Şimdi Ara

babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
47.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende aynı durumu yaşadım ve arabadaydım ama şöyle bişi var uçak tam yolun kenarındaki büyük reklam panosunun hemen 10-12 m üzerindeydi ve biz yavaşladık inanılmaz bir manzaraydı,orada öylece duruyordu kocaman uçak!
    quote:

Orijinalden alıntı: PaulCrewe

Arabanın içindeyken gördüyseniz doğaldır ama asılı değildir sadece bağıl hız kavramı yüzünden o şekilde görmüş olabilirsiniz.Havada asılı kalabilen uçaklar Harrier ve JSFdir.
  • Benim bildiğim helikopterler asılı durabilir ama uçaklar duramaz
  • inişe geçtiklerinde hızlarını muazzam şekilde düşürüyorlar uçağı karşıdan gorduysen ve rüzgarda ucağa dik yondeyse hızı iyice yavaslamış şekilde gormuşsundur yani bi goz yanılması diyelim yoksa koca yolcu uçağı durur mu havada hepsini geçtim makine mühendisi olarak yorumladım bak sana ozel :P

bi savaş uçağı var adını tam hatırlamıyorum kalkışları ve inişleri hızlanmadan yükselerek yapıyordu hani biraz daha küçük bi uçak gorsen odur diyeceğim de yok ı ıı cık :)
  • Kelebek gibi konuyor o uçaklar
  • yolcu uçağının havada asılı kalması imkansız zaten itiş gücü yer çekimi kuvvetinden büyük oluğu için havalanabilio bunun için motorlarını durdurması gerek bunun sonucunda da itiş kuvveti 0 oluğunda yer çekimi kuvveti daha ağır basıcak ve küüttt ne mantık yürüttüm be gece gece
  • f-35

• uçak inerken eğer uçakla ters istikamete doğru gidiyosanız uçağı duruyo gibi görebilmeniz mümkün.
    göz yanılması. ben hep yaşarım.
  • Uçağın kanatlarının üstünden çok hızlı bir hava akımının geçmesi gerekir. Bu hava akımının minimun seviyede geçişi sağlandığında, kanadın altından kanatlara bir hava basıncı uygulanmaya başlanır. Motorlar uçağı ileri itmeye başladıkça, kanatlara alttan uygulanan basınç artar ve uçak havalanır. Motorlar durduğu anda uçak ileriye itilemeyecek, kanatların altından uygulanan hava basıncı oluşamayacak ve dolayısıyla uçak düşecektir.

Yani F35 gibi uçaklar dışında diğer uçakların hava asılı kalması mümkün değildir.
  • olmaz öyle bişey
  • Enemy Harrier is on the way!!!!...
  • YOLCU ucağı havada asılı kalmaz.Çünkü bazen hava şartları ve pistin hazır olmaması nedeniyle kaptan uçağa tur attırmak zorunda kalır.Ve buda yakıttan zarar etmek demekir. Bir uçağın tur atması bir arabanın tur atması gibi değildir çok geniş bir alan düşünmek gerekir.Havada asılı kalma özelliği olsa neden kaptan uçağa tur attırsınki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 10 Ocak 2010; 1:42:16 >
  • Havada durdum şahitlerim var

-------

Tabii ki normal bir yolcu uçağı duramaz, saçmalık.
  • Uçak içinde olduğunuz araca göre sağda kalıyor diyelim. Siz sola döndükçe yine havada duruyor gibi görebilirsiniz.
  • insan gözü göremez..
  • İngiliz kraliyet hava kuvv.leri hariar birde USMC F35 aynı şekilde kalkabilme kabiliyetine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI) -- 11 Ocak 2010; 4:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

İngiliz kraliyet hava kuvv.leri hariar birde USMC F35 aynı şekilde kalkabilme kabiliyetine sahip.

• Bir de harrier değil de, 4 veya 2 pervaneli uçak vardı, pervaneler yere paralel olunca helikopter gibi oluyor, havadayken yere dikey olup planör gibi vs. neyse siz anladınız işte Bilenler için; splinter cell'deki sam fisher amcamızı taşıyan uçak.
  • Bir keresinde kâğıttan uçak yapıp yüksek bir yerden atmıştım. Hava çok rüzgarlıydı. Uçak tam rüzgarın ters yönünde doğru ilerliyordu ki ilerleyemedi. Havada öylece birkaç saniye durdu. Durduğundan eminim çünkü gölgesi de hareket etmedi. Eğer kâğıt uçakta oluyorsa çok küçük bir ihtimalle yolcu uçağının durması da imkansız değil, ama çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eveon

Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.