Şimdi Ara

BANKA AİDAT KESİNTİLERİNİN EN HIZLI GERİ ALMA YOLU (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.563
Cevap
185
Favori
371.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müşteri hizmetlerini aradım kayıt aldı iade edilemez dedi.
    Şikayet var sitesinden şunu yazdım direk iade

Kullanmakta olduğum Denizbank Bonus özellikli kartıma yıllık kart aidat ücreti yansımış, kart başvurusu yapıldığı zaman kesinlikle kart aidat ücreti alınmadığını belirtilmişti. Kartı aktif halde kullanmaya başladığım ayda böyle bir kesintinin benden yapılması, kandırılmış olma hissiyatı oluşturdu bende. İade talebinde bulunduğum da red cevabı aldım. Borcumu en kısa zaman da kapatıp kart iptali için şubenize başvuracağımı belirtmek isterim. Bir daha sizinle çalışmamak üzere. Hoşçakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 25 Mart 2017; 22:42:17 >
  • 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    Bravo valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapı kredi word 104 tl yıllık aidat yazmış.bunu nasıl geri alabiliriz.

not:kart aylardır hiç kullanılmıyor!!!
  • İngde günlük paketim var kart aidatı aldılar pakette böyle birşey yok yazıyordu. 350 harcayın ayda iade ederiz dedi müşteri hizmetleri pakette böyle bir şart yoktu. Her geçen gün ing batırıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • banada garanti bonustan 117,5 tl üyelik aidatı geldi.aradım ücreti iptal edin diye.30 tl bonus verdiler.bende kartı iptal edin dedim.üyelik ücretinin tamamını 1 yıl kart açık kalmak kaydı ile iade ettiler.

BANKA AİDAT KESİNTİLERİNİN EN HIZLI GERİ ALMA YOLU BANKA AİDAT KESİNTİLERİNİN EN HIZLI GERİ ALMA YOLU

• 2 aylık Akbank axess kredi kartıma 107 liralık aidat ücreti kesmişlerdi iadesini istediğimde ise maalesef böyle bir cevap geldi başka ne yapabilirim ?

Sayın Celal Özenmiş,
    Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Kredi kartı ücreti iadesi
    talebiniz Bankamızca incelenmiştir.
    Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete
    yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir. Yasal ve Bankamız
    düzenlemeleri gereğince, kart üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,
    müşterilere gönderilen hesap özetlerinde, tarafınızca imzalanan sözleşme hükümlerinde ve
    Bankamızın web stesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre, müşterilerden verilen
    hizmetler karşılığında alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, bu bağlamda
    tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır. Ayrıca Yargıtay 13.
    Hukuk Dairesinin 05.04.2011 tarih ve 2010/13722 E., 2011/5258 K. sayılı ilamında yer alan
    .....Öte yandan sözleşmede üyelik ücreti alınacağının kararlaştırıldığı da sabittir. Davacı
    davalıya ait kredi kartını kullanması nedeniyle, davalı banka tarafından bildirilen ücreti,
    sözleşmede hüküm olsun ya da olmasın ödemekle yükümlüdür. Bir başka deyişle, davalı
    banka üyelik ücreti ödemeden kart verme yükümlülüğünde olmayıp, sözleşmedeki buna dair
    kararlaştırmada haksız şart niteliğinde bulunmamaktadır. ifadeleri ile Bankaların kart
    hamillerinden üyelik ücreti talep etmesinin hukuka uygun olduğunu tasdik etmiştir.
    Uygulamalarımız ve yukarıda bahsedilen Yargıtay kararı dahilinde kartınıza yansıyan üyelik
    ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.
    Konuyla ilgili farklı görüş ve önerileriniz için bizimle tekrar irtibata geçebileceğinizi hatırlatır,
    Bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
    Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı
    iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği
    hakemliğine başvurabilirsiniz.
    Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla,
    Akbank T.A.Ş. Genel Müdürlüğü
    Yesukan Akıntı Nuray Erçelik
    Müdür Yönetici

• ilk ekstre gelmeden teb bonus kartı kapatırsak yıllık ücreti alırlar mı bilen var mı?
  • bimer'e banka haricinde başka bir kurumu da şikayet edebilir miyiz? mesela d&r
  • Jurgen Klopp kullanıcısına yanıt
    valla işbankasını çok severdim. taa üni.de öğrenciyken bir kartlarını almıştım. 2005 yılında 200tl limit ile.

gel zaman git zaman kart limiti 7 bin tl filan olmuştu. kartla bağımız eski olduğundan aktif olarak da kullanmaya çalışıyordum. bu arada iş yerimin anlaşmalı olduğu vakıfbank'ın platinum kartıda var üstelik 3-4 katı kadar limitle. iş bankası ne zaman aidat kesse arayıp iptal ettirirdim. geçen sene etmediler. bende sırf çok eski diye bağ kurup çaba harcayarak aktif kullandığım kartımı borcunu ödeyip iptal ettirdim.

bu da böyle bir anımdır. ehehehe
  • Benimde TEB kredi karti yillik aidati diye 132tl kesmis.Teb kredi karti olanlar varmı bu konuda nasıl bir süreç izledi ???

• akbank 119.-tl geçirmiş?
  • Jurgen Klopp kullanıcısına yanıt
    Aynı durum 2.kez red cevabı verdiler direkt kartı iptal ettireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sphenks007

Benimde TEB kredi karti yillik aidati diye 132tl kesmis.Teb kredi karti olanlar varmı bu konuda nasıl bir süreç izledi ???

MUAFİYETTEYİM ;) NE ZAMAN ALDINIZ KARTI.?
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayıp iade isteyin, vermezlerse kartı iptal edin deyin, sonra iptal ediyolar ücreti kapatmama sözüne karşılık

• emir66 E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de maximum var. Taksitler ne oluyor? Peşin yatırıyor muyuz direk?
  • Merak ettiğim bir durum var:
    Şimdi bazı kartların ilk yıl aidatı yok. Ben yıl içinde kartı kapatırsam aidat kesilir mi? Örneğin 1. ayda aldım kartı. 11 ya da 12. ayda kartı kapattım. Aidat keserler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Merak ettiğim bir durum var:
    Şimdi bazı kartların ilk yıl aidatı yok. Ben yıl içinde kartı kapatırsam aidat kesilir mi? Örneğin 1. ayda aldım kartı. 11 ya da 12. ayda kartı kapattım. Aidat keserler mi?

almıyorlar 11.ayda kapatın 13.ayda tekrar başvurun bu yöntemle aidat ödemzsiniz
  • Axess'i bir ay once actim. Dun kesim tarihiydi, 107 tl kart kullanim ucreti yansimiş. Aradim mh talebinizi aldik 3 gun icinde sonuclanir dedi. İnsallah geri yatirirlar.

• gs bonus kredi kartımın mart ekstresinde şöyle bir bildirim yapılmıştı
    ''GS BONUS CLASSIC için gelecek 12 aylık döneme ait asıl kartınızın yıllık üyelik ücreti 90,00 TL olarak sonraki ekstrenize yansıtılacaktır''
    kartımı kullanmadan nisanda ücret yansıtıldıktan sonra iadesini isteyip olumsuz olduğu takdirde ücreti ödemen kapattırmayı planlıyordum ancak unutarak 4,25 lira harcama yaptım nisandaki ekstrede sadece 4,25 ödiyerek kart ücretini bıraktım müşteri hizmetlerini aradım kart kapatma için geri dönüş yapılcak dediler ancak yapılmadı ve borcunuzu ödemeden kapatılmaz tarzında mesaj geldi bende hiçbir işlem yapmadım ve mayıs ekstresine baktım 19 kuruş faiz gelmiş kart aidatına faiz gelmez diye biliyordum acaba 4,25 harcamadan dolayı mı faiz geldi 90 lira kart ücretinden 4,25 ödersem faiz işlemez mi bu şekilde yaparsam gerisini ödemeden kapatabilirmiyim en az zararla nasıl kurtulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedat25617 -- 24 Mayıs 2017; 15:8:22 >

• garanti bonus aidat olarak 117,50 tl yazmış bu sene sağolsun

sonuç: müşteri hizmetleri ile az önce görüştüm ve mübarek ramazan ayı hürmetine mi dersiniz yoksa başka sebepten midir bilemem hiç tereddütsüz kestikleri aidatı iade etti ve ayrıca bağlanmam normal bir numarayı aramam kadar kısa sürdü,yani anında müşteri hiz.yetkilisiyle görüştüm:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samil422 -- 27 Mayıs 2017; 16:0:46 >
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.