Şimdi Ara

B450'den B550'ye Değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcut anakartımı satıp B550 Tomahawk alip güncellemek, sistemi dağıtıp tekrar topladığıma değer mi?

Sistemim:

Anakart: B450 Tomahawk Max
    İşlemci: Ryzen 5600x
    Ekran Kartı: Gigabyte Gaming Oc 3060 ti
    Ram: 2x8 Crucial 3000mhz Micron E-die
    M2 slotu kullanmıyorum. Diğer bileşenleri yazma gereği duymadım gerek olursa belirtirim.

• değmez.

• kesinlikle değmez.

• amaç ne ki?

• shruikan kullanıcısına yanıt
    Curve optimizerda all core negative 15 üstünü göremiyorum millet videolarda 20 ve üzeri kullanıyor hem performans artışı hemde sıcaklıkta düşüş olarak çok farkediyor. Belkide işlemci silikon kalitesi kötü denk geldi bilmiyorum ama anakartıda acaba değişsemmi diye düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirilis1299 -- 27 Ağustos 2021; 9:35:28 >
  • Dirilis1299 D kullanıcısına yanıt

karşim onun anakartla ne alakası var işlemci kalitesi ile alakalı o.hem 15 üzerinde millet kullanmıyor ki bench kasıyor.oyunlarda atar çok yüklenirsen onun ilmi var forumda onu almak yerine anakart alıyorsun.

baştan oku alternatif ayar diyen kısmı yap mis gibi.

https://forum.donanimhaber.com/zen3-islemcilerde-curve-optimizer-nasil-ayarlanir-ss-video--146689844

• Boşa masraf olur pci ex 4.0 ihtiyacınız yoksa gerek yok. Kullandığınız b450 tomahawk max halen yeterli düzeyde bir kart.

• Degmez cebinden 1000TL para cıkacak.O paraya gider 1TB SSD ya da Monitor alırsın.

Sıfır alıyor olsanız alınabilirdi.

• ikinci el piyasası ölü

değmez

• Bukadar değmeyeceğini hiç düşünmemiştim :) Yardımlarınız için sağolun yorumları gördükten sonra vazgeçtim.
  • 5600x alırken keşke b550 alsaydınız.

Ben 5600x ile b550 edge wifi almıştım.

Eğer para sıkıntı değil benim için diyorsanız değiştirin, yoksa gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz1907

5600x alırken keşke b550 alsaydınız.

Ben 5600x ile b550 edge wifi almıştım.

Eğer para sıkıntı değil benim için diyorsanız değiştirin, yoksa gerek yok.

Hocam son bi kaç gündür bilgisayar sürekli siyah ekranda kalıyor zaten. Tahminimce sıkıntı ya işlemci ya anakartta bi ümit anakarttan iade gelirse b550 serisine geçmeyi düşünüyorum. Hayırlısı.
  • Dirilis1299 D kullanıcısına yanıt

İnşallah umduğun gibi olur.

• Bir fark ortaya çıkmaz. He tabi satıcılara illa para ödemek istiyorsan o ayrı.

• Değiştir, ekonomiye can ver, kafaya koymuşsun zaten :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.