Şimdi Ara

Azospermi olduğumu öğrendim (Ameliyat Oldum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
1
Favori
19.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar merhaba, konuyu görüp destek için yazan arkadaşlarım için bu editi ekliyorum. Konunun sonlarında merak eden arkadaşlara boşandığımızın bilgisini paylaşmıştım. Ama akıllarda bu sürecin boşanmayla ilgili bir sonuç doğuracağı algısı oluşacağı yeni yeni fark ettiğim bir şey. Bu erkekler için kesinlikle zor bir durum. Psikolojik olarak kaldırması kolay olmayan bir şey. Benim evliliğimin bitmesinin sebebi kesinlikle bu konu değildir. Aklınızda böyle bir algı olmaması, ve eşinize benim çocuğum olmuyor istersen boşanalım dememenizi tavsiye ediyorum. Çünkü gurulu insanların aklına ilk gelen şey bu. Tam her şey bitti derken başka umutlarla doluyorsunuz. Bir sürü yöntem bir sürü süreçten geçeceksiniz. Ama her zaman bu süreçleri güçlü bir birliktelikle kolaylıkla yenebilirsiniz. Unutmayın siz yetersiz değilsiniz, bu sadece bir hastalık. Genelde de tedavisi mümkün olan bir hastalık. Ben uzman bir hekim değilim ama size elimden geldiği kadarıyla yardımcı olacağım. Yazmaktan ve bilgi almaktan çekinmeyin. Bu forum bu yüzden var. İster Özel Mesaj İsterseniz konuya yazabilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler diliyorum

Öncelikli Edit: Arkadaşlar ben Tüp bebek denemesi yapmadan önce boşandım. Bu konuyu durumunu yeni öğrenmiş google da arama yapan arkadaşlar için tutuyorum.
    Aktif olarak donanımhaberi kullanıyorum. Aklınıza takılan merak ettiğiniz şeyleri özelden yazabilirsiniz. Bildiğim herşeyi yaşadığım tecrübelerle paylaşmaya hazırım.
    Ben o süreçte çok araştırma yaptım fakat böyle bir konu bulamamıştım. Genelde hep kadınlar kendi forumlarında kadınlar arasında konuşuyordu. Bu yüzden çekinmeden
    konuya yorum olarak yada bana özelden yazabilirsiniz. Tabikide bir doktor değilim ama en azından doğru yönlendirmeleri yapabileceğime inanıyorum. Herşey gönlünüzce olsun

1 Yıldır evliyim çocuk yapmaya niyetlenince eşim bikaç test yaptırdı problem çıkmadı. Geçen bende sperm testi yaptırdım. Bugün doktor hiç sperm olmadığını söyledi. Bikaç test daha yapılacak ama inanılmaz acı bir durum. Çok kötü durumdayım varmı bu durumda olan ve tedavi olabilen biri ?

Not: Bu konuya olayları ve gelişmeleri eklemeye devam edicem. İnşallah yaptığım şeyler sonuca götürürse birisine daha yardımcı olmuş oluruz.

22 Mart 2017
    İnternette bikaç yerde okuduk keçi boynuzu pekmezi ve bikaç kocakarı ilaçlarının sperme iyi geldiğine dair. Deneyip ne kaybederiz dedik ve keçiboynuzu pekmezine bu sabah itibariyle başladık. Diğer sperm testine kadar umarım bir gelişme olur.

17 Nisan 2017
    Bugün medipol hastanesinde sperm testini tekrarladım. Sperm testi için sadece o işi yapan bir uzman vardı ve testimin sonucunda 14500 tane sperm çıktı. Şuanlık kendi görüşümüz micro tese ameliyatına gerek kalmadığı bakalım yarın irologla görüşme yapacağım. Ama içim umut doldu tekrar

19 Nisan 2017
    Hastanedeki irolog doppler test istedi. Varikosel ve tıkanıklık olup olmadığına bakılacak. Ardından Androlog için sperm örneği vereceğim. Aşılama için %5 şansım varmış. Ama yinede bu sperm miktarı yetersiz kalıyor. Micro Tese ameliyatına gerek kalmadan tüp bebek yapılabilecek durumdayız çok şükür. Tedavi edilebilir gözüktüğünü söyledi doktor. Tabi eğer varikosel var ise ameliyattan sonra daha iyi sonuçlar elde edebilirmişiz.

09 Mayıs 2017
    Şuan MR merkezindeyim. Sağ testisimde 1.5 cmlik kitle var ultrasonda gözüktü onu eklemeyi unuttum. Birazdan MR giricem bakalım kitle neymiş onu öğrencez umarım kanserli bir timör değildir.

11 Mayıs 2017
    MR sonucu belli oldu. Timörün kanserli olup olmadığı tabikide belli olmadı. Doktor riske atmamamız lazım dedi. Bu yüzden salı günü alınması için ameliyat olacağım. Azospermi ile ilgisi olup olmadığını sordum. Onunla ilgisi yok dedi. Bakalım hayırlısı.

15 Mayıs 2017
    Konuyu güncellerken baya geri kalıyorum takip eden arkadaşlar kusura bakmasın. Şimdi öncelikle azospermi hastası (yada oligospermi) olduğum için testisimdeki kitleninde kanserli yada zararsız olduğunu bilmediğimiz için doktorum öncelikle her ihtimale karşı spermimi dondurmam gerektiğini söyledi. Çünkü eğer testis kanseriysem testisim alınacak ve eğer çıkan spermi sağ testisim sağladıysa bundan sonra hiç çocuk sahibi olamayabilirim. Bugün akşam Fulya daki Bahçeci tüp bebek merkezine gidip ordaki doktorla görüşme yapacağım. Sperm örneği verip dondurmaya uygunmu diye bakılacak. Eğer yeterli gelirse sperm donduralacak. Yeterli gelmezse büyük ihtimalle micro tese ameliyatı yöntemiyle spermler alınıp donduralacak. Ameliyat ta önce kasıktan açılacak kitleyi patolog o anda inceleyecek eğer kanserli değilse kitle çıkartılıp etrafına koruyucu jel yapılıp kapatılacak. Ama eğer kanserliyse testis komple alınacak. Daha sonrasında kanserli olması durumunda radyoterapi ve gerek olursa kemoterapi tedavisi uygulanacak. Şimdilik görüşmeler ve bilgiler böyle. Hala umutluyuz.

26 Mayıs 2017
    Sonunda ameliyat a girdim. Ameliyat esnasında patologta hazırda bekliyordu. Ameliyatım 2.5 saat sürmüş çünkü kitle testise çok yapışıkmış ve çok uğraştırmış zarar vermeden çıkartması. Patologta incelemeyi yapıp kanserli olmadığını söyleyince ameliyat sona erdi. Çok şükür testisimi almalarına gerek kalmadı. Yinede patolojiye gönderildi ordada temiz çıktı. Şimdi Eylül ayına kadar bekleyeceğim ve tekrar spermogram yaptıracağım. Umarım daha iyi sonuçlar çıkar ortaya. Şuanlık tek umudum o.

26 Aralık 2017

Tekrar sperm testi yaptırdım, sonuç değişmedi artık oligospermi hastasıyım. 85 tane sperm çıkıyor. Kan testlerim normal şuanda tek yapmamız gereken tüp bebek denemesi.

15 Şubat 2019

Güncellemeyi geç ekledim. Eşimle boşandık. Neredeyse 1 sene olacak. Şuanlık çocuk sahibi olma hayallerim bitmiş bulunuyor. Boşanma sebebim çocuk olmaması değil fakat bu büyük etken bence. Konuyu sonradan gören arkadaşlar eğer özel mesaj atarlarsa her konuda yardımcı olurum. Herşey gönlünüzce olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AugKunzee -- 11 Mayıs 2021; 17:14:38 >

• Dostum merhaba,

Benzer bir durumu ben yaşadım. %95-97 arası ölü ya da anomali sperme sahiptim. Yani spermlerin %95-97'si yumurtaya ulaşamadan ölüyordu. Hiçbir ilaç kullanmadım. Önce aşılama yapıldı olmadı. Tüp bebek tedavisi uygulandı ilk denemede eşim hamile kaldı. Milyonlarca anomali sperm içerisinde sağlıklı bulunan 3 sperm 3 yumurtaya enjekte edildi ve biri tuttu. Bir kızımız oldu.

Asıl ilginç olan duruma gelince bu tüp bebek tedavisinden tam 5 yıl sonra hazırlıksız ve beklemediğimiz bir dönemde tamamen doğal yollarla eşim tekrar hamile kaldı ve bir oğlumuz oldu. Doktorlar binde bir ihtimalde olsa doğal yolla olabileceğini ama bu çok düşük ihtimalin gerçekleşmesini beklemediklerini söylüyorlardı.

Diyeceğim o ki çok kafanıza takmayın. Psikolojiyi bozdukça başarısız sonuçların sayısı artar. Konusunda uzman bir profa gidin ve tüp bebek için hazırlıklarınızı yapın. Sonuçta sana lazım olan sağlıklı 1 ya da 2 adet sperm olacak. Bu 1-2 sperme sahipsen korkulacak birşey yok demektir.

Not: Sağlıklı bir insanda 4-6 milyon arası sağlıklı sperm üretilebilmektedir.
  • Doktorun tavsiyesi yoksa , mecbur sperm bankasına basvuracaksiniz . Sperm sorunu nereden kaynaklanıyor sorması ayıp ?
  • Şuanlık ilk aşamadayız. Doktor daha detaylı testler istedi. Sperm bankası bize ters hocam
  • Dostum merhaba,

Benzer bir durumu ben yaşadım. %95-97 arası ölü ya da anomali sperme sahiptim. Yani spermlerin %95-97'si yumurtaya ulaşamadan ölüyordu. Hiçbir ilaç kullanmadım. Önce aşılama yapıldı olmadı. Tüp bebek tedavisi uygulandı ilk denemede eşim hamile kaldı. Milyonlarca anomali sperm içerisinde sağlıklı bulunan 3 sperm 3 yumurtaya enjekte edildi ve biri tuttu. Bir kızımız oldu.

Asıl ilginç olan duruma gelince bu tüp bebek tedavisinden tam 5 yıl sonra hazırlıksız ve beklemediğimiz bir dönemde tamamen doğal yollarla eşim tekrar hamile kaldı ve bir oğlumuz oldu. Doktorlar binde bir ihtimalde olsa doğal yolla olabileceğini ama bu çok düşük ihtimalin gerçekleşmesini beklemediklerini söylüyorlardı.

Diyeceğim o ki çok kafanıza takmayın. Psikolojiyi bozdukça başarısız sonuçların sayısı artar. Konusunda uzman bir profa gidin ve tüp bebek için hazırlıklarınızı yapın. Sonuçta sana lazım olan sağlıklı 1 ya da 2 adet sperm olacak. Bu 1-2 sperme sahipsen korkulacak birşey yok demektir.

Not: Sağlıklı bir insanda 4-6 milyon arası sağlıklı sperm üretilebilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuketici06 -- 21 Mart 2017; 17:36:9 >

• tuketici06 kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınız umut dolu. Teşekkür ederim benimle paylaştığınız için. İnşallah bizimde başımıza bu kötü haberden sonra güzel şeyler gelir. Biz daha bir senelik evliyiz ama çocuk sahibi olmayı çok istediğim için üzülüyorum. Umarım herşey yolunda gider. Yaşadığım aşama ve olaylarıda bu konuda toplayacağım.
  • Hocam bir sürü tedavi şekli var sıkma canını. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi 1-2 tane canlı sperm olsa çocuk sahibi olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AugKunzee

Hocam mesajınız umut dolu. Teşekkür ederim benimle paylaştığınız için. İnşallah bizimde başımıza bu kötü haberden sonra güzel şeyler gelir. Biz daha bir senelik evliyiz ama çocuk sahibi olmayı çok istediğim için üzülüyorum. Umarım herşey yolunda gider. Yaşadığım aşama ve olaylarıda bu konuda toplayacağım.

kadınlarkulubünde yengeler konu açmıştı eşinde sperm sorunu olanlar tedavi yöntemlerini birbirleriyle paylaşıyolardı yenge bi göz atsın oralara
  • Hocam canını sıkma benim eniştemde de böyle bir durumdaydı şimdi 2 tane çocuğu var. Ha olaki tedavi olamazsanız bile evlat edinin kimsesizler yurdundan derim ben.
  • Sigara ve Alkol kullanıyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Hocam canını sıkma benim eniştemde de böyle bir durumdaydı şimdi 2 tane çocuğu var. Ha olaki tedavi olamazsanız bile evlat edinin kimsesizler yurdundan derim ben.

Şuanda her ihtimalin üstüne konuşuyoruz eşimle eğer hiç olmazsa hiç evlat edinmeyeceğiz. Yarın ölecek şekilde yaşayacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: CulvertonSmith

Sigara ve Alkol kullanıyor musunuz ?

Evet
  • AugKunzee kullanıcısına yanıt
    Sigara ve Alkol Sperm kalitesini aşırı derecede düşürür hocam kullanmayı kesin ve 2 ayda bir kan verin

Umuyorum ki güzel haberlerinizi buraya yazarsiniz

(Dh bir oğlum oldu !)vb
  • quote:

Orijinalden alıntı: CulvertonSmith

Sigara ve Alkol Sperm kalitesini aşırı derecede düşürür hocam kullanmayı kesin ve 2 ayda bir kan verin

Umuyorum ki güzel haberlerinizi buraya yazarsiniz

(Dh bir oğlum oldu !)vb

Evet hocam doktorda bunu söyledi sigarayı bırakacağım inşallah. Bu yolda attığım her doğru kararlar umuyorum iyi sonuçlar doğuracak. Bu konu üzerinden bütün yaşadıklarımı yazıcam hocam inşallah dediğiniz gibi olur. iyi dilekleriniz için teşekkürler
  • Gelişme ilk mesaja eklendi takip edenlere duyrulur
  • Yeni güncelleme
  • Allah şifa versin dostum umarım çocuğunuz olur sağlıkla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Dedi Yoh Yoh

Allah şifa versin dostum umarım çocuğunuz olur sağlıkla kalın.

Sağolsun hocam inşallah olur
  • Allah şifa versin hocam gelişmeleri bekliyoruz.
  • Yeni güncelleme eklendi
  • elLbufFer kullanıcısına yanıt
    Günümüz Türkiyesinde bu çok kabul edilebilir bir şey olmamakla birlikte bence o kadar da kolay bir yöntem değil.İnsan psikolojisi anlamında kişinin rahatsızlık hissetmesi çok normal
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.