Şimdi Ara

Bakan Çelik ' Et fiyatları düşecek ' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayvancıya destek olmak varken fabrika kurmak niye?

Fabrikayı kim kuracak? Hangi milletvekilinin oğluna peşkeş çekilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -gLorieuX

Biraz bilincli olarak alirsaniz daha ucuza bulabilirsiniz.

Gidip Carrefour gibi olaganustu kazik yerlerden alacaginiza en azindan EBKdan alsaniz bile daha ucuza gelir.

Bu oglenleyin kesilen hayvandan bana 17 kilo dustu, kilosu 28tlden aldim.

Guneydogu veya dogu anadolu da yasamiyorum.Marmarada yasiyorum, koylu bir amcadan aldim.

Bitmedi gitti sizin EBK'nız.
    O kurum bitti eskidendi o. O kurumun eskiden doğuda birazda batıda bir sürü et kombinası vardı. Üretim yapar şehirlerde satardı. Piyasayı yönetirdi resmen.
    Şimdi ise sadece sayılı ilde satış mağazası var kendi üretim bile yapmıyor. Zaten sattığı malları da kebapçı ve diğer pişirip satan biz gitmeden çoktan alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irish

Durum içler acısı.

Bakan Çelik " Et fiyatları düşecek "

25 kilonunda 23 kilosu tavuk etidir ha.

Düsecek, olacak, ucuzlayacak .... bir kere de ucuzladi, fiyatlari dusurduk diyin. Anca boş laf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArchloveKilled -- 14 Mayıs 2017; 21:20:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Gidip Carrefour gibi olaganustu kazik yerlerden alacaginiza en azindan EBKdan alsaniz bile daha ucuza gelir.

Guneydogu veya dogu anadolu da yasamiyorum.Marmarada yasiyorum, koylu bir amcadan aldim.

O kurum bitti eskidendi o. O kurumun eskiden doğuda birazda batıda bir sürü et kombinası vardı. Üretim yapar şehirlerde satardı. Piyasayı yönetirdi resmen.
    Şimdi ise sadece sayılı ilde satış mağazası var kendi üretim bile yapmıyor. Zaten sattığı malları da kebapçı ve diğer pişirip satan biz gitmeden çoktan alıyorlar.

Bilincli olursan herseye sana acik.

Burda bos yapip yalab dolanla artistlik yapacagina bilincli ol o zaman.

Ben hic EBKda etin bittigini gormedim -bir kere oldu oda ramazandi- gorsem bile alternatiflerim oluyordu.Yasadigim yer ise Turkiye ana sanayinin can damarinin merkez ilcesindeki EBK.

Eger zaten birazcik agizin varsa gidip bir koylu ile anlasabilirsinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Bilincli olursan herseye sana acik.

Burda bos yapip yalab dolanla artistlik yapacagina bilincli ol o zaman.

Ben hic EBKda etin bittigini gormedim -bir kere oldu oda ramazandi- gorsem bile alternatiflerim oluyordu.Yasadigim yer ise Turkiye ana sanayinin can damarinin merkez ilcesindeki EBK.

Eger zaten birazcik agizin varsa gidip bir koylu ile anlasabilirsinde.

Sen daha o kurumun ne olduğundan habersizsin gelmiş mesaj yazıyorsun. Ben diyorum devletin üretim ve kesimi vardı sen yalan dolan diyorsun. Yaşı küçük velet misin nesin bilmem. Şu an o kurum aldığı hayvanları kesip satıyor. Birşey bilme ancak boş laf üret.

• Ben hatirlarim da benim cocuklugumda hic tavuk eti yenmezdi.Çunku kirmizi et ucuzdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etin kilosu 10-15 lira arasına inmeli yoksa alan olmaz

• Tarihi ve fiyatlari not alin.dusmezse sen niye olmayacak seyi anlattin derim ama dedigim ile kalirim malum ulkede hic bi gorevli halka hesap vermiyor.hakikaten biz niye vatandas olarak tarim bakani ne bu fiyatlarin hali hesap ver diyemiyoruz?

• quote:

Her insanın İlçe ilçe dolaşıp ucuza et arayacak kadar boş vakti yok,sonuçta sofrada yemek için et alıyoruz 2. el pazarından araba değil.
  • Bu işlerin başını çeken godomanlara sözünüzü geçiremiyorsunuz ülkede gıdayı bile tekele dönüştürdünüz her sene aynı laflara karnımız tok artık.
  • irish kullanıcısına yanıt
    Kurban bayramı olmasa et gören yok doğru düzgün kim yemiş yılda 25 kılo et yalan

• Şu hollandanin iş bilirlerini getirin ırkları ıslah edin sonra düzelir herşey adamlar bi inekten 5 kere süt alıyor memeler bereket çeşmesi gibi bizim sarıkız yazık sütten haberdar değil daha

• quote:

Orijinalden alıntı: kapatıyoruz35

Kurban bayramı olmasa et gören yok doğru düzgün kim yemiş yılda 25 kılo et yalan

Kendin kestiğinde bile kilosu 40in altina gelmiyordur.

• bu kaçıncı lo

et fiyatları düşecek

sert tedbirler alacağız

he he yavvvvv
  • ne zaman bu tip konuşmalar yapılsa ete zam geliyor
    stok yapın stokk, doldurun derin dondurucuları :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

Her insanın İlçe ilçe dolaşıp ucuza et arayacak kadar boş vakti yok,sonuçta sofrada yemek için et alıyoruz 2. el pazarından araba değil.

Burada bir sorun icin klavyede yazacaginiza yaninizdaki koylu ile yasli ile iyi gecinir muhabbetiniz artarsa boyle seylerden haberiniz olur-ki benim boyle haberim oldu-.Sana git dolas diyen kim?

• -gLorieuX - kullanıcısına yanıt
    EBK'dan alıp yediğin şeyin et olduğunu mu sanıyorsun? Eğer bu saçma salak işi para alıp savunmuyorsan senin adına üzüldüm. Fakir halkım fakir düşünceli insanlarla dolu...

Git çık bir İtalya, İspanya'da, Almanya'da et ye. Sonra git EBK dan aldığını ye. Samandan farksız olduğunu göreceksin.

Gerçi bizim Türkler yurtdışına restorana gittiklerine eti halı gibi kupkuru pişirttirip halı çiğniyorlar. Diyorum ya fakir halkım fakir düşünceli insanlarla dolu maalesef, hiçbir şeyden zevk almayı beceremiyorlar. Ya din, ya da kültür bunlara engel oluyor.

Onlar bunlar, bizi kıskanıyor sanıyorlar. Adamların senin fakirliğini mi kıskansın? Kıskanda kıskansa devlet başkanları Tayyip Erdoğan'ı kıskanıyordur, nasıl bu kadar oy alabiliyor onu merak ediyorlardır, biz milleti bu kadar kolay kazıklıyamıyoruz diye içleri gidiyordur.

Adamlar türk parasına çevirsen bile bizden daha kaliteli eti daha ucuza alıyorlar.

• Düşecek dediyse ÇIKACAK DEMEKTİR

https://youtu.be/mZwkRAX5frE?t=39s
  • dünyanın en kısa fıkrası

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.