Şimdi Ara

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
20.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene bakırköy incirlide önümdeki araba gitmediğı için kırmızı ışıkta takılı kaldığım ve lastiğim çizgiye dediği için kamera başında oturan bir memur ceza kesmiş ,yine beşiktaştaki tünelde 70 olan hız 50 ye düşürülmüş ,ben 58 ile ceza yedim yine geçen yıl olmuş ikiside bu hafta geldi.Bu uyduruk cezalar memurlar tarafından niye yazıldı çünkü oturdukları yerden maaşları benden alınıp ödensin diye.

İstanbul sarıyerde oturuyorum,şu an dışarıdayım akşam eve gelince memur maaşları ile ilgili konu açacağım.
    Memur tarikatları daha rahatsız olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay senin o aklına turp sıkayım hesaba bak hesaba...!!!

sarayın masraflarınıda yazsanıza yemiyor mu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 13 Eylül 2020; 19:34:58 >
  • Ah ulan ahh az vaktiniz kaldı 2.5 sene daha tıksırana kadar yersiniz en fazla!!!!!!!!!!!!!

• Havuzun dibine boru hatları döşemişler, kaynakları yabancılar ve yandaşlar hüpletip gümletiyor, buradaki insanlar sızıntılar ile uğraşıyor.

Her gün emekli, memur, öğretmen, yaşlı, engelli konusu açıyorlar..Sanıyorlar ki onlara maaş verilmese ülke düzelecek. Hayır arkadaşım düzelmeyecek, hatta özel sektörün durumu çok daha kötü olacak.

Bu adamların eline üç kuruş para geçiyor ve minimum ithal ürün kullanıyorlar, araba, elektronik almıyorlar. Ve harcadıkları para ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor.

Diğer tarafta yap işlet devretler, ahmakça siyaset zararları, saraylar ve lüks harcamalar, mevcutun yok pahasına satılması, üreticinin yıpratılması, suriyelilere harcanana paralar gibi dehşet giderler var. Mesela milyarlarca dolar F35 ve S400 için harcadık, harcanan para ülke ilişkilerini bozmaktan başka işe yaramadı.

Avrupa sokakta işsiz takılanı maaşa bağlıyor, çocuğu olana destek veriyor, çalışma saatleri bizden daha az, izinleri daha çok, asgari ücret bizden çok daha fazla, hatta pandemi için herkese binlerce Euro para dağıttı, ama batmıyorlar ve her açıdan bizden daha ilerdeler, acaba neden?

Bu boş konuları bırakın Allah aşkına..

• RevengeRain kullanıcısına yanıt

şu fotoğrafı oraya nasıl koyabiliyorsun? stalin döneminde, milyonlar mertebesinde insanlar, toplama kamplarında yargısız infaz ile hayatını kaybetmiş, sen de kalkıp ne olduğu belli olan birinin sözlerini alıntı yaparak kullanıyor ve bunu bir marifetmiş gibi göstermeye çalışıyorsun. bana bak ne içtiysen üstüne ayran iç kendine gelirsin belki. hayret bişi ya elinin altında google var gir biraz araştır. insan düşmanı mısın nesin. ideolojinin de bir ahlakı olmalı. aha gördük komünist düzenin halini koca sscb göçtü gitti de daha geçenlerde putin dedi, lenin bu ülkenin altına atom bombası koydu diye. çinlilere bak ve empati yap biraz. illa bir musbiet isabet edecek de anca ondan sonra yurdun toprağını öpecen de yaşasın özgürlük diyeceksiniz. git çinde yaşamaya çalış da gör o sahip olduğun ideolojinin sana olacak olan yansımalarına. tabi bu mümkün değil. atatürkün kurmuş olduğu cumhuriyetde, komünist propaganda yapıyorsun. alakaya maydanoz.  

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

şu fotoğrafı oraya nasıl koyabiliyorsun? stalin döneminde, milyonlar mertebesinde insanlar, toplama kamplarında yargısız infaz ile hayatını kaybetmiş, sen de kalkıp ne olduğu belli olan birinin sözlerini alıntı yaparak kullanıyor ve bunu bir marifetmiş gibi göstermeye çalışıyorsun. bana bak ne içtiysen üstüne ayran iç kendine gelirsin belki. hayret bişi ya elinin altında google var gir biraz araştır. insan düşmanı mısın nesin. ideolojinin de bir ahlakı olmalı. aha gördük komünist düzenin halini koca sscb göçtü gitti de daha geçenlerde putin dedi, lenin bu ülkenin altına atom bombası koydu diye. çinlilere bak ve empati yap biraz. illa bir musbiet isabet edecek de anca ondan sonra yurdun toprağını öpecen de yaşasın özgürlük diyeceksiniz. git çinde yaşamaya çalış da gör o sahip olduğun ideolojinin sana olacak olan yansımalarına. tabi bu mümkün değil. atatürkün kurmuş olduğu cumhuriyetde, komünist propaganda yapıyorsun. alakaya maydanoz.  

:DD

• Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt
    Allah 'sız demeyin. Bu ağır bi mesuliyet getirir size dini açıdan. Kimin içinde nasıl bir iman var bilemezsiniz. O yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Diğer türlü ağır bir mesuliyeti altına giriyorsunuz dini açıdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iychan -- 13 Eylül 2020; 20:43:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt

"Bu uyduruk cezalar memurlar tarafından niye yazıldı çünkü oturdukları yerden maaşları benden alınıp ödensin diye."

Aynen öyle. Bir devlet dairesinde 10 kişiye ihtiyaç varken 100 kişi alınıyor. 10 kişilik işi 100 kişiye bölüp 100 kişiye maaş veriyor. Maaş senin benim cebimden çıkıyor. Biz ise verdiğimiz verginin karşılığını alamıyoruz. Neden ? Çünkü bize hizmet için ayrılacak para 90 tane daha kişinin cebini dolduruyor. Tek keriz biziz sanırım.

Hele ki şu internet ve teknoloji döneminde ,edevlet gibi bir altyapıya da sahipken , bu kadar memur istihdamı israftan başka bir şey değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: winuae

Bu mesaj silindi.
    Demirel'in süper emeklilik yasasıyla yüzbinlerce kişiye emeklilik verildi. Şimdi acısı çıkıyor. Adam 20 yıl çalışmış ama 40-50 yıl maaş alıyor.

Sözüm engelli arkadaşlarımızdan dışarı. Onların erken emekliliği şart bir nevi şu zor dünyada bir destek gerçekten olmalı.

• Büyük rezalet şu olay. Sonra kadın erkek eşit bilmemne der bir de parayı alanlar.

Malum feminist tayfa bu konulara zaten gelmezler

• iychan İ kullanıcısına yanıt

Ben vicdansız,izansız ve şimdi söyleyemeyeceğim bazı anlamlar için kullanıyorum Allahsız sıfatını.Allah'a inanıp inanmadıklarını bilmiyorum.

• Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt
    yo anladım zaten ne anlamda dediğinizi ancak yine de doğru değil o manada dedim zaten. Amacınızı anlıyorum ama başka türlü ifade edebilirsiniz. Sizin için diyorum yanlış anlamayın. Dini açıdan sıkıntıya girmenizi istemediğim için diyorum.

• Korkak pısırık çünkü bunlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iychan İ kullanıcısına yanıt

Doğru söylüyorsun.O kadar kızdım ki başka bir söz bulamadım.En ağırı bu geldi bana.

• İnsan türü evrimi boyunca erkek av peşinde koşmuş, kadın ise evde çocuk yetiştirmiştir. Bugünkü tablo evrimsel süreçlerin bir sonucudur. Bir an da olmuş bir şey değildir. Kadının da erkeksi olanları var, erkeklerin de kadınsı olanları var. Ama onlar istisnai örneklerdir. Genetik olarak kadın çocuk doğurmak ve büyütmek üzere evrimleşmiştir. Erkek gibi av peşinde koşmak için değil.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

TÜİK Temmuz 2019 verilerine göre iş gücüne katılımda kadın oranı %34,5 iken erkek oranı %71,8 dir. Yani iş hayatındaki erkek sayısı kadın sayısının iki katından da fazladır.

• penguin P kullanıcısına yanıt

Erkek sayısı tabiki fazla olmak zorunda eve Erkek bakıyor, Erkek iş bulamazsa evlenemez kadın işsiz erkekle evlenmez ama kadın işsiz ise erkek evlenir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.