Şimdi Ara

Bakan Çavuşoğlu Fransız Parlementer Sonia Krimi'yi Yerin Dibine Soktu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
147
Cevap
1
Favori
7.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Genel olarak insanların eleştirmesinin nedeni söylenenlerin sadece söz olarak kalması.Mesela Fransızların dahası bugünkü Avrupanın yumuşak karnı Suriyeli mültecilerdir.Türkiye bu mültecileri Avrupaya gönderse Türkiye'nin nasıl ekonomisi bozulduysa onlarında ekonomisi ve sosyal yapısı darbe alır.Soykırımı tanıyan Fransaya, Almanyaya, Yunanistana,Bulgaristana,İsveç'e,Hollandaya,Belçikaya,Avusturyaya ve İtalyaya bundan daha iyi cevap olabilir mi?Fakat biz bunu yapmıyoruz.Avrupalılar verdikleri sözleri tutmazken biz hala daha onlara karşı söylenmekten başka birşey yapmıyoruz.İcraat lazım.İcraat olacak ki bu densizliği ve hadsizliği yapamasınlar.

Mesela Amerikalılar Ermeni iddialarında ileri sürülen öldürülen sivil sayısından daha fazlasını Irakta,Vietnamda ve Japonyada öldürdü.Dahası Japonlara atom bombası atarak adeta insanlık suçu işledi.Yüz binlerce kadını, çocuğu, yaşlıları,gençleri,engellileri dahası savaşla hiç alakası olmayan kedileri,köpekleri,ağaçları,kuşları tümden katletti.Bugün bile atom bombasının yaydığı radyasyondan dolayı sakat doğan ve ölen insanlar varken neden Dünyanın hiçbir yerinde bu vahşet soykırım olarak tanınmaz?Dahası Amerikalılar,Amerikan kıtasının yerlileri olan Kızılderilileri de katletmiştir.Neden Dünyada kızılderililerin katledilmesi hakkında tek bir film ve dizi yok?Neden tartışılmaz?Aynı şekilde İngilizlerde sadece Hindistanda Hitlerin öldürdüğü Yahudilerden ve Ermenilerin ileri sürdüğü sözde soykırım kurbanlarından daha fazla Hintliyi 1876 yılında aç bıraktılar ve bu bilinçli kıtlık sayesiyle 29 milyon insanın ölmesine neden oldular.Peki bunu tartışan var mı?Demek ki güçlü devlet olmak için ağız dalaşına girmek gerekmiyor.En baştan buna mani olmak gerekiyor.
    Yazınızın icraatla ilgli ilk kısmına ben de katılıyorum, zaten bunu yukarıda da yazdım, ancak bu sorun bizim yeni karşılaştığımız bir şey değil. Daha önce de Almanya ve ABD özelinde bu durumla karşılaştık.

ABD ile ilgili yaptığınız saptalamaların tamamına katılyorum, bir de eklemede bulunayım, wikileaks belgelerinde Irak'ta sivillerin üzerine açtıkları ateşin kayıtları mevcut, 2 de reuters muhabiri hayatını kaybediyor, bunlarıda bilerek ve bu durumdan zevk alarak yapyıorlar kayıtlarda bu mevcut. Ancak sizce dünya bunu bilmiyor mu ? Sizin, bizim, sıradan hayatı olan insanların bildiklerini devletlerin yönetim kademleri bilmiyor mu sizce? Tabi ki biliyorlar, ancak yukarıdaki icraat meselesine geliyoruz, siyasi gücümüzü, askeri ve ekonomik olarak destekleyemiyoruz. Ancak bu durumda haklı olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Biz niye boynumuz bükük gezelim? Yapmadığımız birşey için niye hesap verelim ya da suçluluk duyalım ?

• Doğru şeyler söylemekle düzgün üslup aynı şey değil.
    Türkiye Avrupalı değil, zaten Avrupada doğru dürüst toprağı yok diyen elçiye gülerek "Avrupadaki Türk toprağı, senin ülkenin 3 katı" diyen Kamran İnan ayarında politika yapılmalı, zekâ ile. Höt zötle yaparsan, adam senin bakanını tel örgüden sınırı geçerken tutuklamaktan beter yapar, gelme, uçağını indirtmem der, sonra nasıl yapsak ta arayı düzeltsek diye kıvranıp durursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aramizda ki fransizlarida gormemiz iyi oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Papaz ı tanıyan D. Trump , daha dün J.A 'ı tanımıyorum, ilmiyorum, duymadım dedi.

ABD 'den ses yok , savunma yok bu kadar .

Doğru yada yanlış, lafı yiyen ve kaçan ortada...

Fransızlar yine fransız ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Boş yapma Çavuşoğlu
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 11:54:57 >
  • Valla öyle soruya,böyle cevap verilir.Karşındaki çok mu iyi niyetli soru sormuş sanki de,oturup cicili bicili cevaplar vereceksin.Ha siz de yaptınız demek,biz yaptık ama bir sor niye yaptık gibi bir manaya çıkıyor ama,o cevabın içinde kaynar gider bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Bu mesaj silindi.
    Buraya yazamadığım tüm kelimelet adına seni bolca selamlıyorum.

• S400 aldığımız için böyle yapıyorlar sanırım.
  • Kimse ne konuştuğuna bakmaz, istersen dünyanın en iyi hatibi ol. Ülkenin gücü itibarı varsa, israilin yaptığı gibi gider bi ülkeyi kanser gibi işgal edersin kimse ses çıkaramaz. İtibarın yoksa da savaş zamaninda ülke toprağın işgal halindeyken icerden toprak bölmeye çalışan bi millete karşı kendini savundugunu bile anlatamazsin.

Sizi soykırımla suçlayan insanlar da olup bitenin farkında tek sıkıntı böyle sıkıntılı bi coğrafyada gücünüzü yitirmiş olmanız. Kurt kocayinca maskara olurmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Dış politika laf sokma sanatı değildir.
    Adamlar sözde ermeni olaylarını tanıdı mı tanıdı.
    engel olabildin mi hayır....
    gerisi kahve muhabbeti.
    Zaten cb muharrem ya da eko olsa kesin engel olurdu adam senin ülkeni savunuyor sen hala neyse önce içimizdeki irlandalıları ayırmak lazım içerde görüş birliği olmayabilir a b c d e partisini desteklersin de dışarı tek olmayı bilmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Bu mesaj silindi.
    Şu batı yalamalarını avrupaya serpiştirsekte biz esas anadolu insanı kalsak şu ülkede hem onlar Elit,zeki’çağdaş,ileri görüşlü,bilge,alim(!!!!!!!) bizi salsalar keşke akp chp mhp siye ayrıştırmıyorum batı batı diyenleri

• quote:

Orijinalden alıntı: RElS

Lafa değil icraata bakmak lazım. Ak parti döneminde Türkiye, Ermeni Soykırımı tanınması dahil uluslararası politikalarda Türkiye aleyhine yapılan düzenlemelere karşı caydırıcı gücünü kaybetti.

Herşeyi kaba kuvvetle çözemezsiniz. Politika ve siyasetten anlamak lazım. Beceremiyorsanız siyaset yürütmeyi işi ehline bırakın, istifanızı sunun..

Ak parti içinde doları düşürecek, halkın refah düzeyini yükseltecek bir kişi bile yoksa, MHP taşın altına elini koyacak bakanlığı devralacak. Nasıl ittifaksa bir tane bile bakanlık verilmemesi garip Bahçeliye
    Bu ülkede işin ehli dediğin kim harbi merak ettim kendi partisine dahi başkan olamaya Gel bakalım Muharrem mi yoksa onu böyle ezikleyerek çağıran koltuk sevdalısı cb adayı dahi olamayan Kemal mi bir o tarafa bir bu tarafa geçen devlet bahçeli mi yeni yetme muhafazakar takılmaya çalışan Eko mu kim abi harbi merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Bu mesaj silindi.
    Aradığım forumdaş forumun haline baksana yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

bu tarz işler ve olaylar burası gibi forumlarda ve sözlüklerde iş görmez

nerede abidik gubidik olay varsa,hükümet karşıtı,islam karşıtı olay varsa prim yapar orası ayrı
    Aynen öyle birader

• Ne oldu fransız zoruna mı gitti?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eko kim lan terbiyesiz herif.Ekrem İmamoğlu diyeceksin.

• kugutex kullanıcısına yanıt
    Doğu yalamalarininda hosuna gitmiş anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackSmoke

Eko kim lan terbiyesiz herif.Ekrem İmamoğlu diyeceksin.
    Hadi bana terbiyeli olmayı öğret sen benim dengim değilsin seviyemde değilsin.Bir akım vardı “Sana beyin alacam” diye güldür güldür de skeçti bir araştır onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hekim Bey -- 13 Nisan 2019; 16:4:0 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.