Şimdi Ara

Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
11.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pandemi Başlangıç Tarihi 01.12.2019. Aşağıda paylaştığım veriler TUİK sayfasından alınmıştır.

Türkiye Nüfusu 31.12.2019 tarihi itibariyle 83 milyon 154 bin 997 kişi.  Yaşlı nüfus arttı ve ortanca yaş yükseldİ, 2018 yılında 32 olan ortanca yaş, 2019 yılında 32,4'e yükseldi. 

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 459 bin 365 kişi artarak 83 milyon 614 bin 362 kişiye ulaştı. Yaşlı nüfus arttı ve ortanca yaş yükseldi, 2019 yılında 32,4 olan ortanca yaş, 2019 yılında 32,7'e yükseldi. 

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi artarak 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştı. Yaşlı nüfus arttı ve ortanca yaş yükseldi, 2019 yılında 32,7 olan ortanca yaş, 2019 yılında 33,1'e yükseldi. 

Özetle, 31 Aralık 2020 tarihinde nüfus artış hızı binde 5, 31 Aralık 2021 nüfus artış hızı binde 12,7 olmuş.  Pandemi’de nüfusumuz artmaya devam etmiş, nüfus artış hızımız artmış, yaşlı nüfus artmış, herşey normal seyrinde devam etmiş.

• Covid konusunda mesajlarım duruyor, Hes Kodu çıktığında sorgulamaya başladım kendi adıma. Sizi de takip ediyorum, yazan arkadaşları da, forum sahibini de, epeydir yazmıyor o, dikkat ettiyseniz.

• Vakalar ölümler tam gaz giderken bakın başardık adlı algı operasyonu ‼️‼️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Daha sinan sağıroğlu tiplemesini bilmeyen mizah fakirleri, beni doktor sanarak bir de bilimsel açıklama gibi safsata yayınlamış. Gülsem mı ağlasam mı şahit olduğum vizyonsuzluklara..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • leftercan1907 L kullanıcısına yanıt
    celal şengör diyor ki; "bu ülkedeki iq ortalaması 90 ve 1 eksik olsa geri zekalısınız" diyor. (Alıntıdır söz hakkı celal şengör'ündür şahsi düşüncem değildir) Şimdi gelmiş bu insanlara laf anlatmaya çalışarak aslında akıntıya karşı kürek çekiyoruz.

• nucro kullanıcısına yanıt
    Vallahi pes. Tamam kardeşim hadi halay çekelim covid yok diye düşünüyorsun sanırım.

• Kaç yıl geçti millet hala öğrenemedi. Maske seni korumuyor diyelim, sana hiçbir faydası yok diyelim. Hasta adam da maske takmak zorunda. Hasta adam maske taktığı için sana bulaştıramıyor. Kimsenin alnında da bu hasta yazmadığına göre.

Japonlar bu maske olayını onlarca yıldır yapıyor. Adam mesela nezle olduğunda (kendi isteğiyle) maske takıyor, insanlara bulaştırmayayım diyerek. Japonlar aptal, siz akıllısınız.

• Şu trollü forumdan uzaklaştırın ya küçük kardeşlerimiz görüp gerçek falan sanacak yorumlarını.

• Doç. Dr. Sinan Sağıroğlu D kullanıcısına yanıt
    Kişilerin yüzüne maske takmadan yaşamasına karşı olduğunuz gibi, kişilerin düşünmesine de karşısınız sanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 4 Mart 2022; 15:3:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım aşısını olmayan kişilerin yüzüne maske takmadan sosyal ortamlarda yakın temasta bulunmasına karşıyım sözlerimi çarpıtma lütfen. Kişilerin düşüncelerine kilit koyamam ancak covid yoktur bir tiyatrodur dersen bu düşünceden çok bir yanlış yönlendirme oluyor diye düşünüyorum.

Nasıl ki senin düşüncelerin varsa başkalarının da olacaktır.

Yeryüzünde düşünme yetisi olan bi tek sen değilsin.

• geng G kullanıcısına yanıt

Millet can sıkıntısından eşine sevgilisine sardı. Bu nüfus artış hızları biraz da bundan sankiBakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı! Ha yinede artış yükselmese bile anormal bir durum olduğunu da göstermezdi. Pandemi koca bir balondan başka bişey değildi. Medya ve basın bu işi bu sekteye getirdiler. Medya ve ölüm korkusu öyle bir güç ki onunla nsanlara yaptıramayacağınız şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Veriler, raporlar çalışmalar üzerinden konuşalım diyorum biri gelmiş neler yazmış..

70 yaş altında kovid enfeksiyonunun öldürme oranı (IFR) %0.05 Kaynak DSÖ'nün sayfası. Yazan, 60 ülkedeki rakamlara bakan Stanford profesörü, yayınlayan DSÖ'nün resmi sitesi :

https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf

Almanya ölüm yaşları ve beklenen ömür : https://brownstone.org/articles/a-closer-look-at-germanys-covid-mortality//

istatistik olarak rakamlar açık seçik ortadayken yani :

1-)0-19 yaş arasındakilerin grip ölümleri kovidden fazlayken

2-)Kovid ölümleri olarak gösterilen ölümlerin yaş ortalaması, beklenen ömürden fazlayken ( örnek kovid ortalama ölüm yaşı 79, beklenen ömür 80)

3-) Ölenlerin %99'unda altında yatan başka bir hastalık varken

4-) Ölenlerin %94'ünde alt yatan 2,6 hastalık varken

hala, kovidi bildiğin gripten daha ölümcül göstermeye çalışmak tamamen medyanın bizleri nasıl yanlış yönlendirdiğinin açık göstergesidir. Medyadaki pazarlamaya kanmaktır.

Dikkat edin tüm dünyada kovid birkaç ay içinde bitirilecek. Bu, 2009'daki gibi bir korku pazarlamasıydı ve paralarını çoktan kazandılar. Şimdi sırada başka oyunlar var.... dün dür bugün bugündür diyenlerin peşinden gitmeyin..

Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı!

Bu ilk ve son olmayacak..

Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı!Bilmenin TADIyoutube
    1976 Domuz Gribi Salgını ve Aşı
    https://www.youtube.com/watch?v=INTZUk7Ata8

• Ben kimseye düşünmesin mı dedim? Düşüncelerinizin dışa vurumunda hata yaptiginizi sanıyorum hayır bakın covid bir tiyatrodur demek bir düşünce değildir bir varsayım ya da tespittir ki bu hipotezinizin yanlış olduğunu ben ve bilim insanlarının size ispatlamasana karşı hala temel doktrininizi degistirmemenize yakiniyorum.

Bu mesajınıza katılıyorum covid üzerinden ekonomik olarak yararlanan derin insanların olduğuna ve doğal bir gelişim olmadığını savunmanızda her hangi bir fikir ayrılığı yaşamıyoruz. Ancak buna dur diyebilir miyiz? Sanmıyorum çünkü: küresel egemenlik kurmaya çalışan derin kişilerin parmağının olduğu zaten aşikar ve bizim gibi insanlar bu sürece mudahele edecek kadar söz sahibi değil malesef. Ancak üstümüze düşen şey yine de sosyal sorumluluk alıp önlemimizi almak diye düşünüyorum. Covid in abartıldığı konusunda ve derin kişiler tarafından ekonomide dudak uçuklatan paralar döndüğü hususunda size katılıyorum. Ancak bu bizim hala korunmamamiz gerektiği ile ilgili yeterli bir açıklama değil malesef. Grip yüzünden ölüm oluyorsa grip içinde korunmalıyız gerek maske gerek bağışıklılık ki japonya da mesela insanlar grip olunca maske takıyordu covidden önce de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doç. Dr. Sinan Sağıroğlu -- 4 Mart 2022; 18:4:43 >

Bölümde 3-4 kişi olarak amacınız tartışmak değil. Sizinle düzgün tartışmayı çok denedim ama istemediniz.

Artık konuları bilerek mi sulandırıyorsunuz yoksa kendinizin farkında olamayacak durumda mısınız orasını anlayamadım.

Mesela sen önyargın olduğunu ve cahil olarak gördüğünü söylemiştin. Çoğu mesajında da bunu gösteriyorsun. Mesela önce bu durumdan kurtulman lazım tartışmak için.

benim düşüncelerime önce "troll" sonra "yönlendirme" dedin şimdi "varsayım" dedin, "doktrinini değiştir" dedin :)

Aynı nesleri ben de sana diyebilirim.

"Şu Trollü uzaklaştırın forumdan"
    "Yanlış yönlendirme yapıyorsun"
    "seninki bir düşünce değil, bir varsayım"
    "temel doktrininizi degistirmemenize yakiniyorum"

Bak sana söylenince nasıl oldu :) Begendin mi ? Tümü senin tümcelerin :)

Şimdi bu arkadaş size mesajınızda geçen yabancı kelimeleri sayabilir, hazırlık olunuz Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı! Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalktı! 

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.