Şimdi Ara

Babam Evde Kavga Cikariyor Disarda herkese iyi davraniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
6.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beylee aksam gelince iste bu cami niye acmadin ev havasiz--Parayi niye bitiriyon deyip surekli hata bulup kavga cikariyor.Sana para yok sizemi bakacam diyor.Sonra sabah kalkip 20 tl veriyor iyiligin icin diyorum diyor.1 hafta sonra izin gunu gene aynisi.İzin gununde evde durunca kavga cikaracak illaki.Sonra disarda herkese iyi davraniyor.İsin garibi babam kredi borcu var ve ve 7000 borc geliyor.Sorunca size ne benim borcum ben oderim diyor.Abimde universitede benimde son yilim.Bende kurtulup gideyimde rahatlayayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece senin baban değil, genel bir durum. Gün içinde sinir stres olunca yapıyorlar böyle. Takma o kadar he hö de geç. Mesela bir keresinde ders calisiyorum gelmis elinde diş macunu niye ortasindan sıktın bunu diye bağırdı ben de tabi dayanamayıp gülmeye başlayınca daha da sinirlendi gitti
    Babaların dışarıda savaştıgı çok şey var ve eve geldiklerinde yorgun düşüyorlar. Onları anlamaya çalışın ve hoş görün. Zira zamanında onlar da size çok tahammül gösterdi, şefkat gösterdi ve göstermeye de devam edecekler. Ana baba gibisi bir daha gelmez. Varsınlar on kelime fazla laf söylesinler bize. Ne çıkar? Dışarıda elin sümüklüsü yeri geliyor size trip yapıyor da bir şey demiyoruz. Ana babaya can kurban
    quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Babaların dışarıda savaştıgı çok şey var ve eve geldiklerinde yorgun düşüyorlar. Onları anlamaya çalışın ve hoş görün. Zira zamanında onlar da size çok tahammül gösterdi, şefkat gösterdi ve göstermeye de devam edecekler. Ana baba gibisi bir daha gelmez. Varsınlar on kelime fazla laf söylesinler bize. Ne çıkar? Dışarıda elin sümüklüsü yeri geliyor size trip yapıyor da bir şey demiyoruz. Ana babaya can kurban

Babaa naptın ya hele sonda elin sümüklüsünde vay anasını dedirttin
  • Sadece senin baban değil, genel bir durum. Gün içinde sinir stres olunca yapıyorlar böyle. Takma o kadar he hö de geç. Mesela bir keresinde ders calisiyorum gelmis elinde diş macunu niye ortasindan sıktın bunu diye bağırdı ben de tabi dayanamayıp gülmeye başlayınca daha da sinirlendi gitti

• Doksan dokuzluysan normaldir.

• sen yine iyisin bizimki kötünün kötüsü aynı iş yerinde çalışıyoruz kavga ediyoruz arabayı bile ben sürüyorum beyfendi telefonla oynuyor
  • Babaların dışarıda savaştıgı çok şey var ve eve geldiklerinde yorgun düşüyorlar. Onları anlamaya çalışın ve hoş görün. Zira zamanında onlar da size çok tahammül gösterdi, şefkat gösterdi ve göstermeye de devam edecekler. Ana baba gibisi bir daha gelmez. Varsınlar on kelime fazla laf söylesinler bize. Ne çıkar? Dışarıda elin sümüklüsü yeri geliyor size trip yapıyor da bir şey demiyoruz. Ana babaya can kurban

• kendi gözlemim.. doğanun kanunu böyle. bi yaştan sonra babayla erkek çocuk sürekli aynı mekanda durunca çatışma başlıyor. bilerek yapıldığını düşünmüyorum.

kendimden örnek vereyim. babamla sık sık tartışırız ama küçük şeyler bazen tripleşiriz. iki haftadır hem okul hem staj pek görüşemiyoruz. ben uyurken babam gider babam uyurken ben gelirim. anneme özledim oğlumu valla demiş geçen

yani olağan şeyler bunlar. tek çare ekonomımik özgürlüğü alıp ayrı eve çıkıp aile kurmak sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Sadece senin baban değil, genel bir durum. Gün içinde sinir stres olunca yapıyorlar böyle. Takma o kadar he hö de geç. Mesela bir keresinde ders calisiyorum gelmis elinde diş macunu niye ortasindan sıktın bunu diye bağırdı ben de tabi dayanamayıp gülmeye başlayınca daha da sinirlendi gitti

Hocam dogrudur.Ama agir konusuyor

• bizde de aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Babaa naptın ya hele sonda elin sümüklüsünde vay anasını dedirttin

• Arkadaşlar kendinizi babanıza ezdirin demiyorum ancak birazda alttan almaya çalışın. Sonuçta yaşı ilerliyor, kafasına takılan birşey vardır gereksiz yere sert tavırlar alıyor olabilir. Geçenlerde telefonumun galerisinde dolaşıyorum (galerim çok kalabalıktır 6-7 yıl önceki fotoğraflar bile var)
    Galerimde babamın 2014de ki fotoğrafı ile bu yılki fotoğrafını karşılaştırdım da bir hayli yaşlandığını fark ettim. İster istemez bir hüzün çöktü tabii. Babamla saygı çerçevesi içerisinde arkadaş gibiyizdir. Her zaman samimi davranır. Sizde ailevi bir problemde hemen çekip gitmeyi düşünmek yerine bir konuşsanız derdiniz sorsanız belki sorun çözülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendx

Arkadaşlar kendinizi babanıza ezdirin demiyorum ancak birazda alttan almaya çalışın. Sonuçta yaşı ilerliyor, kafasına takılan birşey vardır gereksiz yere sert tavırlar alıyor olabilir. Geçenlerde telefonumun galerisinde dolaşıyorum (galerim çok kalabalıktır 6-7 yıl önceki fotoğraflar bile var)
    Galerimde babamın 2014de ki fotoğrafı ile bu yılki fotoğrafını karşılaştırdım da bir hayli yaşlandığını fark ettim. İster istemez bir hüzün çöktü tabii. Babamla saygı çerçevesi içerisinde arkadaş gibiyizdir. Her zaman samimi davranır. Sizde ailevi bir problemde hemen çekip gitmeyi düşünmek yerine bir konuşsanız derdiniz sorsanız belki sorun çözülebilir.

Tamamda hocam surekli yapilmazki

• 1) Babanla aynı iş yerinde çalışma ( kesin ve kesin tartışırsın hatta arabayı bile her gün sen sürersin bazı yerlerde düzgün sürmen için karışabilir )
    2)aynı evde yaşıyorsanız aranız yoksa odanıza çekilin maalesef evlenene kadar böle
    3)kavga ederseniz size ağır sözler söler mesela evden bile kovar
    4) Araba sürmene karışır kendisi çok tecrübeli ya
    5)Anneler babalardan çok şevkatlidir değerini bilmesekte
  • o kavga çıkarma huyu şamar oğlanına döndüğün içindir. Bir şey diyorsa saygısızlık yapmadan tepki vermen gerekiyor. Bu huyu alışkanlıktan geliyor yani bir şeyi eleştirecek ve sen sesini çıkarmayacaksın her şeyini eleştirir eleştirecek çok şey bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: handanovic

1) Babanla aynı iş yerinde çalışma ( kesin ve kesin tartışırsın hatta arabayı bile her gün sen sürersin bazı yerlerde düzgün sürmen için karışabilir )
    2)aynı evde yaşıyorsanız aranız yoksa odanıza çekilin maalesef evlenene kadar böle
    3)kavga ederseniz size ağır sözler söler mesela evden bile kovar
    4) Araba sürmene karışır kendisi çok tecrübeli ya
    5)Anneler babalardan çok şevkatlidir değerini bilmesekte

Yok hocam daha yasim 17

• Bence babanın sana karşı ön yargısı var reis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kill Em With Kidness

Bence babanın sana karşı ön yargısı var reis.

Reis abime benden iyi davraniyor.Ben oluncada anneme aldiralim demis zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

o kavga çıkarma huyu şamar oğlanına döndüğün içindir. Bir şey diyorsa saygısızlık yapmadan tepki vermen gerekiyor. Bu huyu alışkanlıktan geliyor yani bir şeyi eleştirecek ve sen sesini çıkarmayacaksın her şeyini eleştirir eleştirecek çok şey bulur.

Tamamda hocam ertesi gun seviyor anlamadim valla

• Baban neden böyle çünkü onun babasıda öyleydi eğer sende bilinçli olmazsan yarın sende çocuğuna öyle davranıp terbiye etmeye çalışıcaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: sybercomp

Baban neden böyle çünkü onun babasıda öyleydi eğer sende bilinçli olmazsan yarın sende çocuğuna öyle davranıp terbiye etmeye çalışıcaksın

Dogru dedemin nasil dovdugunu hep anlatirdi.Ama babamin sucu vardi.Araba kacirmak-okulu birakmak gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.