Şimdi Ara

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
20.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Erkekler işe girerken daha dez avantaj sahibi kadınlara işe girerken de öncelik tanınıyor.

• buna sosyal devlet deniliyor ,devletin vatandaşa bakmasından rahatsız olmak çok garip

ekonominin kötü olması sosyal devlet anlayışından değil , devletin söğüşlenmesinden ve beceresizlerce yönetilmesinden

bakınız hamza yerlikaya gibi gelmiş geçmiş en iyi güreşçilerden birinin bankada yönetim kurulunda olması ...

• penguin P kullanıcısına yanıt

kadınlar eksik varlıklar mı başlarının çaresine bakamıyorlar mı. erkeklerde kol bacak varken kadınlarda organlar 1er tanemidir. diyeceksinki erkekler güçlü kuvvetli kadınlar kağıttan mı yapılmıştır? erkekler inşaatta çalışıp güç kuvvet uygulayabiliyor diyeceksin, kadınlarda ev temizliyor gündeliğe gidebiliyor. misal örnek bir çok markette kadınlarda çalışıyor boyu kadar palet mal çekiyor. kadınları çok basit narin canlılar olarak görüyorsunuz.umut sarıkayanın karikatürü olan meriçler gibisiniz eşitlikten bahsedip kadınlardan besleniyorsunuz

• yakup13 kullanıcısına yanıt

devletin vatandaşına bakmasından elbette rahatsız değiliz derdimiz insanlar devletin sosyal imkanlarından açıklarından yararlarıp para almaları. gerçekten ihtiyacı varsa elbette alsın devletten desteğini parasında gözüm yok ama sırf babası öldü diye eşinden boşanan ve aynı evde yaşayan kadınlarda var. sistemin açıklarını kullanıp hayatını devam ettiriyorlar konu sahibi bunlardan bahsetmiş diğer yazdıklarına zaten katılıyorum.

• olmayacak paralara , devletin mallarını satıp savan akp için konu açmak sıkmış, gidip ayda 500 ila 1500 lira alan güvencesiz kadınların parasına göz dikmişler. tam istenen kindar nesil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 13 Eylül 2020; 17:23:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekliler, memurlar gelişmiş ülkelerde devletlere yük değildir. Çünkü belli bir sistem var. Mesela seçim yatırımı için erken emekli olmazlar. Yaşı gelince emekli olurlar.
    Emekli maaşına gelene kadar devletin harcadığı çok fazla israf var. Şimdi onları saymakla uğraşmayım. Kısaca saray.
    Sen bu sistemde memura, emekliye dahi para vermesen devlet yine batar. Çünkü sistem yok. Para nereye gidiyor belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadın çocuk doğurur erkek yapabiliyor mu o çocuğa zorunlu 2-3 sene süt vermek altını temizlemek bakmak zorunda..

Dediğiniz şeyler başka söylediğiniz başka kast etmek istediğiniz başka..

Konu sahibide o dediğin amaçla açmamış ilk mesajını aç oku ortaya el bombasını atmış gitmiş..

O dediğin kocasından boşanıp aynı evde yaşayan insan on milyonda bir kaç yüz kişi çıkar.. hadi bir kaç.bin çıksın onlarıda sgk yakalıyor er yada geç.illa o insanları çevresindeki birileri ihpar ediyor..

Artık ihparda benim bildiğim paralıya döndü yani ihpar edene para ödülüde var diye biliyorum...

Sonrası onlar için daha beter şimdiye kadar çekdikleri.bütün maaşları güncel tefe Tüfe enflasyon değeri üstünden yani faizi faizine SGK geri alıyor...

Ne yapalım pire için yorgan mı yakalım milyonlarca gariban ihtiyaç sahibi fakir fukara dul yetimin ödeneğini mi kessin devlet..

• Chantodowill kullanıcısına yanıt
    şu "verilen para" "para veriliyor" lafları da sıktı zaten. sen 30 yıl çalışıp prim ödeyen emeklilerinin yasrısından fazlasına açlık sınırında veya altında maaş veriyorsun. önce bu açlık maaşını layık görenlere iki çift laf etmek gerek.

• Her kim ki fakir gariban dul yetimin emeklinin kursağından geçen lokmaya göz dikmiştir o bizden falan olamaz...

Bizim içimizde o kadar gaddar,zalim, vicdanı körermiş insan olucağını düşünmüyorum...

• Devlete yükmüş.... Devlet çökmüş halkın maaşına zaten.

Nasıl bir kafanız var arkadaş.

• winuae kullanıcısına yanıt

Bu konuda resmi bir bilgi dayanağınız varsa yazar mısınız neye göre söylüyorsunuz ? 45-50 yaş aralığında emekli olduğu söylenen birçok kişiyi çevremden ben de duydum. Ya insanlar işkembeden atıyor ya da gerçek.

• Şurada bilirimki bütün forum karşımda tek başıma gene gariban yetim dul fakir fukara emeklinin hakkını ölümüne savunurum...

Ömrü boyu çalışmamış bir maaş bile almamış baba parası yiyen tipler gelmiş burda yok devletin sırtına yükmüş öyle yüke can kurban.. Asıl sen ve senin gibiler devletin sırtına yük..

• Ne çalışırsınız ne bir.memlekete devlete faydanız olmuş bütün gün klavye başında baba para versin...

Sonra gel 30 sene 40 sene çalışmış insanlara yok devletin sırtına yükmüş hadi ordan ....

• Hesaplamaya bak...

Sanki memleketteki bütün emekliler 45 yaşında emekli oluyor ve 85 yaşında ölüyor ve kız çocukları hiç evlenmiyor, çalışmıyor, 30 yıl babasının emekli maaşı ile yaşıyor.

Beyin kullanmanın talimatı da yok ama bazıları neden kullanamıyor bunu tıp bile açıklayamadı..

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

git kpss ye çalış yavrum.

dükkanın önünü kapatma.,

ayın 15 i en sevdiğim gün :)

• İşte bunu anlatamıyorsun bu millete

Bu ülkenin sağı da kara cahil solu da..

Adamlar cebime para girsin de nasıl girerse girsin derdinde.

Hani hak hukuk adalet diyordun, karşıt görüş haksız kazanç sağlayınca çemkiriyordun, adalet senin cebine de tecelli edince niye adalet ile ters düştün diyorsunuz , cebindeki haksız kazancı korumak kendi eleştirdiği en cahil adamdan daha cahil oluyor..

Bu millet böyleyken bu ülke gelişmez ben bunu anladım, Ne sağcısında ne solcusunda iş yok..

• WuLKaS kullanıcısına yanıt
    hangi solcu, hangi cehalet? madem ağır saçmalayacaksınız, yazmayın kardeşim. stand up yapın. belki üç beş gelir de karnınız doyar.

• Ömrü boyu mesai yapmamış çalışmamış bazı her işsiz kardeşimide katmıyorum ama bazı asalak tipler belliki hazır baba parası yiyen tipler yazılarından bile anlaşılıyor..

İçlerin deki o öfke nefret kini

Savunmasız ihtiyar yaşlı.emeklilerden , yetimlerden , gariban , fakir fukara dan çıkarmaya çalışıyor aklı sıra..

Şu insanların kursağına et bile ayda bir ya giriyor ya girmiyor .. aç yatıyor çoğu..

Nasıl insanlar var siz ne ara bu kadar zalim gaddar ruhu gitmiş insanlığı bitmiş insanlar oldunuz...

Onları her zaman bizim gibi birileri savunur.. sizin gibilere yedirtmeyiz...

• Üçün beşin hesabında koşanlar belli, burada 3-5 lira fazla devletten tırtıklayabilmenin hesabını yapıyorlar.

Oysa ki eleştirdikleri kesimden hiç bir farkları yok. Yeter ki Cepleri dolsun. Kendilerine dokunmayan yılan bin yaşasın!

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

git kpss ye çalış yavrum.

dükkanın önünü kapatma.,

ayın 15 i en sevdiğim gün :)

Niye KPSS'ye çalışayım? Ortalama altı zeka ve işe yaramaz eğitime sahip asalak mıyım ben?

Ayrıca böyle giderse ayın 15'inde aldığın para ile bırak ucuz ve sefil şekilde tatile gitmeyi, evine doğru düzgün yemek girmeyecek. Ama az bile, daha fazlası müstehak. 4-6 bin liralık dünyanın en işe yaramaz işine bile girerken torpil bulan bu asalak tayfanın torpillerinin fitili ateşlendi, artık ellerinde patlamasın diye üstüne mi otururlar göreceğiz. Memur maaşları ödenemediğinde ilk darbeyi iş yapmayan salla başçı işe yaramazlar alacak, bir kararnameye bakar hepinizin sokağa konması  .

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.