Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: streamin , Muskopathor , blasko77 , Zombie.TR , osefer Daha Az
5 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü6 Mobil2 iOS2 Android
5 sn
72.460
Cevap
1.791
Favori
5.968.587
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

İyi aksamlar arkadaşlar... Daha önce hiç mevduat hesabına para yatirmadim.... Önereceğiniz banka var mı acaba en yüksek oranı veren artı enpara bu konuda nasıldır sizce?
    ing e turuncu aç hocam. 1 sene oran iyi hem de gecelik işliyor faiz.
  • TL Mevduat İçin ,

Fibabank Kiraz Hesabı %12 (Hesabı mobilden uygulamadan açmalısınız ve Vadesiz hesap bakiye zorunluluğu var)
    Burganbank Dijital %12.10 32 Gün Vade (İlk 3 ay için geçerli)
    İng Turuncu %11 Günlük (Aylık 750 TL harcama)

Vadeli Altın Hesabı için önerebileceğiniz banka var ise bilgi verebilir misiniz?
  • arkadaşlar merhaba,soracağım şey saçma gelebilir ancak belki oluyordur diye sormak istedim.malum ortalıkk karışık durumda o yüzden,bankada bulunan mevduat hesabına şubeye gitmeden para ekleme yapılabilirmi acaba? atm'üzerinden yada başka banka hesabı üzerinden eft vs şeklinde böyle bir şey mümkünmüdür yani.
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    vadesiz veya günlük vadeli mevduat hesabına eft ile veya atm üzerinden para aktarabilirsin.
  • Sume kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.aylık mevduatın biteceği gün dediğiniz şekilde yatırmayı denerim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

ing e turuncu aç hocam. 1 sene oran iyi hem de gecelik işliyor faiz.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam cevabınız için...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCe

Fibabankın %12 faizinin net getirisi enparanın %8.25 faizinin net getirisi ile neredeyse aynı arada 4tl fark var. Nasıl olduğunu anlamadım, fibabank yetkilisi ile telefonla görüştüm hesapladı söylediği rakam ile böyle bir sonuç çıktı. İşin bir de enterasan tarafı direk fibabankın 12 olan faiz oranı ile herhangi bir hesap makinası ile hesaplama yaptım, 30 bin tl ye mesela 270 küsü faiz getirisi çıkıyor ama müşteri hizmetleri 200 küsür net getiri hesapladı.Mantığını çözemediğim için açmadım fibabanktan hesap.

Alıntıları Göster
    Mevduat faizinde "neredeyse aynı" olamaz, yani kredi faizlerindeki gibi oranı düşük tutup dosya masrafı hayat sigortası gibi unsurlarla yüksek faiz çeken bankayla aynı maliyete getirebilirler ama mevduat faizinde bu unsurlar yoktur, yani 8.25 ile 12 neredeyse aynı olamaz, 30bin TL için ayda %12 den net 254 TL getirir, yine %8.25 den 174 TL getirir, telefonda ki temsilci hesap yapamayi bilmiyordur, siz hesap açacak bankadaki müşteri temsilcisine sorun onlar doğrusunu söyler.

• fiba, burgan iyi ama şubesı az
  • quote:

Orijinalden alıntı: daquied

12 13 binlira gibi bir tutarı nasıl değerlendirebiliriz.

Ziraat bankası altın hesabı düşünüyorum ama anlamadığım birşey var 30 güne de 0.5 diyor 400 güne de 0.5 diyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ziraat altın hesabı için hesaplamam şöyle. Altın 350tl ziraatte 30 gram alsam 10.500 yapar ayda 0.5 demiş vergileri düşünce 0.128 gram faiz verirse 30.128 olur altın 350 den 30 gün sonra 352 olsa yani 2 tl artsa 105 tl gibi bir getirisi olur aylık.

Yada direk altını katmadan bakarsak 0.128 gram getirisi olur diye düşünüyorum. Ama anlayamıyorum noluyor :)

Önceden ing e turuncu vardı 2 yıl önce tüm parayı kullandık. Şimdi e turuncuya geçemem faiz düşük oluyor diye biliyorum.

Bi el atın da nereye nasıl yatıralım nasıl oluyor anlatın :)

Edit: o altını çekersem eğer makas çok açık 20 tl fark var o nasıl fark.
    altın alacaksan ziraat ile işlem yapma kuveyt ile yap makas aralığı daha iyi tabi bir tfx değil o ayrı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Tfx nedir hocam. Altın alacağından değil ama böyle bir meblağ için altın uygun olur diye düşünüyorum 10000 20000 arası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Tfx nedir hocam. Altın alacağından değil ama böyle bir meblağ için altın uygun olur diye düşünüyorum 10000 20000 arası
    Türkiye Finans.hocam pek yorum yapamıyorum durum hakkında altın vs doların yükselmesi ile altında şıçradı bir anda yoksa ons sabit duruyordu.1636 ons 6.10 iken dolar 327 den altın almıştım :) şimdi ons 1618 dolar 6.75 gram 350 :) aslında ons bazında değer kaybı var gram altın alınca aslında bir nevi dolar almış gibi oluyoruz.

Bu makas öncedende bu kadae açıkmıydı 20 lira 30 lira fark ediyor. Öyle makas mı olur yahu

• quote:

Bu makas öncedende bu kadae açıkmıydı 20 lira 30 lira fark ediyor. Öyle makas mı olur yahu
    Piyasa daha acilmadi 2 den sonra makas duser normalde 1.1-1.2 idi fakat suan 2 liradan asagi olmuyor 2-3 lira

2 3 lira olsun ona razıyım. Nereye baksam 20 lira en az olanı. Hangi saatlerde açmalıyım hesabı alım satımlarımı hangi saatte yapmalıyım kuveytten açacağım

• quote:

2 3 lira olsun ona razıyım. Nereye baksam 20 lira en az olanı. Hangi saatlerde açmalıyım hesabı alım satımlarımı hangi saatte yapmalıyım kuveytten açacağım
    5x24 islem yaparsin kuveytte yani teknik olarak pazartesi 00.01 den cuma 23.59'a kadar makas maks 2-4 lira olur suanda piyasa vovalitesi cok yuksek oldugu icin makaslar yuksek ama 3 ay once olsaydi 1.1 idi makas(kuveyt)
    Yani 12 den sonra bak hatta 2 den sonra

Tamam başkan sağol

• Gram uçtu

• GeCCe kullanıcısına yanıt
    Alışveriş kredisi kullanınca %12 diye biliyorum, müşteri temsilcisi böyle bilgi verdi.

• Burgan dijital müşteriler için %12.1 olan faiz oranını %11'e çekmiş. Tüm şartlar altın dolar alınsın diye dizayn ediliyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mynisan

Burgan dijital müşteriler için %12.1 olan faiz oranını %11'e çekmiş. Tüm şartlar altın dolar alınsın diye dizayn ediliyor sanki.
    Üç gün sonra bir ay daha değerlendirmeyi düşünüyordum 12,10%'dan, kaçmış. Gerçi bankada mevduat tutmak şu an ne kadar güvenilir gerçekten kararsızım. İnatla altına geçmemek hata oldu sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.