Şimdi Ara

Bana bir internet alternatifi bulun beyler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafayı yemek üzereyim artık. Evimizde internet altyapısı yok. Evin önünden fiber internet geçiyor ama bizim ev müstakil olduğu için vermiyorlar. Kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum. Zaten ADSL altyapısı bile yok. AntWifi diye bir firmadan internet aldım 3 senedir berbat bir internet kullanıyorum. Sürekli bir sorun çıkıyor. Ya hızı çok düşüyor. 1 mbit altına yada pingden oyun oynanmıyor. Şimdi de packet loss sorunu çıktı. Sürekli bağlantım kesilmiş gibi oluyor. Sayfalar yarım yamalak yükleniyor falan. Bana bir alternatif bulun kafayı yiyeceğim artık. Turkcell superbox alsam iyi olur mu o da muamma. Fiber altyapısı yaptırmak çok aşırı maliyetli birşey mi, alamanın bir yolu yok mu müstakil evlere?

• Bence senin için en iyisi superbox.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Komiser Hüsnü kullanıcısına yanıt
    Öyle galiba. Zaten pek bir alternatif de yok. Superbox'un fiyatı da saçma bir şekilde fazla.
    Fiber altyapısı almanın hiçbir yolu yok mu ya. Yolun karşısındaki binalarda fiber var.
  • AnonymousT kullanıcısına yanıt
    Öyle maalesef. Müstakil ev olduğu için fiber alman çok zor. Bikaç kişi daha aynı konuyu açmıştı. Daha çözüm bulanı görmedim.

Yolun karşısındaki fiber hattan eve kadar bakır kablo çekmen mümkün mü? Öyle oluyor mu daha doğrusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korsan kullanıcısına yanıt
    Mümkün değil ayrıca illegal.

İllegal olayını yanlış anladın. Altyapın olmadığı için sen değil TT yetkilileri gelip karşıdan bakır hat çeksin.

• Korsan kullanıcısına yanıt
    Sormak lazım.

• Mustakil evi yikip bina yapin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oradan tanıdık yok mu ?
    wifi açtır şifreyi al bağlan diyebilirler yani. çok kullanmayan biri olursa daha iyi olur hızın.

kablo çekmediğin için illegal bir durum da olmaz ama kim internetini paylaşır kim sana güvenir ona bişey diyemem. milletin internetinden yasadışı işlere girenler olduğu için artık intertnet şifresi paylaşmak büyük sıkıntı olabiliyor.
  • Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    İşte aranan ruh.

• Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    Ahh ahh onu ben de çok istiyorum ama lanet olasıca mahkemesi 70 senedir devam ediyormuş. Bu yüzden de imara açılmıyor. O yüzden elimiz kolumuz bağlı.

• Bu pkt loss dünden beri bende de var. Çalışma falan vardır umarım.

• Ben de çok uzun süredir var. Bendeki tamamen ISS'nin sorumsuzluğu. İşini düzgün yapmayan, sorumsuz bir firma. Öyle sorumsuzlar ki çağrı talebi gönderdiğimiz siteyi bile pasifize etmişler. Arıza talebi de gönderemiyorum. En son gönderdiğimde bir sorun göremedik yazmışlar.

• Kablonet sanırsam bir ona baksana. Çalıştığım siteye hat çekebilmek için mahalleyi kazacaklardı az kalsın.

• Kabloneti araştırdım bulunduğum ilçede yok.

• önce gidiceksin kendi adına ama ananenin babanenin veyada altyapısı bulunan birinin evine internet bağlattıracaksın 15 gun sonra nakil istiyceksin aktif hattı mecbur taşımak zorundalar yani ADSL altyapısı olmayan yere senın sayende alt yapı gelmiş olacak hızlı internet istersen fiber gibi onu toplu konut olmadan getirmiyorlar mecbur superbox kullanacaksın
  • Müstakil eve internet vermemek nasıl bir saçmalık? Teknik olarak apartmandan ne farkı var?
  • hocam ev telefonu basvurusimda bulun belki eve o bahaneyle kablo cekerler?

• Altyapısı olan karşı binalar çok uzak değilse orda bir yere kurduramaz mısınız. Ya binanın içine öylece taktırın, yönetime aylık 10 TL filan verirsiniz (yasal mı bilmiyorum daire dışına modem, aklıma geldi)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.