Şimdi Ara

silinsinn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delimi -- 2 Aralık 2023; 13:58:34 >

• Pedofili gibi agir bir ithami tarihi carpitilmis, sagi solu kirpilmis fotograflar, carpitma ve uydurma bilgiler esliginde 'gercekmis' gibi sunmak ifade ozgurlugu degildir, yalandir, iftiradir, asagiliktir. Uzerine, uretilmis sozde kanitlarla, bu ulusun kurucusuna 'subyanci' demek, 'pedofili' demek, hakarettir.

Yalan, iftira ve hakaret hem evrensel dusunce ozgurlugune hem de Youtube'un topluluk kurallarina aykiridir. Buradan hareketle, vidyoyu sikayet etmek isteyenler icin metin ornegi asagidadir:

This video is about M.K. Ataturk, the founder of the Republic of Turkey. The title of the video slanders his name by mentioning him as a "pedophile". The phrase "subyan sevgilisi" appearing in the title mean "his child lover" (in a sexual context). The content creator also mentions "pedophile" slander around 11:38 timestamp. This slander is based solely on fabricated facts and misleading information, with the intent to spread hateful propaganda against the founding father of the Turkish nation.
  • Arkadaşı EGM ve Cimer'e bildirelim.
  • Yahu bunları şikayet etmek lazım elbet ama emniyetle de uğraşmak istemiyorum. Çomarın tekini CİMER'e şikayet ettim, emniyet ifademi aldı. Sonraysa hiçbir şey olmadı. Üstüne şu zamanlarda da dışarı çıkılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AB1E07F87

Yahu bunları şikayet etmek lazım elbet ama emniyetle de uğraşmak istemiyorum. Çomarın tekini CİMER'e şikayet ettim, emniyet ifademi aldı. Sonraysa hiçbir şey olmadı. Üstüne şu zamanlarda da dışarı çıkılmaz.
    Zaten İngilteredeymiş adam. En iyisi kanalı ve videoları youtube'a bildirmek.
  • Kendomen kullanıcısına yanıt
    Keşke youtube'a kaynaksız, yalan haber yapan kanalları engeleyebilse. Bilmiyorum ama belki de böyle bir şey vardır.
  • Bunların idolü Abdülhamid Vol:2'nin Yıldız Köşkü'nde o dönemin starı Sarah Bernhardt'ı çok özel olarak misafir ettiğini; bu aşırı yakınlaşma yüzünden baş kadın başta olmak üzere zampara padişahın karılarının Köşk önünde vukuat çıkardıklarını dinci şarlatanların yüzlerine çarpın!

Tarihin Arka Odası'nda izlemiştim. Vardır YouTube videoları...
  • El Fuego kullanıcısına yanıt
    Sadece o değil bir de Atatürk'e ayyaş diyorlar.
    Bazı padişahların esrar, içki, afyon içtiğini unutmuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delimi -- 4 Mayıs 2020; 22:1:48 >
  • Kendi röportaj videosu da var
  • İngiltere de bu kişi, oradan rahat iftira ediyor tabi, tıpkı kadir mısırpüskülü gibi bütün Atatürk düşmanlarının bize 2 günlük turist vizesi bile vermeyecek ingiltereye kaçması ingilterenin bunlara kucak açmasına ve oradan iftira kaynaklar üretmelerine alıştık artık.
    Bizim kendine müslüman diyen kendine yerli ve milli diyip seçim zamanı bekamız tehlikede cumhura sahip çıkın diyip oy isteyen vatandaşlık bilinci olmayan çakma yerli millilerimiz mesele Türkiye Cuhuriyetinin kurucusu Gazi Atatürk olunca ingiliz ajanlarıyla da bir olurlar terör örgütleriyle de. Tarih bunu gösterdi hep böyle oldu. Atatürk'e yapılan onlarca suikastkerden tutun iskilipli atıflara, sait mollalara, şeyh saitlere, yobaz ayaklanmalara hep bunu gördük. Fetullahçılarında farkı yok, Atatürk düşmanlığında birleştiler.
  • İngiltere nasıl vize vermiyor ya, ben gittim, benim arkadaşlarım h.sonları bile gidip geliyor yeter ki orada nerde kaç gün kalacağın ve neden gittiğini ispatla bu kadar basit.
    Kadir Mısıroğlu 12 Eylül darbesinden ve 5816'dan yargılanmamak için gitti, İngiltere özgür ülke orda fikir özgürlüğü var, burada yok. Sonra İngiltere'de yaşayamayınca Almanya'ya gitti, sonra da ülkeye döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 5 Mayıs 2020; 10:52:22 >
  • https://forum.donanimhaber.com/islam-ansiklopedisi-nde-gene-skandal-ifadeler--143278269
    Şu konuyu, ve alakadar İslam Ansiklopedisi maddesini okuyordum. Orada peygamberin 628'de ganimet olarak ele geçirdiği Cüveyriye'yle evlendiği yazıyordu. Cüveyriye 608'de doğmuş. Yani evlendiğinde 20 yaşındaymış. Atatürk 37'de 56 yaşındaydı, peygamber de 628'de 57. Aklıma hemen bu konu geldi.
    Tabi tam olarak aynı hadise değil ama bu tartışılırsa rızayı ve anakronizmi yok sayarız.
  • Atatürk konuşulurken karşısına hemen Hz.Muhammed çıkartılır ondan örnek verilir. Çünkü kemalizmi din yaptılar, kemalizm bir dindir kimse kusura bakmasın bu böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 5 Mayıs 2020; 14:56:4 >
  • Zsa Zsa Gabor Burhan Asaf Belge ile evlenip Türkiye'ye geldiğinde bile 20 ya da 21 yaşındadır. Kendisinin sallamaya ve sansasyon yaratmaya dayalı açıklamaları da biliniyor zaten. Muhtemelen Atatürk'ün karizmasından etkilendikten sonra uydurduğu bir hikaye kitabında geçenler.

Ayrıca: http://earsiv.sehir.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/11498/18180/001511483006.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Atatürk konuşulurken karşısına hemen Hz.Muhammed çıkartılır ondan örnek verilir. Çünkü kemalizmi din yaptılar, kemalizm bir dindir kimse kusura bakmasın bu böyle.
    Hahaha haklılığın var kesinlikle ama kasten "bak, adamın da aynısını yapmış" mantığında değildim.
  • quote:

Hahaha haklılığın var kesinlikle ama kasten "bak, adamın da aynısını yapmış" mantığında değildim.

Alıntıları Göster
    Haklısın doğrudur ama kemalizmi din yaptılar, ayrıca dediğin gibi ikisi aynı değil birinde -varsa şayet- evlilik var diğerinde -varsa şayet- evlilik yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 5 Mayıs 2020; 16:17:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Haklısın doğrudur ama kemalizmi din yaptılar, ayrıca dediğin gibi ikisi aynı değil birinde -varsa şayet- evlilik var diğerinde -varsa şayet- evlilik yok.

Alıntıları Göster
    E normal, gelir. Çünkü birisi Atatürk'ten nefret eden bir Türk'se büyük bir ihtimalle İslamcıdır. Nadiren bir komünist ya da Atsızcı olurlar. Bunlar tecrübedir ve ilginç değil.
    Atatürk'e pedofili diyorlarmış bu konu için. Gabor'un yaşı zaten yukarıda belli. Diğer tarafı söylemeye gerek var mı? Hz. Ayşe'nin doğum yılı sözde meçhul. Kimileri Araplarda kızların yaşı 12'den beri sayılmaya başlandığını söylüyor. İkna edici değil. Bunu destekleyen başka örnek varsa göstersinler.
    Gabor Hanım 1937'de 20 yaşındaymış. Atatürk'le o zaman görüşmüş. Bakın, aralarında bir şey olup olmaması zerre umurumda değil.
    Atatürk'ün daha Mustafa Kemal olduğu dönemlerde Alman bir hanımefendiyle da ilişkisi olmuş. Olur, normal bunlar. Atatürk de bir insan. Nefes alır verir, güler, ağlar, sever, hoşlanır. Ayıp değil bunlar. Adam idealist ama normal hayatı da var. Hiç mi gülmesin bu adam ha vijdonsuzlar?!
    Gabor'un yaşına bakınca bir sıkıntı yok. Yaş farkı da kimseyi ilgilendirmez ama garip gelir millete. Buna da itirazım yok. Yine de ses yükseltilecek bir durum değil. Peygamber ve Cüveyriye için de aynısını düşünüyorum. Evlilik dışı ilişkiyi de mağduriyet olmadığı sürece kafaya takmıyorum.
    Müslüman Atatürkçüler, Atatürk'ü seven İslamcılar/Müslümanlar istedikleri kadar konuşsunlar. Ellerini vicdanlarına koysunlar. Atatürk için dünyevi meseleler, yalnızca dünyevi araçlarla çözülür. Fakat öte taraf, dünyevi meseleleri dünyevi araçlarla birlikte dini ibadetlerin de çözeceğini söyler. Ben ilkini doğru buluyorum.
    Şahsen bana Kemalist denilmesine gocunmam. Kemalizm'i savunurum :). Peki Atatürk bir Kemalist mi? Hz. Ali Şii mi? Sünni de değil tabi. Neyse konu sapmasın.
    Atatürk'ü biraz deli seviyoruz(ben de dahil). Onun fikirlerini de o dediği için değil, doğru bulduğumuz için savunuyoruz(en azından kendi adıma bunu söylerim). Akıl kiralamak akla, mantığa sığmaz, ezikçe ve zavallıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 5 Mayıs 2020; 18:0:2 >

• Atatürk'ün din ile bir problemi yoktu. Atatürk bazı şarlatan, mücadele etmeyen hocaları asınca dincilerin işine çomak sokmuş oldu. Ve artık dinciler Atatürk'e nefret duymakla kalmayıp dindar insanların bile nefret duymasını sağlıyorlar.
    Atatürk bir din kurmamıştır. Ki bence uçan bir atın var olduğuna inanmaktansa kamalizm dinine inanmak daha gerçekci.
    Çünkü sana olmayan bir yeri yalan söyleyerek vaat etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delimi -- 5 Mayıs 2020; 17:55:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delimi

Atatürk'ün din ile bir problemi yoktu. Atatürk bazı şarlatan, mücadele etmeyen hocaları asınca dincilerin işine çomak sokmuş oldu. Ve artık dinciler Atatürk'e nefret duymakla kalmayıp dindar insanların bile nefret duymasını sağlıyorlar.
    Atatürk bir din kurmamıştır. Ki bence uçan bir atın var olduğuna inanmaktansa kamalizm dinine inanmak daha gerçekci.
    Çünkü sana olmayan bir yeri yalan söyleyerek vaat etmiyor.
    2-3 sene önceki halimsin, dediklerinin tam zıttı olarak sayısız bilgi var artık internet diye birşey var, dediklerin yanlış.
    din ile fikrin de sana ait, din yoksa Allah yoksa bu kainat da olamazdı, tesadüflük saçmalığın sana kalsın bizi bulaştırma.
  • quote:

E normal, gelir. Çünkü birisi Atatürk'ten nefret eden bir Türk'se büyük bir ihtimalle İslamcıdır. Nadiren bir komünist ya da Atsızcı olurlar. Bunlar tecrübedir ve ilginç değil.
    Atatürk'e pedofili diyorlarmış bu konu için. Gabor'un yaşı zaten yukarıda belli. Diğer tarafı söylemeye gerek var mı? Hz. Ayşe'nin doğum yılı sözde meçhul. Kimileri Araplarda kızların yaşı 12'den beri sayılmaya başlandığını söylüyor. İkna edici değil. Bunu destekleyen başka örnek varsa göstersinler.
    Gabor Hanım 1937'de 20 yaşındaymış. Atatürk'le o zaman görüşmüş. Bakın, aralarında bir şey olup olmaması zerre umurumda değil.
    Atatürk'ün daha Mustafa Kemal olduğu dönemlerde Alman bir hanımefendiyle da ilişkisi olmuş. Olur, normal bunlar. Atatürk de bir insan. Nefes alır verir, güler, ağlar, sever, hoşlanır. Ayıp değil bunlar. Adam idealist ama normal hayatı da var. Hiç mi gülmesin bu adam ha vijdonsuzlar?!
    Gabor'un yaşına bakınca bir sıkıntı yok. Yaş farkı da kimseyi ilgilendirmez ama garip gelir millete. Buna da itirazım yok. Yine de ses yükseltilecek bir durum değil. Peygamber ve Cüveyriye için de aynısını düşünüyorum. Evlilik dışı ilişkiyi de mağduriyet olmadığı sürece kafaya takmıyorum.
    Müslüman Atatürkçüler, Atatürk'ü seven İslamcılar/Müslümanlar istedikleri kadar konuşsunlar. Ellerini vicdanlarına koysunlar. Atatürk için dünyevi meseleler, yalnızca dünyevi araçlarla çözülür. Fakat öte taraf, dünyevi meseleleri dünyevi araçlarla birlikte dini ibadetlerin de çözeceğini söyler. Ben ilkini doğru buluyorum.
    Şahsen bana Kemalist denilmesine gocunmam. Kemalizm'i savunurum :). Peki Atatürk bir Kemalist mi? Hz. Ali Şii mi? Sünni de değil tabi. Neyse konu sapmasın.
    Atatürk'ü biraz deli seviyoruz(ben de dahil). Onun fikirlerini de o dediği için değil, doğru bulduğumuz için savunuyoruz(en azından kendi adıma bunu söylerim). Akıl kiralamak akla, mantığa sığmaz, ezikçe ve zavallıca.

Alıntıları Göster
    Ne güzel konuşuyorsun kardeş, bilip de özgürce konuşmanın tadını çıkar, biz bilip de konuşamıyoruz. Bu ülke böyle bir ülke.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.