Şimdi Ara

B Sınıfı Ehliyeti Olup A2 Ehliyet Alacaklar İçin Bütün Süreç Ve Masraflar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
9
Favori
67.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

quote:

Orijinalden alıntı: IRau

quote:

Arkadaşlar merhaba,
    Yakın tarihte B ehliyeti olup A2 alan arkadaşlardan ricam,
    Kurs bitimi sonrası sertifika alındıktan sonra güncel olarak yapılması gerekenleri madde madde biraz açıklamalı olarak özetleyerek yazabilirlermi.
    Mesela İşBankasına 115.10 TL bir ödeme olacakmış bu ödeme Harç ödemesimidir? Harç ödemesiyse yatırırken B sınıfına A2 ekleticem ödeme yapıcammı diyoruz Bankada?
    Trafik Dosya (ek-18 ve Dış Dosya ) nereden alınır yada alınıyormu gibi.
    Bu konuda destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Saygılarımla,

ziraat vakıfbank ve işbankasına yatıyo bugün yatırdım dosyamıda aldım amele gibi bekliyorum şimdi randevu alıcaz ehliyet gelsin diye

Öncelikle Hayırlısı olsun umarım dün işlemler tamamlanmıştır,
    Bir iki bilgi daha rica ediyorum,Harç yatırırken B sınıfı ehliyete A2 ekletiyoruz diye bir şey demek gereklimi yoksa doğrudan 115.10 TL mi ödedin.
    Birde Dosyayı nereden aldın yada Trafik işlemleri için gittiğimiz yerde satışı oluyormu.?Ve tabi Trafikte sıra gelince yapılan işlemler hakkındada biraz bilgi alırsak iyi olur
    Randevuyu anlamadım ben sistemden randevuda boş yer bulamıyorum,sen randevu almadanmı gittin?

harç yatırırken ziraat bankasına gittim ehliyet a2 harcı dedim sınavı kazandım 115 tl ödedim

trafikte işlemler çok uzun tanıdık buldum şimdi evraklarımı teslim ettim yarın 2 de ehliyeti alıcam

trafikte parmak izi alıyolar bu arada + 107 tl de para

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,
    Yakın tarihte B ehliyeti olup A2 alan arkadaşlardan ricam,
    Kurs bitimi sonrası sertifika alındıktan sonra güncel olarak yapılması gerekenleri madde madde biraz açıklamalı olarak özetleyerek yazabilirlermi.
    Mesela İşBankasına 115.10 TL bir ödeme olacakmış bu ödeme Harç ödemesimidir? Harç ödemesiyse yatırırken B sınıfına A2 ekleticem ödeme yapıcammı diyoruz Bankada?
    Trafik Dosya (ek-18 ve Dış Dosya ) nereden alınır yada alınıyormu gibi.
    Bu konuda destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Saygılarımla,

ziraat vakıfbank ve işbankasına yatıyo bugün yatırdım dosyamıda aldım amele gibi bekliyorum şimdi randevu alıcaz ehliyet gelsin diye

Öncelikle Hayırlısı olsun umarım dün işlemler tamamlanmıştır,
    Bir iki bilgi daha rica ediyorum,Harç yatırırken B sınıfı ehliyete A2 ekletiyoruz diye bir şey demek gereklimi yoksa doğrudan 115.10 TL mi ödedin.
    Birde Dosyayı nereden aldın yada Trafik işlemleri için gittiğimiz yerde satışı oluyormu.?Ve tabi Trafikte sıra gelince yapılan işlemler hakkındada biraz bilgi alırsak iyi olur
    Randevuyu anlamadım ben sistemden randevuda boş yer bulamıyorum,sen randevu almadanmı gittin?

harç yatırırken ziraat bankasına gittim ehliyet a2 harcı dedim sınavı kazandım 115 tl ödedim

trafikte işlemler çok uzun tanıdık buldum şimdi evraklarımı teslim ettim yarın 2 de ehliyeti alıcam

trafikte parmak izi alıyolar bu arada + 107 tl de para

Teşekkür ederim hayırlı olsun.

• Ben birkaç gün önce aldım.
    - İkametgah belgesine gerek yok.
    - Adli sicil beleş.
    - Sağlık raporunun özel hastaneden alınmasına gerek yok. Sağlık ocağındaki doktora ehliyet için sağlık belgesi dediğinizde veriyor ve trafik şubede kabul ediyor. Kan grubu kartına da gerek yok. Sağlık raporunun üzerine yazıyor doktor. Şubede sorarlarsa söylersiniz.
    - Halkbankasına parayı yatırırken A2 çıkmıyor. A diye geçiyor. Veznedeki görevli şaşırırsa söylersiniz. Ayrıca makbuzun üzerine tahsil edilmiştir gibi bi mühür vurmaları gerekiyor onuda söyleyin.
    - Kurstan verilen dosyaları eksiksiz götürün.
    - 107 küsürde şubeye bayılıyorsunuz.
    - 4/5 tane fotoğraf. 2 tane alıyorlar ama varsa fazla götürün.

Ben 3-4 kere gidip geldim. Siz bir seferde halledin. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan1980125 -- 24 Temmuz 2014; 11:42:28 >

• Arkadaşlar yağtıgınız yorumların hepsini okuyamadım ama bir soru soracağım 19.08.2014 tarihinde 18 yaşını doldurup 19 dan gül alıcam ve 20ağustosta kursa kayt olcam 12 gün sonra (B SINIFI İÇİN) Fakat aklıma birşey takıldı ben B sınıfını kesin alıcamda a2 de almak istiyorum B+A2 sınfı ehliyetleri bir seferde alabilirmiyim ? Nekadar zaman sürer ve toplam fiyat nekadardır ?
  • beyler bende 2001 senesinde aldım b sınıfı ehliyeti . o zamanlarda tanıdık kurstan 250 liraya maloldu bana . diğer en ucuz kurslar 450-500 TL idi . bugüne göre fiyatlar çok değil aslında . bütün iş sürücü kursunda bitiyor . benim sınav parasını vs... hepsini kurs yatırmıştı . en son 60 TL dosya parası istediler , üniversite öğrencisiyim diye isyan ettim acitasyon yaptım onuda almadılar

benim merak ettiğim şey şu , yakında yeni sistem ehliyete geçilecek biliyorsunuz . bu yeni sisteme geçildiğinde ehliyet kart ücreti 10 tl gibi bir rakam olacak . hatta sırf bu yüzden 45 parçaya bölünmüş ehliyeti bantlı kaplamalı fakir telefonu gibi taşıyorum . bu geçiş olduğunda yine bu yüksek harç bedelleri ödenir mi acaba . kelepir bir motor düştü (sıfırı 4500 TL imiş çocuk askere gidecek 2500 den 1750 kadar düşürdüm motoru daha 7 aylık tertemiz faturasını gördüm , kaza km vs... yok) neyse , çok uzun yıllar sonra tekrar motor sevdasına kapıldım . sizce ne yapayım alayım mı şu ehliyeti , yoksa az daha bekleyip 150-200 daha ucuza denk gelme olasılığı varmı sizce .

birde b sınıfı ehliyeti olanlara , a2 ehliyet alma süreci , gün/hafta/ay bazında , ortalama kaç zamanda alınıyor . kursa gitmeyeceğim , eğitim almayacağım , yarın müracaat etsem ne zaman ehliyeti teslim almaya hak kazanabilirim (resmi prosedürler harç emniyet süreçleri hariç) .

• Bende kadikoydeki ataman surucu kursuna yazildim.

300 tl istediler. Baska para alacak misiniz diye sordum , hayir dediler. Toplam tum masraflar dahil 600 tl yi bulur dediler.

50 tl saglik raporuna verdim bu arada. Sanki fazla gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saglik raporunu aile hekimleri ucretsiz veriyor. Ben oyle aldim. 50 lira iyiymis

Ben nakite 250 lira kurs+50 lira sinav ucreti olarak yazildim. B ehliyetim vardi tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihbesikci -- 11 Eylül 2014; 15:28:19 >
  • ben 2 ay uğraştım aldığıma pişman oldum ama motorsiklet ile istanbulu gezmek müthiş keyifli :D
  • Şimdi arkadaşlar neredeyse tüm yazıları okudum ve sadece direksiyon sınavları nasıl oluyor onunla ilgili bir yazı görmedim. Benim de B sınıfı ehliyetim var ama daha önce hiç motosiklete binmedim ve A2 sınıfı ehliyet istiyorum. Bu sınavlar nasıl oluyor giren, alan vs varsa anlatabilir mi kolaylık zorluk aşamalarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelofiori

Şimdi arkadaşlar neredeyse tüm yazıları okudum ve sadece direksiyon sınavları nasıl oluyor onunla ilgili bir yazı görmedim. Benim de B sınıfı ehliyetim var ama daha önce hiç motosiklete binmedim ve A2 sınıfı ehliyet istiyorum. Bu sınavlar nasıl oluyor giren, alan vs varsa anlatabilir mi kolaylık zorluk aşamalarını.

böyle yapılıyor
     B Sınıfı Ehliyeti Olup A2 Ehliyet Alacaklar İçin Bütün Süreç Ve Masraflar

ama çok bırakıyorlar beni sert fren yapmadım diye bıraktılar geçen

• quote:

Orijinalden alıntı: sshyzhe

quote:

Orijinalden alıntı: angelofiori

Şimdi arkadaşlar neredeyse tüm yazıları okudum ve sadece direksiyon sınavları nasıl oluyor onunla ilgili bir yazı görmedim. Benim de B sınıfı ehliyetim var ama daha önce hiç motosiklete binmedim ve A2 sınıfı ehliyet istiyorum. Bu sınavlar nasıl oluyor giren, alan vs varsa anlatabilir mi kolaylık zorluk aşamalarını.

böyle yapılıyor
     B Sınıfı Ehliyeti Olup A2 Ehliyet Alacaklar İçin Bütün Süreç Ve Masraflar

ama çok bırakıyorlar beni sert fren yapmadım diye bıraktılar geçen

Bilmiyorum ama zor gibi geldi belki daha önce kullanmadigimdandir. Bilgi için teşekkür ederim.

• b ehliyeti olup da sıfır tecrübe ile sınava girecek arkadaşlar varsa boşuna zahmet etmesinler ilk denemede kalırlar şüphesiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

b ehliyeti olup da sıfır tecrübe ile sınava girecek arkadaşlar varsa boşuna zahmet etmesinler ilk denemede kalırlar şüphesiz.

Kalmamak için ne yapmak gerekir? Yani kursa devam mı etmeli? Bir de bu ehliyeti olanlara direksiyon kursu veriyorlar mı? Kursta? Bir de kurs kaç hafta sürüyor?

• Motosiklet kullanmamışlar için gerçekten sıkıntılı bu iş.Eğitim veren sürücü kursu oldukça az ve istedikleri eğitim paraları yüksek gerçekten. Bunun dışında Ankara da A2 eğitimi veren kurs dışında Adventure Motosiklet Okulu diye bir yer var ama orası da sınıfta teorik eğitim veriyor motor yoksa anladığım kadarıyla. Yani bir kaç aydır heves ettim ama şu ülkede ehliyet almak vs. resmi işler insanı soğutuyor resmen öyle bir düzen var ki ehliyetten önce kendi motorunun olması lazım.
  • dün sınavdan yine kaldım
  • işi motosiklet eğitimi vermek olan bir yerden 2 tam gün yoğun bir eğitim almanız yeterli. mümkünse sürücü kursu olmasın.Ayrıca sınavdan birkaç gün önce de sınava gireceğiniz motosikletle pratik yapın mutlaka
  • quote:

işi motosiklet eğitimi vermek olan bir yerden 2 tam gün yoğun bir eğitim almanız yeterli. mümkünse sürücü kursu olmasın.Ayrıca sınavdan birkaç gün önce de sınava gireceğiniz motosikletle pratik yapın mutlaka

İstanbul da böyle bir yer var mı bildiğiniz? Bir de nasıl bir yer böyle düşünüyorum kursu değil ama motosiklet dersi verecek?.? Var mı yani? Bir de motorum yok nasıl pratik yapabilirim?

• İstanbul'da olanlar gelişim sürücü kursu veya Şaşkın bakkal sürücü kursuna gidebilir. Eğitim veriyorlar sınavı geçebilecek kadar. Ben gelişime gittim. Hiç bilmeyene tavsiye ederim. Ben de hiç bilmiyordum kullanmayı geçtim sınavdan. İşin ilginci, evime yakın olan bir kurs, motor eğitimi vermem diyerek bunlardan daha çok para istemişti. Ben size dönerim deyip kaçtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkill -- 1 Ekim 2014; 9:57:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğrucuİnsan

quote:

işi motosiklet eğitimi vermek olan bir yerden 2 tam gün yoğun bir eğitim almanız yeterli. mümkünse sürücü kursu olmasın.Ayrıca sınavdan birkaç gün önce de sınava gireceğiniz motosikletle pratik yapın mutlaka

İstanbul da böyle bir yer var mı bildiğiniz? Bir de nasıl bir yer böyle düşünüyorum kursu değil ama motosiklet dersi verecek?.? Var mı yani? Bir de motorum yok nasıl pratik yapabilirim?

En bilinenleri yazıyorum.
    Gisakademi
    Honda motosiklet eğitim merkezi
    Vespa academy
    Rahmi barutçu lamatech

Pratik çalışmayı yazıldığınz kursun sınav motosikleti ile yapın dedim. Çünkü her motorun kavraması gazı farklı olabilir sınav esnasında motoru tanıyamazsınız, stop ettirirseniz kalırsınız o nedenle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 1 Ekim 2014; 0:16:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doğrucuİnsan

quote:

En bilinenleri yazıyorum.
    Gisakademi
    Honda motosiklet eğitim merkezi
    Vespa academy
    Rahmi barutçu lamatech

Çok teşekkür ederim hocam çok sağolun

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.