Şimdi Ara

Babamı bir türlü otomatik vites araç almaya ikna edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Had jeep tarzı araç alalım yerden yüksek olsun vs vs konu açıldı km baktık iyi değişen yok boya 2 parça e fiyatta bize uydu ama babama otomatik vites deyince direk konuyu kapatıyor yok yok almam diyor kendimdem şüphe etmeye başladım arazi araçları otomatik viteste verimsiz mi nedir

• Arazi aracı dediğin tork konvertörlü gezegen dişli şanzımana sahip olur. Çünkü arazide yürüyene binen ters yükler motoru bile etkiler ancak tork konvertörü burda emici görev üstlenir. Ayrıca arazide sürekli dur kalk yapıldığında günün sonunda baskı balata bitmesin isteniyorsa yine tork konvertörü kurtarıcı olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam otomatiklerin yakıt tüketimleri yüksek olur. tek ve çift kavramalıların sorunu çok olur. cvtler hissiz bir sürüşe sahip olur.

Belki bunları biliyorsa o yüzden istemiyordur.

Siz babanızı düz vites arabayla istanbul trafiğinin ortasına koyun, bakalım bir daha düz vitesli arabaya biner mi.
  • manuel araç sever olarak otomatik vites candır.
  • Şimdi aydınlandım sağolun
  • belkide kontrolün kendisinde olmasını istiyordur kafasına göre vites değiştirmesin felan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

Bu mesaj silindi.
    salaklık diyebiliyorsanız nickiniz hakkını veriyorsunuz.
  • Baban akıllı birisi onu dinle. Bugüne kadar 3 aracımda şanzıman sorunu yaşadım ve bu iş motor sorununa benzemiyor. Ya arabayı başkasına iteleyip kaçıcan yada sonsuz sanayi döngüsüne giricen yada serviste parasını verip yenisini alıcan. Xc60 var bende. Ödüm kopuyor şanzıman bize olucak diye araç daha 20bin km de :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IOserI I kullanıcısına yanıt
    Otomatik alacaksan cift kavramalilardan uzak duracaksın. Başka yolu yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EN TEMİZİ LİNEA SMYBOL MEGANE FALAN ALCAN MANUEL BİNCEN HALDUR HULDUR BOYASI OLCAK 2-3 PARÇA 10 LİRA HASAR KAYDI OLCAK BİNCEK KULLANCAN TURKİYE ŞARTLARI BUNU KALDIRIYOR SADECE
  • Babanı değiştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.