları için konuşmamak imkansız. Mersin'deyim ben. Suriyeliden geçilmiyor buralar. Özellikle de Mezitli tarafları. Marifetmiş gibi anlatma yani.

Neyse işte ben kendi inançlarım doğrultusunda yazdım bir şeyler. İleride Allah korusun Suriye'de yaşananlar bizim de başımıza gelir ve kaçıp gidersen anlatırsın artık gitmek zorundaydık diye.

Adamlar diyorki , düşmanla savaşmıyoruz kendi içimizde savaşıyoruz diye , kendi akrabamla savaşmak istemedim ne olduğunıu bilmiyorduk diyorlar , ordakiler dış ülkelerin oyunlarına gelip iç savaş çıkarmış oldular , vatanı terk etmek yokmuş diyorsunda kafana bombalar yağdığında ailenden birilerinin öleceğini zarar geleceğini düşündüğünde ne yapacaksın mecbur onları güvenli yere götüreceksin

• Umarım böyle bir olay olmaz. Sonu kötü biter çünkü.

https://forum.donanimhaber.com/2-sene-icinde-kuzey-irak-turkiye-ye-katilma-karari-alacak-yigit-bulut--124432446#124432664

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 3 Mart 2017; 1:33:11 >
  • Son durum nedir gencler

• Ulan o değil de Münbiçe giriyoruz ve Münbiçte ABD askerleri konuşlandırıldı. Resmen ABD askerleriyle savaşacağız. Çok trajedik bir durum. Merakla bekliyorum nolacağını
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman tam konuşamamışsın kardeşim. Benim konuştuklarım bir gece yattık uyandığımızda işid vardı diyordu. Bir yanda esad bir yanda işid var ve onlarca grup daha kime karşı savaşacaklardı.
    Ve bunların anneleri var bacıları kızları var. Gözlerinin önünde yada tecavüz edilmesine aldırmadan kalmak ister miydin?

Yapacak bir şey yok. Savaşın gerçekleri bunlar. Kimse ailesinin kılına zarar gelmesini istemez ama zamanında atalarımız da böyle düşünseydi kurtuluş savaşı ne kadar başarılı olurdu sence? Tecavüzden tut işkencelere kadar her şeye maruz kalmış bir milletiz. Yine de ne olursa olsun yılmadık hiçbir zaman.

Neyse zaten gereksiz bir konuyu tartışıyoruz. Biz ne düşünürsek düşünelim başımıza gelecekler geldi ve gelmeye devam ediyor. Benim veya bir başkasının söyleyeceği şeylerin bir önemi yok. Kapansın bu mesele en iyisi burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

Ulan o değil de Münbiçe giriyoruz ve Münbiçte ABD askerleri konuşlandırıldı. Resmen ABD askerleriyle savaşacağız. Çok trajedik bir durum. Merakla bekliyorum nolacağını

Kendileri kaşınıyo hacıııı

• Suan girme durumu yok galiba hala abd ile pazarlık yapiyoruz. Suriye de durum duzelmeyecek gibi cerablus falan 2. Yavru vatan olabilir bu sekilde

• HeLLsTeR kullanıcısına yanıt
    Türkiye gerekirse savaşacak..! Rabbim yardımcısı olacak kahramanlarımızın..bu ülke öyle kolay teslim olmaz,terör merör bahaneydi yıllardır hepsi süper güçlerin oyunuydu onlarıda maşa olarak kullandılar,sıkıysa şimdi kendileri savaşacak inşaAllah..!
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    2013te demişti yıl 2017.

• Ypg Türkiye'de iç savaş istiyor!

http://mepanews.com/haberler/4381-ypg-savasi-tuerkiye-ye-tasimak-istiyor.html

Sakın gereksiz işler yapmayın. Kimsenin gazınada kapılmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EdvaldBoassonHagen

quote:

Yahu akıl var mantık var dünya tarihinde böyle vurdumduymazlık yok.Sen operasyon yapacaksın gidip kamuoyuna niye söylüyorsunki anlam veremiyorum akıl sır erdiremiyorum. Menbiç e gireceğini niye açıklıyorsun bu nasıl büyük hatadır! Niye bu kadar tepki verdiğimi merak ediyorsanız en basitinden anlatayım; mesela yaşadığınız yeri sel basacak bunu önceden bilirseniz canınızı ve eşyalarınızı en az zararla kurtarmış olursunuz ama haberiniz olmazsa canınızda malınızda selde gider tabi yaşarsanız büyük zarar görürsünüz. Bunu niye anlattım bizim ülkemiz herkese menbiçe gireceğini söylerse o it sürüsü lpg midir pyd midir her ne şeyimse onlar önlemini alır ve olaylar bizim aleyhimize işler. Bakın gördünüz hemen o it sürüleri ordan çekilip toprakları esada verdiler. Biz terörle mücadele felan etmiyoruz bildiğiniz bize zarar vermeleri için destek oluyoruz. Madem mücadele edeceksiniz niye kamuoyuna sunuyorsunuz! Biz nasıl kıbrısı aldık sanıyorsunuz (ayşe tatile çıksın olayına bakınız) Mustafa Kemal yunanlıları nasıl bozguna uğratıp denize döktü ? Osman Pamukoğlu nasıl o dağlardaki itleri temizledi (kan uykusu belgeselini izleyin ayrıca çoğu operasyonu hükumetten izinsiz yapmıştır)? Düşmanla savaşacaksan baskın yapacaksan bunu gizli yap elaleme biz buraya giriyoz bak haberiniz olsun demeyeceksin. Gerçi sırf evet oylarını arttırmak için yapılıyor. Onca askerimizin hayatı hiçe sayılıyor. Hedef yok vizyon yok strateji yok resmen ateş hattındayız. Tanrı ülkemizi askerimizi korusun eğer girilecekse umarım şehit olmaz alınlarının akıyla temizleyip geri dönerler.

Zaten o kadar adam hiçbir şey bilmiyor dimi. Gireceğin yeri gayet de soyleyebilirsin bunların hepsi hesaplanmıştır kaç kere analiz edilmiştir. Ülkeyi yönetenleri bu kadar saf sanmayın tek akıllı siz değilsiniz biz değiliz.

Bilmiyor. Keşke o dolarları hesaplama başarısını burda gösterseki bende mor olsam. Böyle stratejiyle bir similasyon oyununda oyna direk zaiyat verirsin. Ben burda yanlışı belirtiyorum. Maşallah zaten onlar dünyanın en masumu hiç toz kondurmuyorsunuz. Zaten dağ taş onlara düşman. Size laf yetiştirmiyorum artik düşünceleriniz beton olmuş haklıyla haksızı ayırmıyorsunuz kendiniz gibi olmayanı eziyosunuz bir karşıt görüş oldumu hain ilan ediyorsunuz . Onları savunacağınıza gidin sun tzu nun savaş kitabını okuyun Mustafa Kemal nasıl başarılı oldu onları araştırın bakın bunları anlatsam baya uzun yazı olur. Bunları okuyan adam benim dediklerime hak verecektir. Ben burda tepkimi dile getiriyorum birine laf atma derdinde değilim. Sonuçta orda ben sen savaşmıyoruz orda gencecik çocuklar 20 yaşında şehit oluyor ve bu benim zoruma gidiyor onlar bazı haber kanallarının gösterdiği gibi sayı değil ŞEHİT. Onlar böyle yanlış stratejiyle devam ederse tanrı korusun başımıza gelmeyen kalmaz. Tanrı askerimize güç kuvvet versin diyecek başka birşey yok.

Beni tanımadan yazmışsın hepsini. Ilk olarak ben inancsiz biriyim ve akp taraftarı asla ve asla değilim. Ikincisi sun tzu'yu okudum, Mustafa Kemal nasıl başarılı oldu biliyorum yeterince. Mesajım baya yanlış anlaşılmış beklediğim gibi.

Dünyadaki ülke yöneten bütün liderler sonuçları analiz ediyorlar bu konuları uzun uzun dusunuyorlar. Duygusal bir şekilde Tayyip karşıtlığı yapmazsan bunu Türkiye'de de görebilirsin. Şu ana kadar hükümet çok çok fazla hata yaptı ve bunu siyasal Islami kullanarak yaptı. Bu çok iğrenç bir şey ve duygularını harekete geçirmesini anlıyorum ama daha rasyonel bakman gerekiyor.

Bir yere girerken gizli bir şekilde girmenin karşı tarafı şoka ugrayarak gayet aşikar bunu herkes görüyordur. Fakat bu operasyon 5-6 aydır hedef: manbij diye aciklaniyorsa muhtemelen sınırları çoktan çizilmiştir bu operasyonun ve aciklanmasinin daha dogru olduğuna karar verilmiştir. Farkindaysan daha Türkiye ordusu oraya girmemesine rağmen operasyon politik sonuçlar doğurdu ve manbij'in batısı Suriye ordusuna verildi. Bir çok milliyetçi genç akpartili arkadaşlar burda bunlar bize karşı birlik Esed pisligi falan diye düşünüyor fakat bence bu siyasi durum bize katkı sağlayacak. Doğru ya da yanlış çıkabilir dediklerim ama eğer propagandalardan etkilenmiş olsaydım hem Esad hem ypg karşıtı olur herkes bize karşı diye düşünürdüm. Gizli girsek bu siyasi durum oluşmayabilirdi. Bize karşı kamuoyu olusturulabilirdi. Eğer strateji oyunlarına merakliysan Suprise war penalty diye bir şeyi de duymussundur. Amerika'ya falan ciddi kozlar verebilirdi Türkiye.

Bu mesajı da sadece anlasilmak için yazdım. Çünkü biliyorum ki bu konuda %90 milliyetçi gençler tamamiyle Türklerin tarafından olaylara hakan insanlar var fakat ben onlardan biri değilim. Ben sadece olayları gozlemleyip bir şeyler ogrenmeye çalışan biriyim. Herhangi bir tarafı asla savunmuyorum sadece amaçlar nedenler ve sonuçlar var benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

Suriye'deki Polis Özel Harekatçı kardeşimiz ve yanındaki Türkmen kardeşimiz Ahmet.

Her sabah saat 6'da abileriyle nöbet tutuyor ve ayağında çorabı bile yok...

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

Türkiyeye kaçıp kendine erkek diyenlere duyurulur

Bu çocuktaki yüreğin 10 da biri 3 milyon suriyelinin toplamında yok.

• Ohal ortaminda hicbir sey olmaz bir daha koboni olaylari yasanmaz. Türkiye pkk ve hdp ye son 1 senede psikolojik ustunluk sagladi. 1990'lardan bile daha kuvvetli şekilde. Türkiye yurticinde yeterince güçlü ancak dışarıda istedigimiz kadar kuvvetli değil maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 3 Mart 2017; 1:59:17 >
  • lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt
    78'de taksimde otelden halkın üzerine ateş edenler de aynı amacı taşıyorlardı. ben de birçok yerde okumuştum esad askere kesinlikle halka çatışmayın diye emir verdi vs diye. buna karşın bazı kim olduğu şüpheli keskin nişancıların hem halkı hem de askerleri hedef aldığı söyleniyor. arap baharı diye diye bütün ortadoğuyu yerinden oynattılar, saddamı en pasif haldeyken devirdiler, ışidin güçlenmesi için ellerinden geleni yaptılar, şimdi ypg hamlelerini yapıyorlar. esad diktatör, ailesi suriyeyi sülük gibi emdi ama adama elletmeyecektik. ışid musula girer girmez biz de girecektik ki bildiğim kadarıyla birtakım yasal mazeretlerimiz de vardı lozandan kalan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 3 Mart 2017; 2:26:42 >
  • Menbiçin batısını pyd Esada bırakmış durumda şuanda, öso ile Esad arasında büyük bir kriz patlak verebilir batı menbiç de

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Umarım böyle bir olay olmaz. Sonu kötü biter çünkü.

https://forum.donanimhaber.com/2-sene-icinde-kuzey-irak-turkiye-ye-katilma-karari-alacak-yigit-bulut--124432446#124432664

Yiğit bulut ciddiye alınır mı ?

• 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.