Şimdi Ara

Banka kartlarını 3d dışında işleme kapatmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
3
Favori
23.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Enpara, Nuvo ve Cepteteb 3 adet banka kartım var bunlar şubesiz bankacılık banka kartları. Ben bu kartlardan alışveriş yaparken hep 3d şifre ile işlem yapılmasını istiyorum.

Az önce kitapseç den kitap alışverişim oldu ama cepteteb kart 3d şifre sormadan direk çekti siteyemi özel yoksa cepteteb kartmı böyle çekti bilmiyorum.

Tüm işlemlerimin 3d ile yapılması için yapmam gereken birşey varmı yoksa bu sadece bankalara mı bağlı?

• Kart internet ve telefon bankacılığına kapatıldığı zamanda herhangi bir işlem yapabiliyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx_750ti

Kart internet ve telefon bankacılığına kapatıldığı zamanda herhangi bir işlem yapabiliyorlar mı?

Diğer banka kartlarını bilmesem de, en azından cepteteb banka kartı için internet şubesi üzerinden böyle bir seçenek mevcut değil. Sadece Kredi kartları internet şubesi üzerinden internet ve telefon bankacılığına kapatabiliyor. (Kapattıktan sonra da internet şubesi üzerinden açılamıyor. Telefon ile açılabiliyor sadece.)

Belki telefonla arayıp kapatılabilir tabi, denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 22 Ekim 2016; 15:34:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: gtx_750ti

Kart internet ve telefon bankacılığına kapatıldığı zamanda herhangi bir işlem yapabiliyorlar mı?

Diğer banka kartlarını bilmesem de, en azından cepteteb banka kartı için internet şubesi üzerinden böyle bir seçenek mevcut değil. Sadece Kredi kartları internet şubesi üzerinden internet ve telefon bankacılığına kapatabiliyor. (Kapattıktan sonra da internet şubesi üzerinden açılamıyor. Telefon ile açılabiliyor sadece.)

Belki telefonla arayıp kapatılabilir tabi, denemedim.

Alıntıları Göster
    Up.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Up.

Alıntıları Göster
    kartları internet harcamalarına ve mail order işlemlerine kapatmakta fayda var.
  • KARACABEYY K kullanıcısına yanıt
    Mail order dediğiniz internet harcamaları değilmi kredi kartları için geçerli sanırım mail order?

İnternet alışverişine kapalı tutuyorum kartları işlem yapmadığım zaman ama cepteteb kartta internet alışverişlerine kapatmak gibi bir seçenek ne internet bankacılığında ne de mobil bankacılıkta yok arayarak yapacaksak ta sıkıntı sürekli alışveriş yapacakken arayıp açtırıp yaptıktan sonra kapattırmak içinde tekrar arayacaksak uzun iş bu konuda sitelerinden bize ulaşın kısmından yazdım internet alışverişine kapatma açma seçeneği ile ilgili.

Benim merak ettiğim 3d siz işleme kapatma diye bir şey varmı her alışverişte 3d sorsun istiyorum ama oda sitelere bağlı galiba.

O yüzden ceptetebde yüksek meblağ bulundurmuyorum en para ve nuvoda tutuyorum paramı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 22 Ekim 2016; 16:30:12 >
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    internet harcamaları farklı mail order farklı şeyler ikiside kapalı tutun mail order harcamalarına gelecek olursak telefonla alışveriş demek mesala turk telekom, vodafone ya da turkcell, digiturk, d-smart v.b çağrı merkezini arayıp telefon ile tuşları girerek ödeme yöntemidir ya da her hangi bir pos cihazına kartınızı takmadan kart numaraları son kullanım tarihi cvv kodu girilerek yapılan alışveriş biçimidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACABEYY -- 22 Ekim 2016; 16:34:25 >
  • Maalesef banka kartlarında böyle bir sorun var.

3d ya da internet bankacılığına kapat yurtdışı sitelerinde banamısın demeden çekiliyor.
    Anladım hocam sağolun mail order banka kartındada kapatılabilir yani ama internet bankacılıklarında böyle bir seçenek yok müşteri hizmetleri aracılığıyla yapabiliriz o zaman ama o zamanda hiçbir harcama yapamam internetten felan o halde tekrar arayıp mail ordere açtırmam gerekir doğru mudur?
    hocam bazı bankalar internet bankacılığından kapatma açma işlemlerine izin verirken bazı bankalar bu işlemleri sadece çağrı merkezi tarafından yapıyor çağrı merkezinden bu tür işlemlere kapatıp ihtiyaç halinde tekrar açtırıp işlem yaptıracaksınız.
  • soyken kullanıcısına yanıt
    Yüksek meblağları en parada tutuyom yeni keşfettim bu yöntemi birikim hesabında tutuyom parayı %8.5 günlük faizi var ama istediğin zaman vadesiz hesaba atabiliyon vadeli değil hem ordan alışverişte yapılamıyor en para internet alışverişlerine de kapalı istediğim zaman normal vadesiz hesaba para aktarıp işlemi yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 22 Ekim 2016; 17:01:54 >
    hocam birikim hesabınızda evet paranız çalınmaz, alışveriş yapılamaz internet ya da mail order olarak fakat kartınız atm'de kopyalanırsa birikim hesabınızdan atm kanalıyla paranızı çekebilirler size önerim atm'den para çekerken kesinlikle kartı taktığınız yere dikkatle bakın ve özellikle şifre girerken tuş takımı üzerine diğer elinizle kapatın.
    Teşekkürler hocam tavsiye için dikkat ederim.

Cepteteb internet alışevrişine kapama açma seçenekleri internet ve mobil bankacılıkta yok şuan en para favorim arada nuvoyuda kullanıyorum.

Şimdi ben mail ordere kapatsam 3d siz işlem yapılamaz yani kartımdan arayıp kapattırayım mail ordere ancak normal alışverişimi yaparım herhalde bu şekilde de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 22 Ekim 2016; 17:06:36 >
    hocam mail ordere ve internet harcamalarınıza kapatırsanız sadece internet ve mail order yöntemiyle alışveriş yapamazsınız tabi ki benzin, market, kuyumcu v.s yani fiziksel tüm pos cihazında kullanmanızda sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

hocam birikim hesabınızda evet paranız çalınmaz, alışveriş yapılamaz internet ya da mail order olarak fakat kartınız atm'de kopyalanırsa birikim hesabınızdan atm kanalıyla paranızı çekebilirler size önerim atm'den para çekerken kesinlikle kartı taktığınız yere dikkatle bakın ve özellikle şifre girerken tuş takımı üzerine diğer elinizle kapatın.
    3d olayı alışveriş yapılan siteyle ilgili. yasa çıkarıp tüm sitelere zorunlu yapılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Yüksek meblağları en parada tutuyom yeni keşfettim bu yöntemi birikim hesabında tutuyom parayı %8.5 günlük faizi var ama istediğin zaman vadesiz hesaba atabiliyon vadeli değil hem ordan alışverişte yapılamıyor en para internet alışverişlerine de kapalı istediğim zaman normal vadesiz hesaba para aktarıp işlemi yapıyorum.

Aynen dediğin gibi yapıyorum bende. En sağlıklısı bu.
  • hocam dediklerinizde haklısınız fakat yurt içi sitelerde bu yapılabilir fakat kart bilgilerini ele geçiren uyanıklar özellikle abd, ingiltire v.s yerleri tercih ediyorlar niye diyecekseniz mesala onların sitesinde bildiğim kadarıyla 3d denen şey yok kart nosunu girince almada sorun yaşamıyorlar onun için tercih yurt dışı oluyor ayrıca birileri kart bilgilerimizi çalıp toplu halde yurt dışına pazarlıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACABEYY -- 22 Ekim 2016; 17:16:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

hocam dediklerinizde haklısınız fakat yurt içi sitelerde bu yapılabilir fakat kart bilgilerini ele geçiren uyanıklar özellikle abd, ingiltire v.s yerleri tercih ediyorlar niye diyecekseniz mesala onların sitesinde bildiğim kadarıyla 3d denen şey yok kart nosunu girince almada sorun yaşamıyorlar onun için tercih yurt dışı oluyor ayrıca birileri kart bilgilerimizi çalıp toplu halde yurt dışına pazarlıyorlarmış.
    internet işlemlerine açık olsun ama 3d olmadan işlem yapılamasın diye bir seçeneğiniz yok.

Bu arada bilgi olarak yazayım 3D-Secure ile ödeme şekli yaptığınız alışverişte herhangi bir ekstra güvenlik katmanı oluşturmamaktadır. Hatta tamamen bankanın kendisini güvenceye alması gibi olarak bile düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi octopusokan -- 22 Ekim 2016; 18:15:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: octopusokan

internet işlemlerine açık olsun ama 3d olmadan işlem yapılamasın diye bir seçeneğiniz yok.

Bu arada bilgi olarak yazayım 3D-Secure ile ödeme şekli yaptığınız alışverişte herhangi bir ekstra güvenlik katmanı oluşturmamaktadır. Hatta tamamen bankanın kendisini güvenceye alması gibi olarak bile düşünebilirsiniz.

Hocam bence de. Sonuçta kart bilgilerini site üzerinden giriyoruz. Kart bilgilerini alışveriş yapacağımız siteye girdikten sonra 3D secure şifresini girmek için bankanın sayfasına aktarıyor. Siteye kart bilgilerini girdikten sonra, kart bilgilerinin çalınmaması için bir neden yok. Bazı sitelerde kredi kartı ile öde dedikten sonra bankanın pos sayfası çıkıyor(adres satırında bankanın sitesi yazıyor), sonra kart bilgilerini giriyoruz, sonra 3d secure şifresi geliyor, şifreyi girdikten sonra alışveriş yaptığımız siteye dönüyor, ödeme tamamlandı yazıyor. Bunu bazı sitelerde vakıfbank ve halkbank sanal posları kullanılarak uygulandığını gördüm. Bu şekilde alışveriş yaptığımız siteye hiç bir bilgi girmiyoruz, hepsi bankanın sayfası üzerinden yürüyor. Bana en güvenlisi bu şekildeymiş gibi geliyor. Ama niyeyse 2-3 site dışında pek böyle yapan görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 22 Ekim 2016; 19:13:10 >

• Kart ile yapılan tüm alışverişlerin 3D sistem ile yapılması en uygun harcama sistemi olucaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.