Şimdi Ara

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Tıp Fakültesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
81.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepsinefena -- 15 Haziran 2020; 14:49:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Must1fa M kullanıcısına yanıt
    Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Hazırlık İngilizce seçmiş çocuğunuz. Önerirmisiniz. Artıları varmı

• Azerbaycanda sizi karşılayıp yardımcı olacak bir tanıdığınız yoksa sorun yapmayın.Ben ailemle gitmeden önce trivago sitesinden kahvaltı dahil çok uygun fiyata otel rezerve yaptırdım ve havayolu ile gidip havalimanında bakükart çıkarttım(bakükart zaten çoçugunuza lazım olacak metro ve otobüsler için 10manat yükledim)havalimanı otobüsü ile 28mayıs alanına vardıktan sonra(bakünün merkezi)oradan taksilerle ( taksifay sistemi ceptele googlestoreden indirin hiç kimse sizi aldatamaz)veya okula , otele oradan metro halk otobüsüyle cıkarttığınız bakükartla gidersiniz.Kesinlikle havalimanında ve şehiriçinde o ingiliz tipli taksilere binmeyin.Bu esnada ben nasıl azerilerle konuşurum diye tasa etmeyin herkes sizin konuşmanızı anlıyor ve soru sorduğunuzda sizin anlayacağınız türkçeyle anlatabiliyor.Okula gidip sizden hazırlık sınıfı parasını yatırmanızı isteyecekler kapitalbank dı geçen sene (dolarınızı önce BBANK var dolara enfazla manat veren 80 manat gibi 3-4 bindolarda karınız olur o sizin otel parasının %60 şını karşılar 3 günlük için) sonra kapitakbanka gidip yatırın okul paranızı ,dekan orhan muallimin yanına girip kaydınızı yaptırıyorsunuz.Orhan muallim bizzat size soruyor hangi dil diye.Evet azerice mantıklı ama TR de işine yaramayacak ögrencinin,rusca ise mantıklı gelmedi.Biz ing .istiyoruz dedik ve öyle oldu(bu arada yök lü giden hiç bir ögrenciye sıkıntı çıkartmıyorlar)Şubat ayına kadar yök lülere hazırlık sınıfını bitirip gönderiyorlar(şubatta son ingilizce sınavı yapıyorlar ) Şimdi ingilizce tıp egitimi ve okuldaki egitim hakkındaki fikrim düz mantıkla şöyle.Tıpda temel bilimler ilk 3 sınıfta verilir kişi nasıl çalışırsa çalışsın latince ezber yapmak zorunda(tıp okuyan 1.2.3. sınıf ögrencisine sor derki üniversite sınavına bu kadar çalışmadım ama korkmayın dünyanın her yerinde tıp egitimi 1.2.3. sınıf aynı yani ögrenci çalışırsa sıkıntı yok)Ama asıl olan şu azerbaycanda okuyan yök lü tıp ögrencisi orada aslında misafir ögrenci ,çünkü oraya alınan 40 ögrenci Türkiyedeki 4 tıp fakültesinin ögrencisi ve oranın diplomasını alacaklar(yatay geçiş felan yapmaz iseler ki o 4 üniversitede 7-15 bin aralığında)Peki barınma ve beslenme korkmayın çoçugunuz bir türlü bir yer bulur ve masrafını kısarsa inanın İstanbul veya diger şehirlerdeki okutacagınız özel tıp fakültelerine 1,5 yıldaki ödeyeceğiniz ücretle orada hazırlık dahil 4 yıl okur.O yüzden kafanız rahat olsun .Eger çok çalışır yatay geçişi başarırsa ALLAH dan başka ne istersiniz,olmazsada önemli degil gurbet her yerde gurbet sadece ulaşım için biraz fazla ödersiniz o da evlatınız ve okuduğu branş için feda olsun ,rabbim çoçuklarımızın gönlüne göre versin.

• Açıklamalarınız için kalben teşekkür ediyorum

• Nibelungen kardeşim bazı arkadaşlarım bana özelden mesaj atmışlar inan özel mesaja nasıl cevap yazılıyor bu forumda bilmiyorum ,amacım ilk gittiğinizde oralarda mağdur olmayın ,strese girmeyin ,oralarda nasıl yaparım düşüncesine girmeyin diye veözelden gelen mesajlarda telefondan görüşme istekleri var eger uygun görürsen kardeşim arkadaşlar cep tellerini yazsınlar kesin onlara geri dönüş yaparım .İnşallah Tıp okumayı arzu eden tüm kardeşlerim hiç olmazsa buraya yerleşir ve memnun kalırlar.

Hocam şimdi 2. Sınıfa geçerken yatay geçiş yaparsak ve mesela Uludağ üniversitesine hak kazanırsak 2. Sınıfı Uludağ’da mı okuyoruz yoksa her türlü 2-3. Sınıfları Azerbeycanda mı okuyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nsbhensaa N kullanıcısına yanıt
    Hayır tabi ki, yatay geçiş yaptığınız anda Azerbaycan'la ilişiğiniz kesiliyor. Geçiş yaptığınız yerde okuyorsunuz mezun olana kadar.

• 26 K ilk yılım sizce mezuna mı kalmalıyım yoksa azerbaycan tıp mı mezuna kalırsam 1 sene tyt ayt çalışacağım diğer türlü azerice hazırlık okuyacağım.Azerbaycan da kendimi geliştirebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tfk6 -- 29 Temmuz 2019; 15:6:42 >
  • Mezuna kal derim bir büyüğün olarak seneye denersin daha iyi puan alırsan zaten sıkıntı yok,ama olurda aynı yerlerde olursa puanın seneye tercih yaparsın.Sonuç benimkisi iyi dilek temennisi ama ailenle bu sorunu çözmek daha güzel olur derim..

Hocam peki bursun çıkma ihtimali var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    0 5358837190 benim telefonum. Sizinle bakü ile ilgili görüşmek istiyorum. Arayabilirmisiniz

• melda.uzun M kullanıcısına yanıt
    Merhaba tercih listenize yazdınız mı Azerbaycan ı?

• umuuuut U kullanıcısına yanıt
    Merhaba yazdınız mı Azerbaycan ı

• nalakayahu N kullanıcısına yanıt
    Yazdınız mı Azerbaycan ı?

• gandalfthewhite11 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba yazdınız mı Azerbaycan ı

• Kimler yazdı acaba tercihler yapıldı sorun olacak bir durum yok tanışmak amaçlı bilmek isterdim biz yazdık hayırlısıyla

• Azerbaycan tıp konusunda bilgilendiren destek veren başta konuyu açan kardeşimize teşekkür ediyorum kazanan arkadaşlara başarılar diliyorum

• Hanaz nasıl oldu sizin durum hayırlısıyla

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.