Şimdi Ara

B550 anakart ile 2. Nesil işlemci çalışır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

bilgili biri çıkarsa verir 

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bir bakayım dedim DonanımHaberde Metehan Göktaş diye bir yazarın yazdığı konuda 0608 numaralı bios sürümünde 2600x çalışmış gibi bir haber yapmış o sürümden bir önceki sürümün agesa sürümü PI 1.0.0.1 sürümü

Alacağım anakartin 7C95v21 sürümünde agesa sürümü 1.0.0.2 olarak gözüküyor yani bir obceki sürümün agesa 1.0.0.1 olması lazım yani ilk biosun desteğinin olması gerekir bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • peki b550 ve x570 ileride ne destekleyecek?

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    5. Nesil sin AM4 soket kullanan nesil bundan sonra AM5 e geçilecek ama ben daha 2. Nesil işlemci alacağım için önümde uzun bir upgrade dönemi olacak

• Mert Ali C M kullanıcısına yanıt

valla sitede sadece alttaki işlemciler bios vermiş yazıyor da çalıştıran vardır tabi de sorun çıkartır mı bilemem 

- Amd AGESA ComboAm4v2PI 1.0.0.2

- AMD Ryzen 7 PRO 4750G, Ryzen 5 PRO 4650G ve Ryzen 3 PRO 4350G işlemcilerin desteği optimize edildi.

Sürüm

7C95v20

Yayın Tarihi

2020-06-15

Dosya Boyutu

17,26 MB

• Msi ve Asus o kadar kolpa markalar ve hala en çok bunlar satıyor ya ona şaşırıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    Demek ki insanlarin bir bildiği varda alıyor bu kadar insan

• Resmi destek yok ama alıp çalıştıranlar vardı görmüştüm yabancı forumlarda.

X570 serisinin 2. nesil desteği var. 2600X'den 5600X'e geçiş dönemimde baya araştırmıştım.

Benim gibi B350 anakart ve 2. nesilden 5000 serisine önce anakart değiştirip geçiş yapacakssanız en makulu sağlam bir B450 anakart bakmak.

İndirime denk getirip 700TL civarına B450 Tomahawk Max aldım. İşimi görüyor. B350'de 3200 CL14'de sürünen b-die ramlerim şimdi 3800 CL16 olarak çalışıyor.

• X470 de 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 hepsine destek var  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Anladım o halde şu an için B450m Mortar Max da iyi belki ilerleyen zamanlarda b550 geçiririm yada b450 Ler çok artarsa alacağım zaman direk b550 ile denerim 2600 u uymazsa 3100 takarım yada 3600

• 128MilyarDolar kullanıcısına yanıt
    Eski olmassa ikinci elde fiyatları yüksek değil onada bakabilirdim
    Şu anda 2.nesil ryzen 5 yada 3. Nesil ryzen 3 alabilirim bu bütçe ile

• Asus B550-f ile ryzen 1200 kullanan arkadasım var. resmi olarak destek yok ama çalışıyor. Risk alıp deneyebilirsiniz.

• skyline334 kullanıcısına yanıt
    Banada risk alsam daha iyi olur gibi geliyor ama anakartı iade etme şansım olmicak çünkü yavaş tavas alacağım parçaları ilk parça anakart olacak son parçada işlemci çünkü işlemciyi ikinci el alacağım bakalım ne olacak en kötü 3100 takarım yapacak birşey yok

• B450 alın kafanız rahat olur

• skyline334 kullanıcısına yanıt
    Çok arada kalıyorum
    Peki b450 için Asrock b450m Pro4 mü yoksa b450m Mortar Max mi

Tomahawk i eledim onun yerine mortar daha uygun benim için

• 1600af bile çalıştırabilirsin fakat son bios updateleri yaparsan desteklemeyebilir.

• Asus B550-F Gaming + 1600AF kullanıyordum geçici olarak bir zamanlar sonra 3-4 ay önce gelen bir updatede görüntü vermemeye açmamaya başladı sanırım el altından gizli işlemci desteğini orada tamamen kestiler. Normalde B550 lerde 1.ve2. nesil ryzen desteği yok 3den başlıyor olması lazım direk

• 2600'ün iyi bir işlemci olması için oc yapıp 3600 mhz cl16 ramler ile kullanman lazım. ya da ramleri o ayara çekip çalıştırman.

10400f işlemci öneririm. ya da 10100-105f.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    OC biraz yapabilirim voltaj düşürme ile uğraşırken biraz öç yapabilirim ramlerde 3600mhz CL16 alacağım cruical marka anakart konusubda kararsızım b550 alırsam BIOS güncellemicem zaten

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.