Şimdi Ara

B2 SINIFI, ARAÇ ÖNERİSİ BÜTÇE 60.000 TL?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eşim için Hatchback otomatik araba bakıyorum ikinci el. Otomatik olması şart O'nun için düz kullanamıyor, bütçe 60 bin civarına çıkabilirim.

En son 208 1.2 puretech eat5 ve corsa 1.2 easytronic arasında kaldım. Aslında hali hazırda 2004 merivam var çok memnunum ama düz vites ve nispeten büyük eşim istemiyor.

2014 modelden eski olmamak kaydıyla ikinci el benzinli önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Aslında corsa düşünüyorum ama easytroniğe çok sövmüşler son kasayı alabilecek bütçemde pek yok açıkçası, çift kavramalı bir otomatiğe geçemicem büyük ihtimal.

Fabia, polo ve ibizaya pek yaklaşamıyoruz bu piyasa şartlarında, i20 de 4 ileri otomatiğe sahip çok eleştirenler olmuş.

Fiyat parite olarak şuan 208 aklıma yatıyor. Benim için önemlisi çok sorun çıkarmasın yakıtı iyi olsun performans beklentim yok, Zaten istanbulda performans sürüşü yapacak değiliz.

Siz ne dersiniz ne önerirsiniz? Kullanan test sürüşü yapanlar peugeota nasıl bakar? Ben sürmedim henüz.

Kendi Meriva mı da takasta kullanacağım büyük ihtimal.

• Bahsettiğiniz 208 etg5 herhalde? Etg5 yarı otomatik eat6 tam otomatiktir. İyi araştırın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25000 km getz, halihazırda 40.000 km’dir de i20 kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım, kimseyle yarış yapmıyorum, sollamak isteyip de sollayamadığım hiçbir araç olmadı. Bakım harici servise uğramadım. Kesinlikle tavsiye ederim ama lpg olmadan olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

25000 km getz, halihazırda 40.000 km’dir de i20 kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım, kimseyle yarış yapmıyorum, sollamak isteyip de sollayamadığım hiçbir araç olmadı. Bakım harici servise uğramadım. Kesinlikle tavsiye ederim ama lpg olmadan olmaz.
    I20 otamatik mi kullanıyorsunuz? Evetse şehir içi yakıt durumu 10 lt yi geçiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Evet otomatik kullanıyorum. 9.5-10 civarında genelde. Ama son 2.5 yıldır lpg ile kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

I20 otamatik mi kullanıyorsunuz? Evetse şehir içi yakıt durumu 10 lt yi geçiyor mu?

Alıntıları Göster
    Çok rahat geçer. Sabah 8'de ümraniye-maslak yapın boğaziçinden 13 bile görür.

• İ20 1.4 otomatik, punto 1.4 otomatik/ 1.3 dizel otomatik , corsa 1.4 otomatik (tork konvetörlü olanları var) 1.2 tsi polo/ ibiza vs vs

• quote:

Evet otomatik kullanıyorum. 9.5-10 civarında genelde. Ama son 2.5 yıldır lpg ile kullanıyorum.
    O zaman benzinde 10 lt yi rahat geçer anlaşılan..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3C8697718

Çok rahat geçer. Sabah 8'de ümraniye-maslak yapın boğaziçinden 13 bile görür.

Alıntıları Göster
    Olay trafik yani :)

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Eğer istanbulsa rahat geçer. Ben izmit şehiriçi için örnekledim.

• quote:

Eğer istanbulsa rahat geçer. Ben izmit şehiriçi için örnekledim.
    Istanbul evet. Yani 10 'un altına düşmek imkansız gibi.... Anladım.. Saolun..

• 2017 Micralar 60.000-65.000 arasında alınabilir. i20 de 70.000 e çok temizi bulunur. Bunlara bakın bence.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    evet etg5 ve yarı otomatik olduğunu biliyorum. Tek kavramalı şansızman olduğunu belirttim önceki mesajımda etg6 lar zaten çift kavramalıdır. Ona paramız yetmez.

10 litre falan rakamlarına şaşırdım yani ben 1.6 benzinli meriva düz ile istanbul için ortalamam 7.7 litre civarı, önceki arabam skoda fabia 2004 1.4 mpi model ile de 6,5 litre yeni alacağım araçtanda beklentim fabia ayarında açıkçası,

Yeni araçlardaki elektronik aksam aslında aküden yeiği kadar alternatör sebepli benzinden de yiyor. Ama motor daha verimli bu yüzden yaklaşık aynı bekliyorum. Ablamdaki 1,2 tsi fabia dsg ile de 6.4 civarlarındalar istanbulda.

İ20 ve micrayı 208 den önde görüyorsunuz o halde arkadaşlar? Doğru mu anladım?

Bn lpg düşünmüyorum taktırmadan kullanacağım kısmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi züttürük -- 22 Haziran 2019; 17:58:56 >
  • 208 ve i20 derim.

• aradığınız araba nissan micra 1.2 cvt şanzıman.
  • Merhaba

2013 model yaris'i 55bin km'de 55bin liraya bacanağa sattım. 1.33 benzinli style multidrive s, cvt şanzımanlı. şehir içi trafiğe göre 6.5-7 litre kadar yakabilir. şehir dışı gerçekten sakin kullanımda 4.5 litreye kadar inebiliyorsunuz. eşinize alacağınız için performans beklentiniz olduğunu düşünmüyorum. Geri görüş kamerası, usb girişi, bluetooth özelliği olan içi gayet ferah bagajı 284litre beklentilerini karşılayacak bir araç. 6 yıldır aküsü bile değişmemişti. yarisi tavsiye ederim.
  • B2 ne?

• Sağolun arkadaşlar bir yarise de bakacağım ama clio edc lere çıkamayacağım o belli oldu.

208 e hala olumluyum ama kullanıcı yorumu alamadım, 60a temiz tek kavramalı otomatikleri var. Eşim için yeterli diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir Rind

B2 ne?
    B sınıfı hatchback demek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.