Şimdi Ara

Damar yolu sonrası sertlik (6 ay oldu geçmedi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
17.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bundan yaklaşık 6 ay önce burun ameliyatı oldum ve sol kolumda damar yolu açıldı. taburcu olurken damar yolu cıkartıldı ancak o bölgede elimle dokundugumda sertlik hissediyorum ve hala geçmedi. başına gelen, tecrübesi olan var mıdır?

2 tane hemşireye sordum damar yapısı bozulmuş olabilir, zamanla geçmesi lazım dediler. Doktora gitme fırsatım da yok gibi o yüzden buradaki arkadaşlara sorayım dedim

• geçen yıl banada çok yıl acile gaittimden çokgirdi çıktı hala izi var aqya
  • beargrylls13 B kullanıcısına yanıt
    iz olarak görüntü mü yoksa dokununca hissedilen sertlik mi
  • valla iğne batar gibi ağrılar giriyordu kan alınan yerlere yavaş yavaş geçti bişey kemiğime iğne sokuyor gibi oluyordu

nasıl bir sertlik yaşadını anlayamadım damarda sorun olsa belli eder senin sorun iç sivilce gibi herhalde o da sert oluyor dokununca benim kulak memesinde vardı uzun süre durdu kayboldu
  • Son durum nedir hocam. Aynı sorun bende de var 5 ay oldu damara dokunduğumda sertlik hissediyorum hâlâ geçmedi. İlk başlarda içinde bir şey mi kaldı acaba diyordum. Kalsa morarma falan olurdu herhalde. Hemşireye sorduğumda damar yapısı bozulmuştur ilaç etkisiyle zamanlar geçer demişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meturan. M kullanıcısına yanıt
    sen yazınca kontrol ettim.. tamamen geçmis sıkıntı yapma zaman alıyor ama geçiyor
  • Unbelievable7 kullanıcısına yanıt
    Sağ ol hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: meturan.

Sağ ol hocam

Hocam son durum nedir? Ne kadar sürede iyileştiniz eğer iyileştiyseniz. Bende ameliyat oldum 3 gün sonra aynı sorunla karşılaştım flebit deniliyor galiba damarım kablo gibi sert ve bastırınca ağrıyor

• Bendede aynı sorun var yaklaşık 3 ay oldu hala damarımda sertlik ve şişme var ilk başta ilaç kaçmıştır dedi hafif morluk vardı morluk nerdeyse geçti ama şişlik ve sertlik var 3 aydır böyle bastırınca ağrıyor ne yapmam gerek bilmiyorum açıkcası

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.