Şimdi Ara

babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
47.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tesekkurler gayet guzel mesajlar geldi.
  • yolcu uçakları için sözkonusu bile olamaz.

uçakları havada tutan etmenlerin başında kanadın üstünden akan havanın altından akan havaya göre daha hızlı olması gelir. kanat kaldırma işini sağlayamaz asılı dururken.
  • Karsidan esen ruzgar ile teorik olarak mumkundur
  • savaş uçağı var yolcu uçağı kalamaz... o savaş uçağıda zaten 30 saniye gibi bi limiti var o sürede kalabiliyor asılı genelde uçak gemisi için avantajlı o uçaklar 30 saniye gibi bir limitten fazla asılı kalırsa güm aşağıya..
  • sattae 200 km lik bir rüzgar ucağın istikametinin ters yönünde eserse bal gibi havada kalabilir..
    ayrca bazı savas ucaklarında dikey kalkıs ve ucus mümkün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağri

quote:

Orijinalden alıntı: cancannazlican

dun ataturk havalimanina giderken sag tarafta olucak sekilde.

yolcu ucagi havada asılı duruyordu yani resmen havada duruyordu ve bayada alcakta tum ihtisami ile gorduk.
    babam dedi gecende gordum havada asili kaliyolar resmen dedi helikopterleri durur sanardim megersem ucaklarda boyle duruyomus dedi

bende dedim ki goz yanılmasi o havada suzuluyordur siz duruyo sanıyorsunuz.

diye savunuyorum ama resmen ucak havada oylece durdu yanından gecip gidene kadar.

bu manzarayi goren oldumu daha once hiç. buunun aciklamasi nedir

DÜnya da tek asılı kalabilen uçak , USA yapımı FR-34W adlı bir uçak diye bilyorum.

Hatta hatırlarsanız GTA San Andreas ta da modellemesi yapılmıştı.

iyi sallamıs ama fr-34w dıye bır ucak yok bıkere

• quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

sattae 200 km lik bir rüzgar ucağın istikametinin ters yönünde eserse bal gibi havada kalabilir..
    ayrca bazı savas ucaklarında dikey kalkıs ve ucus mümkün...

sanmıyorum.. asılı kalmaktan ziyade uçağın dengeleri alt üst olur diye düşünüp irtifa kaybedebilir..
  • bir uçak var arkadaki iticiler aşşağıya doğru dönüp yerden yukarı iterek helikopter gibi kalkması ve ınmesını saglıyor vıdeos vardı ama ucak modelını bılmem
    ama var onu bulursanız anlarsınız
  • imkansız baban seni kandırmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

bir uçak var arkadaki iticiler aşşağıya doğru dönüp yerden yukarı iterek helikopter gibi kalkması ve ınmesını saglıyor vıdeos vardı ama ucak modelını bılmem
    ama var onu bulursanız anlarsınız

o uçak benm ve hepimizin bahsettiği uçak işte fakat modelini bilmiyoruz.. amerikan üretimi genellikle uçak gemilerinde tercih ediliyor bi bunu biliyorum modelini bilmyrz..
  • Flap full acıksa ve hız azsa hareket eder ama asagıdan bakıldıgında asılı kalmıs gıbı durur
    Net bır sekılde havada asılı kalmaz bız oyle goruruz
  • Eğer o uçak bir harrier değilse havada kalamaz

Edit : Asılı kalmayı bırak çok yavaş giderse bile stall olur , düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ras0 -- 20 Temmuz 2009; 19:22:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !KO

Flap full acıksa ve hız azsa hareket eder ama asagıdan bakıldıgında asılı kalmıs gıbı durur
    Net bır sekılde havada asılı kalmaz bız oyle goruruz

• quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

şiddetli rüzgar varsa teorik olarak mümkün.

böyle birşey mümkün değil ;

uçakların aerodinamiği yani basitçe rüzgara karşı dirençleri mükemmeldir atmosferde doğal yollarla oluşabilecek bir rüzgarın uçağı rotasından saptırabilmesi yada ters hareket istikametine doğru eş değer bir güç uygulayabilmesi mümkün değildir çünkü rüzgarın direk bir kuvvet şeklinde uçağa temas edebileceği bir alan mevcut değil..

demek istediğin kasırga yada hortumlar ise zaten böyle bir duruma maruz kalan uçağın kaçma şansı yok havada asılı kalma ihtimali hiç yok sonuç uçağın düşmesi olur ki böyle bi duruma yakalanmaz hiçbir uçak navigasyon ve yer bağlantılı iletişim sistemlerini düşünürsen saniye saniye uçaklara rotası üzerindeki hava olayları bildirilmekte..

edit : imlâ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vormound -- 20 Temmuz 2009; 19:32:10 >

• durmaz bi ara bi havalanında grev vardı hatırlamıyorum hangisi önümüzdede trafik vardı bizim uçak etrafta dönmeye başladı eğer havada asılı kalma varsa neden boşuna benzin yaksınki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takao -- 20 Temmuz 2009; 19:35:39 >
  • dikey kalkan uçak
    diye artınca çıktı

F35 hovering

link
    http://www.moralhaber.net/30819_Helikopter-gibi-kalkan-super-ucak-Video.htm
  • süper yaaaaaaa

diğer başka modelde var
    adı harrier

http://www.youtube.com/watch?v=-kDb99ftPlY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar2442 -- 20 Temmuz 2009; 19:55:54 >

•  babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.