Şimdi Ara

BANKALARIN POS KOMİSYON ORANLARI !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
12
Favori
40.296
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, yeni işletmemizi açtıktan sonra bankaların Yazar Kasa / POS kampanyaları ve Komisyon Oranlarını öğrenmek için yola koyuldum. Topladığım birkaç bilgi ile sizleri de bilgilendirmek istiyorum. Ve yazmadığım konularda bilgili olan arkadaşların da bizleri aydınlatmasını rica ediyorum.

23 ŞUBAT 2020 tarihinde mevcutta bulunan kampanyalardır.

EDİT 12.03.2020 ZİRAAT VE İŞ BANKASINA GÜNCELLEME YAPTIM.

MART ayından sonra yeni bir mevzuat geliyormuş ona göre düzenlemeler yapacaklarmış.
    Mevzuata göre;
    EFT/HAVALE ücretlerine alt/üst limit getirilecek.
    Hesap kullanım/aidat ücretleri azalacak.
    Komisyon oranları düşecek...
    ve benzeri müşterinin lehine olacak birçok durum söz konusu.

YAPI KREDİ BANKASI

1.05 Kendi banka kartlarından komisyon alıyor.
    1.25 ise diğer banka kartlarından alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +110 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

GARANTİ BANKASI

EKOPOS KAMPANYASI: 1.25 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    STANDART POS KAMPANYASI: 1.50 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +50 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

POS cihazı olarak da İNGENİCO İDE 280 modelini de 1500 TL karşılığında verebileceklerini söylediler.
    Garanti Kredi Kartı ile de 6 taksit yapabiliyorlar.

AKBANK

1.19 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +75 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

POS cihazı olarak da İNGENİCO İDE 280 modelini de 1425 TL karşılığında verebileceklerini söylediler.

İŞ BANKASI

1.15 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +55 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

QNB FİNANS BANKASI

1.19 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +95 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

Ziraat Bankası

0.97 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Ayrıca aylık pos kullanım ücreti olarak da +35 TL aldıklarını ifade ettiler. Bunların haricinde başka herhangi bir ücret kesintisinin olmadığını söylediler.

Halk Bankası

1.50 Tüm kartlardan komisyon alıyor.
    Başka herhangi bir aylık kesinti yapmadıklarını ifade ettiler.

dipnot: Bankaların birçoğunun aylık belirli bir alt limiti vardır ve o alt limitin altına düştüğünüz takdirde VERİMSİZLİK adı altında 20 ve 50 TL arası ücretlere tabii tutulacağınızı söyler. Bu ücretlendirmeler bankalardan bankalara değişir ve soruları sormazsanız size sadece kestikleri komisyonu söylüyorlar. Sizin sorup cevap almanız gerekmektedir. :)

Diğer arkadaşlarımdan da ricam çalıştıkları bankaların komisyon oranları ile bizleri bilgilendirirse bizler de faydalanmak isteriz.

BANKALARIN POS İLE ÇALIŞMA ŞEKİLLERİ

Ertesi Gün:

POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, komisyon karşılığı ertesi gün hesabınıza geçer.

Blokeli:

POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, hiçbir kesintiye uğramadan, belirlenen bloke gün sonrasında hesaba geçer.

Blokeli ve Komisyonlu:

POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, belirlenen bir miktar bloke gün sonrasında daha düşük komisyonla hesabınıza geçer.

Her Haftanın Belli Bir Gününde Ödeme:

Bir hafta boyunca POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, haftanın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer.

Her Ayın Belli Bir Gününde Ödeme:

Ay boyunca POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, ayın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer

dipnot: Benim size verdiğim oranlar ERTESİ GÜN çalışma şekline göredir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masarifane -- 12 Mart 2020; 22:28:9 >

• Aman tanrım bu ne sıcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ziraat iyimiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ziraat iyidir. 1.05 alıyor biraderden tüm kartlara.

• Bildiğim kadarıyla en uygunu Ziraat pos cihazı.

• Benim isletmemde Isbank sadece 300 tl alıyor. bide ust limit var 3o bin galiba. disinda ucret yok. posu da kendileri getirdi ucretsiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bloke süresi beklendiginde kesinti olmadan ödeme hesaba geçiliyor diye biliyorum degismediyse,bu bloke günü ciroya göre düşüyordu eskiden ama şimdi nasıldır bilmem

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf*Yilmaz

Benim isletmemde Isbank sadece 300 tl alıyor. bide ust limit var 3o bin galiba. disinda ucret yok. posu da kendileri getirdi ucretsiz.
    30 binde 300 demek yüzde 1 demek zaten ki 30 bini bulamazsan yüzde 1 in üstünde oran demek... Ancak pos cihazını ücretsiz vermeleri önemli... Şartı nedir merak ettim. Kullanım ücreti yok mudur acaba?

• şartini hatırlamıyorum. yapikredi vardı komisyon cok kesiyor diye cikmistim

• Evet blokeli çalışma gibi bir seçeneğimiz de var haklısınız.
    Şu an en iyisi bloke konusunda Ziraat bankası 24-28 günleri arasında hesaba paramız geçiyor fakat diğer bankalar 30-40 günleri arasında veriyor. Bu süreler zarfında pos cihazındaki paraya ihtiyacımız yoksa tercih edilebilir.
  • Ziraat Pos bu yüzden yayılmış olmalı, İş Bankası anlaşmasının önceki yıl bitmesi de önemli.

• pos kullanım ücreti kendi yazarkasa posumuz varsa genede alıyolarmı

• Oktaymese O kullanıcısına yanıt
    alıyorlar diye biliyorum.
  • Masarifane kullanıcısına yanıt
    İhtiyaç olduğunda yine komisyonla alabiliyorsunuz

• enparada pos cihazı cıkarıcaktı hocam onuda takipte kalın az bir süre kaldı diyordu
  • Sadece pos komisyonu hesaplamayin. Size paranin yatacağı bir vadesiz hesap açacaklar. Onun hesap işletim ücreti de olacak. Onu da değerlendirmeniz gerek (Not: Hesap işletim ücreti Ticari hesaplarda kalkmadı. Hatta aşırı artti)

• Enparanın ziraatten daha düşük vereceğini sanmıyorum. Enpara işi şuan yalan oldu, doğru düzgün adam gibi kampanyaları da yok. Havele eft yavaş yavaş çoğu bankada belli oranlar da ücretsiz veriyor.

Ayrıca ziraat 1,05e indi ve 35tl ökc ücreti kesiyor.
  • Firmalarda genellikle bir kullanım otomasyonu oluyor. Banka değiştirme olayı bir külfet gibi düşünülüyor. Biz bu nedenle işyeri yakınlığı ile Yapı Kredi ile çalışmaya devam ediyoruz.. Ayrıca kredi kartı çekim ile komisyon ücretleri de yazılabilir diye düşünüyorum. Belki kategoriye göre değişebilir ama çok fahiş olduklarını hatırlıyorum..
  • Ticari hesaplardan hesap işletim alınıyor ayrıca verimsiz pos ücreti alan bankalar var zaten en yüksek komisyon tüm bankalarda %1,60+0,8(bsmv) =1,68 oluyor ve masaüstü posunuz değilde ökc İse ökc pos ücreti var ayrıca eğer pos cihazı işlemleri sim karttan alıyorsa bunun da ücreti var hatta üye iş yeriyseniz müşteriye verilen küçük puanlar da iş yerinden kesilir ve üye iş yeriyseniz o bankanın kredi kartıyla ödeyen müşteri olursa %0,5 te reklam, görsel, afiş vs için kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACABEYY -- 23 Şubat 2020; 13:29:44 >
  • Kuveyt Türkü de araştırın. Şartları iyi diye biliyorum. Yalnız devlet bankasına hesap açmanın şu anda bir avantajı oluştu. Vergiler sadece devlet bankalarina yatabiliyor (Eskiye döner diye umudum var hâlâ)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.