Şimdi Ara

trafikte anormal araç kullananları nereye şikayet edebiliriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
35.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kırmızıda geçen, tehlikeli şerit değiştiren yani makas atan, diğer araçları sıkıştıran tipleri nasıl şikayet edebiliriz?

bunların yaptıkları ile ilgili video veya fotoğraf çekmemiz lazım mı yoksa direk plakasını verip şikayet etsek ceza yazılır mı?

bir yasa önerisi olarak her araca kamera ve gps yerleştirilmesi ile ilgili önerimizi nereye yapabiliriz?

• hocam biyere etseniz acaba bir yaptırımı olurmu merak ediyorum. bence olmaz. milletvekili oğlu falan olmanız lazım bir yaptırımı olması için
  • sade vatandaş olarak şikayet edeceğim.
  • Boşuna zaman kaybı olacak sizin için. Polis bile bir şey demezken sizin şikayetinizi umursamazlar bile.
  • Ben de direksiyon dersi alırken benzer bir şeyi yaşamıştım. Hafif eğimli bir kavşakta sola döneceğim. Sinyal vs. vermişim,yolun müsait olmasını bekliyorum. Arkama bir kamyonet sıfır yanaştı. Ben frenden ayağımı çektim, aracı geri geri kaydırmaya başladım. Adam korna çalıyor,selektör yapıyor hiç aldırış etmiyorum. Tam değecekken hocam ayağının altındaki frene bastı,aracı durdurdu.

Vursaydım ne güzel olacaktı. Zaten direksiyon kursu arabası,üzerinde acemi biri kullandığına dair gerekli her türlü ibare var. Sen o araca ne diye sıfır yanaşıyorsun. İyi bir ders olurdu.
  • Bir arkadaşımın yaptığı ihbar sonucunda gelen resmi yazı. İhbarlarınız değerlendiriliyor arkadaşlar, çekinmeyin.

trafikte anormal araç kullananları nereye şikayet edebiliriz?
  • Bulunduğunuz şehirdeki fahri trafik müfettişleriyle irtibata geçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sight

Bulunduğunuz şehirdeki fahri trafik müfettişleriyle irtibata geçin.

Ben İstanbul'dayım. Hayatımda fahri trafik müfettişine rastlamadım.

Ne iş yaparlar?Nasıl tanıtacağız? Nasıl ulaşacağız? Trafik şubede mi olurlar ?
  • her araca kamera ve gps takılacaksa ben intihar edeyim o zaman

sol şeritten giden kamyonları video'ya çekip şikayet etsem bende ceza yerler mi ?

yada alt sınırın olduğu sol şeritte 120 hız sınırı olan yolda 70ile sol şeritten gidenleri şikayet etsek felan geçen bi tofaş ben 140la gidiyorum 70le önüme atladı arabama kıyaca olsam durmaz vururdum o kadar sinirlendim valla
  • Trafikte beni zor duruma düşüren bir aracı dilekçe ile emniyete şikayet ettim. Malesef elimde araç kamerası kaydı olmasına ve bunu belirtmeme karşın ceza kesilemeyeceği yazılı bir dilekçe olarak emniyet müdürlüğünden aldım. Sizin demeniz ve ispatlamanızla olmuyor yani. Dilekçede sadece bu olayı görevlendirilmiş kişilerin tepit etmesi gerektiği belirtiliyor.
  • bizim evin önünde gece 2 3 de bazen apaçiler görmemişler motor bagırtttırıp kaydırıyor. motor gürülüsüne uyanıyorum. 155 i aradım geçen ekip yönlendiriyorum dedi 10 dk sonra falan kesildi sesler. şansmı harbi ekipmi geldi bilmiyorum
  • Artık herkes Fahri trafik müfettişi. Resmini veya videosunu çekip polise başvurursan onlar halleder...
  • Boşa vakit kaybi olur. Butur konularda adaleti kendin aramak zorundasin haksizlik çoğu zaman sehir hirbolarinin yanina kaliyor. Tunelde 80 hiz sınırı var yanimdan 120 ile kamyon geçiyor polisi ararim ilgileniriz ama kamera kaydi radar vs. gerekli der. Zikzak cizeni sikayet ederim sikayet edin ama birsey cikmaz der, sıkıstıran adami karakola bildiririm boşverin mahkeme filan birsey cikmaz derler.
    Bu memlekette adaletin gucu yok, güçlünun adaleti var, boşuna sikayet vs. ugrasmayin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda sonuç alan yok sanırım bugün 34 re 9300 plakalı bir o. Ç. Tarafından sıkıştırıldım. 155 i aradım plakayı şikayet ettim. Polis savcılığa suç duyurusunda bulunun dedi. Bakıyorum pek sonuç alan yok. Olmayıncada bu o. Çlarına kalıyor meydan. Arabada bişey bulundurmak şart

• gezegen100 kullanıcısına yanıt
    Canıma ve malıma kastetmeyen kimseyi şikayet etmem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    yanlış düşünce.
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt

Elbette trafikteki kişi sizi tanimayan biridir yuzde 99 ihtimal ama birinin makas atmasi, siz tam donecekken size carpmasi bunların hepsi kasitsiz da olsa mala cama zarar verme ciddi pootansiyeli arz eder. Cahilleri suursuzlari suursuzlari sikayet edelim ki hem kendilerini terbiye edip oyle toplum içinde arac kullansinlar hem de bilincli ve saygili suruculerin hakki teslim edilsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.