Şimdi Ara

B ehliyetim var motora başlayacağım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

20 Yaşındayım Üniversite okuyorum.
    B ehliyetim var.
    Hem 2. dönem hemde yazın çalışmak için, hem de kafama yatan olursa motora başlamak için A2 almayı düşünüyorum.
    öncelikle biraz bakındığımda sanırım bana 1400-1500 civarı bir paraya patlayacak. Bu kafamda soru işaretleri oluşturdu.
    acaba dedim küba rx9 tarzı 50cc veya yine bir cub 50cc mi alsam diye düşündüm, fakat uyanık firmalar fiyatları çekmiş yukarı. şuan sıfırı 3.5K.

mondial 100 mg superboy apaçi motorları bile daha uygun ondan fiyat olarak. ki A2 alırsam 2. el de dünya kadar alternatif var.

sizler ne önerirsiniz?
    A2 alıp birkaç ay servis elemanı olarak çalışıp sağlam 150cc lik falan bir motor almamı mı? yoksa al 50cc rx9 falan seni idare eder mi dersiniz?.

Motoru ne amaçla kullanacağımı yazayım,
    Fotoğraf video ile uğraşıyorum, bol bol şehir içi gezerim. şehir dışıda her hafta 70-80 km uzaklıktaki memleketime git gel yapabilirim.
    2 kişi sık sık binebilirim motora.
    okula gidip gelirim ki çok ta uzak değil okulum yürüyerek gidiyorum normalde.

Eğer A2 alır isem düşündüğüm motorlar.

Mondial 150 MR Vulture.
    Mondial 250 MCT.

bu tarz honda vs var ise de önerilere açığım.

fakat sıfır da 3500 dolaylarını geçemem, hatta oralara bile zorla gelirim anca taksit vb.

2. el de 3000 i bulmayacak şekilde tavsiyelere açığım.

Sizce hangisi daha hesaplı ve mantıklı olur?
    50cc alıp M ehliyet ile kullanmak mı? yoksa A2 alıp düzgün bir 125-150 lik almak mı?

• Hocam kesinlikle 50cc yi unut. Çünkü 2 kişilik bir makina kesinlikle değil. Ayrıca o fiyata kesinlikle değmez sırf B ehliyet ile kullanılıyor diye. Sana tavsiyem A2 yi aldıktan sonra ikinci el temiz bir mondial drift alman. O fiyata illa Honda falan almaya kalkarsan üzülürsün. Alacağın motor da Ace olur en fazla. İkinci bir alternatif olarak da bajaj discover 125st önerebilirim. Motor kesinlikle sınıfında bir numara benim gözümde sadece karbüratörlerinde diyaframı yırtma sorunu oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxkowboyxx X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürlee hocam. B ebliyeti aldığım kursu arayıp fiyat alacağım sanırım. Bajaj da gerçekten güzelmiş bu arada. Fakat beni fiyat olarak aşar. :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam.
    Öğrenci işi bi motor istiyorsan şu sıralamayla gitmelisin bence..

~ Ehliyet
    ~ TAM Ekipman (Kask, mont, pantolon, eldiven, bot)
    ~ Motosiklet

Bunları yapabilmen ve dediğin şartlarda bi motor alabilmen için minimum 7.000 TL paraya ihtiyacın var sanırım. Ehliyet ve ekipmanı tamamladıktan sonra yeni bi konu açmanı tavsiye ederim.
  • mesmeyut kullanıcısına yanıt
    Selam.
    Ucuz motor istememdeki amaç bu zaten.
    Ekipmanı aldıktan sonra eldeki miktar epey azalıyor. Yoksa ekipmansız bende gider bi YBR125 tarzı bir motor alırım. Fakat ekipmana epey para gideceğinden dolayı motordan kısıyorum
  • Seneye bende senin gibi bir durumda olacağım hocam. Seni takipteyim 😊

Ama şuan ybr fiyatları çok çok arttı. Başlangıç için bende onu düşünüyordum şuan vazgeçtim. Başlangıç motor için araştırma içindeyim. Öğrenciyseniz arkadaşların dediği gibi al ehliyeti, ekipmanı kafan rahat olur. Pişman olmazsın. 50cc ile uğraşma bence. Acizane tavsiyem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _N_s -- 4 Ekim 2017; 0:43:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. el bir cbf veya ybr ile başlanabilir.
  • Seneye ikisinden birini başlangıç olarak düşünüyorum bende. Sende bir araştır Vendetta0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.