Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (3947. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MMCNR Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
80.155
Cevap
1.917
Favori
6.806.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
255 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39453946394739483949
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam para piyasası fonundan bahsediyorsunuz anlıyorum ancak ondaki getirirler mevduatdaki getiriler düşünce düşüyor. Ve bir ay iyi artan bir sonraki ay az artabiliyor. Faiz oranlarıda şuan ortalama yüzde 50 de stopajdan sonra getiri düşer 47 fln yanlış söylüyorsam düzeltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alicabbar2424 A kullanıcısına yanıt
    Ppfde stopajdan dolayı düşüş olmayacak işte satmadığın sürece. İstersen 10 sene tut önemi ykk ve bileşik getiri elde ediyorsunuz. Ben bu durumu bu konuda ve başka konuda açıkladım %52den bağladığım bono-faiz her ne ise basit getirili ürün 49. Günde %49 getiri vermeye başlıyor, çünkü 49 gün boyunca elde edilen faize faiz alınamıyor. Hesabım yanlış değilse basit faizde yaklaşık her 15 günde %1 erime oluyor.

Özellikle stopaj %15 olursa getiri farkı daha fazla ortaya çıkacak. Bende mesela şu an %53 getiri veren 0 vergili ppf de var ve bileşik getiri sağlıyor. vergi artsa da bunun her zaman avantajı olacak

Yaptığım hesaplama şurada, bire bir kendim deneyimledimhttps://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/159174535

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victoribarbo -- 28 Temmuz 2024; 10:57:58 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• alicabbar2424 A kullanıcısına yanıt
    Umarım şöyle olur
    dünya gazetesi
    Merkez faiz indirse de size faydası yok
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/merkez-faiz-indirse-de-size-faydasi-yok/738152

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları)

• Realsatoshi R kullanıcısına yanıt
    hangi ülkede? oraya gidek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • winrar48 W kullanıcısına yanıt
    Hsbc modern hesap 52 veriyor pasif 20 bin

• Teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • victoribarbo kullanıcısına yanıt

hocam ben sizin mantığınızı çözemedim. 3 aylık 52den bağlayan kişinin faizi neden 49'a düşüyor. ppf önermişsiniz ama ppfi belirleyen tlref değil mi, tlref bzen gecede %47'lere düşüyor, faiz 3 ay içinde düşerse tlref de düşmeyecek mi?

• Dino Dini kullanıcısına yanıt
    Bileşik faiz kaybı var, arkadaş bunu kast ediyor muhtemelen. %52 günlük faiz ile %52 92 gün aynı şey değil.

linkteki mesajı inceleyin ne yatırdım ne kazandım 49. gün ne olmuş yazıyor.

bileşik faiz, üstüne ekleye ekleye gidiyor kısaca ama vadeli mevduat öyle değil, dogal olarak pff daha fazla getiri sağlar demek istiyor arkadaşımız.

bileşik faiz etkisi günlükte oldukça faydalı oluyor.her ne kadar tlref 47-48'lere düşse de 52-53'e de çıkıyor.

Haziran başından geçtiğimiz cumaya kadar PPN'in mevduat karşılığı getirisi 52,12 oldu...Yani 56 günde 52 orandan mevduat yapmakla eş.

90 güne kadar ,3 aylık 51-52 orandan mevduat bağlayandan daha çok getiri verir.

• Teb marifetlide 52 oranla günlükteydim, tüm parayı birlestirince pasif bakiye 50k oldu ve 5k fon aldı oto, yüksek faiz kusa döndü kısacası bende stopaj 10 olacak diye 95 gün 52den akbanka bagladım, bazı arkadaslar ppf önermis cogu fon banka faizleri kadar oran veriyor fakat günlük ve pasif bakiye olmadıgı icin mantıklı geliyor sonra düsünüyorum eylüldeki faiz paketinden ppf stopaj cıkarsa falan riskli, ha borsaya girmissin ha ppf hergün bir risk en azından 3 aylık baglayınca hergün kontrol etmiyorsun kafan rahat ytd.

• Fibada pasif bakiye var mı

• 59 la fibadan devam

• DiagraM kullanıcısına yanıt
    Var ama pasif bakiyeyi Enparada işletebiliyoruz

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt

O nasıl oluyor?

• Şu an günlükte en yüksek hangisinde

• cricet C kullanıcısına yanıt
    Genellikle 23:30 - 23:50 arasında pasif bakiye hesaba düşüyor. Enpara birikim hesaba fast yaparak az da olsa pasif bakiyeden faiz alıyorsunuz. Para günlük vadeliden düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 28 Temmuz 2024; 20:49:47 >
  • fiba tekrardan pasife bakiyeyi geri çekmiyor mu?

• ayhand28 kullanıcısına yanıt

Hayır çekmiyor ama bu kadarını kimse düşünmez demişlerdir ama bizimkiler düşünmüö

• 
Sayfa: önceki 39453946394739483949
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.